Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
17 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak se stát umělcem?

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Antraks (anonym)
Zajímalo by mě, jak se stát umělcem z povolání, tj. tak, abych se tím mohl uživit. Jedná o výtvarné umění, fotografii, spisovatelství. Talent snad mám, ne však už známosti ani peníze. Děkuji za všechny rozumné rady.
2. Říjen 2011 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
:D (anonym)
tím se těžko uživíš. navíc bys musel mít talent, a těžko ho máš na malbu, focení i psaní.
2. Říjen 2011 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
rada (anonym)
Můžeš to dělat jako "mistr" Knížák- vyleješ na schody pixlu s barvou a vyfotíš.
3. Říjen 2011 - 8:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Vilma (anonym)
Zajímalo by mě, jak se...Kup si DVD Julie a Julia. Pak ti docvakne, že vše je o velkém nasazení, vytrvalosti, víře a vášni. A že se umělcem nestaneš, ze dne na den.
8. Říjen 2011 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Vilmu (anonym)
Nesmysl, talent, vytrvalost ani vášeň není potřeba. Stačí mít známosti. Pak se uchytí i takové "umělecké dílo", jako jsou hodiny (?) v Brně na náměstí Svobody, které sice neukazují čas, zato však stály 10 miliónů a mají tvar ztopořeného mužského údu.
10. Říjen 2011 - 8:09
Obrázek uživatele Návštěvník
,,, (anonym)
Nauč se vázat kravaty nebo opravovat deštníky,to je taky umění.
11. Říjen 2011 - 3:38
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
No, to není jen tak. Neznámému člověku nic nevystaví/nevydají, takže se ani neuživí. Ale jsou různé soutěže, literární časopisy, weby pro publikaci fotek a povídek apod. Takže zatím můžeš svoje díla rozesílat a čekat, jestli si jich někdo všimne. A taky se samozřejmě dá jít na nějakou uměleckou školu, tam se učit a získávat konexe. Možnosti jsou.
2. Leden 2012 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Ká (anonym)
Teda, nechci se hádat, ale mít talent na několik věcí není až tak k smíchu. Já sama mám talent na kreslení, psaní i divadlo. A s tím vším už mám jisté úspěchy. Není to až tak nemožné. A podle mě - myslím, že máš s uměním šanci maximálně na přivýdělek. Můžeš kreslit portréty na zakázky a podobně.
10. Březen 2013 - 18:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Korea (anonym)
Nic neumíš, záleží na Zemanovi co povolí a zakáže jsi lišejníků
10. Březen 2013 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
!!! (anonym)
Tvořit můžeš každý den ráno! Akorát si to budeš muset vyfotit než to dílo spláchneš! Dobré je si k tomu při focení dát cedulku s nacionály, kvůli identifikaci a aby byl přehled o díle!
11. Březen 2013 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Našel jsem tě i (anonym)
No to já zase znám jednoho...Já znám jednoho čůráka vymrdanýho,tebe,kterej,pod třema vymyšlenejma jménama píše do různých diskuzí píčoviny,uráží ostatní-nabízí jim čuchání prdelí a jiný homoušský perverzárny a podobně!Ravalopa Romík,Pindík důchodce a René důchodce je jeden a tentýž zkurvenej buzerant a šmírák!Tobě akorát nachcat do držky a roznýtovat rypák ty hovado!Nezapomeň i tady v týhle diskuzi nabízet ostatním čuchání prdelí,podobně jako to nacvičuješ v erotických diskuzích ty zvrácený hovado!
12. Březen 2013 - 3:41
Obrázek uživatele Návštěvník
jak začít (anonym)
Hlavně by mě zajímalo, jak vůbec začít nějak samostatně podnikat a neztratit se v tom. Naučila jsem se kreslit pravou mozkovou hemisférou a chtěla bych dělat kurzy, ale vůbec nevím jestli by se mi to kdy vyplatilo a jestli bych nakonec na tom spíš neprodělala. Každopádně bych musela daně nechat počítat profíkům, kteří by mi beztak zkasírovali polovinu výdělku. :-( Další prachy by mi sebralo různé pojištění. Pokud bych tam neměla každý týden 20 lidí, tak to asi nemá cenu. Napadlo mě, že by to šlo pro začátek místo na ŽL provozovat jako nahodilou činnost a zdanit pak výdělek o 15% nebo kolik to je, ale podle toho co mi řekli na živ. úřadu nic jako nahodilá činnost vlastně neexistuje, pokud to není fakt jenom jednou v životě. I kdyby to byl jeden kurz každý rok, tak už to je soustavná činnost. to je úplně na hlavu. V ČR snad nejde legálně podnikat...
1. Červenec 2014 - 15:56
Obrázek uživatele Steve
Steve
Na umění se radši vyprdni a dělej to pouze jako amatér. Dnes dělat tuto profesi jako profík je doslova nevděčná žebračina za pár drobných. Je to nedoceněné povolání, velmi málo se za to platí, na zábavu nejsou prostě dnes peníze - umění jde stranou. Stačí sledovat ty politiky když rozdělujou peníze. Dnes se rve hlavně do blbýho sportu, tam jim není líto rozhazovat milionama. (fotbal, hokej, basket, tenis, apod.) Nejsme kulturní národ, bohužel. To už za hranicema je úplně jinej zájem (SRN, Rakousko, Švýcarsko atd.)
1. Červenec 2014 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
raw-rabbit (anonym)
Zrovna nedávno jsem na tohle téma uvažovala, protože výtvarničení mi je taky blízký. Možná to chce odvahu vnutit se do nějaké galerie, kde nechají vystavovat neznámého a neprověřeného člověka, a prostě zkusit pár věcí, jestli o ně bude zájem a případně kolik za ně budou lidi ochotní dát. Možná v nějaké malé galerce by to i šlo, zatím jsem to nezkoušela. Fakt ale je, že když občas vidím v některých galeriích, co všechno tam prodávají za tisíce, tak koukám. Kolikrát jsou to neumělé, kýčovité mazanice na úrovni žáka prvního ročníku výtvarky, který bych se já sama osobně styděla ukázat i vlastním rodičům. Ale jestli tu náhodou někdo má s vystavováním vlastních obrazů nějaké zkušenosti, taky bych byla hrozně ráda, kdyby se ozval a napsal nějaké podrobnosti.
2. Červenec 2014 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - malířka (anonym)
Je to o penězích, drzosti a známostech. Bohužel, talent je až na posledním místě. Znám hodně nadaných a talentovaných, kteří na to nemají ani peníze ani žaludek.
2. Červenec 2014 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Chce to hlavně konexe, aby ti někdo přihrál zakázky. Kvalita uměleckého díla není podstatná - stačí se podívat kolem sebe.
2. Červenec 2014 - 14:39

Přidat komentář

Reklama

Reklama