7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak naučit dvouleté dítě čistit zuby ?

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
nevím ,jak ho to naučit.Má někdo nějakou šetrnou taktiku ? -----díky
6. Srpen 2009 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Berta (anonym)
Jak naučit své ratolesti čistit zoubky Čistit si zuby a čistit si je dobře není totéž. "Neznalost zásad zubní hygieny nás někdy přímo šokuje. Řada lidí se mylně domnívá, že choroby zubů jsou dědičné," tvrdí Lucie Ovčinikov, prezidentka Asociace dentálních hygienistek. Jak udržet chrup v kondici po celý život? Začněte co nejdříve ( z vlastní zkušenosti u prvního zoubku jsme malinko otírali vatičkou) Seznamte děti s kartáčkem už odmalinka, aby ho považovaly za nedílnou součást hygieny. K dostání jsou kartáčky pro kojence, nebo jim lze čistit zuby nástavcem na prst. Čistěte zuby zábavnou formou (barevné a veselé kartáčky jsou výhra) Aby si dítě na čištění zubů snáze zvyklo, zkuste chutnou dětskou pastu a veselý kartáček s obrázky, které si potomek sám vybere. Snažte se jít příkladem (čistíme si zoubky společně a soutěžíme) Ukažte dítěti, že si také pravidelně čistíte zuby a že to není nepříjemné. Naučte ho, jak si to zpříjemnit - například tím, že si budete čistit zuby při oblíbené písničce nebo že mu pořídíte malé přesýpací hodiny, které odměřují čas nutný k vyčištění zubů. Pomozte si pohádkami a říkankami ( říkanek je o zoubcích spousta a můžete je najít v rubrice Pro děti) Zpívejte písničky nebo vyprávějte pohádky o Zoubcích, Kazících, Kazizubech, zlých červících, kteří ničí zuby. Soutěžte s potomky a hrajte si - vysvětlete jim, že čištění zoubky baví a mají to moc rády. Navštivte hygienistku nebo zubaře jen tak (povození na křesle případně podívání se u paní zubařky na věci, které používá jsou tak výhra) Dentální hygienistka je odbornice, která používá vědeckých metod ke kontrole a prevenci stomatologických onemocnění. V praxi to znamená, že s pacienty nacvičí správnou techniku čištění zubů, důkladně čistí jak celý povrch zubů, tak mezizubní prostory. Poradí, které zubní pasty a kartáčky používat, jak s nimi zacházet a podobně. V ordinaci může hygienistka odstranit zubní kámen nebo vyleštit povrch zubů. Nevyhrožujte zubařem (toto vážně nezabírá) Zubní lékaři ani dentální hygienistky nedoporučují, aby se dětem vyhrožovalo vrtáním a bolestí v zubních ordinacích. Negativní výroky v souvislosti s návštěvami zubaře jsou naprosto nevhodné. Návštěva u zubaře není důvod k lítosti a používat zubaře jako výhrůžku naruší vztah dětí ke stomatologovi, který možná nikdy nenapraví.
13. Srpen 2009 - 0:45
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Já bych to až tak nedramatizovala. Nejdřív bych chtěla podotknout, že malým dětem se zubní kámen netvoří. Z vlastní zkušenosti? Při prvním zoubku jsme nedělali vůbec nic, jelikož je předpoklad, že ostatní zuby porostou po prvním co nevidět a dásničky jsou nalité a docela bolestivé. Ale když měly děti nahoře 4 zuby a dole též, tak jsem si čistila zuby před nimi. A dítě je taková malá opička a dělá všechno co vidí u ostatních. Byla to taková nenásilná formana zažití zubní hygieny. Dětem se to tak zalíbilo, že si čistily zoubky několikrát denně aniž by je někdo nutil. No čistily:-) polochtávaly kartáčkem. Postupně si začaly čistit zoubky po našem neustálém opravování jejich techniky stále pečlivěji a pečlivěji. Samozřejmě, když už jim byly tak kolem 4 let, snažily se to odfláknout, nebo jen namočily kartáček, ale měly jsme takovou úmluvu, že nám vždy musely ukázat zoubky, než šly spinkat. Taky šly do koupelny třeba 4x, pak je to už nebavilo a začly si zuby čistit pořádně a výsledek?Dceři je 19 let, zuby má bez kazu (měla i 2 roky rovnátka), pravidelné a bílé. Syn-22 let, zuby bez kazu, bílé (jen ulomenou dvojku po pádu), ale dodělanou bílým fotokompozitem. Takže závěr. Přivést dítě k dentální hygieně formou zábavy a postupně z toho udělat každodenní činnost. Ono si na to zvykne a pak už mu to nebudete muset ani připomínat:-) Tak jsem to měla já a dětičky.
13. Srpen 2009 - 7:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj maminky, pokud rády soutěžíte, mrkněte na stránky www.hamanektv.cz
13. Srpen 2009 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
ája (anonym)
ahoj pls napíšete mi na mail:hlodavec.andrejka@seznam.cz nějaké rady ohledně nandávacích rovnátek děkujju předem andrejka
14. Listopad 2010 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
annicka (anonym)
nevím ,jak ho to naučit.Má...Hodně dobrých rad k péči o dětských chrup můžete najít na stránkách, které jsou dětským zoubků věnované . http://www.pejsekzoubek.cz/ Najdete tam i rady odborníků, obrázkové návody, leporelo a taky něco pro zábavu.
29. Listopad 2012 - 17:18

Přidat komentář

Reklama

Reklama