0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak vybírat brýle?

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmilka (anonym)
Ahoj, mám na vás velkou prosbu. Mám recept na svoje první brýle na dálku. Nemám s tím žádné zkušenosti. Nemohli byste mi poradit, jak to chodí? Jak je to cenově, co je lepší, na čem nemám šetřit,... Taky by mě zajímalo, jaký tvar brýlí sluší protáhlému oválnému obličeji, nebo jestli existuje nějaká typologie a je uvedená na internetu.DĚKUJU VŠEM PŘEDEM :o)
13. Květen 2005 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
janik (anonym)
Obroučky buď plastový nebo kovový, počítej cca 1000 - 2000kč, levnější=nekvalitní. S tvarem obruby ti poradí v optice. Čočky počítej tak kolem 500kč za 1 kus. Určitě si vem plastový a na ně tvrzení, antireflex a hydrofobní úpravu-fakt se to vyplatí. Ta cena čoček se liší i podle toho jak moc máš dioptrií a jestli taky nemáš třeba astigmatismus - pak by byli dražší. JO a nikdy nechoď do Eiffel optic, prodávají tam děsný šmejdy a reklamace neberou.
13. Květen 2005 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
štěně (anonym)
Taky si dej hlavně pozor, aby tě nenutili do zbytečně předražených, jsou pěkné i levnější. Já musím vždy dbát na to, aby mi dobře sedly na nose, protože jsem ho měla zlomený a nesnáším každé. Teď dost frčí ty nahoře bez obroučky, ale ty jsou dražší. A odečtou ti 150,-Kč, to je bomba, ve čtvrtek jsem si zrovna dávala dělat brýle na předpis.
14. Květen 2005 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
no, aby nevypadaly jak vykladni skrin
14. Květen 2005 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Pokud máš málo dioptrií,výběr je snazší.U více diopt. se skla ztlušťují na krajích,takže pokud nejsou obroučky malé,nebo nemáš vysokoindexová skla/drahé/,vypadají hrozně.Vyvarovat se sklům zn. Rodenstock-prý se olupuje antiref.vrstva.U brýlí bez obrouček se někde leští okraje-já s tím měla problémy,odráží to svět.paprsky do oka-to jsou problémy,na které v optice většinou neupozorní.Jinak na celodenní nošení je dobré vybírat co nejlehčí materiály a to jestli sluší,pozná každý sám-horší s výběrem to mají ti se širokým obličejem.
23. Květen 2005 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
CHtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s multifokálními čočkami? Jde mi o práci s PC a "chození ze schodů"
26. Leden 2007 - 7:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Hlavně je nejdůležitější, aby člověk nevybírasl brýle sám, ale s člověkem, který Tě dobře zná! V optice ti vnutí všechno, těm bych nevěřila. A rodiče mi taky pořádně neporadili, vždycky jsem se v brýlích styděla, prtž jsem při vybírání bez těch starých na sebe ani pořádně neviděla:-) Ted jsem si vybrala brýle s přítelem a paráda:-))) Cítím se v nich úplně skvěle. Doporučuji bezobrouková. Jsou dražší (2000 a výš) ale investice se fakt vyplatí, nejsou vidět :-)
26. Leden 2007 - 8:15
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Já mám +4 na čtení a +2 dodálky..spíš měla..možná mám už víc. S optikou mám taky jisté zkušonosti, že rádi vnucují. U těch multifokálních asi bez obrouček nepůjdou...Jde mi spíš o praktické zkušenosti s těmito "skly", jak u PC, jak při chůzi se schodů, když se člověk dívá vlastně tou částí na čtení, jakou hraje roli umístění monitoru atd.
26. Leden 2007 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
to já jdu do optiky třeba na 3x a vyzkouším úplně vše. Dopředu je upozorním, že jsem vybíravá a že mi to bude dýl trvat. Naposledy jsem tam nechala za brýle 5 tisíc. Sice jsem opruz, ale vždycky na mě vydělají :-) .
26. Leden 2007 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
milin (anonym)
já mám tupozrakost a abych si pořídil brýle aspoň trochu na vzhled,tak zaplatím okolo 9 000. korun českých!!!Já se nechlubím,já si stěžuji...:o(((
29. Leden 2007 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
pavli (anonym)
první přiblížení třeba tady - pomoc při výběru brýlí ;-) http://www.naseoptika.cz/poradna_show.php?jazyk=cz&id=3
17. Září 2007 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Hlavní rada - nevybírat sám, ale s někým, kdo tomu rozumí a pozná co vám sluší. Zkušenosti - prodavač vám doporučí cokoli. Já vybírám brýle zásadně s přítelem:) A investuji do ztenčení skel, mám 3,5 dioptrie, pak do antireflexu. Protože mám bezobroučkové brýle, mám plastová skla. Brýle mě vyjdou tak na 5000 ale je to investice, která se vyplatí, narozdíl třeba od oblečení a podobně.
17. Září 2007 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
To se máte , při mých -14 dioptrijích toho moc nenavybírám mám ještě cilindr , ale ten si nechávám dělat na celé sklo a musím připlatit takže vybírám obroučky do kterých se dá zbrousit sklo nechávám si dělat plast abych neměla metrák na očích ted mám jedny obroučky několik let a vždy vyměním skla vždy mi optik říká na vlastní zodpovědnost mi tam dají skla kdyby obroučky praskly tak za to nezodpovídá no a nevím kde berou ty ceny je to rok od roku dražší a pojištovna jak kdyby nevěděla , že vše jde na horu tak dává směšnou částku na doplatek.Mějte se hezky
17. Září 2007 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
PROSÍM O VYSVĚTLENÍ,CO JE V OPTICE CILINDR
17. Září 2008 - 5:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Ahoj, pravě jsem přišla od očního, přidal mi na každé oko dvě dioptrie, začinam byt zoufala, mam ted - 12 P a 14,5 L ...seženu vůbec někde brýle...?
10. Srpen 2009 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Cylindry jsou špatný zaostřování, nějaký posunutý osy bo co...to je to když při čtení nebo koukání na fotky mhouříš podvědomě oči a švidráš. Mám je na obou očích, dioptrie jen půl a tři čtvrtě.
6. Únor 2010 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Ahoj, pravě jsem přišla od... Proč bys nesehnala... Jenom to chce kvalitní ztenčený skla, poradí ti v každý optice.
6. Únor 2010 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Radko a Věro, o laserové operaci jste neuvažovaly? A nebo aspoň o kontaktních čočkách?
6. Únor 2010 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
KATEŘINKA (anonym)
JÁ MÁM OČKA TYTO A JSEM MAX MAX SPOKOJENÁ http://eshop.base51.cz/www-base51-cz/eshop/4-1-Bryle/0/5/113-OAKLEY-Endure-Pearl-White-G30-Black-Iridium
19. Duben 2010 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka (anonym)
Dobrý den, je mi 31 let a poprvé jsem byla u oční, napsala mi brýle na dálku, s tím, že na levém oku mám 1,5 a na pravém 0,5. Protože mám prý citlivější oči nebo citlivěji reaguji, napsala mi, že v brýlích bude i cilindr? Co to znamená - cilindr? A hlavně jaký účinek to má na oči? Děkuji Kovačíková
15. Červen 2011 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvík Král (anonym)
Ahoj, mám na vás velkou...S výběrem brýlí Vám poradím nejlépe při návštěvě optiky.. Jsou obecná pravidla, http://www.rozhlas.cz/regina/trinactka/_zprava/brylove-obruby-podle-tvaru-obliceje--594092 ale nejlepší je individuální přístup zkušeného optika www.optikaradlicka.cz
18. Září 2011 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
kupujte (anonym)
rejbeny
18. Září 2011 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvík Král (anonym)
Dobrý den, je mi 31 let a...Astigmatismus (tzv. cylindrická oční vada) je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se také často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. V tomto případě nemá rohovka pravidelný kulový tvar , ale je v osách na sebe kolmých různě zakřivená ( ragbyový míč ). Tudíž místo toho, aby se mohly paprsky světla ze všech směrů spojit do jednoho ohniska na sítnici (v ideálním případě bodu), vzájemně se míjí a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky. Cylindrická dioptrická skla , které korigují tuto vadu mají proto v osách na sebe kolmých různou dioptrickou mohutnost. S výběrem vhodných čoček Vám poradím v optice Radlická 25 www.converse-czech.cz
18. Září 2011 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
dagmar kopačkov (anonym)
Dobrý den,m všem. Nabízím své 2 zkušenosti s Eifel optik Ječná, Praha. 1. nechala jsem si dělat dvoje brýle na dálku. Jedny obyčejné do vrtaných obrouček a druhé zabarvovací na léto do plastových . Skla mi dali omylem obráceně, byla tedy vybroušena do zcela jiného tvaru obrouček. A řešení? Místo aby omyl vyřešili a s omluvou vybrousili nová skla, tak mi ta špatného tvaru narvali do druhých obrouček a ještě mne arogantně přesvědčovala, že se mi to zdá. 2. maminka si tam nechala v lednu dělat brýle. Při montáži skel ji vyhnuli postranice. Po týdnu, kdy jí brýle padaly, to šla reklamovat. Tak jí to "opravili" - v zázemí prostě ohnuli. Nyní jí postranice praskla a reklamaci nechtějí uznat, prý si to udělala sama a vyměnit postranice jí nemohou, protože na to nemají náhradní díly. To je šok, na brýle za 8000 nemají náhradní díly. Místo výměny postranice za pár korun si maminka musí nechat udělat nové brýle. A to jednání - šílené. Tak eifel už nikdy. Ale poučily jsme se - na Karlově náměstí otevřeli novou optiku a jsou tam hrozně ochotní a za příjemné ceny.
25. Září 2013 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Nedoporučuji Aifel Optic předražené obroučky a když vám spočítají skla tak jdete do vrtule - total cena : 7000 až 8000 Kč využívají toho že jsou v obchodních centrech a nějakého blba vždy najdou ! Pozor!!! nenechte se při nákupu prvních brýlí okrást!!!!
1. Září 2014 - 5:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nedoporučuji Aifel Optic...Tu samou zkušenost mám s firmou Tesco optik nabízí druhé brýle zdarma ale ty první jsou za 9000Kč No nekupte to - a to se vyplatí nebo ne
1. Září 2014 - 5:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Darina (anonym)
Mé zkušenosti s optikami v obchodních centrech = zloději kteří se snaží ulovit rybu za každou cenu (nezajímá mě to že platí v těchto centrech nesmyslný nájem a potom se ho snaží vylákat ze svých zákazníků)
1. Září 2014 - 5:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Darina (anonym)
Mé zkušenosti s optikami v obchodních centrech = zloději kteří se snaží ulovit rybu za každou cenu (nezajímá mě to že platí v těchto centrech nesmyslný nájem a potom se ho snaží vylákat ze svých zákazníků)
1. Září 2014 - 5:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosťa (anonym)
Mé zkušenosti s optikami v...Jj souhlas, jedu jedině přes net, ale zase vybrat si obroučky je lepší v kamené prodejně. Ale tady to domákli http://www.misteroptic.cz vybereš 3je obroučky, pošlou ti je a jedny, které si vybereš si necháš a zbytek bez problémů vrátíš, těžká pohoda. :-) Za chvíli člověk už nebude muset vůbec chodit do optiky . :-D
26. Květen 2015 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosalee (anonym)
Jj souhlas, jedu jedině...a navíc jde uplatit slevu na recept jak na obroučky, tak skla. Já se poprvé bála objednat brýle přes e-shop, přeci jen to nejsou ponožky nebo kabelka. Ale protože jsem od přírody líná :-)))) tak lenost vyhrála. Takže já už do optiky nechodím, ale nechávám si posílat domů.
26. Květen 2015 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Doufám, že současná móda brýlí s gigantickými černými rámy časem pomine. Někdy v nich i jinak hezké dívky vypadají jak idioti.
27. Květen 2015 - 8:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Hlavně ne v supermarketech. Nejlepší je malá optika s tradicí. Já i manžel do jedné chodíme už víc jak deset let a jsme spokojeni. Jsou tam opravdu odborníci.
27. Květen 2015 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína (anonym)
a navíc jde uplatit slevu na...Týjo, tak to by mě vůbec nenapadlo, objednávat si dioptrické brýle přes net! Netušila jsem, že už i tohle jde. A vše v pohodě? Zajímalo by mě, jak to celé dlouho trvá? Ani nevím, jak bych odhadla, co mi bude slušet. Při posledním nákupu obrouček jsem strávila v optice asi hodinu a nic nevybrala, musela jsem do jiné :-( Teď mě to čeká znovu. Co když si nevyberu ani z těch třech? Můžu je normálně vrátit všechny?
31. Květen 2015 - 9:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Majda (anonym)
Hlavně ne v supermarketech....Souhlas. Jak už tady bylo zmíněno, optiky v centrech jsou povětšinou dost předražené a lákají na úúúúžasné slevy z předražených brýlí. Já si teď oblíbila v Plzni prodejnu Mister Optic (někdo tu shodou okolností odkazoval na jejich e-shop). Jsou tam moc příjemní, dokážou poradit a ceny slušné.Jinak rady co se týče výběru prvních brýlí už byly taky zmíněny - záleží, kolik máš dioptrií. Pokud více, tak určitě odlehčená skla. Ale to si myslím, že asi nebudeš, pokud jsou to úplně první brýle....Určitě vyzkoušet, by dobře seděly. Není nic horšího, když tě po několika hodinách začnou tlačit ať už na nose nebo za uchem. Ony jdou samozřejmě lehce upravit, aby nožky netlačily, ale rozhodně nepočítej s tím, že "si zvykneš". Mě takhle z jedněch brýlí kdysi až začala bolet hlava, jak mě tlačily :-( Tak hodně štěstí při výběru!
31. Květen 2015 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Kupoval jsem si brýle za cca 9.000,-. Nechtěl jsem prolézat celou Prahu, tak jsem chtěl zajít do Eifel optic, jelikož mají asi nejširší výběr na jedné prodejně. Bohužel jsem se nedopátral telef. kontaktu na tuto společnost, ani na konkrétní prodejnu (což není úplně profesionální, zdá se, že nechtějí být obtěžováni zákazníky:). Tak jsem napsal na jejich kontaktní email, kde jsem zmínil, kolik nich hodlám utratit a zda mi dodají nějaký kontakt na prodejnu. Bez reakce po dvou týdnech. No a tak jsem šel koupit brýle jinam, kde je zajímají mé potřeby a stojí o mé peníze:)
18. Červen 2015 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Helča (anonym)
Využil jste někdo někdy službu optika, co příjde až k vám domů? Přemýšlím, jestli to neobjednat pro prarodiče, ale nikdy jsem nic takového nevyužila, tak nevim no
23. Srpen 2015 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
k nám pozvala optika manželka, oba máme brýle, tak pro nás bylo výhodnější to takhle spojit. Společně by jsme se k optikovi dostali bůh ví kdy. Za mě palec nahoru, ale asi záleží i koho si objednáte
26. Srpen 2015 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Nikdy nikoho domů nezvat - zásada číslo jedna, Hlaváčku.
26. Srpen 2015 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Já jsem doma měla optika z optikdodomu.cz a jsem s brýle moc spokojená. A vyšlo mě to mnohem levněji než u nás v optice, kde chtějí za brýle neskutečné pálky
27. Srpen 2015 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Tak taky řeším ted jaké nové brýle... nechávám rady ale na odbornících. Takže musím si vyhlédnout nějakou dobrou optiku, nejlépe v Praze, tam bude výběr jistě největší. Snad narazim na nějakou dobrou, kde budou mít i snad příznivé ceny a přeměří mě zrak, doporučí atd... Jakou značku brýlí máte vy?
5. Listopad 2015 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lentilík (anonym)
Tak taky řeším ted jaké...Optika s andělskou péčí. www.anděloptik.cz Dělali mi tam speciální lentikulární brýle, jaké mi ve velkých očních optikách nedokázali zhotovit. Byl jsem tam velmi spokojený. A brýlové rámečky tam mají již od 50(!!!) Kč.
5. Listopad 2015 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Lentilík (anonym)
Tak taky řeším ted jaké...Optika s andělskou péčí. www.anděloptik.cz Dělali mi tam speciální lentikulární brýle, jaké mi ve velkých očních optikách nedokázali zhotovit. Byl jsem tam velmi spokojený. A brýlové rámečky tam mají již od 50(!!!) Kč.
5. Listopad 2015 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikola (anonym)
Tomáši já můžu doporučit optiku cvikr.cz Byla jsem tam už 2x. Lepší optiku s takovými cenami jsem nenašla v PRaze ;)
11. Listopad 2015 - 10:37
Obrázek uživatele Konvalinka86
Konvalinka86
Já chodím o suprové optiky Mirablis. Kupovala jsem si u nich brýle před dvouma rokama brýle a ted i čočky a jsem moc spokojená, májí moc dobrý zákaznický servis :)
11. Listopad 2015 - 10:43
Obrázek uživatele Konvalinka86
Konvalinka86
Já chodím o suprové optiky Mirablis. Kupovala jsem si u nich brýle před dvouma rokama brýle a ted i čočky a jsem moc spokojená, májí moc dobrý zákaznický servis :)
11. Listopad 2015 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Díky všem za doporučení, omrknu všechny na internetu a uvidím :)
13. Listopad 2015 - 9:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Tomáši já můžu...Nikolo díky, včera jsem tam byl. Zrovna měli slevu 30 % na brýlové obruby :)
5. Leden 2016 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikola (anonym)
Jo? No tak super. Snad se ti to hodilo. Tak at jsi spokojený ;)
7. Leden 2016 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
jj fakt super, díky moc. Spokojený jsem. . . budu doporučovat dále.
11. Leden 2016 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Julia (anonym)
Ahoj, zítra si jdu vybrat dioptrické brýle, ale všude mají cenu obroučků přes 2 500,- což je pro mě hodně, navíc je budu nosit jen ve škole nebo k pc. Měly by mít tlustší výrázné obroučky. Nevíte někdo o optice v Praze, kde jsou levné nebo mají teď slevy? Děkuju
20. Únor 2016 - 22:07

Přidat komentář

Reklama

Reklama