70 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak zbavit problémového syna trvalého pobytu u nás?

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Maky (anonym)
Náš syn který již dosáhl plnoletosti .Přestal chodit do školy.Nechce se mu ani do práce.Snažili jsme se sním probírat vše jak to jen šlo.Nakonec po roce a půl jsme došli k názoru že mu uděláme startovací byt aby si tedy skusil být dospělí.Ale to bylo lepší jen opravdu na chvilku.Protože tento byt má postaven u našeho domu.Začali tímto také problémi.Začal si tam každý den vodit Lidi z holobytů.Kteří jsou smradlaví,nepřispůsobiví.Ty mu začali radit na co má nárok atd.Tak nám syn vzdělil že přídavky má a výživné také.A dokud ho nevyhodí ze školy sami tak se může flákat doma a peníze mu budou chodit dál.Na to podepsal smlouvu na telefon za korunu a paušál.Za 13 dní udělal dluh 12000,-kč.A klidně nám řekl že to stejně nemá s čeho platit.Ví že pokud to mi nezaplatíme tak by knám přišel exekutor.Což rozhodně mi nechceme.Tak ví že jsme vlastně nuceni to uhradit za něj.Dobře mu radí jeho nynější kamarádi.Jenže mi už se děsíme kdy si vezme nějakou půjčku a mi budeme platit dál.Máme ještě další tři děti stoho dvě postižené.Nebere na nic ohledy.Přitom takoví nokdy nebyl.Bohužel ví že ho nemůžeme vyhodit.Tak prosíme o radu vás .Zda by nám dokázal někdo poradit co v takovém případě můžeme dělat.Jak se bránit.Pro mě je to hrozné proti svému dítěti ale nechci ubližovat našim ostatním dětem.Děkuji
4. Leden 2008 - 20:09
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
Ahojky je to strašné ale řešení je co to byl za byt co jste mu pořídili v prvé řadě jste i s bytem mu měli změnit trvalý pobyt . Za další mužete se obrátit na nějakou poradnu u nás funguje občanská poradna a mají tam právníky zadarmo psychology co pomáhají lidem.Jinak se můžete obrátit na městký uřad a zjistit jakým způsobem jde zrušit trvalý pobyt.Nebo si zavolej na linku důvěry tam ti také poradí. Moje švagrová se musela rozvést po 27 letech manželství . Manžel nadělal dluhy a neminil je splácet a ještě se nechal živit od ní, aby zachránila syna , sebe a dům hrozila ji exekuce kvůli pár tisícům.Přeji ti i tvé rodině at vše vyřešíš a hlavně rychle at si syn nemyslí , že může vše.
6. Leden 2008 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
iv (anonym)
měla jsem takového bratra...mamka musela jít na obec,nahlásit tam,že on žije v rozporu s dobrými mravy,vysvětlit jim situaci a pak jí bylo řečeno,že by se musel zdržovat jinde,než doma.což je i váš případ,takže šanci máte velko...vyplníte nějaké papíry a obec ho zbaví trv.bydliště,bude ho mít na úřadě.Ale musíte prokázat,že s vámi nebydlív domě.
6. Leden 2008 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Je to docela složitý proces. Dělám na úřadě a moje kolegyně ruší trvalé pobyty ve správním řízení. Je to docela zdlouhavý proces. Musí tam být svědkové, že se tam nezdržuje...nesmí mít své osobní věci u vás v doma a tak. Nevím, jak to přesně je s tím jeho novým bytem...a tak. Z kam jsi? Mohla bych nějak pomoc, ale jsem ze Zlínského kraje (Vsetín).
6. Leden 2008 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Maky. (anonym)
Dáši jsem s Plze?ského kraje.na zahradě máme zděnou chatku.Tak se mu tam udělala ložnice,kuchyň a soc.zařízení.Má s námi i smlouvu nájemní.Kde jsou stanoveny podmínky.jinak k nám domů nechodí.Dnes se nám alespoň podařilo že jsme odvezli do školy a už se oficiálně odhlásil za školy.Na pracák půjde zase v pondělí.Kam ho opět dovezeme.A snažím se mu radit s prací.Ale zatím nemá zájem o nic.Dluh za něj platíme tedy stále mi.rozhodně nestojím o exekuci.Tak uvydíme co bude dál.je ale pravdou že nám dost vadí každodenní návštěvi bezdomovců a jiných lidí.Psi už nám přestávají hlídat, vše jsme museli pozamykat aby nám něco nezmizelo.Je to hrozná nejistota když se vám tohle děje neustále pod okny.
7. Leden 2008 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
http://obcanskepravo.juristic.cz/194314/ zde je popsán podobný případ-koukni tam. Tu nájemní smluvu co s ním máš ohledně té chatky zruš a normálně ho vyhod. A ještě jednu věc:nedoporučuji vodit za ručičku a nechat se zastrašovat.Chováš se k nám jako dobytek tak vypadni a hotovo.Budeš ze sebe dělat hadr na podlahu a on nebude mít motivaci cokoliv měnit.věř mi,že s tímhle mám velmi bohaté zkušenosti.Funguje to vždy stejně.Pokud nepadne na hubu a nevylíže se z toho sám,lepším člověkem se nestane-za to vy budete vyždímaní,zničení a sáhnete si na pokraj své důstojnoti. Jinak s tím dluhem..nevím jak je starý,ale než přijde exekuce,obvykle to chvíli trvá.
7. Leden 2008 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Maky (anonym)
Děkuji Anno za radu .Vím že v mnohém máš pravdu.Ale jen tak ho vyhodit nemohu má u nás trvalí pobyt.Je mu sice skoro 19 let.Ale je to můj první syn.Pořád je to moje dítě.Přitom vím že dokud si nenabije tak asi lepší nebude.Neváží si života ani svého zdraví.prostě je mu všechno jedno.On ani neví co chce.Hlavně tedy nemít žádné povinosti.A stím dluhem.máš sice pravdu že než přijde exekuce tak to trvá ale také narůstá dluh pakliže ho nesplácíš.
8. Leden 2008 - 7:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Maky, tvůj písemný proje je příšerný. Jaké máš vzdělání? Vychodila jsi alespoň základní školu? Nemůžeš se divit, že je ze syna asociál, když vyrůstal s takovými rodiči.
8. Leden 2008 - 9:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Teda fakt, nechci kritizovat, vím, že jde o něco jiného než o pravopis, ale napsat hrubku snad v každým druhým slově je fakt drobet moc.
8. Leden 2008 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Já nebudu kritizovat pravopis, ta žena je nešťastná.Ale Maky, jestli se syn brzy nevzpamatuje, budeš muset přistoupit k razantnímu řešení, jinak ten kluk duševně zmaří celou rodinu.Je to tvrdé, ale jedině účinné.Já bych mu teď ještě pomohla, ale s tím, že je to jeho poslední šance a pak pomaže z domu.
8. Leden 2008 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Přihlaš ho na Městském úřadě k trvalému pobytu, takových jsou tam mraky, chodí jim tam pošta, upomínky, obsílky od soudu apod. Má to právě za úkol zabránit, aby naši skvělí čeští exektuoři nevybrakovali věci a majetek nevinných lidí. V Plzni by to neměl být problém, mají tam svoje zkušenosti. Pak je ještě možnost, aby táta synovi rozbil hubu, aby se probral.
8. Leden 2008 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
iv (anonym)
pro maky - jak jsem psala,měla jsem takovýho bratra,žili jsme v domě já s rodinou,v přízemí mamka a ten bratr.Všem nám dělal ze života peklo,v noci vodil domů různou verbež z hospody,dělal po selé vsi ostudu a mamka jen tiše trpěla,jeho dluhy ale neplatila a tak mu narůstaly,byl u nás i exekutor,ale zjistil,že on nemá nic,tak odešel,měl nějaká pole po otci,tak mu zastavili pole.A mamka dál mu prala,vařila,aby chudák měl co jíst a tak to šlo roky...bylo mu už 36let a takhle se flákal,do práce nechodil,protože by měl hned exekuci na plat a mamka byla v důchodě,otravoval jí i nám život ale nic se nedělo.Přece ho chudáka nevyhodí na ulici.No a pak se stalo,že jsem musela prodat dům,mamka šla do obec.bytu,ale sama,já s rodinou do jinýho bytu a bratr na ulici.Zní to krutě,ale bylo to to nejlepší,co nás i jeho v té těžké situaci mohlo potkat.Bydlel chvíli v nějaké chatce,oni se ti jeho kamarádi z mokré čtvrti o něj trošku postarali,no a pak poznal jednu paní.Je s ní dodnes,občas popijí spolu,ale ona má byt,on se o ni stará a jsou štastni.Tehdy mě proklel a dnes se navštěvujeme.A mamka?Ta pořád blahořečí,že nic lepšího ji nemohlo potkat,stará se sama o sebe,důchod má taky pro sebe,vaří co chce a kdy chce a svého syna navštěvuje.Tohle je jeden příběh s dobrým koncem,ale jen díky tomu razantnímu řešení,kdyby to zůstalo tak jak bylo,tak jsme celá rodina zničená a on asi po smrti.Vy ho prostě musíte z baráku vypakovat,vyměnit zámky a nahlásit to na úřadě.Je to tvrdý,ale jinak si chystáte nádherné stáří a budete těžce litovat.On pokud bude chttít,tak se postaví na vlastní nohy,ale pokud ne,tak to ani vy nesvedete,jen se vyčerpáváte o energii,kterou byste měla investovat tam,kde je zapotřebí,ale on o to nestojí.I když je to syn,tak je to obyčejnej darebák a musí si to uvědomit i za cenu,že ho ztratíte.On si vybral jinou cestu.Vy mu svým jednáním ubližujete víc,než si myslíte.
8. Leden 2008 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Maky:přesně ta věta:je to moje dítě,zničila už mnoho matek i dětí.Než pochopily,většinou za spoustu let,že je to stejně jediná cesta. Sama mám tři děti a vím,že jít proti mateřskému pudu je to nejtěžší na světě. Vždyt je silnější než pud sebezáchovy,ale věř mi,že tohle kolem sebe mám denně a končí to bohužel vždy stejně. Zadej jasné podmínky,za jakých budete ochotni synovi pomáhat. Jinak to,že tam má trvalé bydliště neznamená,že ho nemůžeš fyzicky vyhodit.Dle zákona nemá na byt žádné vlastnické právo a mít někde trvalý pobyt neznamená mít právo tam bydlet.Začněte alespon tím,že ho odhlásíte ze služeb,atd. Píšeš,že Ti vadí jeho denní návštěvy lidí co za ním chodí.Proč je nevyhodíte?Pozemek je přeci váš ne?Jste oprávněni zavolat policii-ne na syna,ale na ty individua. Pokud se mi po pozemku bude poflakovat cizí člověk,který nebude reagovat na moje výzvy-zavolám policajty a hotovo.A budu je volat třeba denně.Máte právo synovi odebrat klíče! Můžete ho tam pouštět jen vy.
8. Leden 2008 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
iv (anonym)
a ještě něco....bratr ted normálně chodí do práce,splácí dluhy,rekonstruuje byt atd. Je pravda,že nebýt té mojí těžké situace,tak by k tomu mamka nikdy odvahu nenašla.Ale všechno co se nám děje má svůj důvod a to zlé je dobré pro náš růst.On musí padnout na dno,pokud se má zvednout,zvedne se,pokud ne,tak padne,ale vy to svým jednáním neovlivníte,spíše to bude horší.Je to tvrdé,ale vy jste na vině,je to vaše vizitka,že je takovej,jen vy to musíte rozetnout,protože jenom vy pak budete litovat.A nebo taky ne a dopadne to dobře.Jen na vás záleží,vy mu totiž dovolujete aby se tak choval,ne on.
8. Leden 2008 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Maky (anonym)
Děkuji moc za vaše rady.Možná že opět děláme chybu.Znovu jsme se snažili mu pomoci.Dovezli jsme ho do školy aby tokonečně dořešil.Ukončil školu.Pomohla jsem mu najít na netu práci.Jinak si to vyřídil sám.A od pondělí by měl nastoupit.Tak doufáme že je to na lepší cestě.Začal o sebe i dbát.Uvydíme jak dlouho to vydrží.Ale má to i s ubytováním a domů bude jezdit pouze v době volna.Tak snad lepší budocnost nás všech.Ještě jednou vám všem prozatím děkuji.
8. Leden 2008 - 22:46
Obrázek uživatele Návštěvník
iv (anonym)
maky,to je dobře,on fakt musí sám,jinak vás zničí.ale ten pobyt bych mu rušila,když bude na ubytovně,protože nemůžete vědět,jaké dluhy nadělá tam.tak at nejste překvapeni,že jste o všechno přišli.
8. Leden 2008 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Maky, tak jsem se trochu informovala na ten tvůj problém a kolegyně mi řekla, že to bude docela těžké mu zrušit trvalý poby. Musí být prokázané, že nebylí u vás a i ti svědci pravděpodobně musí být. Problém je, že syn se stále zdržuje jako že v domě. I když jste mu udělali ten byteček, pořád je to na pozemku domu...jedině, kdyby to byla nemovitost, která by byla obyvattelná a byla by pořízena číslem popisným, mohl by se případně nahlásit k trv. pobytu tam. Jinak to bude velice těžké. Poradím ti asi jen to, zajdi na úřad na evidenci obyvatel a poptej se tam!!! Poradí nejlíp. Držím pěsti. D.
15. Leden 2008 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
mám také problém se synem. Je mu 27 let a získala jsem jeho odhlášení z trvalého pobytu,protože šel za prací mimo město. Přijel na návštěvu a už se tu opět usadil a nemohu jej dostat z bytu. Už tu byl člověk z firmy, které dluží a vyhrožují mi exekucí. Zřejmě minezbude nic jiného, než ho nechat vystěhovat policií. zdravím a všem přeji jenom hodné a bezproblémové děti.
15. Červenec 2008 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Dášo, máme podobný problém, i když v mém případě se nejedná o syna, ale bratra, je mu 27 let a přibližně před dvěma roky se propracoval k drogám, takže prostě také neuvěřitelné průšvihy, poté co mu už všechny firmy odmítly dávat další půjčky, začal krást u nás doma atd. Do práce nechodí, to není pro něj. Rodiče ale dosáhli toho, že ho přesvědčili, aby se od nás odhlásil, nicméně on má horu dluhů a neustále nad námi visí hrozba exekuce. Bylo nám však řečeno, že exekuce se nás týkají v tom případě, kdy si ony půjčky bral a měl trvalé bydliště u nás, nicméně dluhy, které si nasekal po odhlášení z naší adresy se nás již netýkají, týkají se jen jeho osoby a tedy v případě, když nemá na zaplacení, řeší se to formou odnětí trestu. Dášo, přeji ti pevné nervy a nevím jaká je přesně tvoje situace, ale po zkušenostech s mojí mámou si hlavně nic nevyčítej a v první řadě mysli sama na sebe.
16. Červenec 2008 - 0:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Monda (anonym)
Ahojky,mám taky problémy se synem, kterému se nechce chodit do práce a v pondělí jdeme odhlásit jeho trvalý pobyt na MÚ.Uvidím jak to dopadne.Je to hrozný stav, když vlastní dítě dělá rodičům problémy.Též má dluhy,často chodí do hopspod atd.Jsem psychicky na dně,ale člověk to musí zvládat kvůli ostatním v rodině.Mám už takové stavy,že mě nic nebaví,nemám do ničeho elán, ale stále si říkám, že jednou bude líp.Vím jak to bolí.Přeji všem ať je zase líp.
8. Srpen 2008 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ahoj,mám bratra,který dělá naši rodině problémy.Nechce chodit do práce,nepomáhá s ničím.Má samé dluhy a i já jsem si musela vzít půjčky,aby nám nevzali barák.Jenže už to vyvrcholilo,když na moji mamku poslal policajty.Jemu 27let a nepřemýšlí.Mámeho z baráku pryč,ale pořád je tam přihlášený a nikdo nám nechce pomoct.Budem doufat,že k nám exekuce nepřijde.
1. Říjen 2008 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ahoj,mám bratra,který dělá naši rodině problémy.Nechce chodit do práce,nepomáhá s ničím.Má samé dluhy a i já jsem si musela vzít půjčky,aby nám nevzali barák.Jenže už to vyvrcholilo,když na moji mamku poslal policajty.Jemu 27let a nepřemýšlí.Mámeho z baráku pryč,ale pořád je tam přihlášený a nikdo nám nechce pomoct.Budem doufat,že k nám exekuce nepřijde.
1. Říjen 2008 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Yossarian (anonym)
Mě se to teda zdá divný ......pokud jsem vlastník bytu , nebo domu, tak můžu kohokoliv přihlásit a kohokoliv odhlásit a vyhodit .....pokud není vlastník taky ...myslím že hůř jde vyhodit manželku s dítětem ,ale jinak kdo se chová hnusně, tak letí....jde se na úřad bez něj a odhlásí se, aspon v Praze to tak chodí.
1. Říjen 2008 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Cus, Nase zakony sou na hovno, co proste jako kdyz mi nadela dite dluhy jako ja mam mit spolecneho s tim, ano treba i kdyby bydlel u nas, tak dluh ma on a ne ja. Jinak k tomu co delat, proste vyhodit treba zajit na urad a rici mu, zitra padas pryc. Hodne stesti vsem,
12. Říjen 2008 - 4:52
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Já mám zase opačný problém, Problémová nejsem, avšak matka, kvůli dlouhodobějším neshodám... díky tomu, že je vlastník bytu, mě odhlásila.. Bez mého vědomí... Jsou z toho akorát nepřijemnosti. . Ale pokud je dítě vážně zadlužené, je to jediný způsob, to souhlasim...
13. Srpen 2009 - 17:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Atalante (anonym)
Petro, nechápu, jak Tě mohla máma odhlásit bez Tvého vědomí. To asi na úřadě dos posrali, protože zrušit údaj o místu TP lze podle zákona pouze ve správním řízení, ve kterém osoba, které má být TP zrušen musí být bez výjimky a jakýchkoliv diskuzí účastníkem řízení. Pro zrušení údaje o místu TP musí být splněny dvě zákonné podmínky - a to že ta daná osoba předmětný byt nebo dům neužívá (bydlí jinde) a že k němu nemá užívací právo. Problém u zletilých potomků ovšem je, že pokud nemají kde bydlet, nemají žádný příjem, tak i když se válí pod mostem a fetujou, mají odvozené užívací právo k bytu nebo domu od svých rodičů a pobyt nelze zrušit. Správní orgán (ohlašovna) vůbec nesmí přihlížet k ničemu jinému, než k tomu, jestli ten člověk má nebo nemá užívací práco a jestli se tam zdržuje nebo ne. Jakékoliv jiné důvody jsou naprosto irelevantní - např. dluhy, neshody v rodině, hrozící exekutoři apod. V případě, že výše uvedené podmínky nemůže navrhovatel prokázat, doporučuji se obrátit na příslušý soud s žalobou na vyklizení. Soud naopak k těmto jiným důvodům přihlížet bude. Nejlepší je mít v ruce rozsudek soudu, z zkušeností vím, že exekutoři chodí domů k rodičům stejně, i když má povedený potomek zrušený TP. S rozsudkem na vyklizení bytu nebo domu už se mohou rodiče exekutorů snadno zbavit. Vůbec celý institut trvalého pobytu u nás je pěkně blbý, dneska má stejně 90% flákačů, povalečů a dlužníků úředně zrušený pobyt, může sekat dluhy a dělat bordel, jak se jim zachce a pro veřitele, úřady a exekutory jsaou naprosto nedosažitelný. O to víc holt exekutoři buzerujou obyčejný lidi kvůli dvoum stovkám.
14. Srpen 2009 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
zkuste mu dávat elektrošoky-ty jej zeručeně srovnají navíc bych doporučovala kastraci! kastráti pak bývají poslušní,hodní nejsou vůbec agresivní..........
14. Srpen 2009 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
majkl (anonym)
:)))) ,přesně tak elektrošoky a dvojty klistýr jak do řiti tak do hlavy a hlavně pořadně mu nasekat na prdel a dat přes pysk floutek jeden si mysli že bude věčně v mamahotelu nebo co ?
15. Srpen 2009 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
atalante podívej se do zákona, kdy lze zrušit trvalý pobyt a jakým mechanismem a nepiš tu hlouposti.....
16. Srpen 2009 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Atalante (anonym)
Pavle, já se do zákona dívat nemusím. Znám ho nazpaměť, správní řízení ve věci návrhu na zrušení údaje o místu trvalého pobytu dělám už osm let. Zrušit pobyt lze, když jsou splněny dvě podmínky: neexistence užívacího práva a neužívání domu nebo bytu - což jsem psala výše. Vše probíhá ve správním řízení, nebo se snad chceš hádat? To si pak radši nastuduj zákony mnohem líp. Zajisté to ovšem víš líp než já, tak tady můžeš rozdávat své rady. Ono se totiž nevychází jen ze zákona o evidenci obyvatel, ale je nutno znát i příslušná ustnanovení občanského zákoníku a pokud jde o děti (i zletilé), tak i zákon o rodině a taky někdy rozsudky Nejvyššího správního soudu. Takže se do zákonů radši napřed pořádně koukni Ty. Nazdar!
24. Srpen 2009 - 22:30

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama