4590 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jehovisti

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Krakonoš (anonym)
Nazdárek, tak zakládám nové diskuzní fórum, doufám, že tu bude živo:-)Vždyť každý člověk má nějaký názor. Tak sem s ním. Diskutujeme na téma Jehovisti.Určitě se s nimi skoro každý setkal,tak co si o nich myslíte?O tom co hlásají, čím se řídí...
25. Leden 2007 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
v rodině znám případ kdy matka se rozvedla s mužem co nechtěl být jehovista a dtě pak vodila do sekty od tří let, dnes je holce sedmnáct, je z ní kovaná jehovistka která otravuje po barácích s časopisama a nikdo jí sektu nevymluví. Jedno se jim musí nechat, mají tu strategie lákání nových obětí, které potom přispívají pravidelně mesíčně do jejich kasy 10 a více procen ze mzdy, výborně. Jehovisti v rodin jsou velká tragedie. Kdo nejde s nimi je prohlášen za odpadlíka a pak ignorován, stává se tak že třeba matky a otcové, babičky nevidí roky svoje děti a vnoučata, protože by je mohli zrazovat od víry. Jinak jehovistů mi je líto, příjdou o hodně světských radostí, nemyslím ted jen vánoce a narozeniny které nesmějí slavit.
25. Leden 2007 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
adim (anonym)
Je to opravdu velké zlo,možná si to nikdo neuvědomuje a vlastně se tím ani nikdo,myslím na vládní úrovni nezabývá.Typický druh sekty,která dokáže zneužívat.Jsou otravní,jejích postávání s obrázky a otravování po bytech je hrozné.Jen mi není jasné,jak se normální člověk může nechat takhle zblbnout.Nechci nikoho urazit,ale znám lidi,kteří na tom jak se říká rozumově nebyli moc dobře a nechali se tam zlákat.Myslím tím ve škole,prostě kdysi nejhloupější žáci.To je si myslím jejich strategie.
25. Leden 2007 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucy (anonym)
Připadá mi, že jich kolem nějak přibývá.A hlavně hodně mladých lidí, o kterých bych to niky neřekla.Ale připadá mi, že už nejsou tak otravní jak dříve.Když je někdo pošle do pr..., tak už nemají tendenci s ním přesto diskutovat.Největší chudáci jsou děti, které vyrůstají v jehov. rodině odmala.Svobodně si to nevybrali, rodiče je odmala blbnou těma svýma zásadama a zatímco normální děti v neděli ránou koukají na televizi nebo si hrají venku, malí jehovisti musí povinně s aktovečkou trajdat na jejich shromáždění...
26. Leden 2007 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Negev (anonym)
Nemám ráda fanatismus v žádném případě, ať jde o náboženství či cokoliv jiného. Také k nám několik let chodili jehovisté s časopisy - asi jsem měla štěstí, byli to vždy příjemní mladí lidé, nijak se nevnucovali a docela ráda jsem si s nimi vždy pohovořila, i když jsem je potkala "mimo službu". Hned na začátku jsem upozornila, že se nehodlám stát Svědkem Jehovovým, ale nikomu to nevadilo. Strážnou věž jsem odmítla, že je příliš náboženská, ale v Probuďte se jsou opravdu zajímavé a poučné věci. Navíc se ráda přiučím o všem, co se kolem děje, tedy i o Svědcích. Teď už jsou jen časopisy ve schránce, protože naši jehovisté byli převeleni do zahraničí. Navíc jsem dosti rezistentní, když mně někdo něco vnucuje. Slabší povahy asi podléhají jinak. To není kritika- každý je jinak ovlivnitelný a věří něčemu jinému.
26. Leden 2007 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucy (anonym)
no, ono to ze začátku může vypadat, že se nevnucují, že jim "nevadí" že člověk nemá zájem se stát jedním z nich(v duchu už uvažují,co udělat, aby se člověk stal jedním z nich co nejdříve).Ono je pravda, že když je člověk potká, tak si s nimi může jen tak popovídat, ale i tak jejich myšlenky vedou na jehov. téma.A většinou setkání zakončí slovy:Můžeme se vidět příště?
26. Leden 2007 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Marky (anonym)
O jehovistech mi ani nemluvte, byli doby kdy několikrát do měsíce brouzdali s časopískama u nás po baráku a nutili nám ty svoje sektářský hlouposti. A víte o tom, že jehovisti nepřijmou cizí krev?!! Nedovedu si představit co dělají, když např. jejich dítě krev potřebuje..... hnus
26. Leden 2007 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucy (anonym)
pro Marky: ohledně té krve- oni ji opravdu nepřijmou!Jednou jsem se na to jehovistů ptala, a oni mi odpověděli, že existují nahrážky krve a ty jsou prý ´ještě kvalitnější než samotná cizí krev.No,i když pochybuji, že ty náhražky mají všude v nemocnicích.Beztak jen v nějakých speciálních nemocnicích pro jehovisty a než se tam dopraví, tak je s nimi amen..
26. Leden 2007 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Diskutér (anonym)
Podívejte se,já jsem ještě nikdy neslyšel,že by jehovista někoho zmlátil nebo zabil.Pokud tam někdo je,je to pro něho asi fajn,ne?Navzájem si prý pomáhají,jsou přátelští.Navíc to dělají přesně tak,jak to dělali apoštolové za dob ježíše Krista.Bibli mám několikrát přečtenou.Běžte,a kázejte-tak to přesně dělali.Nemohli jinak-nebyla telvize,noviny.Vybírají prachy na společné akce.Podle mě,kdo tam chce být,může,kdo ne-adios.Můžou tam být samozřejmě lidé,kteří to zneužívají(peníze).Ale myšlenka-všichni pro blaho všech je celkem pěkná.Já osobně tam nejsem,ale žiju tak,jak chtěl Ježíš.Miluj druhého člověka jako sém sebe,co nechceš,at druzí nedělají tobě,nečin ty jim,a kdo jsi bez viny,první hod kamenem
26. Leden 2007 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
aha (anonym)
žádné náhražky krve neexistují, kdyby ano určitě by se nevynakládalo tolik na sběr lidské krve, její očištění a skladování a expedici po nemocnicích. Existuju jen náhražkové roztoky na bázi vody, které nahradí objem tekutiny v žilách, aby nezastavilo svuj chod srdce /laicky řečeno/ Objemové náhražky např. Dextran jsou jen první pomocí než se vám dostane řádné transfuze, My totiž ještě neumíme vyrobit žádnou buňku, natož bunku červené krvinky o kterou při tranfuzi právě jde: Jedině červená krvinka totiž umí na sebe naložit molekuly kyslku a a ty pak odvézt například do mozku či do nohou a tam je vyložit/zase laicky řečeno/. A protože neumíme tyto ani žádné jiné buňky vyrábět nemůžeme vyrobit ani adekvátní náhražku krve. Jsou to jen jehovistické kecy k ukolébání oveček.
26. Leden 2007 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Nezávislý čtená (anonym)
Kdyby existovala alespoň částečná náhražka krve nebylo by potřeba jejich dárců, zjednodušilo by se skladování a byl by vyřešen krví přenosných nemocí. Ale žádná plnohodnotná náhražka krve zatím bohužel neexistuje. Krev lze doplnit fyziologickým roztokem a také se to běžně dělá jako prevence hypovolemického šoku při velkých ztrátách krve. Avšak slanou vodou naředěná krev není schopna plnohodnotně zabezpečit distribuci kyslíku. Tento nedostatek kyslíku pak může fatálním způsobem nevratně poškodit mozek nebo způsobit smrt. Otázkou zůstává zda Jehovistům lze vůbec mozek nějak poškodit.
26. Leden 2007 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampalini (anonym)
Náhražka existuje a dlouho se používá. Zde je její převratné zdokonalení. http://www.osel.cz/index.php?clanek=2230
26. Leden 2007 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
aha (anonym)
tato náhražka je už mnoho let v testování v USA, bohužel stále neí k dispozici lékařům protože se ukázalo, že umělý hemoglobín sice naváže nekolikrát více kyslíku ale bohužel ho prostě poslušně neodevzdá kde má. On to prostě narozdíl od tho lidského neví a neumí. Každopádně výzkum se tímto směrem ubírá a doufám, že jednou něco vymyslí, ale zatím je to jen povídání pro jehovisty a je to asi taková hudba budoucnosti jako osídlení Marsu. Kdyby existovalo neco tak skvělého jistě by to nemocnice měli a netrápily by se s dárcovstvím a zpracováním krve
27. Leden 2007 - 7:23
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Patřím k S.J. už nějaký čas.Mám 2 malé děti.Nikdo jiný z rodiny není věřící.Mám své děti ráda a rozhodně bych nechtěla aby přicházely o radost z dětství.Je naprostá pravda že neslavíme vánoce a narozeniny a podobné věci.A tak si čas od času děláme tak zvané dárkové dny.Nakoupíme a krásně zabalíme si pro sebe různé dárečky.I pro jiné příbuzné.Je užasné,když jdu třeba já s jedním z dětí do města a nechám jej(v cenově rozumné možnosti)koupit samotné dárek pro sourozence a jiné příbuzné.To samé naopak s druhým dítětem.Ten den jdeme do restaurace na oběd,pak vyzvedneme objednané dorty a doděláme doma studené mísy a chlebíčky.Celý byt vyzdobíme balonky a pak s jinými příbuznými proběhne hezké společenství.Tím to nekončí-ten den si pak s dětmi hrajem různé hry(uklid a povinnosti)jdou prostě stranou.A večer zakončíme tím,že si pustíme nějaký hezký rodinný film a rozestele gauč v obýváku a já přihmouřím jednou oči nad tím,že baštěj praženou kukuřici a lítá to po celém bytě.V té době také koupí nějaké sladkosti či dárečky pro své spolužáky.Nemyslím si,že by mé děti byly o něco ochuzené.A řekněme si,kdo víc lpí na nějaké tradici?Ten ,kdo si takový zvláštní den s dárky udělá několikrát do roka podle svých možností a nápadů a nebo ten,kdo tohle musí prožít nutně jedině 24.12 a v den narozenin?
19. Únor 2007 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
aha (anonym)
náno, připravuješ svým dětem nejednu horkou chvilku, omlouvá tě jen to že si sama tak zblblá, že to nevidíš, chudáci děti, kdyby si jim za ty peníze co povině odevzdáváš koupila raději tu kukuřici každý den...Že s tebou vydrží jen jehovista je nabíledni
19. Únor 2007 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Jenomže já peníze nikomu povinně neodevzdávám.Vím že má kamarádka co je u Adventistů,tam se dává myslím desátka z platu.Ale u nás je schránka na dobrovolné dary a kolik tam kdo přispěje a zda vůbec něco,to záleží na každém jednotlivci.
19. Únor 2007 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nechci patřit žádné sektě,žádné politické straně ani spolku zahrádkářů.To je můj názor.Nikoho nechci ovlivňovat a mne nikdo do ničeho nenutí.Vánoce také nedržím,kupuji dárky a rozdávám almužny,ale jít pro mě na schůzi OÚ je veliký problém. Jehovisty,cikány a bezdomovce od domu vyháním.
19. Únor 2007 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
milenka (anonym)
myslim si,kdo do sekty vstoupi,jsou vetsinou lide, kteri jsou osameli a jehovisti se o ne dobre staraji a proto se nechaji lehce nalakat a po urcite dobe je pozde, je to jako droga, nekdo na to prijde druhy ne, maji slabou vuli co tam spadnou,
19. Únor 2007 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Nevím jestli někdy někdo z vás viděl film čokoláda.Nejde mi ted vůbec o cukrovinky ale o podstatu toho filmu.Jakmile se někdo odlišuje od standartních norem a nedělá přesně to,co od něj společnost očekává je prostě jiný.Což na základě některých příspěvků lze vnímat jako(špatný,nežádoucí,fanatický atd..)ale kde je tedy svobodná vůle?demokracie?Není fanatizmus právě v názorech těch co nadávají,odsuzují,nenávidí a přitom vlastně ani plně nevědí proč?
20. Únor 2007 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Každý, kdo se chce stat svědkem Jehovým, musi studovat Bibli a také srovnavat názory,které jsou uznané ve světě a v různých náboženstvích s tím co se o tom hovoří v Bibli, musí do toho zapojit rozum a musí to mít logiku. Nikdo , kdo nečte Bibli a neověří si její pravost se nikdy svědkem Jehovovým stat nemůže a to i kdyby věnoval svědkům Jehovovým milióny. Svědkem Jehovovým se může stat jen na zakladě vlastního přesvědčení a že uznáva že Bible je Boží slovo a řidí se pak jím ve svém každodenním životě. To je to úžasné, že k tomu musí dospět sam. Není to tak, že svědkové Jehovovi někoho nalakají a pak už není uniku. Můžete mi řícť jakým spůsobem je možné držet někoho proti jeho vůli, aby byl svědkem Jehovovým? A znáte někoho osobně, že to tak je, nejen z doslechu, jedna paní povidala? O tom se třeba přesvědčit osobně, příjit mezi svědky a vidět na vlastní oči jak a co dělají, svědkové nic nedělají tajně, naopak na všechny jejích programy ma veřejnost zdarma přístup
20. Únor 2007 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
"Kážou vodu a pijí víno" Gabča
20. Únor 2007 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
znám osobně kluka co od nich vystoupil, yhrozovali mu zakazovali ostatním "ovcím" aby ho zdravili, prostě udělali nej odpadlíka a jediná cesta jak mít zase přátelé bylo vrátit ser mezi ty manipulátory a mlčet a odevzdávat prachy. Jsou to psychologové co vám svážou ruce i nohy. Kamarádovi se naštestí povedlo potkat holku co ho s toho vytáhla. Jinak vám oni udělají peklo na zemi když odepřete poslušnost. Lezou vám do bytu pořádají u ás tzv. knihu/ to je předčítání nesmyslů/ a v neděli musíte na shromáždení, kdo nechodí hned je divnej a už se to řeší, vystředí ás tak z normální společnosti, že se na nich stanete skutečně závislým, jak se jim tohle povede jste loutka kterou manipulují jak si zamanou. Prito taky nováčkové, kteří nejsou "pokřtení" na Strahově dostanou k ruce "staršího" který mu linkuje co bude dělat kam bude chodit, ale všechno takovou nenápadnou vlezlou formou, co vypadá že jim jde jen o vaše blaho. Nejsnadnější kořistí jsou pávě ženy odovělé a rozvedené, poskytnou jim slyšení a pak z nich a hlavně z jejich dětí!!! nadělají ty kované jehovisty, kterým už nikdo nevysvetlí, že normální je slavit vánoce a normální je dovolit vlastnímu dítěti transfuzi. Oni věří že krev jim veme duši, jde to tak daleko, že nesmíte jelito a červenou tlačenku, přitom maso a salám žerou. Je to prostě klasická sekta, která z chudáků tahá prachy a ty navrcholku piramidy žijou jako králové, nedávno běžel v TV pořad o človeku co od nich odešel až když postopil na jekési jejich "ředitelství" do Prahy a viděl v jakém blahobytu se tam válí a jak vůbec nedodržují co kážou:( je to prostě jen takové "letadlo" kde se z lidí tahají prachy ve velkém. Ono podobně se chovají i ostatní církve, bohužel
20. Únor 2007 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
milenka (anonym)
rikam, manipulace lidi,
20. Únor 2007 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Simča (anonym)
Je to sekta jedna z nejhorších, jako holka v 19letech jsem se nechala k této sektě- pozor jsou na toto slovo alergický- nalákat, měla jsem velké problémy s jejich diktátorstvým a můžu říct, že to byl teror!Doslova jsem se před nima pak musela zatloukat a odstěhovat, hrůza chování, které mě postihlo od nich zavrhnutí, že jsem byla nucena navštívit odborníka, jak mě strašně napadali a uráželi jen proto, že jsem včas utekla. Kamarádka je stále u nich a má zkažené mládí, nesmí do kina, pokud ji to nedovolí a chlapa mít smí jen u nich,ale ty sterší žijou tak, že si dělají co chtějí, ale nepřiznají to ostatním.Jeden starší chlap-brat jehovista-spal s mojí kamarádkou a to v době když byl ženatý a jí tvrdil, že je to v pořádku,je to sebranka jako jakákoli sekta nebo církev...
20. Únor 2007 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
SOUHLASIM S VAMI!JE TO HNUS MANIPULACE S LIDMA A JSOU TAM VYGUMOVANY LIDI! D.
20. Únor 2007 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
jak je vidětna příkladu Simči tak skutečně člověka terorizují i potom co od nich uteče, právě to zažil i ten muj kamarád. oni ho doslova pronásledovali, ti starší se tváří že mohou dělat cokoli ale není to pravda a to s tou neverou : o tom mluvil ten kamarád taky, je to jen sebranka duševně slabšíchjedinců, kteří si omluví cokoli, oni nesmějí pít ale v bibli je napssáno, že víno není alkohol tak se nekteří nalívají vínem, jiní spolu spí a přitom mají manželky, ale mezi bratry to není nevěra:))) je to manipulace nejhoršího zrna, skutečně diktují na který pořad se smíte dívat například ta moje příbuzná jako dítě nesmela koukat na Simpsonovi, taky nesměla chodit na žádné zabavy a diskotéky, jen s nima, oranizují různé výlety, aby ty svoje ovečky měli pod palcem a postupně jim způsobí, že ony ani neumí jít jinam, protože se tam cítí špatně a provinile. Nejvíc mi je líto dětí které tam rodiče dovlečou jako malé a vnutí jim přesvedčení že jediná cesta je ta v sektě. Pokud se jim podaří ulovit ženu po rozvodě, která je neštastná tak to se j pak venují udělají z ní trpitelku, všichni jí chvilku pomáhají, pak se stane závislá a už jí mají. To se práve stalo v naší rodině, pak jí do bytu nastehovali jinou jehovisticou rodinu která nemela kam jít s miminkem, bydleli tak dvě rodiny ve 2+0, mimino rušilo všechny protože nemeli pkoj kde by se oddělili od druhé rodiny, tk ta moje příbuzná které tehdy bylo asi 4-5 roku byla nevyspalá, stežovala si otci že se nevyspí, ta druhá rodina je sprostě využívala bydleli tam zadarmo a sekta tomu tleskala. Nakonec byli na zhroucení šichni, soud dceru otci nesveřil, pitomá opatrovatelka tvrdila, že se maj v sektě dobře, že jsou na sebe tak hodnííí/ jen kdyby to někdo dělal jejím dětem/ matka holku tátovi ani nechtěla dávat nakonec se jim povedlo že holka asi ve dvanácti zavolala tátovi že už je pokřtená a že do víry chodí ráda a že k nám chocit už nechce. Nikdy nezapomenu jak j vlastní matka namluvila aby u nás se nepřibližovala k vánočnímu stromečku, že jí zčerná srdce a umř/byly jí tehdy 4 roky/ vlastní matka vydesila tu malinkou holku takovým zpusoe že brečela hruzou když si šla pro dárky, pak se samozřejme radovala, ale sekta jí určitě poznamenala, dneska je z ní kovaná dospelá jehovistka, roznáší časopisy a čeká jí zase jen jehovista. Je mi jí líto a všech kterým sekta takhle zkazila mladí taky.
21. Únor 2007 - 8:10
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Tak tohle je největší nesmysl na světě!.-)Promiň...ale říkal kamarád...to mi připomíná něco jako :jedna paní povídala....Takže nyní,jaká je tedy pravda-čili jak je to v rodině SJ doopravdy: Zažila jsem mnoho lidí,kteří od SJ z různých důvodů odešli.Nikdy nkdo je kvůli tomu nepronásledoval.Konečně,co by z toho také jeden měl že?Naopak.spíše dochází k tomu,že kdo se nechová slušným nebo biblickým způsobem,je z této organizac vyloučen. Alkohol se u nás pít normálně může.Ne však se opíjet.Kouření vůbec ne-ani příležitostně.Jestli se na něco dbá,tak je to právě na mravní čistotu.Rozhodně se netoleruje mimomanželský styk-to je jedna z věcí,kvůli které by mohl být člověk vyloučen. Co se týká vánočního stromečku-to by měli černé srdce všichni SJ na celém světě,protože je logické,že v období vánoc jsou tyto věci doslova na každém rohu.V nákupních střediscích,i v čekárnách u lékaře,v práci,ve školách.A samozřejmě to mají i jiní,nevěřící příbuzní.To by člověk nesměl chodit měsíc ven a ani nenakupovat,kdyby se k něčemu takovému nesměl přiblížit.My normálně navštěvujeme v období svátků třeba i babičky,které tam stromek mají a nikterak se kvůli tomu nehroutíme ani nešílíme.Konečně vypadá to na první pohled hezky.A tak,jako naše rodina toleruje ostatní přátele a příbuzné,kteří vánoce se stromkem slaví,tak i nás tolerují že stromek z biblických důvodů nemáme..-) Docela teda koukám,kolik nevědomosti a pomluv o SJ je.Mám spoustu kamarádek které vůbec nejsou věřící,nebo jsou naopak jiného přesvědčení a naše vztahy uplně normálně fungují.
22. Únor 2007 - 11:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Můj názor na Svědky Jehovovi - Určitě se nejedná o zdravý model způsobu myšlení, ale na druhou stranu si dokáži představit , že to může někomu pomoct překonavat životní situace, všiml jsem si , že většinou se u nich nachází lidi z nějakým handikepem, většinou lidi, staří, opuštění, nepochopení, zneuznalí, v soukr.i ve veřejném životě neúspěšný.Najednou mají pocit , že někam patří, něco znamenají a ještě jsou šiřitelé dobra.Nedá se soudit, někomu to může třeba i zachránit život.Když jsem byl mladší, měl jsem na ně vztek, nyní spíše pociťuji lítost.
23. Únor 2007 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Je to sebranka, mám je za sousedy a otravují i mé návštěvy, pronásledují lidi kteří se dostali do nějaké špatné životní situace. Navíc mají vygumovaný mozky, děti sousedou jsou chudáci, nesmí s nikým normálním mluvit,je to sebranka a vymývači mozků, tak a ted´se ozve nějakej jehovista a bude to vyvracet! sledujte to!Jiří
23. Únor 2007 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
TO L: to není žádný jedna paní paovídala, ten kamarád je dobrý kamarád a jak terorizujete lidi co od vás odejdou si tu přečti nejen ode mne. S tím stromkem práve jedna kráva od vás strašila vlastní dceru aby u nás nechodila ke stromečku / u svého otce, který od poblázněné jehovistky utekl/ a vidělal sem na vlastní oči co ta holka prožívala celý roky co k nám chodila. To je hotový teror, co děláte vlastním dětem.
23. Únor 2007 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
souhlasím také a jsem proti jehovistům!!!!!!!!!!!!!
23. Únor 2007 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Buď jak buď....Každý by si měl udělat usudek na základě vlastní osobní zkušenosti.Na jednu stranu také nutno pochopit,že všichni jsme pouze nedokonalí lidé.To znamená,že nějaký jednotlivý člen od SJ se určitě může chovat pobuřujícím způsobem.Prostě udělat něco,s čím bych ani já sama nesouhlasila.Většinou ale takový člověk u SJ také pak dlouho nezustane.Bohužel se to pak téměř automaticky sveze s náhledem na všechny SJ.CHtěla jsem tu normálním způsobem vysvětlit,jak to chodí v naší rodině a odpovědět lidem na otázky.Pokud se ale budu setkávat s hrubými urážkami které nejsou na místě(a prosím uvažujte pak o skutečném fanatismu a vymývači)tak to vážně vzdávám.
23. Únor 2007 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
pro L (anonym)
Víš,je to těžké.Dneska jsou lidi tak zblblí lonzumem,a tak si lžou všichni do ksichtu navzájem,že ani nemůžou pochopit,že žije skupina lidí,kteří uznávají jiné hodnoty,než zlaté tele.Nezlob se na ně.Tím procházel už ježíš Kristus,a vidíš,že je to pořád stejné.Já si myslím,že lidi by rádi radili lidem,jak mají žít.Problém je v tom,že to sami neumí.Já sám nejsem SV,ale nikdy jsem neslysel,že by dělali někomu problémy-naopak-pomohli.Pokud tam jsou lidé z naivního přesvědčení,tak tam jsou tak,jak třeba klub zahradkářů.Můj názor je takový,že kdyby žili na světě lidi jak vy,byl by lidštější,než život těch,kteří vás tady vehementně přesvědčují(aniž by tam kdy byli),že to děláte naprosto špatně.
24. Únor 2007 - 8:03
Obrázek uživatele Návštěvník
al. (anonym)
Dnes ráno mně dlouhým vyzváněním a klepáním donutily dvě jehovistky vstát z postele.Jelikož chodím na směny,byla jsem dost naštvaná.Chodí po bytech,pěkně po pořádku a otravují lidem život.Jak si to vůbec můžou dovolit?Kdo jim neotevře,zapisují si jména a zkouší v dalších dnech.Po mém rozvodu mně navštěvovali mockrát.Jak se to dozvěděli,že jsem rozvedená?Cizí lidi? Když mi ukázali obrázky s jakýmsi rájem na zemi a ptali se,jestli bych se tak chtěla mít,řekla jsem jim,že každý strůjcem svého života a štěstí, a že usilovnou prací je možné, aby se člověk měl líp.A ne postáváním s časopisy v ruce a otravováním lidí.Zakázala bych je! To nemá nic společného se zdravým rozumem! Dámám,které vypadaly jak podnikatelky,došla řeč a možná i chvíli o mých slovech přemýšlely.
24. Únor 2007 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
NESNASIM JEHOVISTY,TAKY NEUSTALE KLEPALY NA DVERE,ALE VYHODILA JSEM JE.TED MI HAZOU KAZDY TYDEN DO SCHRANKY SVOJE CASOPISY ,STRAZNA VEZ,JSOU VELICE VTIRAVY A NEJDE SE JICH SNADNO ZBAVIT.
25. Únor 2007 - 17:15
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
oni skutečně mají jakési žákovské knížky a tam si píšou u koho zvonili co jim řekl, estli je nakoal nebo si vzal tu jejich Věž, pak tam lezou dál nebo si dají bacha a podle toho jak sou v otravování usilovní je třeba na shromáždění pochválí takový skoro vojenský režim tam panuje. Vím toho velice mnoho o nich protože manželova dcera která s námi o víkendech bydlela mi hodně hodně vyprávela dokud jí nevymyli mozek uplně a nepřestala k nám chodit. Taky kdo bydí sám je chudk protože u nej delají každý týden tu jejich "knihu" a v nedeli pak je shromáždení. Každý tam něco nosí k jídlu a tak a když holka nechtěla v pěti letech sedet a poslouchat ty zhovadilosti tak jí zavřeli vedle do místnosti a nechali jí tam brečet po tmě a vlastní matky jí zvedala ruku aby se hlásila a odpovídala na otázky toho magora co tam přednášel a musela se učit nazpamět ty zákony a pod. Je to fakt teror a lituju ty co tam spadnou je to jako droga a to jak jsou kovaní dokladují i tady. Papouškují tu, že si to máme ověřit na vlastní kůži, to by se jim hodilo fuj
25. Únor 2007 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ajka (anonym)
Měla jsem kamaráda.Byl to fajn kluk.Byl hodný, byla s ním sranda, chodili jsem spolu na různé akce, na disco, na sklenku vína...A pak najednou zcvoknul,dal se k Jehovistům.Když ho teď někdy za čas potkám, tak se s ním nedá o ničem bavit. Je tak zfanatizovaný, že se nestačím divit.Zkoušela jsem s ním probírat témata, nad kterými jsem se kdysi nasmáli-holky, sex a pod.Teď veškerou řeč směřuje jen k Jehovovi, ke svědkům, apod.Nedá se s ním už normálně mluvit.Nejde si ani po práci sednout na pivko, spěchá domů a pilně studuje na ty jejich shromáždění.Když jsem mu natvrdo řekla, že Jehovisti jsou sekta,že vymývají mozky ať se na ně zavčasu vykašle, tak se jich zastával.Takže už se ním ani nebabavím.Nemá to smysl a ani už není o čem.....
25. Únor 2007 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
Rastie im ve?mi silná konkurencia - poisťováci a reklamní agenti. Sú rovnako vlezlí a podstatne finančne náročnejší.
25. Únor 2007 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
NN (anonym)
Obyčejná lidská slušnost a korektní jednání je asi hodně lidem dost cizí.Když ke mě někdo zazvoní u dveří a nechci se s nim bavit, řeknu:Ne, děkuji a nashledanou.Řada lidí asi nechodila do školy soudě podle jejich vulgárních projevů.Nějak se nám vytrácí úcta k druhému člověku a umění jednat a schopnost jasně říci ano , nebo ne.
26. Únor 2007 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
NN-TY PATRIS MEZI TY JEHOVISTY KDYZ TAK PISES.
26. Únor 2007 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Neznámý pisálek (anonym)
NN.Naprostý souhlas.Než se toto ale lidstvo naučí,možná už to nebude na kom uplatnit.Zas tu budou lítat jenom brontosauři.
26. Únor 2007 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Neznámý pisálek (anonym)
Ty jelito anonymní.Zkus se zamyslet,kdyby svět obývali lidé typu NN,nebo primitivové jak ty?Dokážeš tím svým pitomým mozečkem se nad tím vůbec aspon zamyslet?Jestli ne,tak utíkej za mámou,a zeptej se jí,co to je.Je vinna tím,co za pako pustila do světa.
26. Únor 2007 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Říct ano a ne u dveří,když se tam zjeví nevítaný host,by bylo jednoduché.Postrádáte uctivost?A je uctivé otravovat lidem život a vtírat se? Když jste tak uctiví a slušní,buďte zalezlí a nenuťte lidem svou víru!
26. Únor 2007 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
neznamy pisalku,jsi dalsi jehovista,dej se dohromady a nepis tady picoviny,JEHOVISTA JAK PRASE.
26. Únor 2007 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Neznámý pisálek (anonym)
Podívej.U mě byli jednou,pokecal jsem na chodbě s nima o bibli(na rozdíl od tebe ji mám přečtenou),pak jsme se zdvořile rozloučili,a nikdy už za mnou nikdo od nich nebyl.Koukali,co vsechno znám z bible,abylo.Mám je za to nenávidet?Navíc,když to dělají přesně podle ní?Zauvažuj,než me odsoudíš do pekla.
26. Únor 2007 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
DO PEKLA TE NEPOSILAM,ALE TY JSI ASI NATREFIL NA NEJAKY NORMALNI JEHOVISTY,JA SE S NEMA BAVIL SLUSNE A REKL JIM,ZE BY SEMNOU ZTRACELI CAS,ZE NEMAM ZAJEM.OD TY DOBY SE JICH NEMUZU ZBAVIT,JSOU NEUVERITELNE VTIRAVI.
26. Únor 2007 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak to mi nevykadej nesmysly,protože když zavřu před nimi dveře, tak se se mnou nemohou bavit,jak to dělám ja, tak tady nevytvařej žadné fámy, že se jich nemůžeš zbavit, vždyť dnešní reklamy jsou mnohem vlezlejší a to ti nevádíů.
26. Únor 2007 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ PAKÁŽ JEHOVISTICKÁ
26. Únor 2007 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
SPIS AMEN S JEHOVISTAMA.NECHAPU TYTO LIDI CO SE DAJI K JEHOVISTUM.A KDYZ UZ SE DO TOHO DALI TAK AT NEOBTEZUJOU JINE LIDI.NORMALNIHO CLOVEKA TO NENAPADNE.JJE TO PAKAZ JEHOVISTICKA.
27. Únor 2007 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Zpravodaj (anonym)
Jedna strašná,škaredá baba byla jehovistka,chodila s časopisama a lákala,strašila a hřímala a nakonec se z ní stala domina,pošahaní chlapi jí klečeli u nohou a nechali se ponižovat.Hodně na tom vydělávala a byla dokonce v televizi.
27. Únor 2007 - 19:58

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama