16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak se naučit anglicky?

10. Září 2018 - 0:25

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Thomas56 (anonym)
Zdravím, už dlouhou dobu bojuji s angličtinou. Jak se můžu jako samouk naučit anglicky? Jak a čím začít?
10. Srpen 2015 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Zdravím, už dlouhou dobu...Tak angličtinu i jiný jazyk se lidi obvykle učí řadu let. Jde o to dělat nějaký viditelný pokrok, je to běh na dlouhou trať. Samozřejmě, lze se učit i jako samouk. Lidi se obvykle učili 2 cizí řeči na zš i sš. Učit se jako samouk první řeč bych nedoporučil. Pokud někdo měl ale ve škole, tak jako samouk můžu pokračovat.
12. Srpen 2015 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lena (anonym)
Thomasi, kup si nějaké časopisy v angličtině a čti si je. Hodně poslouchej anglické filmy, několikrát si přehrávej dialogy, nebo si najdi něco co tě zajímá na internetu v angličtině a pokoušej se to přečíst a pochopit. Klasická výka od 1. Lekce je nanic. Ve tvém věku.
12. Srpen 2015 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
V.I.L. (anonym)
Učit se, učit se, učit se.
12. Srpen 2015 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Prof. Higgins (anonym)
Absolutne nejrychlejsi a nejsnadnejsi zpusob jak se naucit jakykoliv jazyk je delsi pobyt v zemi, kde se jim mluvi. Za takovy rok treba v Anglii budes mluvit lip, nez po dvou letech studia anglictiny ve skole. Zvlast mlady lidi se uci rychle. Dalsi moznost je se stykat s cizinci zijicimi u nas, ale to lze snadneji ve velkomestech.
12. Srpen 2015 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Absolutne nejrychlejsi a...Než člověk do cizí země jede, tak se vyplatí co nejvíc z toho jazyka znát. Kdo tam jede s nulovou znalostí, tak se totiž nemusí naučit vůbec nic. Zvládají to děti ve věku zš, ty se cizí jazyk naučí i bez předchozí znalosti, ale i tak to je asi zprvu nápor Kdo do ciziny jede a už něco umí, tak se pak učí mluvit a jazyk si rozvíjí. Kdo neumí nic, tak se musí učit od začátku. Slovíčka mu do hlavy samy nenaskáčou. V těch zemích jsou pro cizince normální jazykový kurzy, ať to je Německo, Anglie, Španělsko atd. Lidi obvykle se ptají jak se naučit jazyk a nemyslí tím pobyt v cizí zemi. O té možnosti vědí, ale ne každý ji má. Navíc takhle. Pokud někdo chce do ciziny jet kvalifikovaně a nebo i méně kvalifikovaně pracovat, tak jazyková znalost určité úrovně je podmínkou. Pokud tam někdo jede se jazyk učit, tak to spojí leda s nějakou podřadnou prací. Au pair není vždy ideální. Ale i zde se chce určitá vstupní znalost.
13. Srpen 2015 - 0:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Thomasi, kup si nějaké...Rady na betla. Za prvý, nic si není třeba kupovat, na internetu je toho v angličtině plno. Něco je i pro výuku cizinců, např. servery BBC. Pak by šly najít i dvojjazyčný texty. Filmy bývají dost těžký, ale např. zpravodajství BBc je snadný, navíc lze často najít i přepis mluvený řeči. Ale - jak někomu radit, co má dělat, když nevím, na jaký je jazykový úrovni? Radit někomu místo lekce 1 od začátku hned začít louskat normální jazyk je nesmysl. Většina lidí to nezvládne, zvl. pokud se učí první jazyk. Pokud se ptá na angličtinu, tak nevím, jestli nějaký další jazyk už umí. Těžko i radit, když neznám věk. Učit se z učebnice není špatný, pro úplný základy to je nejlepší cesta. Přecházet k autentickým materiálům jde dosti brzy. Ale naučit se třeba 1500 slovíček ze základní učebnice, základní gramatiku, konverzační obraty, to vše je dobrý, než člověk se pokusí skutečný neučebnicový jazyk. Příliš těžká zátěž totiž většinu lidí odradí. Učebnice má svoje tempo, aby to zvládal každý. Posune člověka dál. Dle mého názoru to chce udělat tak jednu knížku a pak přecházet na normální jazyk.
13. Srpen 2015 - 0:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nevím, jak jsi na tom se svou znalostí angličtiny v současné době? Podle toho bych se rozhodoval co dál. Ideální je mít alespoň nějaký malý základ, třeba ze školy. Já např. ve škole měla smůlu na učitele a moc jsem se anglicky ve škole nenaučila. Až na střední jsem měla výbornou angličtinářku, která dokázala vše srozumitelně a jasně vysvětlit, od naprostých základů, což mi hodně pomohlo. Můžeš případně využít různé kurzy angličtiny, nebo online kurzy angličtiny. Na internetu určitě něco najdeš. Já s tím nemám zkušenost. Co se gramatiky týká, tak skvělý web je třeba helpforenglish.cz, kde najdeš i sekci pro začátečníky s vysvětlením gramatiky a spoustu dalších tipů na učení angličtiny. Výborné je také např. sledování filmů s anglickým zvukem a titulky. Více o tom třeba zde: http://www.umimanglicky.cz/sledovani-filmu-v-anglictine/ a poslech podcastů v angličtině, které jsou často nahrávány a tvořeny speciálně pro studenty angličtiny. Nějaké informace a jejich seznam je taky tady: http://www.umimanglicky.cz/zlepsete-svuj-anglicky-poslech-s-podcasty/ Potom je potřeba pilovat slovní zásobu. Takže klasicky se učit slovíčka. Na helpforenaglish je taky spousta článků a tipů jak se slovíčka učit. Případně můžeš vyzkoušet nějaké speciální programy na výuku slovíček, s tím ale nemám osobní zkušenost. Snad ti alespoň něco z toho pomůže.
23. Srpen 2015 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Ich (anonym)
Co se mi osvědčilo nejlépe- koukat na film v cizím jazyce a pod tím nechat běžet české titulky. Děj filmu a to, jestli je záživný, je nepodstatné, soustřeď se na tu řeč, vždycky si to zastavuj, přehraj, zopakuj nahlas. Samozřejmě, že si všechno nezapamatuješ, ale postupně se ti to do té hlavy začne dostávat.
23. Srpen 2015 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukáš (anonym)
Nejprve jsem se učil v Česku se soukromým učitelem a pak jsem odjel do země, kde se tím jazykem mluví, žít a pracovat. To Vám dá nejvíc, protože od určité úrovně už- byť dobrý učitel- Vám zkrátka víc nedá. Ale něco to chce umět už z Čech- nejsme děcka, která se učí úplně jinak než my.
23. Srpen 2015 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Právě s přítelkyní uvažujeme že bychom odjeli na nějakou dobu do zahraničí na nějaký studijní pobyt.Bratránek byl přes agenturu kukabara v austrálii a říkal to samé co vy, že být v té cizí zemi obklopený tím jazykem vám dá víc než roky studia u nás.
26. Únor 2016 - 0:57
Obrázek uživatele Návštěvník
sunny77 (anonym)
Já si myslím, že je to o pravidelnosti a slovíčkách, výborný program na učení slovíček je Quizlet, já se tam "driluji" francouzštinu, můžu si tam vytisknout i sadu kartiček, Návod jak ho používat je třeba tady http://jana-sandova.cz/jak-se-zaregistrovat-na-quizlet-a-jak-vytvorit-svou-prvni-studijni-sadu/ Jak tady ostatní psali je dobré sledovat filmy, číst knihy, nebo si např. s někým dopisovat.
18. Duben 2016 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Zdravím, už dlouhou dobu...Nazdar, ďalší typ je vzdelávať sa doma, ale samozrejme to nie každý zvládne, pretože to veľa ľudí omrzí, kvôli tomu, že nemajú motiváciu. POvedia si, že "idem sa naučiť anglicky" ale nemajú za tým nejaký silný vnútorný cieľ. Je to napr len preto, že by bolo dobré vedieť anglicky, alebo kamarát vie anglicky, tak chcem aj ja...atď. Ja si napr hľadám videá na youtube s tematikou, ktorú považujem za užitočnú a to ma motivuje aby som rozumel viacej anglicky. Esšte si robím v programe imitum rôzne lekcie....teda je to všetko na jedno kopyto ale je to fajn, pretože sa učím len celé vety bez zbytočnej gramatiky :) Tu je ten program www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-rodice-skolaku?a_box=y7x556ws
9. Srpen 2016 - 9:22
Obrázek uživatele Návštěvník
robobo (anonym)
Zdravím, už dlouhou dobu...Ahoj keď dlho bojujes s angličtinou skúsil by som metódu Imitum od angličtiny bez biflovania. Dlho som riešil podobný problém ako ty ale teraz mi ide už učenie ľahšie.
1. Říjen 2016 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška744 (anonym)
Mně na start pomohl kurz anglické gramatiky - našla jsem ho na http://slevys.cz/ a doporučuji se tam mrknout, byla jsem moc spokojená. Od té doby jedu hlavně fráze a slovíčka - z anglických filmů, knížek, článků a seriálů. Musím říct, že mluvím mnohem líp, než kdy dřív. :)
27. Říjen 2016 - 15:18

Přidat komentář

Reklama

Reklama