29 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jaká je kapacita močového měchýře?

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Zjišťoval jsem, zda mi před padesátkou neroste prostata a díval se na příslušnou literaturu na internetu, která popisuje eventuální změny
26. Červenec 2007 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Ja myslim, ze nejvetsim problemem jakym se mate zabyvat, je to, ze chodite treba 3x denne na WC!! Ukazuje to totiz jak malo pijete - a ze jste to vydrzel od rana az do vecera?? No to radsi nikde nerikejte!! Jedno vim jiste, s pribyvajicim vekem slabne pocit zizne a starsi piji mene - coz ale neznamena, ze se potreba taky zmensuje. Radeji si spocitejte, jestli vypijete za den 2 litry vody!!! A fronty pred damskymi WC jsou proto, ze nam dele trva se svleknout, sednout, ........, obleknout, pobyt u umyvadla, skontrolovat make-up,...a pritom stale pobyvat :-) to nebude mocovym mechyrem :-) Ale myslim, ze je pravda, ze zeny maji vetsi kapacitu - jen to netvori ty fronty :-)
28. Červenec 2007 - 23:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Haniš (anonym)
Já bych netvrdil, že má holka má větší kapacitu, změřili jsem to asi 10krát a já mám průměrně asi 700ml a ona tak 550 ml...možná je to tím, že ona nechodí na pívo, nebo nevím:)Ale když čůrá žena tak je to zase v porovnání s chlapem opravdu proud:)
28. Červenec 2007 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ano, před pár lety jsem prostydl, měl zánět mm. a doktorka mi nařídila pít nejméně 2,5 l (=2500ml) denně, což téměř vždy dodržím a v létě vypiju i víc. Něco zřejmě člověk taky vypotí, tak mi v teplém letním počasí stačí jít denně 3x, v chladném 4x, občas i 5x. Trvá mi to (jak jsem teď zjistil) průměrně přes půl minuty, což je aspoň ve dne před pisoáry ještě dost nadprůměr a sousedé vedle se střídají. Muži také chodí (a někdy dělají ostudu) venku, ženy to dokážou vydržet. Ovšem, některé ženy musí chodit častěji. Ale u mnoha je tomu naopak. Nedělal jsem aktivní průzkum, ale občas jdou vedle na záchod ty z okruhu našich blízkých či přátel, občas je záchod někde vedle čekárny, občas je fronta před budkou, při akcích či zájezdech se nezřídka čůrá hromadně hned vedle autobusu. Znovu a znovu mě přitom bezděčně překvapí, kolik žen spustí vodopád, který přitom trvá nepoměrně déle.
30. Červenec 2007 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Zajímalo by mne, kde je psáno, že ženy mají větší kapacitu močového měchýře. Petr uvádí nějaké informace z internetu, ale já jsem je nikde nenašel. Je možné uvést i adresu těch stránek?
31. Červenec 2007 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Vzhledem k tomu, že i jeden můj blízký příbuzný prostatou trpí, nevím co s ním, a testy jsem si chtěl provést i sám, prošel jsem si stránek víc, ťukal kromě českých klíčových slov (prostata ap.) i slova kolem "miction" ap. a objevil mj. test (nevztahující se k Honzově otázce): http://www.mojeprostata.cz/test.php onen článek od odborníka p. Kawaciuka: http://www.sanquis.cz/clanek.php?id_clanek=247 dále názor od konzilia Univerzity medicíny ve Vídni - německy: http://www.akh-consilium.at/daten/miktionbeschwerden.htm a španělsky (nevím od koho): http://mezvan.blogsome.com/2007/05/31/733/
31. Červenec 2007 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
P.S.: Ještě slovenský zdroj: www.incoforum.cz/download/ppt/7_INKOFORUM2006_Breza.ppt
31. Červenec 2007 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
V uvedených zdrojích jsem nikde nenašel zmínku o tom, že ženy mají větší kapacitu močového měchýře než muži.
31. Červenec 2007 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nerozumím přesně těm medicínským konceptům, nevím, nakolik jsou ony údaje pravdivé, ale posílám zmíněné údaje: http://mezvan.blogsome.com/2007/05/31/733/ Maximální cystometrická kapacita m.m. před stavem inkontinence záleží na senzibilitě jednotlivce, na věku a pohlaví. U dospělého muže se pohybuje mezi 500 a 600 ml; u dospělých žen mezi 600 a 800 ml. S věkem mají ženy o 10-30% vyšší kapacitu měchýře než muži. http://www.instrumentarky.cz/detail_stu.php?id_clanek=45 U MUDr. Ivana Kawaciuka:
6. Srpen 2007 - 17:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
To je pěkná blbost s tou větší kapacitou MM u žen. Proč myslíte, že třeba na cestách jsou při každé zastávce na dámských záchodech fronty a na pánských ne? :-) Ženy mají MM naopak menší. A když někdy slyším přítele čurat, tak je to rozhodně větší a delší proud než můj, ale taky je mu teprv 30, tak nemá žádný problémy s prostatou.
6. Srpen 2007 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Adam (anonym)
Já bych té teorii o větším měchýři u žen klidně věřil. Připomnělo mi to, jak jsme jako malý děcka, snad ještě ve školce, jeli na nějaký výlet a řidič autobusu udělal čůrpauzu tak, že jenom zastavil u krajnice a učitelky nás všechny, holky s klukama dohromady, poslaly čůrat vedle autobusu. Pamatuju si, jak jsme se s klukama vyčůrali (všichni - kluci i holky - jsme začali prakticky ve stejnou chvíli) a pak když jsme se vraceli do autobusu, tak jsme holkám okukovali nahé zadky a měli jsme z toho hroznou legraci. Ve chvíli, kdy jsme my kluci byli už dávno hotoví, se některé holky teprve zvedaly ze dřepu a natahovaly si kalhotky a dobrá polovina z nich seděla ještě pořád na bobku a dočůrávala. Některý tam fakt seděly ještě dost dlouho. Takže možná na tom větším měchýři u žen něco bude.
7. Srpen 2007 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jednou jsem to s přítelem měřila. Já mám kapacitu cca 600 ml a přítel 900 ml. Měřili jsme to po cestě z hospody, došli jsme domu a čekali než to pustíme. Podmínka byla nekřížit nohy a nepomáhat si rukama. Ty hodnoty jsou moment, kdy došlo k prvnímu ucvrknutí. Dělala jsem to pro kámošku na bakalářku. Potvrdila mi z více zdrojů, že muži mají větší měchýř, ženy mají slabší svěrače, dříve se počurají.
21. Září 2008 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Běta (anonym)
Teda 600 ml se mi nezdá. Kdysi když mi bylo asi 20, byla jsem v jedné malé vesnické hospodě a když jsem chtěla na WC, zamkli a vsázeli se jak dlouho vydržím. Já jsem měla taky něco vypito a už jsem cítila, že to dlouho nezvládnu, tak jsem se "po taji" vyčůrala do půllitru a určitě jsem ho nenaplnila...
23. Září 2008 - 18:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Běta (anonym)
Je mi 22 a taky jsem to před 2 lety zkoušela. Bylo to strašně náročný vydržet to silné nutkání, už to pak hodně bolelo, vypadala jsem jak těhotná. Nakonec toho bylo asi 700 ml. Ale je pravda, že jsem křížila nohy a měla ruce v rozkroku. Normálně bych toho tolik nezvládla a počurala se.
26. Září 2008 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka 25 (anonym)
běžně cca 250 ml, maximálně 400 - hranice pro samovolné močení... tak je to aspoň u mě.
1. Říjen 2008 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka 25 (anonym)
běžně cca 250 ml, maximálně 400 - hranice pro samovolné močení... tak je to aspoň u mě.
1. Říjen 2008 - 23:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
taky si myslím, že ženský MM je menší, vidím to u sebe, pořád chodím čůrat, ale taky pořád piji
9. Říjen 2008 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenička (anonym)
Teda Bětko. Jsi vážně moc dobrá! 700 ml! To bych v životě vážně nikdy nedokázala načůrat. To už se ti vážně muselo hrozně moc chtít!
11. Listopad 2008 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Vilda (anonym)
holky, zadržovat moč je nezdravé až nebezpečné -vykašlete se na měření kapacity měchýře. Prostatu nemáte tak vocogo.
11. Listopad 2008 - 14:05
Obrázek uživatele Návštěvník
mik (anonym)
Precetl jsem vsechny prispevky a z vlastnich poznatku i s poznatku zen kde jsme to zkusili tak uvadim.. normalne nutkani je pri 300 ml vetsinou clovek jde pri 500 ml..coz se povazuje taky za plny mechyr ale zdaleka ne za maximalni kapacitu kdy povoli sverac,,jako pojistka..tato kapacita se udava litr a pul !!! kamaradka to zkusila a poprve opravdu nacurala jen 750 ml..ale po dalsim zkouseni dokazala nacurat litr a ctvrt najednou,, zkousel jsem to u sam na sobe a to mnozstvi udrzet opravdu jde,,, pri 750 ml se chce opravdu uz hodne ale jde zvladnout ten dvojnasobek ne pokazde,,,ale mnozstvi kdy zacne zena ucuravat je az tak kolem toho litru a ctvrt,,,litr nacura skoro kazda,,,
17. Únor 2009 - 6:10
Obrázek uživatele Návštěvník
magda (anonym)
S posledním příspěvkem můžu souhlasit, co se týče maximální kapacity, já jsem se zvážila s plným měchýřem (měla jsem ,,na krajíčku") a pak s vyprázdněným a rozdíl v dělal 1,25 kg, když to přepočítám přes průměrnou hustotu moči (1,02 g/cm3), tak mi vyšel objem 1,22 l.
6. Leden 2013 - 1:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
S posledním příspěvkem...Díky za zajímavý příspěvek, Magdo. R.
6. Leden 2013 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikdo (anonym)
Trochu jsem se zdesil tim, co tady ctu. Bezna velikost mocoveho mechyre je kolem 500ml. Pocit naplneni od 150ml, vyprazdnovani pri 350-400ml. Velikost nad 700ml uz lze povazovat za patologicke (viz. google "Patofyziologie močového měchýře o velké kapacitě")
12. Únor 2014 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
milan (anonym)
zkoušel jsem se svou holkou kdo vydrží nejdýl nejít čůrat a pak se každý vyčůral do dětskýho nočníku.Já ho udělal skoro po okraj a to jsem měl opravdu močák tak plný,že to už dál nešlo .Moje dívka vyčůrala asi o centimetr méně,ale jí šlo už proudem než si dřepla ve vaně nad nočník, takže skoro nerozhodně. Mně to chcaní i bolelo a jí prý taky.
14. Únor 2014 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Steve (anonym)
Tak platit by mělo, že ženy mají měchýř mírně menší ... prostě standart (proto taky chodívají dříve a častěji nežli chlapi)
15. Únor 2014 - 1:35
Obrázek uživatele Návštěvník
mik (anonym)
Trochu jsem se zdesil tim, co...proc by jsi se desil znam holku co se pri 400 ml pocurala a znam zenu co nacurala 1400 ml kazdy to ma trosku jinak da se rict ze plny mechyr je zhruba ten pullitr a nutkani ctvrt litr trictvrte litr je uz hodne akutni potreba u nekoho uz i neresitelna situace ale vestsinou co jsem s zenama zkousel tak tech 800ml nacuraly no a k litru to vetsinou jde nad litr uz to je horsi ale jak rikam merila mi to treba 38 leta zena a nacurala 1400 ml zalezi urcite na ruznych okolnostech na psychice prostredi,, kdyz treba pojede holka v buse nebo bude v nejake trapne situaci a tak treba litr ale doma to nezvladne...pekne o tom pise Mudr Igor na diskuzi kdy jste se naposledy pocurali
5. Srpen 2014 - 0:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Tak jsem asi nějaká jiná bytost,ja chodím na záchod až po 8 pivu ,takže až když v sobě mám 4litry. Je možné že bych toho do sebe byl schopný nalít tolik ?
14. Listopad 2016 - 6:37
Obrázek uživatele Návštěvník
experimentator (anonym)
taak my to vcera merili s manzelkou, nalili jsme se ledovym cajem a drzeli, manzelka se sla vylulat pri prvnim ucurnuti, ale uz pulhodiny predem ji sly slzy do oci nez si curla do kalhotek a pak vylulala 1,7 litru, ale to je fakt strop to uz zaclo tect a uz hodinu predem nemohla chodit ni sedet a draly se ji slzy do oci, ja sem vydrzel o neco dele a pak sem pustil dobrovolne protoze uz me bolelo cele bricho a nacural sem 1, 95 litru takze tak, z toho ususzuji ze mocaky mame poradne velke : D
26. Duben 2018 - 11:22

Přidat komentář