13 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ješitnost

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Chci se zeptat, zda-li se za ješitnost dá pokládat to, když vám sestra vašeho přítele řekne při rozhovoru, že máte být zticha a že se nemáte mezi ni a jejího bratra (tedy mého přítele) plést? Od té doby jeho sestru nemusím a jsem na jakoukoliv zmínku o ní háklivá. Dá se tento můj stav označit za ješitnost?
28. Srpen 2003 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
To není ješitnost, ale určitý druh psychické "alergie", který většinou vzniká dlouhodobě při pravidelném nechtěném kontaktu s někým, kdo nám z nějakého důvodu nesedí.Ve Vašem případě došlo k odstartování této alergie nevhodnou poznámkou sestry, což je rovněž jedna z možností.
28. Srpen 2003 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Děkuji za názor a co s tou "alergií" mám dělat? Jak se jí mám tedy zbavit (ne sestry, to bohužel nejde :o), ale té "alergie")? To mám jeho sestru ignorovat, když je potkáme u jejich rodičů? Poradíte mi znovu?
28. Srpen 2003 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Já se obávám, že s tím se asi moc v běžném životě udělat nedá.Každý má na takové běžné životní situace různý práh citlivosti.Někdo jiný by po takové poznámce sestry Vašeho přítele už třeba za hodinu o ničem nevěděl.Vy budete mít tu smůlu, že se Vám každá nespravedlnost zafixuje v hlavě na delší dobu.Když uvážíte, že přítelova sestra může být časem Vaší příbuznou, tak její ignorování bych nedoporučoval, protože si tak uměle vytvoříte zbytečného nepřítele.Při skupinových terapiích na psychiatrii si citliví pacienti nacvičují přímo chování v takových kritických situacích, jak se je naučit zvládat, jak se při nich chovat, aniž Vás to nějak hlouběji poznamená.Kdo takovou terapii neprodělal, si většinou najde určitou formu jiného odreagování, že se dá např. dohromady s někým z příbuzenstva, komu ta sestra zrovna není také dvakrát pochuti.Z toho ovšem pak vznikají vzájemně se pomlouvající skupinky, což ale lze paradoxně také nazvat určitou formou skupinové psychoterapie, jak v sobě nekumulovat negativní pocity.Z řešení podobných situací se sestává vlastně celý život, ať je to doma, na pracovišti, při styku s úřady a podobně.Při komunikaci s druhými lidmi s tím musíme vždy počítat.U sestry to mohl být i jen projev určité žárlivosti na Vás. Třeba to tak úplně zle nemyslela. To však nezairentesovaná osoba může těžko posoudit...
28. Srpen 2003 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Opět děkuji za odpověď. Asi se s tím budu muset smířit a vyrovnat sama. Co je pro mě důležitější? To, jestli mě přítelova sestra bere a nebo to, jestli si s přítelem rozumím? Pro mě je důležitější rozhodně to druhé, takže asi bych se měla nad tím povznést a "zapomenout". Třeba to časem vyšumí samo a nebudu tomu příkládat takový význam, jaký tomu přikládám teď. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den, Iva
28. Srpen 2003 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
dáša (anonym)
Jak lze vlastně definovat ješitnost?
28. Květen 2004 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Taky mám alergii na sestru mého přítele, ale ať se snažím sebevíc, tak se jí nemůžu zbavit (té alergie :-)). Problém je, že jsme každá úplně jiná, tak už to neřeším.
28. Květen 2004 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
Neznám to z vlastní zkušenosti, ale nezávidím své kamarádce sestru jejího přítele. Je to něco jako druhá tchýně, s tím rozdílem, že ta sestra se svého vlastního bratra ještě fyzicky dotýká a lepí se na něho přede všemi skoro jako by jí patřil, i když něco jako vztah mezi příbuznými (incest) je naprosto vyloučen. Jako by dávala najevo přítelkyni svého bratra, že on byl, je a bude stejně jen její. Bylo mi z toho teda špatně, když jsem to viděla, a taky mi bylo hodně líto mé kamarádky.
28. Květen 2004 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Julius (anonym)
Dobrý večer ..chci se zeptat jestli jde nejak ješitnosti se zbavit..nebo o sobě říkam nekdy veci a vim že jsou pravda treba ..Chci pinklovat v jedne restauraci a vim dobre ze mi nejde matematika moc ,takze bych nemohl delat nebo si neverim v necem ..driv sem tohle nemel myslite ze to je psychycky vytořeno ? Dekuji Julius
17. Duben 2009 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Chci se zeptat, zda-li se za...Ješitnost to rozhodně není ale žárlivost!!! Jeho sestra je ve skraceném přirovnání Píča.
26. Září 2012 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Kuba (anonym)
Jiřího komentář je daleko za hranicí slušnosti, ale musím přiznat, že mne po přečtení celého vlákna této diskuze vážně rozesmál :-)). Díky!
13. Říjen 2012 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
rafaela (anonym)
Kdyz tohle bude spis problem mezi tebou a tvym pritelem, i kdyz skryty. Pokud si jeho sestra mysli ze je ok te takhle "utrit" tak vi, ze jeji bracha s tim celkem souhlasi anebo mu to aspon prijde normalni, treba jen ze zvyku. Jak se sestra chova k nemu a ke zbytku rodiny? Jak se ostatni chovaji k ni? Ty jsi nova, a tak se te rychle sestricka snazi "zaucit" a ukazat ti kde je tvoje misto. Taky jsem si timhle prosla, a ja to nakonec po letech nevydychala, a ted si myslim ze jsem to mela utnout uz davno. Nejdriv jsem jen reagovala jako ty, nic nerekla, pak doma premyslela co rict nebo nerict... Nekteri z nas na to proste nemaji, nejsou na to. Hadat se, ponizovat a vymyslet jak na druhe vyzrat, ja na to nejsem a stoji me to prilis moc energie. Jinym to neva no a sestra bude z tech co se v tomhle proste vyzivaji. Na tvem miste bych to igonorvala a zmenila tema. To se lehce rekne ale je to strasne tezky, ze?
13. Říjen 2012 - 20:06

Přidat komentář

Reklama

Reklama