40 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak studovat na Psychiatra

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Ahoj, chtěla bych být psychiatr...bohužel budu studovat na střední obor veřejnosprávní...myslíte že budu mít šanci dostat se na medicínu? Vím že zkoušky jsou z chemie, fyziky a bilogie což bude na té škole sakra málo... Mám se už od prváku kupovat knihy o psychiatrii nebo se víc zajímat o biologii? A jak to vůbec probíhá to se studuje normální medicína ale jak se dostanu k tomu oboru psychiatrie?? A jak se pozná že člověk na to má?? Strašně bych jako psychiatr chtěla pracovat ale hrozně se bojím že se nedostanu na ňákou VŠ...prosím poraďte mi.
1. Listopad 2008 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zkus nejdřív pracovat jako dobrovolnice v sociální oblasti, tam najdeš spoustu kontaktů a taky si uděláš představu, co je to pomáhat jiným...Jinak medicína není sranda, byl by lepší gympl, v těch přírodovědných oborech budeš mít velké mezery. Na webovkách lékařských fakult jsou příklady testů.
2. Listopad 2008 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Teri (anonym)
Take by me zajimalo konkretne jake jsou prijimacky.Dekuji:_)
3. Listopad 2008 - 3:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Popravdě si myslím, že dostat se na medicínu z tvé školy je šance téměř mizivá. Ve kterém jsi ročníku? Pokud v prváku, tak máš čas se ještě popstupně připravit. Na většinu škol berou bez přijímaček a jen minimum lidí normální cestou.Musíš vystudovat 6 let medicíny, pak se budeš 5 let specializovat v oboru a pak budeš teprve psychaitr. Celkem ti to zabere tak 11 let a bude te to stát hodně nervů. Proč nechceš studovat školu, na které jsi? Nebylo by to lepší?
3. Listopad 2008 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
A nepozná se to nijak. Prostě se musíš učit od rána do večera, celkem 6 let a když to zvládneš, můžeš dělat svůj obor, který jsi chtěla. Takže předpokladem jsou dobré nervy :)
3. Listopad 2008 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
kaja (anonym)
Bez gymnázia máš mizivou šanci se dostat na medicínu. obor psychiatrie vyžaduje další studium, tak se připrav že se školou, povinným kolečkem a atestací by tě čekalo cca 10 let studia. Ano 4 roky už jako doktor, ale za minimum, nebo i zadarmo, to je realita našeho zdravotnictví. Z tvé školy tomu nevěřím, přestup na gymnázium,bez zvládnuté chemie a biologie to nezvládněš. A poku by ses i zázrakem dostala, jsou typy, co se nedřou otázky zpaměti, tak vyletíš u zkoušek. Úmrtnost na medicíně je velká, největší ze všech škol, tipuji. Vezmou 600 do prváku a v druháku je jich už kolem 100...
3. Listopad 2008 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nás nabrali 220 a je nás tak 50, oni si dají limity, kolik pustí do dalšího ročníku a snaží se jen vyhazovat, ne pomáhat. Ale nené to tak na každé medicíně v ČR. Slyšela jsem, že v Hradci je to lepší, ale nevím, zda tomu věřit. A s tím, že budeš dělaqt za minimum nebo dokonce zdarma je pravda, v ČR je ve zdravotnictví neuvěřitelný bordel.
3. Listopad 2008 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
A budeš muset sloužit noční a svátky. Bez dobrého partnera, který tě podrží psychicky a finančně se to zvládnout nedá.
3. Listopad 2008 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
A ještě ti nikdo nezaručí, že po 6 letech na medicíně seženeš v okolí svého bydliště místo na psychiatrii, kde by si si mohla udělat atestaci. Rozvaž, zda by pro tebe nebylo lepší jít studovat nějakou formu psychoterapie.
3. Listopad 2008 - 22:40
Obrázek uživatele Návštěvník
miky (anonym)
AHoj chci se zeptat jestli nekdo nevi jestli je vetsi naval na medicinu ci na psychologii?Jasne muzu si to najit ale treba to nekdo bude vedet:-)Diky.
4. Listopad 2008 - 2:34
Obrázek uživatele Návštěvník
kaja (anonym)
Snad je logické, že psychiatrie je medicínský obor a jako takový se studuje jedině na medicíně! Je to specializace jako každá jiní, někdo je psychiatr, někdo chirurg, každého ale čekají další roky studia, školou to nekončí. Jinak z psycho oborů je psychiatr nejlepší,nejlepší vzdělání může předepisovat medikamenty, což psycholog, psychoterapeut nemůže. Z psychologie se stala móda!!! Psychiatrie je dřina. To by si měl každý uvědomit. Podle dotazů nevidím reálnou šanci, aby jste studovali, na medicínu míří lidé už připravení na to, že je čekají roky dřiny.Ne každý vydrží. Třeba partnerský vztah, pokud nestihnete navázat do konce 2.ročníku, pak nemáte šanci, ležíte v knihách, lítáte po praxi. Partner z jiného oboru to většinou nezvládne a ze vztahu vycouvá. A je taky pravda, krutá, že vše se točí kolem peněz. Pokud někdo čeká, že nemocnice vítají doktory bez atestace, hned po škole, s otevřenou náručí, tvrdě se plete. Po mé kamarádce chtěli, aby za povinnou 14 denní praxi, kterou chtěla absolvovat v 5. ročníku z rodinných důvodů v místě bydliště, v okresní nemocnici, aby platila ONA 700 Kč za den!
4. Listopad 2008 - 7:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
kaji, souhlasím, jenže miky se ptal na psychologii a ne psychiatrii :)Myslím, že na psychologii je nával ještě větší nebo stejný, kamaradka se tam dostala, ale dřela se na to asi od prváku nebo druháku na střední, pořád něco četla, chodila na kurzy, ale tento rok už promuje:)No a s tím partnerským vztahem, to si nemyslím, že by byla pravda. Kámošky se normálně seznamili v pátáku nebo teď v šestáku a normálně jim to klape. Můj přítel není z medicíny a problémy ve vztahu nemáme, prostě chápe, že se musím učit a vyhovuje mu, že má mezitím čas na sebe... to jsme spolu 4 roky a já teď končím medinu.Ale je to záhul sedět pořád jen v knihách, ale pokud se na to člověk připraví i s tím, že po mědině bude jako žebrák, pokud ho někdo nepodpoří, ať na medicínu jde, kdo by nás jinak léčil, že :-)
4. Listopad 2008 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
miky (anonym)
Ano pravdu me zajimalo jestli je snazsi se dostat na medicinu nebo na psychologii..:-)
4. Listopad 2008 - 21:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
na medicínu. zejména na první lékařskou se stačí nadrtit zpaměti f, ch a b. ovšem pokud na to nemáš, sice se dostaneš, ale vylejou tě brzo po přijetí.na psychologii je dost protekce, dostávají se děti známých psychologů, terapeutů, kteří takové nadání jako jejich rodiče nemají, a tito spratci zabírají místo chytřejším, schopnějším uchazečům.
5. Listopad 2008 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Kačka (anonym)
Hm...skoro ste mě všichni až odradili z toho abych studovala medicínu...kDYŽ VIDIM CO MĚ ASI ČEKÁ...aLE Snad mám nějakou šanci, ne? A jako to se studovat na VŠ normální medicínu jako studuje např. chirurg a jak se dostanu k tý psychiatrii?
9. Listopad 2008 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
jnjn (anonym)
Šmankote Kačko, máš ještě dost času.Kolik ti je let? 15...? Zkus získat co nejlepší všeobecné vzdělání a rozhlédnout se po světě. Taky by sis časem mohla ujasnit, PROČ vlastně chceš tu psychiatrii dělat. Abys pomáhala jiným? Hmmm.....Nebo spíš sama sobě? Chraň nás panbůh před psychiatry, kteří si řeší vlastní problémy na úkor pacientů.Ano, musíš vystudovat medicínu a v rámci studia se specializuješ - třeba na chirurgii, internu, psychiatrii, oftalmologii atd. atd.
9. Listopad 2008 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Yossarian (anonym)
Taky bych chtěla študovat na psychiatra...hihihi.
9. Listopad 2008 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
leleka (anonym)
jnjn-aj psychiatri su obycajni ludia s normalnymi starostami, radostami a zdravotnymi problemami. Poznam psychiatricku, ktora dlhe roky brala Zyprexu na psychozu. Dostala sa z toho a dnes je velmi oblubena, lebo pacienta dokaze pochopit.
9. Listopad 2008 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jnjn (anonym)
Pane bože, psychiatra s psychózou?? Děkuji, nechci. Jistě, že psychiatři jsou obyčejní lidé, ale ať v případě vlastní psychozy nedělají psychiatrii ( no, zaléčená deprese by se dala vydejchat). Jestli mají potřebu pomáhat, je tolik pomáhajících profesí, kde chyběj lidi .....
9. Listopad 2008 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
paja (anonym)
jenže psychiatři se časem podobají svým pacientům, bohužel :o)))
9. Listopad 2008 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Souhlas.Zajima me obor psychiatr ale byvaji skoro jako jejich pacienti.O psychol.se zase rikaji ze zvatlaj a zvatlaj a kde nic tu nic...horsi je uz jen fylosofie:-))))))
10. Listopad 2008 - 1:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Kaji, ano, nejříve vystuduješ VŠEOBECNÉ LÉKAŘSTVÍ 6 let. Potom se najdeš místo v nemocnici, kde budeš např 5 let pracovat a zároveň se přitom specializovat na ten svůj obor. Všichni doktoři studují společně 6 let všechno a pak se teprve specializují.Nevím, proč chceš dělat zrovna psychiatrii a ve kterém jsi ročníku, ale pokud jsi v prváku, tak je snad lepší přejít na gympl a pak na VŠ.
10. Listopad 2008 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
jnjn (anonym)
pro Míšu: čti pozorně - proti psychiatrům se zaléčenou depresí či jinou kompenzovanou poruchou nálady nic nemám. Proti psychiatrům s psychotickým onemocněním... no , já bych k nim nechodil. Asi tak. Pomoc jsem potřeboval, takže o tom něco málo vím - rozhodně o rozdílu mezi psychózou a neurózou.
10. Listopad 2008 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Ira (anonym)
No, když to tu tak čtu, tak snad radši ani studovat PSychiatrii nechci:( Nemám gympl, ale od čeho jsou nulté ročníky? Holt je to těžký, ale když se člověk šrotí a šrotí a šrotí tak to jde. Je pravda, že psychologie je jednodušší no... taková věda o ničem:) placenej kámoš.
27. Září 2009 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
jim (anonym)
Na psychologa a psychiatra není třeba studovat.Stačí lidem vsugerovat,že když řeknou pravdu,že trpí bludem a nechat si dodávat materiál od zločince Č.R. Václava Klause.BLUD JE TOTIŽ ÚSTAVA Č.R. OTROKÁŘSKÁ ZÁKEŘNÁ DOMRDANÁ ZKURVENÁ KURVA KUREVSKÁ.
1. Říjen 2009 - 3:17
Obrázek uživatele Návštěvník
JIME,JAKE PRASK (anonym)
ZE TI TO TAM TAK BLBNE,NEBO TO DRIVE BYLO HORSI??? :-(((
1. Říjen 2009 - 3:46
Obrázek uživatele Návštěvník
jim (anonym)
A jé je. Ozvala se psychiatrická krysa 03 46.
1. Říjen 2009 - 4:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína (anonym)
A jé je. Ozvala se......takže vy všichni psychiatrii nedoporučujete..?...teda omlouvám se, že se vám sem pletu...=)....taky o ní právě že přemýšlím...
6. Únor 2011 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kati (anonym)
...takže vy všichni...No,když budeš študovat tam kde máš aa né se vzdělávat tady,tak z Tebe bude dobrý doktor.Spojíš-li,to s alternativní medicínou, nebudeš předepisovat těžká farmaka,ale o lidi se zajímat budeš velmi vyhledávaná odbornice-ale fakt,maž odsud pryč-návyklost může být i jiná,než jenom na léky,ale také na diskuzní Doktorku a na,kterou nikdo není závislý a stále se sem vrací,jako pachatel na místo čimu. Čau.
6. Únor 2011 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Lewis,v jakém ročníku a na jaké škole jsi? Pokud chceš být lékař, měl by sis umět vyhledat potřebné informace. Ale tak moje doporučení - jít na gymnázium a po něm na lékařskou fakultu. Po jejím ukončení nastoupíš do nějakého akreditovaného psychiatrického pracoviště do předatestační přípravy, která trvá 5 let. Po složení atestační zkoušky už můžeš mít vlastní ordinaci a samostatně pracovat.
19. Březen 2012 - 18:45

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama