195 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jaký máte vztah k Němcům?

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
JČPatriot (anonym)
Jak jste na tom se vztahem k Němcům? Vzhledem k tomu co našemu národu provedli a jak se k nám chovají v současnosti si nezaslouží naší náklonnost. Ostatně není ani co na nich obdivovat.Nesnáším je pro tu jejich aroganci, povýšenost, studenost, nesnášenlivost a nerespektování ostatních neněmeckých prvků. Já sám sice dělám v německé firmě, ale naštěstí se s nima moc nestýkám. Jsou národy, které nás uznávají a berou např. Velká Británie, Rakousko....ale Němci pořád mají pocit, že jśou něco víc. Pokud se v Evropě něco posralo, vždycky v tom byli namočení oni. A pokud si myslíte, že jsou vyléčení z fašismu.....to byste víděli věci, když se ožerou :-) :-) :-)
23. Listopad 2012 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
češka (anonym)
Jak jste na tom se vztahem k...pak tedy nechápu, proč pracuješ v německé firmě? Copak nemáš nějakou hrdost? Asi ne... a všechno, cos napsal, jsou je kecy! Prachy od německý firmy jsou ti dobrý, co? Já jsem taky dělala u německé firmy a i když mám také k Němcům dost výhrad, byla jsem tam velmi spokojená. Všude panoval řád a pořádek, zaměstnancům se nedělo žádné bezpráví a když člověk odváděl kvalitní prcái, dostalo se mu uznání a patřičného ohodnocení. Ze strany vedení jsem nikdy nepocítila, že by "oni" byli něco víc. naučila jsem se bezvadně německy, udělala si státnici a teď, když už té firmy nepracuji, jsem vděčná za to, co jsem se tam naučila. A když se němci "ožerou", nejsou o nic horší, než kterákoli jiná "ožralá" národnost. A podle čeho soudíš, že nás Velká Británie a Rakousko "berou"? Zrovna u té Británie si nejsem moc jistá...
24. Listopad 2012 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
taky češka (anonym)
S češkou naprosto souhlasím. Taky pracuji léta s Němci i Rakušany a jsou mezi nimi sem tam nemožní lidé - naprosto stejně jako mezi Čechy. Ostatně, čeští zbohatlíci jsou mnohem nemožnější. Němci jsou sice v historii v lecčems namočení, ale taky leccos dokázali, mám na mysli dobu po válce. A mimoto - nejen Němci nám něco provedli, já jsem válku nezažila, ale rok 68 si pamatuju moc dobře. A Patriote, kde bereš jistotu, že nás někde berou jako rovnocenné?
24. Listopad 2012 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Němčouři jsou rozhulákaní jako cigoši, vždycky když procházím městem, tak slyšim řev cigošů, nebo Němčourů.
24. Listopad 2012 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Němčouři a cigoši by si mohli podat ruce, s tou jejich rozhulákaností.
24. Listopad 2012 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
JJJ (anonym)
No nechápu tuto diskusi o hodnocení Němců. Já osobně jsem přesvědčen, že Němci jsou velice kulturní a vyspělý národ (podobně jako si to myslím ještě stále o většině Čechů). Němci jsou pořádní a houževnatí a to co od války dokázali udělat ze svojí zdevastované země je obdivuhodné. A pokud má někdo na Němce nějaký špatný názor, ať prosím zkusí žít sedm let v Irsku mezi těmi středověkými zvířaty jako já a pochopí...
24. Listopad 2012 - 18:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Cechacek (anonym)
Nemci nemaji smysl pro humor a nekteri jsou arogantni. Zlociny nacistu byly nesmirne, ale to nemuze zastinit obrovske zasluhy nemeckeho naroda. Bez Nemcu by byla stredni a vychodni Evropa daleko primitivnejsi a a zaostalejsi. Predstavte si jak by vypadala Praha a cele Cesko kdyby nebylo Nemcu (vcetne Rakusanu). Asi neco jako Kiev a Ukrajina. Ten primitiv nade mnou srovnava Nemce s cikany. Dobry priklad, ale neceho opacneho: pred odsunem byla nemecka mesta v Cesku neujupravenejsi v zemi, dnes tam zije hodne cikanu a uz takova nejsou.
24. Listopad 2012 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
JČPatriot (anonym)
Tak jinak. V německé firmě jsem proto, že jiná možnost nebyla, z organizačních důvodů. A že by něják extra "něměcky" platili, to se mi taky nezdá.Nerad bych nakusoval téma roku 1968 ale proč ho sem taháte? Nevím, proti Rusům,Ukrajincům a národům směrem na východ nic nemám, není důvod. A Ukrajinci jsou nejpohodovější lidi co jsem poznal,jen ta jejich vodka je problém. Ale z několika zdrojů vím, že Velká Británie má k Česku hodně pozitivní vztah kvůli účasti našich vojáků v bitvě o Anglii,Tobrůku......A když jsem byl pod Rakušanama, pamatuju si, co o nás říkali "Jeden národ,dva jazyky". To snad hovoří za vše.
25. Listopad 2012 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Cechacek (anonym)
Tak jinak. V německé firmě...Jsi typicky cesky blbecek. "Jina moznost nebyla", Nemci ti dali praci a ty je za to pomlouvas. Valka skoncila pred 67 lety a od te doby je Nemecko (jeho zapadni cast) vzorna demokracie. Mas rad Rusy (jejichz zeme nas okupovala jeste pred 23 lety). Dnes je v Rusku rozhodne vic fasisticky smyslejicich lidi nez v Nemecku, nemluve o lidech smyslejicich komunisticky a zase podporuji diktaturu, tentokrat Putinovu. Nemecka kultura je zapadni, ktera je nevyvratitelne lepsi, nez kultura ruska, vychodni. Pokud jde o vztah Rakusanu k Cechnum, tak jeden pruzkum ukazal, ze jsou tam Cesi nejnepopularnejsi ze vsech jejich sousedu, asi prokoukli, ze jsme narod hajzliku. Ve Velke Britanii o nas vetsina lidi nic nevi, jsme na Zapade jednou z nejmene znamych zemi.
25. Listopad 2012 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Bud jak bud, v dejinach se vyskytl aspon jeden pripad muze, vzesleho ze smiseneho cesko-nemeckeho manzelstvi, ktery si ziskal vehlas a popularitu u dlouhych generaci jak Cechu, tak i Nemcu. Byl jim Karel IV. Lucembursky. A kdoz vi - treba by se naslo podobnych prikladu vice.
25. Listopad 2012 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Od Němců bychom se mohli přiučit jejich smyslu pro pořádek, čistotu a důslednost. Navštívil jsem dost zemí a myslím, že jsem si udělal docela objektivní obrázek o jejich obyvatelích. Ano - v Němcích stále přetrvává i léta po Hitlerovi jejich skrytý pocit nadřazenosti. Když si člověk podrobněji prostuduje dějiny Německa, celkem snadno pochopí, proč tomu tak je. Ale faktem zůstává, že Německo je evropská velmoc a že to asi někde musí mít nějaké kořeny. Ty jsou v německé pracovitosti, důslednosti a také jakési vnitřní sebekázni. To, že v jiných zemích se Němci občas chovají jak utržení ze řetězu, je asi důsledek toho, že doma by si to dovolit nemohli a tak si to kompenzují jinde. A když vezmu v potaz, kolik německých vědců a umělců obohatilo světovou civilizaci, nedivím se, že jsou, tam kde jsou - na špici Evropy. I když k poválečnému znovuzrození Německa obrovským dílem přispěly USA, nelze Němcům upřít jejich vůli překonávat překážky. Je zajímavé, že my se snažíme přebírat rozumy ze světa, ale vždy to dopadne tak, že se nedokážeme poučit z vlastních chyb a přebíráme většinou jen to špatné.
26. Listopad 2012 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
JČPatriot (anonym)
Já tu s rokem 1968 nezačal."Čecháčku" dle tvých výroků jako český blbeček,že jsme národ hajzlíků atd bych ti doporučil sbalit si svých pár švestek a emigrovat někam, kde je to podle tvých tvrzení lepší. A pak uvidíme, jak tě tam budou uznávat. Opravdu, bez jedinců, kteří mají takové názory na naší vlast nám tady bude líp! A s tou kultůrou? Ještě řekni, že i ta naše má blíž k té východní, která je horší než ta německá a jsme doma :-)
26. Listopad 2012 - 10:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Kostroun (anonym)
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=432699140124265&set=a.396185100442336.91644.396178933776286&type=1&theater
26. Listopad 2012 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Češka (anonym)
Souhlasím s Čecháčkem i s Mamutem, jednostranný pohled např. Patriota mi připomíná jiné diskuze, kde lidé vzpomínají na dobu před rokem 89 jako na skvělou a plnou jistot. Ostatně, kdo zapomněl, že byl r. 68, má velmi, velmi špatnou paměť. Netvrdím, že bych si Němce chtěla vzít za muže, ale to je otázka spíše odlišných kultur, nikoliv averze. Myslím, že se od nich stále máme co učit.
26. Listopad 2012 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
I když nejsme evropská velmoc, přesto se nemusíme před nikým ponižovat a stydět se za svou vlast. I náš národ obohatil evropskou civilizaci a kulturu. A naši vědci také nejsou žádná ořezávátka. Problém je spíše v dnešním vidění sebe sama. To spíše masmédia, vlastněná zahraničními nadnárodními monopoly, se snaží vyvolat v nás pocit nicoty, malosti a bezvýznamnosti tak, abychom byli snáze manipulovatelní a stali se poslušnými figurkami a slouhy jejich peněz. Mě osobně mrzí, že dříve jsme nekriticky přebírali vše z Východu a dnes zase se Západu. Jako bychom si sami neuměli najít svou cestu. V našich dějinách hráli Němci dosti významnou roli. Ať už kladnou, nebo pak zápornou. Všude na světě existují lidé moudří a slušní a pak ti ostatní. Je jen otázkou, s kým a jak budeme jednat.
26. Listopad 2012 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Češka (anonym)
Tady si dovolím malinko oponovat - samozřejmě mírně a v dobrém. Rozdíl vidím v tom, že zatímco v minulostí bylo všechno východní jaksi rozkazem, dnes to západní je prakticky dobrovolné, jenomže my jsme často papežštější než papež. A samozřejmě, před našimi skladateli, vědci a některými dalšími významnými osobnostmi se svět poklonil, bohužel před tlupami, které po revoluci jezdily krást do Rakouska a Německa, už ne. A rovněž si myslím, že ani Britové nejsou nadšeni ze vzorku obyvatelstva, který k nim nadšeně vyjíždí, aby se později vracel zpět - zinkasovat sociální dávky. Ale mamute, jinak máš stopro pravdu.
26. Listopad 2012 - 15:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Češi (anonym)
Jsou národem vlezdoprdelců, bez vlastní hrdosti a cti. To ostatní nebudu rozpitvávat, upřímně, stydím se za náš národ, hluboce se stydím.
26. Listopad 2012 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Jsou národem vlezdoprdelců,...To jsi na tom potom velmi špatně.
26. Listopad 2012 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Čech (anonym)
Jsou národem vlezdoprdelců,...To říkáš jen proto, že jsi bezvýznamný chudáček svázaný beznadějí cokoli ovlivnit. Ale naštěstí všichni nejsou takoví jako ty.
26. Listopad 2012 - 18:00
Obrázek uživatele Návštěvník
hmm hmm (anonym)
...Rozdíl vidím v tom, že zatímco v minulostí bylo všechno východní jaksi rozkazem, dnes to západní je prakticky dobrovolné, jenomže my jsme často papežštější než papež.... Možná proto se u nás nikdy nechytil děda Mráz, ale na Santu člověk naráží všude. Proč, copak náš Ježíšek a Mikuláš jsou horší? Možná proto se přestaly pořádat konkurzy a rozmohly se castingy(snad je to napsané dobře, nevím). Možná proto jsme přestali přidávat přísady a místo nich máme ingredience. Možná proto si spousta lidí myslí, že když se fotí, musí zvednout dva prsty, aby byli in/moderní. Opravdu by nám neškodilo trošku víc sebevědomí. Nejsme žádní chudáčci.
26. Listopad 2012 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Němci zavinili dvě světové války, a to se ví, a je to fakt. Teď zase diktuje Evropě svou politiku. Nejsou všechny národy tak bez paměti, aby si nepřipomněly oběti obou válek. Tyhle národy nebudou nikdy Němcům věřit. Slyšela jsem jednoho amerického žijícího dokumentaristu, (má německé rodiče )který v jedné televizní besedě řekl: "Evropská unie je splnění snu Adolfa Hitlera o sjednocené Evropě."
26. Listopad 2012 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Cechacek (anonym)
I když nejsme evropská...Je mozne, ze tentyz mamut, ktery napsal tak bezvadny prvni prispevek taky napsal tak vadny prispevek druhy? Nase zeme ze obohatila evropskou civilizaci? Velmi, velmi nepatrne, jestli vubec. Nasich vedcu evropske urovne bylo a je rovnez velmi malo (pokud si neprivlastnime Mendela atd.). "Masmedia, vlastnena zahranicnimi nadnarodnimi monopoly, se snazi vyvolat v nas pocit nicoty...", to zni jako hloupe blaboleni KSCM. Mamute, co nekriticky prebirame ze Zapadu a proc te to mrzi? Myslis, ze maly narod si muze najit vlastni cestu a ze je to zadouci? Zatim se v historii lidstva nepodarilo vytvorit lepsi system, nez jaky vytvoril moderni Zapad a hodne precenujes schopnosti naseho naroda, jestli si myslis, ze je schopen vytvorit neco lepsiho. V nasich dejinach hrali Nemci nikoliv "dosti vyznamnou" roli, ale roli krajne vyznamnou a to z drtive vetsiny kladnou. Vcera jsem napsal, ze bez Nemcu by Cesko pripominalo Ukrajinu. Spis jsem mel napsal Belorusko.
26. Listopad 2012 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Češka (anonym)
Němci zavinili dvě...Nevím, jestli je právě Unie někdejší Hitlerův sen, ale fakt je, že Němci to všechno táhnou a nijak na tom nevydělali, spíš tratí. A co se týká Ježíška a Mikuláše, tak ty samozřejmě uznávám odjakživa a Santu bych taky nikdy nepřijala, ale když jsem chodila do školy, mívali jsme před Vánocemi povinně "Jolku". Tady to ovšem dnes vidím tak, že je jen na nás, co pustíme dětem do života a co jim bude bližší, před světem je ale zavřít nemůžeme. Takže ani nová slova se jim nevyhnou.
26. Listopad 2012 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
hmm hmm (anonym)
Nevím, jestli je právě...Jen abysme na ty nový slova za chvilku nepotřebovali slovník- alespoň ti starší.
26. Listopad 2012 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Čech (anonym)
Je mozne, ze tentyz mamut,..."V nasich dejinach hrali Nemci nikoliv "dosti vyznamnou" roli, ale roli krajne vyznamnou a to z drtive vetsiny kladnou." Leda ve tvých vlhkých snech, fašoune!
26. Listopad 2012 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
taky Češka (anonym)
Nehádejme se, lidi, budou Vánoce. :-)
26. Listopad 2012 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
"V nasich dejinach hrali...V zemich Ceske koruny predstavovali lide nemeckeho jazyka vyraznou mensinu po nejmene sedm stoleti. Ceske zeme byly navic az do pocatku 19. stoleti soucasti Svate rise rimske, a od 16. stoleti do stoleti 20. byly soucasti habsburskych drzav ve Stredni Evrope, spolecne napriklad s Rakouskem. Nehlede na to vse byl cesky etnicky prostor vzdy obklopen z vice stran nemecky mluvicim etnikem. Z toho vyplyva, ze nemecky vliv na Cechy vzdy byl (a dosud je) velmi ruznorody, a nase vztahy zazivaly po staleti vsechny modality od antagonistickeho nepratelstvi po konstruktivni spolupraci. Kdybych to ale mel hodne zobecnit, rekl bych, ze pro Cechy na Nemcich po vetsinu casu nebylo dulezite az tolik jejich nemectvi, jako spise jejich zapadni kulturne civilizacni charakter. Historickym stestim nas Cechu bylo, ze nam byly dany skrze Nemecko styky se Zapadem, ale podle meho uz nebylo a neni tak podstatne, zda nasimi bezprostrednimi zapadnimi sousedy byly a jsou zrovna Nemci - kdyby jimi byli misto toho treba Briti nebo Francouzi, vysledek by byl nejspis podobny.
26. Listopad 2012 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Jistě že je to o lidech: takový papež Benedikt se ani neobtěžoval ve své řeči Urbi et Orbi, hned po svém zvolení, zařadit češtinu mezi víc než 200 všelijakých jazyků, jimiž pozdravil národy světa. Ještě pár pohádek o česko-německých vztazích, prosím...
26. Listopad 2012 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Jistě že je to o lidech:...To vas teda obdivuju, Dano. Poslouchat nejake zvasty od Pepy Ratzingeru, a vsimat si, zda do nich zaradil cestinu, to by me teda vazne nenapadlo.
26. Listopad 2012 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Pohádky... (anonym)
Němci.... Největší nenávist k Čechům jsem viděl v roce 1994 na koncertu kapely Biohazard v Edenu v Praze, kam dorazilo asi 50 Poláků, kteří před kulturáčem napadali česky hovořící lidi a v sále v tom pak pokračovali za sborového ,,fuck off Czechs". Kdyby kapela nepohrozila zastavením koncertu, bůhví co by se ještě dál dělo. Tehdy vůbec nikdo nechápal, proč to dělali, nešlo o rivalitu ve smyslu fotbalového fanouškovství, spíš naopak, ta muzika měla lidi spojovat.....ale to jen tak pro zajímavost,když už se tu tyhle mezinárodní vztahy rozebírají....
26. Listopad 2012 - 22:47

Stránky

Přidat komentář