19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jedna zdravotní sestra na kolik pacientů??

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Kolektiv zdravo (anonym)
Ahoj, už nevíme kam psát, tak to zkoušíme všude. Pracujeme v soukromé LDN a zaměstnavatel před půl rokem zrušil noční služby sanitářům. To znamená, že sestra je v noci na oddělení sama ( 30-35, někdy dokonce 40 pacientů). Je to vůbec možné? Prostě nejde tolik lidí v noci polohovat v jedné. Jsme strhané, unavené. Samozřejmě odměny žádné. Prosíme o pomoc. Kolektiv zdravotních sester
20. Červen 2012 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ahoj, už nevíme kam psát,...Holky, je mi Vás upřímně líto, ale bojím se, že řešení žádné neexistuje. Píšete samy, že je to soukromá LDN, tudiž majitel potřebuje zisk. A ani mně nepřekvapuje, co píšete. Nedávno se psalo o nějakém soukromém domově seniorů, někde u Prahy, kde se platilo hooodně moc měsíčně, bylo to určeno spíše pro důchodce, kteří měli důchod ze západu a k nám přišli dožít stáří. Přesto tam byly podmínky otřesné. Jedině poslat anonymně dotaz na ministerstvo zdravotnictví nebo práce a sociálních věcí, jestli to neodporuje nějaké vyhlášce.
20. Červen 2012 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Vien (anonym)
Ahoj, už nevíme kam psát,...Pomoc je jediná. Změňte místo.Zrovna tady se jiné pomoci nedovoláte...tady to můžete pouze prodiskutovat...
20. Červen 2012 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ahoj, už nevíme kam psát,...Malá inspirace: http://zdravi.e15.cz/clanek/priloha-lekarske-listy/sestricky-budou-muset-byt-346662?category=z-domova
20. Červen 2012 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky zdravotní (anonym)
Je šílené vidět,kam směřuje naše zdravotnictví a nejen ono.Ale tady jde o životy.Přitom sestry jsou jen dělnice odvadějící maximum,pokud jim na člověku záleží.Jenže i sestra je jen člověk.Prostě národ se musí vzbouřit a musí dojít ke změnám!!!Takhle vymřeme na banality.
21. Červen 2012 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Hledá se zdravo (anonym)
Dobrý den, odešla jsem pracovat do zahraničí a hledám za sebe náhradu pro své bývalé pacienty. Pokud jste sestra nebo pečovatelka, můžete si vydělat snadným úkonem 300 Kč za hodinu. Vlastní prostory výhodnou, ale pokud nemáte, lze provozovat tuhle službu i doma u pacientů. Zájemkyně pište mi na: sestricka.hydrocolon@seznam.cz
22. Srpen 2012 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Změna místa? Ví (anonym)
Doporučuji PL Bohnice, například oddělení detoxu žen. Tam jsou na ranní směně tři sestry na (v průměru) pět pacientek. Vzhledem k tomu, že se tam nyní už nepřijímají agresivní a opilé pacientky, sestry tam ráno jen změří tlak a teplotu nově příchozím, vydávají léky, otvírají v určený čas koupelnu, přiváží jídlo a občas vydají čisté prádlo. Dvakrát denně uvaří teplý čaj. Samozřejmě je tam tak jednou denně příjem, ten zabere jedné sestře zhruba čtyřicet minut. To je většinou vše. Sestry se nečinnost ani nesnaží maskovat, většinu dne pořádají turnaje v počítačových hrách, nebo prostě tlachají, popíjejí kávu, žerou sladkosti a řeší své soukromé "problémy", samozřejmě se také pomlouvají navzájem a vše doprovází veselé chichotání, s přestávkami non-stop celý den, někdy až do půlnoci, záleží na složení party. Běda když po nich nějaká pacientka něco chce, třeba jen informaci... Postele nepřevlékají, to musí pacientky samy (proč ne, ale na detoxu by se ještě neměly dotýkat čistého prádla). Když už nic jiného, měly by sestry alespoň občas zajít do pokojů a zkontrolovat jestli někdo neutekl, nepokouší se o sebevraždu nebo se nesvíjí v epilepťáku. Realita je taková, že do pokojů chodí jenom před ranní vizitou, zkontrolovat pořádek. Tohle je holý fakt, žádná pomluva. Dokonce ani nejsou schopné kontrolovat, zda pacientky opravdu polykají své léky. Běžně si tam holky léky mění, polknutí jen fingují. Co si budeme povídat, na detoxu se převážně přes den jen chrápe, nikdo tam žádnou mimořádnou péči nepotřebuje, spíš jen tu průběžnou kontrolu, která tam úplně chybí. Takže na oddělení, kde kromě kocoviny nemá téměř nikdo problém je v průměru jedna sestra na dvě pacientky a v nemocnicích, kde má každý pacient problém jsou třeba jen dvě sestry na dvacet lidí i víc.... Tohle není stížnost, spíš jen postřeh..
24. Srpen 2012 - 10:12
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Doporučuji PL Bohnice,...bohužel smutný postřeh. Na jedné straně se dělají špičkové a šíleně drahé operace, často stejně s nejistým výsledkem, na druhé straně se šetří na běžných pacientech a péči. Prostě se na sestry hází víc a víc práce, což se musí po nějaké době někde projevit.
24. Srpen 2012 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Ty špičkové a drahé operace lékaři provádějí také proto, aby o nich mohli publikovat články pro odbornou a někdy i laickou veřejnost. Obyčejné banální případy je nezajímají.
25. Srpen 2012 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat a poradit. Pracuji jako zdravotnický asistent na akutním interním lůžkovém odd v Brně. Zaměstnavatel nám teď nařídil pokud jsme odsloužily jen jednu hodinu navíc nad 150 hodin dle zákoníku práce, souhlasíme i bez podpisu, že budeme sloužit další přesčasy navíc. Má na to právo , nebo i tak můžeme odmítnout? Dále by mě zajímalo na odd máme 35 lůžek z toho převážně ležících pacientů na noční službě chtějí spojovat dvě odd tudiž 70 lůžek jen na 3 sestry. Chtěla bych se tedy zeptat kolik by měl být počet personálu na 70 pacientů. Děkuji
24. Srpen 2017 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Marii (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...Myslím, že toto jsou otázky na staniční či vaši vrchní sestru. Máte zajisté nějakou kolektivní smlouvu, kde přesčasy jsou jasně definované. Taktéž v pracovní smlouvě. 3 sestry a jeden/a sanitář/ka je normální počet na noční směnu.
24. Srpen 2017 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
info (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...Tím, že tu přesčasovou práci přes limit děláte, tak opravdu s ní souhlasíte. Je to jeden z výkladů ZP. Dokonce, pokud zaměstnanec začne dělat navíc nějakou práci pro zaměstnavatele (třeba složitější, náročnější) a nebrání se, může to být považováno za souhlas ze strany zaměstnance a nahrazuje to dokonce písemnou dohodu! Ale odslouženou 1 hodinou navíc nedáváte souhlas s nekonečnem, ale jenom tou jednou hodinou. Klidně se můžete po té jedné odsloužené vzepřít a další nedělat.
24. Srpen 2017 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
když jsem v nem (anonym)
vidím jak sestry sedí, pijí kafe, kouří já ve svém povolání toto dělat nemohu
24. Srpen 2017 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
ses (anonym)
vidím jak sestry sedí,...měl/a líp učit.
24. Srpen 2017 - 16:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jak to myslíš? (anonym)
měl/a líp učit.mám VŠ vzdělání, ale bohužel technického směru a to v současnosti není ohodnoceno. Znám hromadu techniků s VŠ - kteří mají nižšší plat než sestry.
25. Srpen 2017 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
mám VŠ vzdělání, ale...to snad nemyslíte vážně, že technické vzdělání není ohodnoceno?
25. Srpen 2017 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ve (anonym)
mám VŠ vzdělání, ale...kterém zdravotnickém zařízení tolik berou?
25. Srpen 2017 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
pošlu ti webovk (anonym)
kterém zdravotnickém...http://www.lui.cz/media/k2/items/cache/0e11551540ff15009bbbe3f42ba1fc72_M.jpg
25. Srpen 2017 - 22:50

Přidat komentář