105 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jaké fyzické problémy může způsobit psychika?

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Emma (anonym)
Ahoj. Mám plno zdravotních problémů a plno lékařských vyšetření. Závěr je: psychika. Je tu někdo, kdo má podobné problémy? Jak různě se můžou projevovat? U mě je to svalová slabost, vnitřní chvění, nervozita, nevolnosti od žaludku, bledost, únava, problémy se zrakem, všelijaké lochtání a brnění.
2. Květen 2007 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Tony (anonym)
No, rozhozená psychika může způsobovat prakticky cokoliv...Navštěvuješ vůbec správný doktory?
5. Květen 2007 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
dáša (anonym)
ahoj Emmo,přesně tyto potíže,co uvádíš ty,mám já také,absolvovala jsem různá vyšetření a zavěr též psychika,nyní užívám ad a tyto obtíže částečně mizí,přeji ti hodně štěstí a síly...
6. Květen 2007 - 19:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Leela (anonym)
Ahoj Emmo, taky znám moc dobře...psychika je schopna všeho...Svalovou slabost mám tedka taky...:( pořád se klepu atd:( Antidepresiva beru jen 14 dní takže zatím nevím jak to působí....Jaké přesně problémy se zrakem máš? Lochtání a brnění znám. Jinak mě celkem pomáhá cvičit pět tibeťanů:)
9. Květen 2007 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
dáša (anonym)
ahojík,také by mě zajímalo jaké zrakové obtíže máte,já beru ad 3 měsíce a je to opravdu změna,Leelo,ty jsi zatím na počátku,oni ty ad zpočátku trochu zlobí,než si na ně tělo zvykne,tak se držte a paaa
9. Květen 2007 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Leela (anonym)
Dáša: Jak moc zlobí? Mě se i trochu houpe psychika:( Vím že ad jsou schopna všeho a taky jsem se zařekla, že je vydržím brát:) Jaké bereš ty?
10. Květen 2007 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
dáša (anonym)
ahoj,hrozně mě zlobila ad typu cipralex a remmond,motala se mi hlava a byla jsem celkově mimo,ted užívám coaxil a je to paráda ve srovnání s těmi předtím,já u těch prvním nevydržela,prostě se to nedalo,u coaxilu jsem měla také hrozný strach,že to bude stejné,ale nebylo,pomalu žádné vedl.účinky...,a ty užíváš jaká?.leelo to brnění a lechtání znám také důvěrně a oči mi začaly také při tom streu,z kterého se mi vyyinula tahle hnusná nemoc,chvilkama jsem viděla rozmazaně,jakoby ostřeji některé barvy,a měla jsem pocitmže se mi od očí motá svět apod.,tak se ozvi a papa
10. Květen 2007 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
E.Vita (anonym)
ahoj, chtěla bych Ti sdělit, že nejsi sama, jsem téměř rok po operaci střev, trpěla jsem zácpou, bohužel situace se nezměnila ani po složité operaci. Jsem po všech stránkách zdravá, bohužel mám špatnou psychiku, beru antidepres. nijak zvlášť účinek nesleduji, z psych. se může objevit jakákoli nemoc, je to jedno, např. já mám naprosto špatné trávení, vyměšování, bolest hlavy, na hrudi, velký tlak v zápěstí při napětí, únava, žlučník špatný, z toho vyplývá poslední měsíce velmi špatná nálada. Doktoři říkají dát se psych. do pořádku, ano chápu, ale v dnešním světě uběhaném to jde opravdu hodně těžko. Držím všem, kteří se takto trápí jako já moc moc palce a mnoho štěstí, a aby byli zdraví, toto přeji všem......držte se lidi.
11. Květen 2007 - 19:16
Obrázek uživatele Návštěvník
E.Vita (anonym)
také je možné dostat menstruaci jindy než má přijít. To se mi stalo také, úporné bolesti v tříslech.
11. Květen 2007 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
leela (anonym)
dáša: No já beru citalec...občas pozoruji změny vnímání, atd. Když jsem ve stresu mívám všechny možné projevy dorhomady...Ano znám i poruchy trávení. Nemoci se mi přesouvají. Chvilku záda, pak žaludek, žlučník, břicho, hlava atd. Nejhorší je to v zimě:( Jinak na neduhy používám spíše bylinky. Do teď jsem brala pouze třezalku, ale nakonec jsem si řekla, že po těch třech letech bych se do toho měla opřít a nějak se s tím poprat. Tak se snažím:) E.vita: S tou uspěchaností máš pravdu. Já se cítím skoro méněcenná. Vím o sobě že potřebuji hodně spánku, klid, odpočinek žádný spěch. Ale když vidím, kolik toho dělají moji vrstevníci, učí se do noci, jdou pařit atd. Připadám si opravdu trapně:( Když už to takhle zkusím dopadne to většinou nějakou nemocí..angína nebo tak:( Ale už se snažím to přijmout jako fakt. Jinak asi v životě moc daleko nedojdu:) dáša: Jak dlouho bereš ten caoxil? A jaké psychické problémy si měla před tím?
12. Květen 2007 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
dáša (anonym)
ahoj leelo,já užívám coaxil,třetí měsíc,měl by se užívat 3krát denně,já ho zpočátku užívala 2krát denně a ted asi tři měsíce pouze jednou,předtím mi zkoušely dávat ad typu cipralex,remoond,ale ty jsembohužel nesnesla,bylo mi hůř a hůř,trvá to půl roku,předtím jsem žádné potíže obdobného typu neměla,prostě se mi jednoho dne udělalo zle a od té doby jsem o sebe měla stach,bylo mě pořád zle,a potíže se prohlubovaly,bolesti hlavy,zad,svalů atd....,taky pozoruji,že se to zhoršuje unavou,stresem....tak se ozvi a paa
13. Květen 2007 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
E.vita (anonym)
ahoj, mě se potíže vždy zhorší, jak je sebemenší stres, hlavně zažívací potíže apod. zácpa a tak. ale jak být každý den v pohodě?
14. Květen 2007 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
jmenabez (anonym)
leela-jako by jsi mi mluvila z duše, taky beru Citalec,jsem hned unavená a cítím to přesně jako ty......dneska je snad mo´da nemít čas a honit se jako pes.Já jsem taky hned unavená, potřebuji spát, a když to tak není, dostávám se z toho aspon? dva dny...Citalec jsem dostala na různé zdrav.problémy, kdy jsem chodila na různá vyšetření a nikde nic nenašli...nepřeji nikomu...tak se drž a ostatní at? se třeba uštvou :-)
14. Květen 2007 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
leela (anonym)
Dáša: no jasně..svaly záda:) Znám... No já teď z těch antideprsiv jsem nějaká nabuzená..teda jako v mozku...trošku mám pocit že mi ujíždí půda pod nohama... Se pro změnu bojím jestli nemám schizofrenii, ale myslím si spíš že jde o reakci na ty antidepresiva. Jen ted nevím jestli čekat zda se to zlepší, snížit dávku nebo vysadit:(
14. Květen 2007 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
leela (anonym)
No jak být každý den v pohodě to nevím:) Bych tady jinak nebyla:) Oželet životní úspěch a žít si lehárko:) Ráno zacvičit, projít se v klidu nasnídat, pak zábavnou práci, brzy domů, relaxovat a večer se jít bavit s přáteli...ale kam bychom došli, že jo:) No takže já mám zatím v plánu jógu. Třeba to zabere.Když ne, tak už nevím:( Dávejte tipy;)
14. Květen 2007 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
emma (anonym)
Ahoj. Tuhle diskuzi jsem založila já a koukám po čase, že to tu jede a že se vás pár našlo se stejnými problémy. Holky, a co třeba motání hlavy? může to způsobit psychika? stává se vám to?
15. Květen 2007 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
leela (anonym)
emma: mě ne, ale kamarádka to má:) Dělá se jí pak i temno před očima, z nervů:) Motání hlavy mám často od páteře..
15. Květen 2007 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
marta (anonym)
Trpim uzkosti a panickou poruchou,hlava se mi mota kazdy den,nekdy vic a nekdy mene,k tomu unava,boleni briska,obcas zvraceni a to vse je psychika.
15. Květen 2007 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
E.vita (anonym)
já jsem musela odříct práci novou. Musela bych odjet na 20 dní pryč na školení, daleko od rodiny. Práce na tři směny, tuším, že to o co jsem se snažila dát do kupy, by se okamžitě zhroutilo. Takže já musím odříct dobrou práci, dobře placenou, protože potřebuju klid a ne se hroutit. Jo je to tak. Takže hledám dál. Sice za horší peníze, ale aspoň nebudu věčně na hromadě hysterická jako naše sousedka, která má krásnou práci, ale je hysterka, řve na děti, rozvedla se, hubená je jak pes, obličej vyzáblý hnus. Takto já nechci. Raději se smířím s málem, ale budu v pohodě. Vždyť ten život je jednom 1x.
16. Květen 2007 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel, (anonym)
Evito,mohu Vás ujistit,že máte svatou pravdu,vše se Vám vrátí v lepši prožitém životě.Pohoda a klid jsou nesmírně důležité.
16. Květen 2007 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
leela (anonym)
E.vita: Ano, takhle to taky vidím. Do budoucna počítám se stejným přístupem. Nejenže je mi blbě, ale i trapně kolik zdravotních problémů mám ve svém věkua v podstatě jsem zdravá. Tohle není dobrá cena za úspěch:)
16. Květen 2007 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
E.vita (anonym)
děkuji za příspěvky, chtěla bych říct, že jen co jsem tu práci odřekla, i když s těžkým srdcem, ten den se mi šíleně ulevilo. Ode všech stresů, bolest hlavy, koukání do blba, vrátil se smích a tak. Taky jsem konečně spala. Mám štěstí, že mám manžela, který mi říká, že mám být raději v klidu a pohodě, v práci klidně na 6 hodin, ale ať jsem klidná. Jen to. Takže asi mi spousta žen může závidět.
18. Květen 2007 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Ahoj Emmo, já mám to samé, taky jsem byla na spoustě vyšetření ale nic na mně nenašli, buď se cítím slabě nebo nervózně, nebo mně někde něco brní, svědí je to děs běs, vůbec nevím jak proti tomu bojovat, nemáš nějaký nápad. Nevím jak s tím dál žít.
2. Červen 2007 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
pro nerváky (anonym)
Já to prožívala taky,pocit mdlob, brnění nohou,bušení srdce,chvění žaludku, neostré vidění, dýchavičnost.Teprve návštěva psychiatra udělala mým problémům konec. Beru AD a jsem v pohodě.Nejlepší je zajít tam rovnou, žádné doporučení nepotřebujete.Konečně si zase užívám života a svých koníčků.
2. Červen 2007 - 19:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Leela (anonym)
Souhlasím, návštěvy psychiatra se vůbec nebojte. Tahle choroba je hodně častá:) Škoda, že naše zdravotnictví s tím neumí ještě dělat krátký proces. POkud hledáte alternativní cesty nebo chcete začít hned, mě pomáhají bylinkové čaje. Od Gřešíka doporučuji Flegmatik. Předmaturitou jsem byla šíleně nervózní a tohle mě uspalo a uklidnilo:) A je to ke všemu levné a bezbečné:) A jinak pokud to ještě jde snažte se o pohyb. Mě nejvíce pomáhá chůze nebo 5 tibeťanů. Jinak po AD se mi uklidnil i žaludek:) Konečně můžu zase pít kafe...
4. Červen 2007 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ahoj všichni. Myslím, že špatná psychika může opravdu způsobit fyzické obtíže snad všeho, prostě bolení "celého člověka" . Já sama to také dobře znám, myslela jsem si, že snad ani není možné, abych nebyla nějak smrtelně nemocná. Absolvovala jsem psychoterapii, příznaky se výrazně zlepšily,ale mám už za léta vypozorováno, že následně po nějakém stresu nebo delší psychické nepohodě se tělo zase ozve. Zajímavé je, že to většinou nastane až po odeznění psychického problému - v té době se mi tělo jakoby "mobilizuje" a vydrží to, až když vycítí, že "ohrožení" pominulo, může si dovolit projevit se různými bolestmi a potížemi. Také si myslím, že je naprostá pravda v tom, že člověk na sebe nesmí nechat tolik působit tlak na to, aby byl za každou cenu výkonný, aby za každou cenu uspěl. Každý má v tomto směru úplně jiné schopnosti a odolnost, co jednomu prospívá, druhého ničí. Pokud by to někoho zajímalo, část mého příběhu je v rubrice "Zamilovaná do psychologa". Držím nám všem palce, ať žijeme v pohodě!
6. Červen 2007 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
mám neustále pocit slabší ruky a nohy, už skoro rok. nijak mě neomezuje v pohybu, jen o nich "vím". prošla jsem kdejakým vyšetřením - závěr? psychika. stalo se vám to někomu také?
14. Červen 2007 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
EVA (anonym)
PSYCHIKA JE PĚKNÁ MRCHA .KDYŽ SI VZPOMENU ČÍM JSEM PROŠLA SPOUSTA VYŠETŘENÍ A NA NIC SE NEPŘIŠLO. DNES BYCH NEVÁHALA A HNED BYCH ŠLA K PSYCHIATROVY.AD MI POMOHLY A JE PRAVDA,ŽE KDYŽ JSEM V PSYCH. ROZPOLOŽENÍ ,STAROSTI A ...TAK KDYŽ SE DOSTANU ZASE DO POHODY JSEM NEVZROVNANÁ, MÁM TŘES, NEVOLNOST, BUŠENÍ SRDCE A JINÉ NEPŘÍJEMNÉ VĚCI.ALE NÁVŠTĚVU PSYCHIATRA NEODKLÁDEJTE JEDINÝ ON MI POMOHL,JDU JEDNOU ZA 3. MĚSÍCE KDYŽ SI VZPOMENU ŽE PŘED 2.LETY JSEM SI VOLALA 2.KRÁT DO TÝDNE RZS.MÍVALA JSEM KOLAPSY, TAK DNESKA JE TO UŽ FAJN. DRŽÍM VŠEM PALCE .AHOJ
15. Červen 2007 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
haber (anonym)
ahoj všichni. Moc mi pomáhá číst tyto stránky. Jsem úplnej strašpytel co se týče rakoviny. Myslím na ní skoro pořád a všechny problémy co mám, vypadají jako její příznaky. Trvá to už třetí rok co mě deprese a úzkost z mé obavy z této nemoci úplně ničí. I když se snažím být v klidu a po nějakém vyšetření,ze kterého mám obavu, nic nezjistí, najednou se zase objeví zdravotní problémy jako únava, motání hlavy, žaludek, někdy i zvýšené teploty a já pak nedokážu myslet na nic jiného než na to, že jsem určitě vážně nemocná a lékaři na mně jen prostě kašlou.
18. Červen 2007 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
leela27 (anonym)
Haber a ostatní: Já tyhle stavy mívám opakovaně už tři roky. Vždy, když jsem ve stresu (škola atd) tak onemocní a začne to..motání hlavy, bolesti, brnění, slabost, hubnutí. Hnedka si navymýšlím spousty nemocí. Letos to byla rakovina, vředy, roztroušená skleroza. Opravdu v tom žiji a je mi strašně uzko z te představy že zemřu. Na terapii jsem se o tom už naučila mluvit, takže to mě drží nad vodou a ještě fakt, že už to znám a vím, že jakmile ustoupí stres zmizí i obavy. Ted mám prázdniny, klid a ejhle najednou mi nic není. Kromě zad (mám skoliozu), které mě jen trochu zlobí, jsem veselá a relativně v klidu. Těším se i na různý akce, který ještě v zimě nepřipadali kvuli strachu v uvahu. Tím se na Vás nechci vytahovat:) Jen Vám chci ukázat, že to není o zdraví, ale o psychice. Stačí opravdu na chvilku zkusit uvěřit že vám nic není a v tom momentě rychle sehnat psychiatra, nestydět se, hezky mu to říct (všechny ty bolístky a strachy, oni to velmi dobře znají) a pak začít léčit duši. Oni postupně ty nemoci zmizí. Držím palce, kdyby ste někdo potřeboval pomoci leela27"seznam.cz. Držte se. Zatím pa.
9. Červenec 2007 - 12:59

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama