43 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jednodenní půst - vaše zkušenosti

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Chystám se obnovit svou osobní tradici jednodenních půstů. Bylo to v ´minuulosti vždy pondělí, i když na konkrétním dni zřejmě nezáleží. Máte někdo zkušenost o kterou by jste se chtěli podělit? Čeho se vyvarovat a naopak na co nezapomenout. Vím, že internet je plný rad, ale mě by spíš zajímaly osobní zkušenosti. Díky všem.
17. Březen 2008 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna Z (anonym)
Snazím se delat jednodenní pust a to podle mesícní fáze, takze to vyjde asi tak na jednou týdne. To znamená, kdyz je úplnek, kdyz jsou ty srpecky a pak, kdyz je novoluní, t.zn. kdyz mesíc "není". A proc podle mesíce ? protoze jak je známo mesíc nás ovládá víc nez jsme si vedomi - ovládá morský odliv a príliv a protoze je lidské telo na 80% plné vody tak je nabíledni, ze to má nejaký vliv. A vliv sice takový, ze telo se snadneji v takové dny cistí a zbavuje se nadbytecného balastu. Jde jen o to, aby to clovek praktikoval a pravidelne dodrzoval coz není vzdy to nejsnadnejsí s ohledem na hlad a hlavnéji spís chut.
17. Březen 2008 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Tak to bych mohla začít tento pátek, 21.3.2008. A Rozumím tomu Anno Z. dobře, když budu praktikovat klasický půst... pouze vodu bez bublin a nebo mi poradíte něco lepšího? Ona mi ta voda totiž dělá pocit kamení v žaludku, takže nic příjemného. A čím začínáte další den. Máte nějaké startovací jídlo, nebo se stravujete jako v normální den?
18. Březen 2008 - 14:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Lado, v pátek na to bude skvělý den, ale nedoporučuji pít jen vodu, to je hladovění. Nejlepší je jíst bud rýži nebo brambory, rýži si dělám s dušenýma jablky, anebo jen vařený brambory, skvělé odstraníš zadrženou vodu a s tím i pár nečistot. A hlavně 3 litry vody vypít. Uplně nejlepší je si to dát 2 dny za sebou, sice neshodíš tuk, ale vyplavíš aspon nějaké nečistoty. Doporučuji Jestli se chceš na něco zeptat, tak napiš.
18. Březen 2008 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
A co Soňo piješ? Fakt vodu, nebo třeba čaje a šťávu-třeba zeleninovou? S tím jídlem jsi mě překvapila, já jsem myslela, že prostě půst je půst...čili ano, hladovění. Abych to ještě uvedla na pravou míru. Nechci zhubnout, i když možná 2-3 kg by nebyla na škodu, jde mi spíš o to, že mám v poslední době pocit takové té jarní únavy a vyčerpání. Normálně se stravuji v podstatě zdravě. Jsou třeba dny, kdy nemám chuť na maso, tak jím jenom zeleninu. Další den mám potom pocit takové lehkosti a je mi zkrátka líp. Těď mě napadlo, zkusit zase po letech půst. Opravdu jenom krátký jednodenní, jestli by mě to tak nějak nenastartovalo. Od mého posledního úmyslného půstu uplynulo už skoro 20 let. Za tu dobu nabrala spousta lidí spoustu informací a tak mě to zajímá.
18. Březen 2008 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
AS (anonym)
Lado literatura uvádí,ýe půst má očišťující účinek pro organismus až od cca 10 dnů hladovění.Já mám za sebou 13.A bylo to fakt znát.
18. Březen 2008 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna Z (anonym)
Já se opravdu postím - pust je taky podle mne pust, t.zn. zádné jídlo celých 24 hod. nebo i déle. Minulý rok jsem to vydrzela 12 dní a byla to i fuska a i to pak bylo znát.. Nový poytravinový den je dobré zacít trochou ovesné kase nebo ovocem. Ale pomalu ! Jinak piju vzdy jenom obyc.vodu. A nekdy Kombuchu. Chci to nakonec dokázat prestat úplne jíst maso, to není k nicemu dobré. Ale ryby.
18. Březen 2008 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Lado a půst a hladovění je něco jiného, rozhodně se člověk malinko pročistí i u jednodeního, může se opakovat častěji. Ale věř, že je lepší půst, než hladovění, zkus ty bramory nebo rýží, jez celý den po troškách, pokud budeš hladovět, tak si zpomalíš metabolismus, mám dvě kamarádky, co držej taky furt nějaký půsty, ale tělo maj hrozné, sval. hmota je pryč, co má tělo asi dělat, že?? Když mu nedáš najíst, začne spalovat také svaly a o to nikdo normální nestojí. Není třeba jít do extrémů, v pohodě a pomalu, tělu jen nějaký den odlehčit stačí, rozhodně ti poděkuje víc, než hladovění. Ono spousta lidí neví jak tělo pracuje, když hladoví.
18. Březen 2008 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
AS (anonym)
Anno Z docela rád bych pokračoval v psaní o léčbě hladem.I s ostatními.Jenže ve svém okolí o nikom nevím
19. Březen 2008 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Tady ale není téma o léčbě hladem!! Založ si svoje. Tady je diskuze o držení půstu neboli očištění organismu.
19. Březen 2008 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
AS (anonym)
O to se zrovna snažím.Chtěl jsem se jen domluvit.Tak to se asi nedomluvím.Připadám si jak vyhnánec.Tak si to tu Soničko užívej
19. Březen 2008 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Nina (anonym)
Ahoj chci zkusit jako pust nebo proste nejaky cistici den jist dopoledne ovoce a odpoledne zeleninu, treba i dusenou, popr. zampiony, zelnou polevku apod. myslite ze je to spravny postup? Nemuzu si tim jeste uskodit? Dekuji
19. Březen 2008 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna Z (anonym)
Pro AS - jsem ráda, ze se nekdo tak´o toto zajímá, podle mne to je velmi úcinné, i kdyz nárocné. Hlavne se musí clovek ROZHODNOUT ZE TO UDELÁ a pak urcitý pocet dní vytrvat. Jak jsem jiz psala predtím já jsem zacala podle fází mesíce - úplnkem a to vyd 24 hod nebo nekdy i déle. ´Pred rokem jsem to udelala 12 dni vcelku. To jsem nejedla skutecne vubec nic, pila jenom vodu anebo Kombuchu co si sama delám. Vycistila jsem se porádne a i sla dolu s váhou, resp.s brichem. Bohuzel jsem to behem roku zase stacila nabrat.. Ale musím ríct, ze jsem behem toho hlad.pustu byla slabá a nic jsem vlastne nedelala, jen v klidu - vetsinou doma. Ne do práce. Preju ti k tomu zdar a hodne o takových vecech se muzes docíst napr.v knize od Jirího Cingrose: Sám sobe doktorem. Taky tady na techto stránkách je o nem diskuze. Mne osobne se tá kniha líbí.
20. Březen 2008 - 17:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna Z (anonym)
Drahá Sono, co se tak rozcilujes ? Drzení pustu, drzení pustu hladovkou a ocistení organismu je totéz, je to jenom rozdílná "technika" vykonávání
20. Březen 2008 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Nino určitě to takto zkus, já jedla třeba 2 dny ovoce apod.. Zel. polévky.. myslím, že tělu určitě pomůžeš více než úplnou hladovkou. Zítra bude vhodný den.
20. Březen 2008 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Víš drahá Anno, už jsem viděla pár lidí co po zkoušení hladovění zkolabovali. Nic ve zlém, kdo nemá zkušenosti a není trénovaný, tak to může být i nebezpečné. A asi nevíš co se v těle děje, když ho uvedeš do stavu hladovění. Píšu k diskuzi, která je tady založena. Každý má svůj názor.
20. Březen 2008 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Mony (anonym)
Trochu se Soňou souhlasím,nedělat to co je nad síly!!!!Začít třebas s tím že piji ovocné šťávy,nebo aby tomu úplnému půstu předcházela postupná dieta.
20. Březen 2008 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
s troškou do ml (anonym)
Mám zkušenost s jednodenními a třídenními půsty. Den před půstem je dobré nejíst maso a živočišné produkty,nanejvýš tak bílý jogurt k večeři. Moje půsty jsou jednoduché, sestávají jen z vody,ale neberte to jako jediný správný postup, jen moje zkušenost je taková. Důležitý je jeden nebo dva dni po půstu,rozhodně nesnídat uzeninu nebo sladkosti,bylo by to moc tvrdý:-) Nejsem příznivcem nějakých extrémů,ani vegetarián,ale pár dní po půstu je fakt lepší jenom lehké jídlo. Půsty mě naučila babička, která se dožila vysokého věku,mně už taky není dvacet,ale k doktorům nemusím a žádné léky neužívám,ten půst je sice někdy těžký vydržet,ale pak jsem vždycky ráda, protože se celkově cítím o mnoho líp. Jinak jsem docela hříšník, kouřím a piju,ale ty půsty, cca jednou za čtvrt roku, mě asi drží na nohou,je to pro organismus opravdu velká úleva a pomoc. Nehledě k tomu, že se po každém půstu tak na měsíc,či dva zbystří smysly (alespoň v mém případě), to se pak člověk nestačí divit,jak byl omezený. Diabetici a lidi, kteří potřebují lékařskou péči by si měli dát pozor a napřed se poradit,ale jinak je půst celkem bez rizika,člověk vydrží bez jídla mnohem déle než jeden nebo tři dny. Tak se toho nebojte a vydržte,uvidíte, že je to dobrý:-)
20. Březen 2008 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna Z (anonym)
Takze je videt, ze nejsem sama, Sono. Já jsem jenom psala o svých vlastních zkusenostech a jak to provádím já a jak je tady v disk.príspevku od "s troskou do mýna" psáno je to s tím hladovením a pustem velmi podobné. Já to vubec nikomu nevnucuji, jen jsem napsala do diskuze svoje poznatky, nabádám k opatrnosti a vím, ze je dobré být opatrný, kdyz clovek o tom máloco ví nebo se obává. Ale také vím, ze to je jenom k dobrému a telu nápomocné k ociste a k odlehcení hlavne vnitrním orgánum. Lidé se postili odjakziva (a dokonce i dlouho)a myslím, ze to vsem jenom prospelo. I já tvrdím, ze clovek vydrzí bez jídla celkem dlouho, stejne vlastne jíme ani ne tak z hladu nýbrz z mlsnoty a ze máme "na neco chut". Myslím, ze v dnesní dobe ani nevíme co opravdový hlad vlastne je. Drzet obcas hladovku nikomu neublízí naopak. Pomuze.
20. Březen 2008 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
AS (anonym)
Anno Z - asi založím novou rubriku o hladovění,ale delším.To mě zajímá.Cingroš říká,že hladovění je mikrochirurgie buňky.Jednodenní půst je na prd a stejně tu nejsem vítán.Přidáš se?
21. Březen 2008 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Ju (anonym)
Já držím dneska(úplněk)šetřící dietu, sestávající jen z vařené suché rýže a čaje.Je mi báječně, jindy bych už šilhala hlady.
21. Březen 2008 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Jděte na www.pust.cz tam je asi nejvíc info v ČR o půstu. Cingroš i Partyková jsou v porovnání s Pavlem co ten web má, pěšáci.
22. Březen 2008 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
AS (anonym)
Petře děkuji
22. Březen 2008 - 17:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Půst (anonym)
Zdravý půst
20. Duben 2008 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
AS (anonym)
Ahoj Půste, a máš nějaké osobní zkušenosti a poznatky?Kde hledáš informace?
20. Duben 2008 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Opice.1 (anonym)
odpovídá Opice.1-podle čínského horoskopu. Držím se ppodle lunárního kalendáře.Nejúčínější je metoda ubývání a přibývání mšsíce.V úpl?ku je to nejúčinější.Nový poznatek-voda z vodovodu se dá na chvilku do ledničky a chlór vyprchá.Bratr to tak praktikuje 18 let a za tu dobu nebyl nemocný.Když je půst, tak opravdu pije jen vodu bez bublinek. Já to vydržím asi jen do 17 hodin, pak si dám nějaké ovoce.teď to bude dobré,začnou jablka,ale to je zase jiná kapitola.Přeji úspěch.Najdete mě na lidech,kdyby něco nebylo jasné.
25. Červen 2008 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
dav (anonym)
svata prostoto :D
14. Květen 2009 - 7:51
Obrázek uživatele Návštěvník
MK (anonym)
www.pust.cz Vám dá informace. Já tam čerpám a jsem spokojen. Doporučuji.
27. Červen 2009 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Během půstu se může tělo samo očistit.Trávení pevné potravy spotřebovává velkou část energie organismu a potlačuje řadu pochodů. Mezi příznaky intoxikace patří únava, podrážděnost, letargie, nervozita, zácpa, častá nachlazení, snížená imunita, kožní vyrážky aj. Řešení jak se očistit , omládnout,zhubnout - s novinkou Neera detox kůrou - funguje zároveň při pocitu hladu během dne. více na www.vseproplet.cz
16. Říjen 2009 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Geri (anonym)
Lado, v pátek na to bude...Opět si hraje na odborníky na půst blbec. Při půstu doporučuje jíst. Nechápu.
30. Duben 2010 - 18:05

Stránky

Přidat komentář