19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak mít ráda sama sebe?

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
ajulinka (anonym)
Je mi 23 let a mám problámy s přijetím sama sebe, ačkoli jsem úspěšná v oboru, který studuju a mám zajímavé vyhlídky co se týče práce a uplatnění, mám koníčky, které mi jdou a naplňují mě, hodného a pohodového přítele, dvě opravdu dobré kamarádky a pár dobrých známých. Nevěřím si, myslím si o sobě, že jsem nesympatická, a že mě všichni budou nesnášet, kamkoli přijdu. Velice snadno se urazím, všechno se mě dotkne a bolí mě každý špatný pohled ostatních, mám často chuť se rozbrečet, kdykoli ke mně někdo není milý - hned si myslím, že mě nesnáší a že jsem špatný člověk. Sráží mě i maličkosti, které ten člověk ve skutečnosti ani tak nemyslí. Vím přitom sama, že je to hloupost, že mají ostatní také své problémy, a že to není osobní, ale v tu chvíli prostě reaguji automaticky jinak, jsem jakoby naprogramovaná a nedovedu to ovládnout. Nechám se od druhých zenužívat jen proto, aby mě měli rádi. Lidé snadno vycítí, že nejsem v pohodě, a proto mě také rádi nemají, a drží si mě od těla. Vše je důsledkem šikany ve škole, vyřadili mě z kolektivu jen proto, že jsem nechtěla s holkama pomlouvat ostatní (pomluvy nesnáším, zvedá se mi z nich žaludek, stejně jako naschvály a zlomyslnost), a vést žabomyší války mezi 2 skupinami spolužaček, které si dělaly naschvály, jako třeba ničení školních pomůcek, pomluvy, nadávky, veřejné zesměšňování. Tím, že jsem byla neutrální, jsem se od ostatních izolovala, a brzy se sama stala terčem násilí psychického i fyzického. Jejich šikana mé osoby ty dva znesvářené tábory stmelila, se mnou se ale cejch oběti táhl až na střední školu. Přitom já nikdy nikomu nic neudělala, nikdy bych nikomu záměrně neublížila, dovedu druhé vyslechnout, ukonejšit, podpořit, na nikom si nevylévám křivdy, které mi způsobil někdo jiný. Dovedu projevovat zájem o druhé, ráda dělám ostatním radost, ale až příliš mi záleží na tom, abych byla přijímána, aby mě měli osatní rádi. Přitom nejspíš nemám ráda sama sebe. Mám prý velmi nízkou sebedůvěru. Pro ostatní sloužím jako hromosvod jejich špatných nálad i jako vděčná vrba. Psycholog mi moc nepomohl, chodila jsem k němu dlouhá léta na základce i na střední. Teď se už přes rok léčím homeopaticky, zatím mám samá zhoršení a sebevražedné deprese, vrací se mi sociální fóbie z dětství kvůli té šikaně. Mám reiki, dodá energii, ale ani s jeho pomocí jsem si nedokázala pomoci. Četla jsem mnohokrát knihu od Louise L. Hay, ale asi nedovedu její filosofii uvést u sebe do praxe. Tento měsíc jsme začala chodit na regrese, pomohou trošku, ten den se cítím, jakoby ze mne něco spadlo, ale stejně se mi ještě nepodařilo vyřešit ten problém, asi to bude na dlouho a moc peněz jako studentka nemám. Jsem už fakt zoufalá, nevím, co se sebou, přitom se fakt snažím s tím něco udělat. Zkouším autosugesce, několikrát denně, ale to trauma z velice hnusné šikany i následných negativních reakcí ostatních lidí na mou osobu mi nikdo nesmaže, točím se v bludném kruhu. Co by mi ještě mohlo pomoci?
6. Únor 2010 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
takhle (anonym)
roztáhni nohy a narvi si tam robertka!!! hi hi přčá!!!
7. Únor 2010 - 23:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Dododo (anonym)
Ano. Yosska tu chyběla...
8. Únor 2010 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Je mi 23 let a mám problámy...Pisni mi na sebe mail ... co popisujes znam ... mam s lidmi sve zkusenosti a myslim si, ze bych ti mohla poradit....Jana
28. Březen 2010 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
dement (anonym)
Jana - co nabízíš?Přípravky na hubnutí?
28. Březen 2010 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Anabasine (anonym)
Je mi 23 let a mám problámy...Ahoj Ajulinko, v některých věcech co popisuješ se vidím, tak zkusím nějakou malou úvahu. Je parádní, že máš lidi kolem sebe, přítele a činnosti, který Tě uspokojujou. Ale chápu, že to někdy není vše, když člověk prožívá jak popisuješ. Vztahování svojí hodnoty ke zpětné vazbě druhých je běžná věc, záleží ovšem na tom, do jaké míry to člověk dělá. Ano, některým lidem bývá nepříjemné, když na nich druhý visí s potřebou kladné odezvy a ohodnocení. Myslím, že se cítí být příliš blízko a trochu tím manipulováni. Ovšem jiní lidé to zase potřebují. Asi záleží na míře individuace a ohraničení osobnosti, nevím. Ale tady jde o Tebe a tvůj pocit štěstí a pohody. A to je v Tobě samotné, ikdyž můžeš být skrz svůj dosavadní život naprogramována jinak. Taky jsem zkoušel hodně terapeutických přístupů a sebezkoumání, ovšem hlavním krokem je rozhodnutí sebe sama pro změnu těch automatických programů, které často vyplývají z niternější příčiny. A to třeba už z výchovy rodičů a přikořeněním traumatickou událostí (šikanou) v pokročilejším věku. Záleží na tom, od čeho odvozuješ svoji hodnotu jako jedince. Pokud od "dynamicky proměnného" chování ostatních lidí, tak to samozřejmě musí přinášet zmatek. Jelikož chování ostatních vypovídá o nich samotných a jejich programech, nikoli o Tobě. Třeba až tolik nebudeš lpět na jejich přijetí, bude to přijímání automatické. A nezapoměň, není na světě člověk tem, jež by se líbil lidem všem. Zkus je neupřednostňovat pred sebou a zlepší se to. Není nikterak egoistické mít sebe rád/a a vážit si sebe sama. Je to naopak veledůležité, jelikož skrz sebe prožívá člověk okolní svět. Popisuješ sebe jako krásnou bytost, která umí naslouchat a má ráda druhé, to je skvělý. Tak to byla zpětná vazba, na který si můžeš nacvičit se od ní trochu odpoutat :). Držím palce na často dlouhou cestu za uvědomněním sebe sama a svojí hodnoty.
10. Duben 2010 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
V. (anonym)
Krásně a pravdivě napsané, díky!
10. Duben 2010 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
denis (anonym)
Jana - co...ty si pako ne spis debil
13. Květen 2010 - 21:18
Obrázek uživatele marketa.p
marketa.p
Je mi 23 let a mám problámy...Milá Ajulinko. Podívej se na stránky http://michalivanka.webnode.cz/. Terapeut pomáhá i mě a lidem v mém okolí. Jen musíš chtít a začneš věřit v sama sebe. Držím palce, M.
15. Květen 2010 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lady (anonym)
Je mi 23 let a mám problámy...Takovýhle problém má většina lidí, jenom si to dost z nich neumí přiznat...
31. Prosinec 2013 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
ne (anonym)
Takovýhle problém má...Drtivá většina lidí má ráda jen a jenom sebe! A to je problém. S nedostatkem lásky vůči sobě lidé problém většinou nemají!
31. Prosinec 2013 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
nene (anonym)
Drtivá většina lidí má...Ty píšeš o egu ne o lásce (ani o lásce k sobě).
31. Prosinec 2013 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
ne (anonym)
Ty píšeš o egu ne o lásce...ne
31. Prosinec 2013 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
ale (anonym)
neano. Kdyby se lidé, o kterých píšeš, měli opravdu rádi, nemohl by jsi psát, že mají rádi jen a jen sebe. A nebyl by to problém. Když se máš rád- opravdu rád, máš rád i ty ostatní. Jestli ne, je to o egu, ne o lásce.
31. Prosinec 2013 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
hm (anonym)
ano. Kdyby se lidé, o...Líbivé kecy, jak si ospravedlnit své sobectví. Pravda je jiná. Ovšem různé pseudoduchovní spolky a pseudo učení a spekulanti tvrdí něco jiného- zřejmě jsi se nechal/a taky zblbnout.
31. Prosinec 2013 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
když (anonym)
Líbivé kecy, jak si...myslíš. Je vidět, že ač kritizuješ, moc o tom nevíš. ...Líbivé kecy, jak si ospravedlnit své sobectví.... Jinak by tohle z tebe nemohlo vypadnout.
31. Prosinec 2013 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Peter (anonym)
roztáhni nohy a narvi si tam...Nech ti je jedno čo ti kto vraví. Asi to bude pravda.Nesmieš byť previnená za svoje nedostatky musí ti to byť jedno. Potom budeš stúpať hore.
11. Leden 2014 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Marti (anonym)
roztáhni nohy a narvi si tam...Tohle mohl napsat jen blb! Já tyhle zkušenosti mám taky, jsem dost citlivá na kritiku, a sama nevím,jak se mít ráda.A taky k tomu navenek nemám důvod.Mám milujícího přítele, zdravého hodného syna, dobrou práci apod.
25. Říjen 2018 - 12:51

Přidat komentář

Reklama

Reklama