Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
67 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak poznám psychopata?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobrý den, prosím o názory. Jsem s přítelem 10 let, 2 roky spolu bydlíme,před 3 roky utrpěl úraz zad, od té doby se chová hrozně, vždy byl trochu hypochondr,ale ted už je 3 roky doma, nemá vlastně žádnou diagnozu, nesmím kolem něj projít blíž jak 2 metry pokud se předem nezeptám, pokud to poruším, hned se mu stav zhorší, prý jak to nečekal se mu vše ve svalech stáhne a pak třeba 4 dny jen leží, nadává mi a to velmi sprostě a napíše mi i třeba 20 sms do práce za den na toto téma. Stejně se choval k rodičům, když s nimi bydlel rok po uraze. Lekaři tvrdí, že mu vlastně už nic dávno není. 3 roky se mnou nespí, protože nemuže přetežovat záda. Miluju ho, byla jsem s ním tolik let štastná a ted v okamžicích, kdy ""ho nijak nepoškodím"" tím, že kolem něj projdu apod. je nam spolu krasně,ale jak poruším jeho pravidla, např. mu postavím něco do cesty a on jak to odelává (např.smeták) se mu poškodí opet záda, je na mě nelidsky hnusný. Nevím co mám dělat, nechci ztratit to pěkné,ale vztah mě ubíjí. Po všech stránkách si moc rozumíme,ale toto už se nedá zvládnout, ty věčné výčitky, jak ho mrzačím, když kolem projdu např. 1m od něj. Prosím poradtě
19. Srpen 2008 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
POkud si sama sebe vážíš, tak nenech někoho takového ničit Tvůj život. Jsme tady jen jednou...
19. Srpen 2008 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Třeba tu nejsme jen jednou...
19. Srpen 2008 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Evo, jestli ho máš stále ráda, tak ho doveď k psychiatrovi. Toto vypadá na nějakou obsedantně kompulzivní neurózu, která se mohla rozjet po úrazu. Mohli by vám pomoci léky a psychoterapie.
19. Srpen 2008 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliza (anonym)
Evo, mě se to zdá, jako špatný vtip.Jak s ním můžeš mít něco pěkného, když s tebou nespí, je to nějaký psychopat a do práce nechodí, co je na takovém vztahu pěkného?Prosím tě, je to pravda, nebo si z nás střílíš?
20. Srpen 2008 - 0:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Bohužel to není vtip a asi tady pomoc nenajdu, protože kdo to nezažije, tak to nepochopí. Není jednoduché opustit někoho po 10 letech, když ho pořád milujete.
20. Srpen 2008 - 8:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliza (anonym)
Evo, sama víš, že tady je pomoc jediná.On je psychicky nemocný, takže buď léčba, nebo odchod a jestli chceš zůstat, tak tě to semele, ale potom nehledej pomoc.V těchto případech si musí každý pomoci sám, změnou myšlení a uvědomění si reality.Je to těžké, věřím, ale pomoci ti nikdo jiný nemůže, jen ty sama.Držím palce, věř, že jiná možnost neexistuje.
20. Srpen 2008 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragona (anonym)
Zkus promluvit opatrne s jeho praktickym lekarem, jestli manzel nemuze mit nejaky psychicky blok...Osobne bych doporucila psychiatra, vypada to na panickou poruchu...
20. Srpen 2008 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragoun (anonym)
To vypada na poradnou pakarnu....proc chodit opatrne okolo,nenapadne promluvit s Dr.prakt.a psychiatrem?Kdyz je doma,tak bud marodi, nebo ma ID?Tak kontakt s nejakym Dr.ma, nikdo mu bez dg.neda penize.....leda,ze by se ta "jeptiska" o neho starala.no a jidlo mu dava 2m,od sebe,aby nedostal sok?Jako for dobry....jako realita zhovadilost..,a bez sexu dozivotne...to nema CHYBU!!?
20. Srpen 2008 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
on žije z toho co si našetřil když pracoval, já mu nedávám nic ze svého, je to VŠ tak ušetřil dost, DPN už nemá
20. Srpen 2008 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Ahoj Evo. Tvůj přítel nemá nemocná záda, ale je nemocný duševně. Podle mě trpí paranoidní psychózou (vyhledej si na internetu). S touto poruchou se ovšem člověk narodí, pochybuju, že úraz zad ji zavinil, mohl být jenom spouštěčem. Takže pro tebe je vlastně dobře, že se jeho nemoc projevila teď a ne třeba za dalších deset let, kdy byste už měli rodinu.Bohužel ti nezbývá než od takového člověka odejít. Léčit se určitě chtít nebude a i samotná léčba je obtížná. Mám podobný případ ve svém okolí a tak vím, o čem mluvím. Bude se to jen zhoršovat a ty teď začni myslet na sebe,odejdi, protože jinak se zblázníš. Měla by ses hodně zamyslet i nad sebou - jak už tu někdo psal, že si děláš legraci. Nemyslím, že si ji děláš, ale ono opravdu není normální vydržet s psychotikem takovou dobu, bez sexu, nechat si sprostě nadávat, ještě ho omlouvat a milovat.Deset společných let není při takovém chování vůbec žádná omluva. To ukazuje na to, že psychický problém máš i ty a léčit byste se měli oba s přítelem. Nic ve zlém, jenom můj názor.
20. Srpen 2008 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasna (anonym)
Odpověď na původní otázku : už jsi ho poznala! Taky si myslím, že to chce psychiatra.Láska neláska, tohle není k žití. Na co ho vlastně máš, aby tě terorizoval? No jestli tě to baví, tak pokračuj dál bez jakékoli akce. Jinak do dokopej k doktorovi. Jeho chování přinejmenším není normální.
20. Srpen 2008 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Lindo, prosímtě, mohla by jsi mi napsat něco víc o tom případu z tvého okolí?
20. Srpen 2008 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasna (anonym)
Evo, pokud jsi uvažovala o dětech, tak nezapomeň, že psychické poruchy se dědí!
20. Srpen 2008 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragona (anonym)
proc opatrne promluvit? Protoze, kdyby se mu lekar zminil, ze na to upozornila ona, tak se to muze strasne osklive otocit proti ni! Muj manzel (jiz brzy muj exmanzel) je psychotik, a jestlize o te nemoci zacnu mluvit (zdedil ji, ale odmita jit k odbornikovi), tak zacne byt hnusny a zly, a posila k psychiatrovi me, ze ja mam problem!
20. Srpen 2008 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Jasně, takže případ mé nejlepší kamarádky : její manžel, s kterým pár let spokojeně žili, začal mít žaludeční potíže. Chodil po různých vyšetřeních, nic mu nenašli. Nechci tvrdit, že mu nic nebylo, párkrát jsem ho viděla ve stavu, kdy mu bylo fakt zle a myslím, že by to asi takhle dobře nezahrál. Nicméně stejně jako ten tvůj ze sebe udělal invalidu a hlavně - začal terorizovat kamarádku, svoji manželku. Musela mu vyvářet speciální jídla, kde bylo přesné množství toho a toho, nápoje museli mít přesnou teplotu apod. Časem jí začal sprostě nadávat jak šílenec, když údajně nesplnila nějakou podmínku jeho diety a řešil to pak třeba celý týden. Postupem doby padla i nějaká ta facka. Za nějakou dobu pak došel k názoru, že mu to manželka dělá schválně, aby ho naštvala, po nějaké době došel k názoru, že mu ty žaludeční potíže způsobila ona a ještě za nějakou dobu přišel s teorií, že ho chce manželka postupně otrávit, že mu usiluje o život. Tak se s ní rozhodl skoncovat dřív než to udělá ona. Naštěstí už neměl příležitost, protože kamarádka od něj s dětmi utekla a musí se schovávat, protože má strach, že ji zabije. Já jejího manžela znala ještě předtím, než u něj ta nemoc propukla a byl to kluk v pohodě, ovšem nakročeno měl, to se dalo poznat i předtím z nějakých reakcí. Nicméně celý ten příběh se odehrával v průběhu asi pěti let, pořád se to stupňovalo. No, snad ti to pomůže. Takhle dopadnout bys totiž mohla taky a myslím, že tak i dopadneš jestli neodejdeš.
20. Srpen 2008 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
to je dost hrozné, naštestí nemáme děti a nejsem manželé, takže je to snažší. Problém je v tom, že pokud neporuším ty jeho vzdálenosti (on ke me muže a klidne me obejme apod., jen nesmím já aniž bych se zeptala a on to nečekal) tak je moc milej a je nam krasně, takže je to fakt děsný rozhodování co dál. On tvrdí, že když to vydržím neporušit aspon 1 měsíc tak se toho zbaví a vrátí se důvera ve mě, jenže já to těžko vydržím, to není možný, myslet pořád v bytě 1+1 na to, abych se mu vyhla.
21. Srpen 2008 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragona (anonym)
Jezkovy zraky! Evo, on se toho SAM NEZBAVI!Mel to i u rodicu? Evo, ty nejsi pricinou! Uraz byl zrejme spoustec a u nej uz jede psychicka porucha. Musim ti narovinu rict, ze s vekem se tyhle nemoci horsi!
21. Srpen 2008 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
No jasně, manžel kamarádky byl taky děsně milej, dokud mu nenaservírovala jídlo a pití, které nemělo dle něj tu správnou teplotu! Nechápu, jak ti může být krásně s chlapem, který tě terorizuje, sprostě ti nadává, nespí s tebou, válí se tři roky doma a je to blázen!!! Vzpamatuj se!!! Tohle fakt není normální, běž za psychologem, protože buď máš extrémně nízký sebevědomí nebo ti vyhovuje být v roli oběti. Místo něj začni řešit sebe, fakt to potřebuješ. Nikdo, rozumíš NIKDO, kdo nemá děti, by tohle netoleroval ani měsíc!!!!!
21. Srpen 2008 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabriel (anonym)
Pardon - neodolal jsem. Doporučuji psychologa,ten eventuelně doporučí psychiatra. Pokud odmítne, zbývá jediné a to je rozchod.( Třeba na čas-možná mu to dojde). V opačném případě se zblázníte Vy.
21. Srpen 2008 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Nemám nízké sebevědomí, jsem VŠ a motá se kolem mě opravdu hodně chlapů, jenže on byl můj první a byl tak skvělej předtím, s nikým jsem si nikdy tak strašně nerozuměla. Ale je mi jasný, že tohle asi nikdo nepochopí, já taky když někde čtu, že se ženská nechá třeba mlátit tak to nechápu. Já zatím zajdu k psychologovi příští týden, snad nějakého najdu, jsem na malém městě a poradím se s ním.
21. Srpen 2008 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabriel (anonym)
Ale pochopí. Tohle není těžké pochopit. Naopak. Hodně štěstí.
21. Srpen 2008 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Díky
21. Srpen 2008 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasna (anonym)
Evo, ale tohle vypadá na psychické vydírání a to může být horší než násilí fyzické. Zdá se mi, že spíš nechápeš ty, co ti tu nezaujatí a znalí říkají. Určitě se poraď s psychologem, jen nevím, zda seženeš nějakého teď hned, mívají dost plno. Můžeš si zkusit zavolat do nějaké poradny nebo krizového centra.
21. Srpen 2008 - 10:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Evo taky jsem něco podobného zažila, jen jsem to nevydržela tolik let, ale i tak dost. 5 let. Vím, že je to strašně těžké a člověka to tak pohltí, když přijde domů, že to nikdo jiný nechápe, jak je v tomto možné vůbec žít. Přítel mi pořád nadával, nic nebylo dobře, já jsem se dostala do stavu, že jsem začala věřit, že za to všechno opravdu můžu já, že já jsem ta špatná atd. Zdálo se mi i v noci, že ho slyším nadávat a pak se přidaly i výhružky, že mě vyhodí z okna, protože jsem zbytečná atd. No jak myslíš, že to dopadlo?? Vyhodila jsem ho z posledních sil, abych si zachránila zbytek zdravého rozumu a ještě dva roky potom jsem byla celá vyklepaná. Teď takhle terorizuje svoji matku, ale ta už nemá asi sílu se bránit. Stačí ti to?? Takový člověk zlikviduje všechny okolo a jemu to dělá dobře. Evo, to neí láska.
21. Srpen 2008 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragona (anonym)
Evo, my jsme s manzelem svoji 19 let! Mame deti! Posledni 3 roky bylo manzelstvi neunosne a o poslednim roku radsi ani nemluvim!On nema svoje "zony", ale at udelam co udelam, tak vsechno je spatne, takze jsem si vyslechla i nadavky, zesmesnovani i pred detma, ze jsem uplne blba... Padaly i vety ve smyslu, deti podivejte se, maminka neni schopna zaridit 5 veci najednou, je neschopna! Ale, ze on nezaridil vubec nic, to uz pomlcel! Pouze a vyhradne jenom on mel pravdu!Byla jsem i u psychologa, doporucil rozvod...
21. Srpen 2008 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
No, já si ani v nejmenším nemyslím, že vinu mám já, vím, že je vše na jeho straně, o opaku bych se přesvědčit nedala. Takže je to o tom, že pořád jak blbka věřím, že se to s ním spraví, ne o tom, že bych si něco vyčítala. Navíc on uznává, že je cvok, sám to říká, prý by byl každej z takové doby doma,ale k psych. jít nechce, prý mu pomuže, když nějaký čas dodržím pravidla. Tak si říkám, že to ten 1 měsíc fakt zkusím a když to nepujde, jakože asi fakt ne, tak to budu muset skončit, ale je hrozný, že vím, že nikoho už tak milovat nikdy nebudu :(
21. Srpen 2008 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No Evo, to tedy nevím co chceš řešit. Jestli je to cvok a navíc o tom ví, tak buď hospitalizace na psychiatrii nebo pryč od něj? Chceš blbě dopadnout? Navíc až překročíš tu jeho zónu a on tě zamorduje, nic se mu nestane, protože ho vyšetří odborníci a zjistí, že je nemocnej. A co na to tvoji rodiče?? Ví o tom??
21. Srpen 2008 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabriel (anonym)
Je to jen tvé rozhodnutí. Vidíš, že si opět nadiktoval pravidla. Pokud by to uznal opravdu, nic takového by nenastalo. Alespoň mu tedy řekni, že na to má měsíc. ( Jsem muž - ale...) Dál už psát nebudu, jen opravdu přeji štěstí.
21. Srpen 2008 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragona (anonym)
Evo, svoje jsem ti uz rekla, takze mi nezbyva nez ti poprat hodne stesti a pevne nervy v tvoji mesicni hre na Spidermana...
21. Srpen 2008 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Evi:-) (anonym)
A jak víš,že nikoho už nebudeš milovat jako jeho???Myslíš,že on když si uvědomuje,že je cvok tak si neuvědomuje jak ti ubližuje???A takový si má zasloužit tvoji lásku???Je to cvok...šup s ním na psychárnu a potom až po léčbě můžeš polemizovat jestli bude větší láska nebo ne.
21. Srpen 2008 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Tak jsem objednaná na příští čtvrtek k psychiatrovi. Před chvílí mi zase napsal hrozně sprosté sms, protože jsem nezamčela dveře na zahrádku a on musel sejít schody a ted je zase vyřízený:(
21. Srpen 2008 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Dragona (anonym)
To je moc dobry napad objednat se k psychiatrovi na poradu a konzultaci! Ale nejsem si uplne jista, jestli on bude schopny akceptovat nazor lekare a neobrati se to proti tobe. U nas to tak bohuzel bylo...
21. Srpen 2008 - 14:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Psychiatr je určitě dobrý nápad. Hlavně něco dělat! Jemu to asi nepomůže, ale snad přesvědčí tebe, že by jsi měla odejít. Píšeš, že nechápeš, když se nějaká žena nechá mlátit, ale tohle co trpíš ty je mnohem horší. A na facky dojde taky, ty sprosté nadávky jsou předehra.Tvůj přítel už tři roky nevychází vůbec z bytu, chápu to dobře?
21. Srpen 2008 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Wanda (anonym)
Evo, myslím, že nadešel čas, aby ses připravila na odchod.Tohle je fakt už moc, myslím, že ti hrozí brzy fyzický útok.Připrav si, prosím, ústupovou cestu, řekni o tom někomu blízkému, dej si všechny své důležité věci k někomu jinému, kamarádce, rodičům.Nahraj si jeho výstupy a pusť je tomu psychiatrovi a také, ať máš nějaký důkaz.Myslím, že teď už jen ztrácíš svůj čas s někým, kdo je těžce psychicky mimo a jen týrá.A nemysli si, že bude po léčbě kdovíjaký, rádo se to vrací.Tohle vypadá na paranoiu.
21. Srpen 2008 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Z bytu vychází, jde třeba do obchodu, byli jsme i na výletě, ale druhý den zase mi něco vyčetl a pak byl 4 dny doma a "dával se dohromady" a vyčítal mi. On bydlí u mne, takže by musel jít on.
22. Srpen 2008 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Z bytu vychází, jde třeba do obchodu, byli jsme i na výletě, ale druhý den zase mi něco vyčetl a pak byl 4 dny doma a "dával se dohromady" a vyčítal mi. On bydlí u mne, takže by musel jít on.
22. Srpen 2008 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Z bytu vychází, jde třeba do obchodu, byli jsme i na výletě, ale druhý den zase mi něco vyčetl a pak byl 4 dny doma a "dával se dohromady" a vyčítal mi. On bydlí u mne, takže by musel jít on.
22. Srpen 2008 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Evo, na co ještě čekáš?Prostě mu řekni, že je konec, ať jde.Sbal mu čumadán, dej za dveře, vyměň zámky.
22. Srpen 2008 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva2 (anonym)
Evo, ničíš se, ze vzpomínek se žít nedá. Chápu, že jste spolu prožili spoustu hezkého, ale to snad každý v každém vztahu. Uzavři tu kapitolu, takhle se utrápíš. Zřejmě nemáš děti, a asi když s tebou nespí 3 roky (nepochopitelná doba) jen tak mít nebudeš. Což je jedině dobře s takovýmhle postiženým jedincem. Co z toho vztahu máš, prosím tě?
22. Srpen 2008 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
a ty bez nej nekam chodis? S kamarádkama, na výlety, na dovolenou? Máš prostě nějaký život mimo něj? Jestli ano, jak se na to tváří?Pokud se ho pořád nechceš vzdát - tak tvůj byt můžeš použít jako nátlak - půjdeš se léčit k psychiatrovi nebo se sbal a vypadni.
22. Srpen 2008 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Já jezdím na dovolenou s přáteli z VŠ, chodím s kamarádkama ven, do kina i sportovat, mám dost koníčků, bere to v pohodě, vadí mu, jen když mu "ublížím zdravotně".
22. Srpen 2008 - 11:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ted mi volal a zase zacal a ja mu rekla ze pokud se nezmneni bude konec, on se zacal hroutit do telefonu, jak je mu zle apod.,ale aspon jsem nasla silu se neomlouvat a byt tvrdsi
22. Srpen 2008 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Drogona (anonym)
Co jsi mu dnes provedla? Nebo jeste dolecuje vcerejsi chuzi k brance??? :)
22. Srpen 2008 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Dobře jsi udělala, ale počítej s následky, ten chlap ne neskutečnej.Buď tvrdá, věř, že ti ničí tvůj život a musí prostě jít.
22. Srpen 2008 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ještě tu branku řešil.
22. Srpen 2008 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jak nad tím tak přemýšlím, tak jsem měla jednat od začátku tvrději, ted mi docela pomáháte vy, s tím, že není normální a musím to řešit. Asi je chyba v tom, že pocházím z až moc pohodové rodiny a když mě štval tak jsem prostě dokázala vypnout myšlenky na něj, řekla si: vlez mi na záda, omluvila se mu, aby byl klid a šla si třeba k našim nebo s kamarádkou. Měla jsem to řešit od začátku intenzivněji a ne to hodit za hlavu a počkat až se sklidní, užít si období klidu a pak zase znova. Ted už asi 2 měsíce to je neunosné tak jsem se tím začala víc zaobírat. Ale to už nezmněním, jak to bylo.
22. Srpen 2008 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Děláš dobře. Žádný člověk se nesmí nechat terorizovat od druhého a je načase, aby jste to oba pochopili. Buď na něj tvrdá, měla jsi do téhle chvíle tolik ohledů, že to by neměl nikdo na světě, ani jeho vlastní matka ne.
22. Srpen 2008 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Loki (anonym)
Evo, kdo on je? Že ti diktuje pravidla. Tvůj pán a ty jeho pes?Jsi spokojená se svou rolí hadru na podlahu? Jak víš, že se po 1 měsíci zlepšení nezačne chovat ještě hůř? Takový psychopat nenávidí všechna zdravé lidi kolem sebe. A tebe nenávidí nejvíc, protože toho na něj nejvíc víš. A jednou se ti za to pomstí a zbaví se toho nepohodlného svědka kterým jsi.
22. Srpen 2008 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Evo, vzpomeň si na Irenu Neffovou, jak dopadla, když se s ním chtěla rozejít a jaké pak hrál divadýlko pro všechny.Mysli na to, měj někoho nablízku, kdo by ti pomohl, kdyby něco hrozilo.Jinak se také připrav na citové vydírání, nakonec ti řekne, že za jeho nemoc můžeš ty.Dej si na něj pozor, hrozí ti velké nebezpečí.Na pohodovost teď zapomeň a rychle to řeš, nečekej měsíc, to už může být pro tebe pozdě.
22. Srpen 2008 - 16:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama