13075 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ježíš (anonym)
Neboť jsem přišel postavit Mimu proti Rakatovi. Nebyl jsem bůh. Ani boží syn. Byl jsem obyčejný hňup....
15. Leden 2020 - 17:36
Rakato (anonym)
Vážil bych si jehovy, stejně jako Supermana, Šivy nebo blanického rytíře, kdyby přišli a něco předvedli. Ale oni nepřicházejí. To je důkaz, že nejsou. A nejvíce mě zklamal Jehova, který prý s lidmi uzavřel dokonce dvě smlouvy, nakecal toho na jednu tlustou knihu, a skutek utek - není po něm ani vidu, ani slechu.
15. Leden 2020 - 18:40
Obrázek uživatele dv
dv
Pravoslavný kříž má, jak známo, tři nesvislé latě křížící tu svislou, přičemž dolní nesvislá lať, narozdíl od těch zbývajících dvou horizontálních, je našikmo.
16. Leden 2020 - 7:49
Obrázek uživatele dv
dv
Podle pravoslavných představ nebyla obě chodidla Jezáji přibita jedním hřebíkem, nýbrž každé bylo přibito zvlášť právě na tu šikmou dolní laťku.
16. Leden 2020 - 8:01
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Podle pravoslavných představ
Toto je důkaz mého tvrzení: https://i.etsystatic.com/12800210/r/il/3c7fb2/1975897111/il_fullxfull.1975897111_brqj.jpg
16. Leden 2020 - 8:34
Ježíš (anonym)
Odpověď na Toto je důkaz mého tvrzení:
Jdi do prdele, hovado zchytralý!
16. Leden 2020 - 8:37
Návštěvník (anonym)
Už kdysi existoval marketing, reklama, manipulace, hysterie davů apod. Viz fanynky, co údajně Ježíšovi omývaly svými vlasy jeho nohy. Dneska to dělají Justinu Bieberovi. Ježíš ani nic nemusel umět. Stejně Jako Justin neumí zpívat. Stačí nějak vypadat, někdy nemusí být ani to. Legenda, hvězda se dá udělat z kohokoli. Lidi jsou manipulovatelní snadno.
16. Leden 2020 - 8:37
Rakato (anonym)
Odpověď na Podle pravoslavných představ
Proč by mě mělo zajímat, jak byl přibit na kříž nějaký zločinec? To by mělo zajímat spíše ty přihlouplé křesťany, kteří si přivozují stigmata (nebo si je dělají hřebíkem), protože ti hlupáci mají např. stigmata na dlaních, ale Ježíš byl přibit za zápěstí, aby svaly a šlachy udrželi váhu těla. -------------------- To je ovšem odvěký problém všech křesťanských fanatiků - znají jen bibli a nic jiného je nezajímá. Jenže bibli je třeba číst v historickém kontextu, znát tehdejší reálie, dějiny, život lidí, způsob jejich uvažování.
16. Leden 2020 - 14:37
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Proč by mě mělo zajímat, jak
Tady nejde o to, jak byl Jezája doopravdy přibit. Ta otázka skoro ani nedává smysl. Zajímavé však je, v jaké způsoby Jezájova přibití věří jednotlivé odnože křesťanství. Konkrétně víra v přibití obou chodidel jedním hřebem versus víra v přibití každého chodidla jednotlivě na speciální podnožní laťku reflektují míru technologického prakticismu na Západě versus Východě. Ta byzantinsko-ruská představa je každopádně ideou, jak s větším úsilím a s použitím více času, energie a materiálu dosáhnout stejného výsledku.
16. Leden 2020 - 15:08
Rakato (anonym)
Odpověď na Tady nejde o to, jak byl
Lidé neví, co by roupama dělali. A tak se zabývají kravinami. Prý jim to duševně pomáhá. No dobrá, ale řešit jakési nuance v ritu a kvůli tomu se sebou dokonce bojovat? No tak chlemtej víno, když ho máš, když nemáš, tak se nic neděje. I Seveřané chtěli být dobří křestěné, i když jim víno neroste, a katolíci jim vyšli v ústrety. -------------------------------------------------------------------- Nevím, proč si křesťané myslí, že bohu záleži na těchto maličkostech (když vůbec neexistuje). Ale já vím, co za tím je - křesťanská netolerance a hnidopišství. Tito duchem malí lidé dělají problém z každé maličkosti a ještě se jim prsa dmou pýchou, že zrovna oni uctívají boha tím správným způsobem. Trapné.
16. Leden 2020 - 18:00
sardanapal* (anonym)
Nohy taky mohly být vytočeny s přibitím mezi patou a nártem z vnitřní strany chodidla ... Ostatně nejrůznějších mučicích "laskomin" té doby bylo plno . Patrně nejhorší naražení na kůl skrze anus ... Dlouhá převelice bolestivá doba k úmrtí , kdy mohli nešťastníci všelijak lomiti rukama , což mohlo míti i jistou podobu zmítajícího se kříže ..
16. Leden 2020 - 18:33
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Nohy taky mohly být vytočeny
A per vaginam?
16. Leden 2020 - 18:59
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Lidé neví, co by roupama
Mě by spíš zajímalo, zda je náhoda, že Abel-Ruffini a Galois jsou produkty Západu, zatímco obecné řešení Hippokratových měsíčků je ruské.
16. Leden 2020 - 19:04
Tony (anonym)
Jezája byl rozřezán pilou a žil staletí před Kristem. Ale tobě to vysvětlovat--------je to marný, je to marný, je to marný.
16. Leden 2020 - 19:06
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Jezája byl rozřezán pilou a
A Galois byl zastřelen v souboji. Ale říkat to tobě je jak hrách na stěnu házet!
16. Leden 2020 - 19:12
Tony (anonym)
Jen si tu piš, tvá kometa twiggi už tu není.
16. Leden 2020 - 19:15
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Jezája byl rozřezán pilou a
Jo - a jinak: to tě ten tvůj Korsakov už pudí k tomu, aby ses vrtal i v Talmudu?
16. Leden 2020 - 19:16
Tony (anonym)
Žádného korsaka nemám a má první výtka byla na rozdíl od té tvé věcná.
16. Leden 2020 - 19:25
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Mě by spíš zajímalo, zda je
Nemůže to být náhodou i tak, že ty Hippokratovy měsíčky, podobně jako ta speciální laťka na chodidla a hřeb do každého z nich zvlášť, jsou záležitostmi spíše diskursivní povahy, zatímco řešení kvintické rovnice pomocí radikálů, podobně jako probití obou chodidel a svislého trámu jedním hřebem, jsou záležitostmi jaksi "konkursivními" (pochopitelně bez potřeby vyhlašovat jakékoli konkursy)?
16. Leden 2020 - 21:12
Rakato (anonym)
Odpověď na Mě by spíš zajímalo, zda je
Co všechno nevíš... Teď ještě tomu rozumět.
16. Leden 2020 - 23:13
Obrázek uživatele dv
dv
Nedávno jsem vsadil Jezáju přibitého na Dřevo do obecnějšího kontextu mýtických postav připevněných k objektům různých souměrných geometrických tvarů.¶ Dnes ráno bych pak chtěl téhož Jezáju vnímat jako jednu z více postav z různých světových mytologií, jež se fyzicky obětovaly pro jakési lidstvo, stvoření, svět. Jinou takovou postavou, aspoň v podání seminálního dílka "Homo ludens" kulturního historika Johana Huizingy, je i obr Puruša z bájí starých Indů. Obr Puruša měl (asi jako Humpty-Dumpty) z ničeho nic a sám od sebe zkolabovat, a různé části jeho rozpadlého těla se podle říkanek staly stavebním materiálem pro různé objekty na zemi i ve vesmíru (například hory, slunce, měsíc, stromy).
17. Leden 2020 - 8:15
Rakato (anonym)
Odpověď na Nedávno jsem vsadil Jezáju
A proč si nevzpomněl Otakara Jaroše, ale raději jakéhosi Purušu, který nikoho nezajímá? A co ruští vojáci, co vlastním tělem zakryli kulomentou střílnu, aby umožnili kamarádům projít? --------------------------------------------- Je třeba držet prst na tepu doby, a ne vyhrabávat jakési historické bajky z dávných časů. ----------------------------------------------------------------------- Pokud jde o Ježíše a jeho tzv. oběť, byla to nešťastná kauza. V dnešní době by člověka, který trpí toxoplazmózou a proto nevhodně mluví a koná, nepopravili, ale snažili se ho uzdravit. Tam vůbec nešlo o oběť, ale o vyhledávání nebezpečí z důvodu nemoci, z důvodu působení prvoka Toxoplasma gondii.
17. Leden 2020 - 21:37
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na A proč si nevzpomněl Otakara
Musíš s trochou funkční gramotnosti pochopit, že jsem se zmiňoval o postavách mýtických, a to specificky takových, co měly poskytnout své tělo pro lidstvo, stvoření či vesmír jako celek. Ten mýticky Puruša své tělo poskytl, aby byl nějaký materiál na hvězdy, lidi, hory, zvířátka a vůbec. Mýtický Jezája se zase nechal umučit, aby žádní, kdo v něj věří nezemřeli atd. atd.
17. Leden 2020 - 21:53
Rakato (anonym)
Odpověď na Musíš s trochou funkční
Pohádky jsou pro děti, mýty pro teenegery a sci-fi pro dospělé. Zařadil ses.
17. Leden 2020 - 23:11
Tony (anonym)
Odpověď na Nedávno jsem vsadil Jezáju
Když někdo nepochopí rozdíl mezi Ježíšem a Izaiášem, tak si tu opravdu může psát, co chce. Pak se ale nesmí divit, že ho nečtu, podobně jako nečtu multinika OSACRového. Ten se ale už delší dobu na OSACRu neukázal. Nebo tam konečně kápli na to, jak ho zabanovat?
18. Leden 2020 - 9:10
Návštěvník (anonym)
Tebe by měli zablokovat, flaško...
18. Leden 2020 - 10:02
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Pohádky jsou pro děti, mýty
Já tu jenom jezájovský mýtus erudovaně mytologicky rozebírám a akribovaně srovnávám s mýty podobnými. Podobně zrale a intelektuálně se dá pracovat ostatně i s pohádkami a sci-fi. To jenom ty tu - prokazujíce tím svoje nevalné mentální zdraví - soustavně lidem vnucuješ svou utkvělou představu toxoplazmatického Ježíše Krista.
18. Leden 2020 - 12:01
Obrázek uživatele dv
dv
Odpověď na Když někdo nepochopí rozdíl
Mé myšlenky čtenářsky nekonvenují Antonínu V.? To se z toho teda fakt picnu!
18. Leden 2020 - 12:03
Obrázek uživatele dv
dv
Dojemné jsou všeliké tradice a legendy, vztahující se k Máří Magdaléně, často pojímané jako kajícné to ex-prostitutce! Prociťování jejího kání, ztvárněné tolika dávnými i méně dávnými umělci, pochopitelně kurví moderní feminismus či švédská legislativa, jež pojímají prostitutky výhradně za oběti! Z českých žen se dojemně vyznávala z "hříchu Marie Magdalény" například Božena Němcová. Ponořme se nyní do bohatého maří-magdalénského středověkého hudebního dědictví: https://youtu.be/ghFtvCJvq3Q
18. Leden 2020 - 12:22
Rakato (anonym)
Odpověď na Když někdo nepochopí rozdíl
Izaiáš byl dobrý borec, i když fanatik - politický si vedl dobře a radil tak, že Judea byla ušetřena pohrom. A napsal také kus bible. ------- a je fakt, že anglická verze jeho jména se čte přibližně jako "Jezája". Jak ale tato výslovnost souvisí s Ježíšem, to také nevím. To nám musí vysvětlit blekota.
18. Leden 2020 - 15:53

Stránky

Přidat komentář