19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak poznat sektu podle jejich slov

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
EL (anonym)
Podle mých zkušeností členové sekt, podivných hnutí, apod. používají stejné fráze, kterými se snaží získat převahu, a to např.: Měl by ses nad sebou zamyslet Přeju Ti vše dobré Jsi negativní Jsi materialistický Přemýšlíš jen o penězích ( oblíbena odpověd na dotaz, proč jejich semináře stojí n tisíc) Moc se ptáš, moc přemýšlíš Zcela mi to změnilo život Zcela mne to v životě posunulo Chci jen ostatním přiblížit to dobré... Platit si nechávám, protože věci zadarmo si lidé neváží Znáte další?
3. Listopad 2006 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Prosím tě, EL, používej interpukci, obtížně se to čte. U nás doma občas zvoní Svědci Jehovovi. Naposledy přišel chlap se svým asi synem. Jejich typické věty: Přečtou citát z Bible a zeptají se: A líbila by se vám takováto spravedlivá lidská společnost? Přečtou další citát. A dokázal byste vy takhle odpouštět? Myslíte si, že by se lidé měli mít rádi? Prostě mají takové chytré otázky a já většinou říkám hmm hmm a nevím com mám odpovědět. Ale na konci vždy poděkuju za návštěvu a slíbím, že o těchto věcech popřemýšlím. Kdysi na gymplu jsme měli přednášku od člověka, který se specializuje na sekty. Povídal, že nejlepší co můžeme udělat, je chovat se k nim hezky, popovídat si s nimi, pozvat je třeba dál na kafe (což zatím nedělám), prostě udělat cokoliv, aby si uvědomili, že mimo jejich sektu není jen svět, kde na ně lidé nadávají, chovají se k nim špatně a odsuzující je. 5íkal, že ti lidé jsou sektou manipulováni, že venku je vcelku špatný svět se špatnými lidmi a že jen v sektě je to OK. Takže je třeba ukázat, že i mimo sektu je to OK. Ale pozor: taktiku vlídné tváře bych možná nedoporučil psychicky méně odolným jedincům, mohli by podlehnout a vejít do sekty. Tož tak :-)
31. Prosinec 2007 - 2:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Dane, tak to jsem s Tebou zcela zásadně v rozporu. Tito lidé mně obtěžují svým chováním a pozvat je dál na kávu ap. je první krok k tomu, abych se jich na dlouho nemohl zbavit. Navíc se bojím, že v okamžiku, kdy Tě osloví nebo zvoní u dveří jsou zcela v duševním područí sekty a Tvé pěkné chování stejně nic nezmění na jejich názoru o špatné společnosti. Za další, nemám potřebu s nimi diskutovat o jejich tématech, mám dost vlastních témat. Jeden známý, když u něho zazvonili milí američánci z nějaké té sekty posledního dne :-)) , tak jim říkal, že jo, ať jdou dál, že potřebuje procvičit angličtinu. Ale že budou konverzovat pouze obecně v anglickém jazyku. Pokud se domníváš, že na to nepřistoupili a šli pryč, tak máš pravdu. Ne, ne, oni mají svůj cíl a budou tě obtěžovat do té doby, dokud budou mít iniciativu oni. Nebo sice ty, ale v jejich duchu, to znamená budeš s nimi polemizovat na jejich téma. Pokud zazvoní, tak jim sice slušně, ale důrazně řeknu nashledanou.
31. Prosinec 2007 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Via (anonym)
Sektu podle jejich slov hned nikdo nepozná, může se jen domnívat.Lidi, kteří jsou ovlivnitelní, lehce zmanipulují.Ani nováčci netuší, čemu se upsali, to zjistí, až po nějakém čase.Zatím přijdou o svůj volný čas, protože několikrát do týdne musejí meditovat v jejich chrámu nad Biblí, přijdou o své peníze, které musejí odevzdávat, v horším případě o majetek.Odříznou je od své rodiny, uvěří, že mimo sektu je nepřátelské území.Převrátí jim to život úpně naruby.Rozpadnou se jim rodiny, vymyjí jim mozek a ti lidé nevnímají, jsou už z nich jen roboti, co plní své poslání.Agitují po domech, na ulicích, naprosto věří v konec světa a tomu, že oni, vyvolení, se zachrání.Znám jich pár a když zazvoní, přes zavřené dveře jim říkám, že nemám zájem.
31. Prosinec 2007 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Podle mluveni to poznas urcite. Ale po delsi dobe. A taky podle toho jak si vazi veci !
2. Leden 2008 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Antisektář (anonym)
Velmi pěkně to popisuje Mudr.Koukolík v knize Vzpoura deprivantů.
16. Červen 2011 - 2:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Raději bych se s nimi taktéž nevybavovala, oslovují totiž takovou skupinu lidí, která má nějaké psychické problémy a je tudíž na dně = lehce ovlivnitelná. Když vás vyhodí z práce, opustí vás přítel nebo vám někdo zemře, útok sekty vám přijde vhod. Naslouchají vám, vnuknou vám myšlenku, jak jste jedineční a vyvolení... že si vás někdo vyšší (nebo nižší) vybral a že není cesty ven. Na někoho to hold zabere. Je to dost nebezpečné, protože z takovýmhle způsobem ovlivněných lidí se stávají roboti, jak už tu někdo psal...
21. Listopad 2011 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Sektu podle jejich slov hned...já jim říkám sektáři a jsou to normální JEHOVISTI ano u mě jsou sektáři několikrát do roka zvoní u mých dveří a chtějí vymývat mozek ale já se nikdy nedám a nemám zájem sektáři! jejich chování mi opravdu vadí když jsou schopni po vesnici obcházet dům od domu vpartách a to i s malými dětmi a někomu cpát do hlavy jejich moudra...!!! to mi připadne opravdu trapné!!! proč si svou víru nenechaj jen pro sebe?TOTO PŘECI TŘEBA KATOLÍCI vůbec nedělají aby obcházeli domy a stáli na parkovištích nebo pod podloubím s otevřenými knihami...!!!!!!!!!!!
22. Listopad 2011 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
z (anonym)
Nebo poslední dobou taky: - mám vás všechny ráda - mluvím s andílky - kupte si 2 kusy a třetí dostanete zdarma - tesco na všem záleží :-(
22. Listopad 2011 - 15:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Holomek (anonym)
Nejde strkat do jednoho pytle všechny sekty, jsou sekty dobré i špatné. Podle mně nejlepší je šampaňské. Napíjete se a za chvíli nevíte co děláte.
4. Červen 2014 - 3:57
Obrázek uživatele zanet81
zanet81
Nejde strkat do jednoho pytle... Ty chytrolíne, ukaž mi dobrou sektu. Působením sekt se zabývám dlouho, jejich metodou je kromě psychické manipulace brainwashing (vymývání mozku)a lovebombing (bombardování láskou). Zvláště ta druhá metoda je na lidi, kteří jsou v nějaké momentální psychické deprivaci, jako je třeba úmrtí v rodině, velmi účinná. Takoví lidé se snadno stanou obětí sekty. Nejhorší je, že tyto oběti s vymytým mozkem začnou horlivě vyrábět další oběti. Znám lidi, kteří byli horlivými sektáři přes 20 let a kteří měli to štěstí z toho "vystřízlivět". Podle toho co popisovali, tak to byla opravdu lahůdková kocovina. Ono je to opravdu blbý pocit si přiznat, že jsem si zkazil kus života tím, že jsem uvěřil nesmyslům.
4. Červen 2014 - 7:05
Obrázek uživatele Návštěvník
ty vole (anonym)
Ty chytrolíne, ukaž mi...kolega mluví o šampáňu
4. Červen 2014 - 8:44
Obrázek uživatele zanet81
zanet81
kolega mluví o šampáňuMám superdlouhé a ještě k tomu wolframové vedení.
4. Červen 2014 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Hop (anonym)
Ty chytrolíne, ukaž mi...Jinak bys měl určitě pravdu, tady sis ale naběhl na vidle. Chtělo by to trochu smysl pro humor, sekta/sekt... :-D Ohledně sekt, konkrétně jehovistů, existuje velmi zajímavý a poučný dánský film Oddělené světy. Tam se podívejte, co to je za lidi a jak dokáží zničit člověku život.
4. Červen 2014 - 9:42
Obrázek uživatele Steve
Steve
Nejlépe je jim dát jasně na jevo že o ně nestojíš. Nebo je teologicky udolat (ale to není vůbec snadné)
4. Červen 2014 - 10:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Právě podle jejich slov. Normální církev nikoho neláká a nezastavuje a neotravuje. Každý má svobodnou volbu a normální člověk se nenechá zmanipulovat na ulici, ale zvolí svobodně, co chce.
4. Červen 2014 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakmile chtěj p (anonym)
Sektu poznáš podle toho,ze chce po tobě peníze. Když odmítás,okradas Boha a jsi milovník penez. A v cem je klíč poznání, že obviňují Tebe,nikoli sebe. Jiný metr na Tebe, jiný na sebe. A nebo znáš sektu,ktera by peníze nechtěla? ??? Pamatuj, podle penez poznáš sektu !!!! A sleduj cestu penez! !!!! A když jim nechces dat peníze, jsi malé víry, že Ti to Bůh vrátí, ale oni sami tu víru nepotřebují, mají přeci zaručeny příjem od svých oveček a chudým členům nepridaj, to by přeci nebylo na Boží dilo. Ale vzpomeňme na prvotní církev, kde dělali sbírky na chudé ve sboru. Nikoli na zvyseni bohatství papalasu ve vedení sekty či na pochybne posílání penez někam do Afriky. ... Ten kdo nemyslí na svou rodinu (chudé v cirkvi) a raději posle prachy na nejake fondy.....co raději posílit vlastni členy, aby měli třeba na byt a pořídili si sve dětičky? To raději na ně nandaji zbidacujici platbu starozákonních desatku,takže dávají věřící pod zákon, místo pod milost.Sami se ale nenechají obrezat, obřízka je taky podobne jako desatky minulosti . Pokud někdo dava přednost ostatním, než sve rodině, je horší než nevěřící. A to je v Bibli
5. Únor 2017 - 1:03
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Sektu poznáš podle toho,ze...Uz jsem to tu napsal kdysi. Jenom tu neco prekopcim: Toto je výstižné, jenže jsou tu ještě dvě známky, které se u nich projevují při získávání nových členů, které jsou typické pro sektu: BRAINWASHING - VYMÝVÁNÍ MOZKU a LOVEBOMBING - BOMBARDOVÁNÍ LÁSKOU. Proto jehovisté zcela pohořeli se svou misií, kterou se před lety pokusili dělat na internetu: ani brianwashing ani lovebombing totiž nelze pomocí internetu provádět. U brainwashingu je to jasné, tam je potřeba vymývaného podrobit soustavnému mozek vymývajícímu manipulativnímu studiu a to přes internet dělat nelze. S tím lovebombingem si ušetřím práci a tak tu jenom okopčím (pro mnohé dost dlouhý) příspěvek, který jsem před téměř 6 lety napsal na jiném fóru: 5.2.2011 23:14 - Tony Jinak těď napíšu s tím humáčem, tím je pro jehovce( nejen jehovce) typický lovebombing (bombardování láskou). Lovebombing je charakteristický pro většinu sekt, kde vidí vyhlídky získat nového člena a zájemci jsou přímo topeni v moři lásky a péče. Teď je otázkou jestli to odpovídá Jn 13;35: „Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.“? Rádi to praktikují, přece nebudou někoho zahrnovat nenávistí. To je však kardinální omyl, opakem lovebombingu není bombardování nenávistí. Opakem lovebombingu je však BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA. Lovebombing je však velmi podmínečný. Jehovci vás budou milovat až k smrti pokud se domnívají, že vás získají do své sekty. Budou vás zahrnovat láskou jako členy úzkého rodinného kruhu, pokud s nimi budete souhlasit. Pokud se však ukáže, že vyhlídky, že se dotyčný stane jehovcem jsou pochybné nebo nulové a pokud někdo jehovce opustí, lovebombing jako když utne. Ve skutečnosi pak začnou dotyčným pohrdat a přeruší s ní kontakt. Veškerý čas a úsilí lovebombingu je zaměřen na zájemce a věrné členy. To je však naprosto špatně, BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA je to co nám převedl Bůh: " když poslal svého Syna za nás, když jsme ještě byli hříšní:" Srovnej Rím 5;8 Bůh nás nemiluje proto, že bychom mohli být jeho služebníky. ON NÁS PROSTĚ MILUJE. Nenávidí náš hřích. Bude nás však navzdory našemu hříchu vždycky milovat. Proto je jediný možný postup. Na začátku je vždy BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA NAŠEHO NEBESKÉHO OTCE. Z té Lásky je pak působící milost, přijetí této milosti vypůsobí znovuzrození. Jako znamení znovuzrození je, že dotyčný začne ve svůj čas nést ovoce Ducha a začnou se projevovat z ovoce Ducha vyvěrající skutky. Jiný postup není možný. Představa, že skutky a tedy praktikováním zásluhového náboženství získám Boží schválení je naprosto zcestná. Je to neskutečné opovorhování NESMÍRNOU BEZPODMÍNEČNOU BOŽÍ LÁSKOU. Takto se chovají pohané ke svým modlám, snaží se je naklonit. K JEDINÉMU ŽIJÍCÍMU BOHU, NESMÍRNĚ BEZPODMÍNEČNĚ MILUJÍCÍMU JAHVOVI se v žádném případě takto chovat nelze. Kristovci mají milovat lidi, poněvadž jsou stvořeni k Božímu obrazu a ne proto, že je u nich šance, že se stanou členy jejich církve, jak to zcestně dělají jehovci. Kristovci mají ducovně růst ve správném druhu Boží lásky. Základ jsem vzal ze článku Leonarda Brennera DEJTE SI POZOR NA LOVEBOMBING, částečně jsem to však přepracoval.
6. Únor 2017 - 0:04

Přidat komentář

Reklama

Reklama