1279 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak na invalidní důchod

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
elis (anonym)
Hledám typy, jak dosáhnout invalidního důchodu. Kdo poradí rychlou a účinnou metodu???
6. Březen 2004 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: Dotaz Autor: Eva Víšková Datum: 18.9. 2002 12:45:29 V roce 1995 mne doktoři našli zhoubný nádor v oku, po všití zářiče do oka do dnešního dne je prominence tumoru stabilizována na 0,5 mm. Od teto operace jsem na levém oku prodělala, 2x vitrektomii a operaci šedého zákalu. Na oko vidím velmi slabě. Navíc od roku 1995 jsem každý rok prodělala nějakou operaci mimo op. očí. V roce 95 to bylo ještě odstranění uzlin z karotického trugoma, dále operace křečových žil a letos pr. toratokomie a extirpace tu z mediastina(neurinom).Zajímalo by mě zda-li bych neměla nárok na částečný invalidní důchod. Jak postupovat? Děkuji Předmět: Dotaz Autor: Doktorka Datum: 18.9. 2002 17:21:47 Na stránkách http://www.mesec.cz/?oblast=47 naleznete podrobně vše, co se týká důchodového zabezpečení, včetne částečného invalidního důchodu.
16. Březen 2004 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
blaha (anonym)
nech si zprerazet vsechny hnaty.......
16. Březen 2004 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Vyměním neschopnost samostatné chůze, lordozu páteře, dětskou mozkovou obrnu, nedostatečně fungující lymfatický systém a mnoho dalších problémů - z nichž mám přiznaný plný invalidní důchod (6.200,-) za zdravé nohy, abych mohla svobodně běhat kamkoli a ještě zájemci připlatím z platu, který si budu moci jako zdravá normálně vydělávat.
9. Červen 2004 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
LKT (anonym)
Milá Evo, oni by taky rádi pracovali a vydělávali, kdyby neměli zdravotní potíže. Byla jsem dlouhodobě nemocná bez nároku na ID, měla jsem velké bolesti, každodenní vstávání a stresy v práci mě ještě víc ničily, a ještě jsem měla problémy s kolegyněmi, protože v mém stavu jsem prostě nezvládala - ani práci, ani komunikaci. Tak jsem se ještě stala předmětem mobbingu ( psychoteror v práci).To mi na zdraví, štěstí a sebevědomí nepřidalo. Po návratu z práce jsem padla do postele, nebyla jsem ani schopna připravit něco k jídlu, odpoledne a večery jsem se potácela v jakémsi polospánku, který mě vůbec neosvěžil, spíš ještě vyčerpal, v noci jsem taky "spala" všelijak a ráno zase znovu každodenní utrpení. Není divu, že jsem v tom období uvažovala o ID, protože v takovém vypětí jsem opravdu žít nemohla a přála jsem si aspoň část dne prožívat normálně. Že je ID nízký mi bylo úplně fuk, protože mi šlo o přežití. Nevím, jak by to dopadlo a jestli bych něčeho dosáhla, protože i když mám v kartě uvedeno plno nemocí včetně onkologické diagnózy, navenek nemocná nevypadám a nějaká komise může těžko pochopit, kolik bolesti a utrpení v každodenním životě je za těmi nemocemi uvedenými na papíře skryto.Naštěstí se mi podařilo najít schopného lékaře, který mi nasadil účinnou léčbu. Vrátila se mi energie a od toho dne zvládám všechno bez problémů. Kolegyně si už na mě nedovolují, protože cítí, že jsem schopna se bránit. Takže moje uvažování o ID se stalo v nové situaci bezpředmětným, ale na tu hrůzu asi nikdy už nezapomenu. Když si představím, že bych se s takovými stavy vláčela denně do 65 let, nebo jak je teď věk odchodu do důchodu.Tak se nedivte. Zdravý člověk plný energie o ID jistě neuvažuje, radši si chce vydělat, ale nemocný a zesláblý hledá nějakou úlevu.
12. Červen 2004 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Získal jsem ČID, nedosahuje však výše životního minima. Požádal jsem sociální odbor o doplatek. Bylo mi sděleno, že i nadále jsem povinen navštěvovat Úřad práce, jinak mi dávka bude odejmuta. A také nově od nového roku je povinná návštěva jednou za měsíc na sociálce, kde je nutno uvádět, o jakou práci jste se ucházel. Práci nehledám. Je možná výplata sociální dávky do výše životního minima bez návštěvy Úřadu práce ? Děkuji.
12. Srpen 2004 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina Nýčová (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsem si zažádala ve svých 20 letech o částečný invalidní důchod, dopočítají mi ho od 18 let? děkuji Martina
5. Leden 2005 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj Martino mám ten dojem že pokud ti schválí ID tak se zpětně nevyplácí počítá se ti od doby kdy ti byl přiznán.Ahoj Pavel
4. Březen 2005 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
Mám plný invalidní důchod. Žádala jsem o něj v prosinci, přiznali ho v květnu a tak mi těch 5 měsíců doplatili. Takže tak, jak psal Pavel.
4. Březen 2005 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Mám nárok na ID když mi byla po přeléčení na psychatrii dána diagnosa "schizotypní porucha"?
4. Březen 2005 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
b. (anonym)
Martine, musíš si podat žádost na OSSZ o invalidní důchod. Potom tě čeká řada kontrol a prohlídek, vyjádření lékařů. Dneska to opravdu jednoduché není a důchod nedostane ani člověk po amputaci nohy. Nakonec o tvém osudu rozhodne"komise", což je obvykle jeden doktor se zapisovatelkou.
5. Březen 2005 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Dobrý den jmenuji se Marie.mám plný invalidní asi od 20let./4.500/Je mi 37,let,a budu se rozvádět.Mám možnost pracovat,ale bojím se že mi pak vezmou jistotu co mám?/důchod/,protože pokud nezvládnu práci a budu muset skončit,už se nebudu mít na koho obrátit.A Tak mně zajímá,kolik si můžu vydělat při mém invalidním důchodu,abych o něj nepřišla! děkuji,přeji všem krásné jaro!!
2. Květen 2005 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
libor (anonym)
Dobry den jmenuji se Libor
17. Březen 2006 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
Mám částečně nehybnou pravou ruku - zápěstí po zlomenině a operaci s bolestí v kloubu při pohybu. Je možno v tomto případě uvažovat o ID a o jakém?
10. Duben 2006 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
Sandro, podle mého názoru je to tak jen na částečný, ale zkusit to můžeš. Přinejhorším dostaneš jen ZPS.
10. Duben 2006 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro elise (anonym)
Podívej žádný návod neexistuje.I když budeš mít penize,známý a já nevím co,kliku,tak jak ti radit co máš dělat.Já jsem dostal modrou knížku,nebyl jsem na vojně,16 let mám invalidní důchod a rentu,jak ti můžu radit.Padlý na hlavu ale nejsem.
20. Červen 2006 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
aja (anonym)
Ahojky,take souhlasím s tím,že mezi cikány je spousta ID.Jak je to možné?Oni v tom umí chodit.Zažila jsem jich několik u komise a u lékařů.Já mám částečný ID na plný nemám nárok.Znám cikánku,ktrá má plný ID na páteř.Zažila jsem jí několikrát u obvodního lékaře i na ortopediji.Obě jsme šli na injekci a opich.Já ani nepípla a co dělala za scény ona při pouhé injekci to bych vám přála zažít.Oni prostě umí svoji případnou bolest na patřičných místech prodat já to neumím.Já neumím tak krásně skučet.Potom si doktor neveme na triko,že jim nic není.Letos jdu opět před komisi,tak jsem zvědavá jak dopadnu.Mějte se fajn.
21. Červen 2006 - 2:28
Obrázek uživatele Návštěvník
mishka (anonym)
mam pocit, ze plny invalidni dostavaji fetaci
25. Červen 2006 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
mám problémy s krční i bederní páteří, od krční se mi motá hlava a z bederní mi to stále střílí do nohou,na operaci není ani jedna diagnoza,ale k životu to moc není a hlavně ne k práci,co mám dělat?
2. Červenec 2006 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Aleno, mám mnohem víc problémů a dali mi jen ZPS.
2. Červenec 2006 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
to je nanic, pouze budu mít větší problém sehnat nějakou práci, co? Jak je ale možné, že téměř všichni rómové v okolí jsou v ID?
3. Červenec 2006 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
to taky nechápu :-) . A je fakt, že mě nikdo nechce zaměstnat.
3. Červenec 2006 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Tena (anonym)
U nás jsou taky všichni Rómové v ID,i mladí.Čím to asi jen bude?A vůbec nevypadají,že by strádali.Taková auta,co v nich jezdí a oblečení jistě nejsou z důchodů.
3. Červenec 2006 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
zaplos (anonym)
Tena stim nesouhlasim chodim kazde dva roky na kontrolu u nas v Brne a zadnej rom tam nikdy neni je to povera ID nedaji jen tak kazdemu to vam rekne kazdy kdo ho ma jak se tezce dostane.Odkud jste ze je tam tolik romu invalidnich?
4. Červenec 2006 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
TENO, máš pravdu, ta se s ID už naroděj, tento problém je v celé naší zemi. Navíc spousta bílých mají choroby neslučitelné s běžným denním režimem a možností pracovat, někdy mají jen částečný ID a mnohdy žádný. Diagnozy se dle zákona nesčítají a to, že mohou být vzájemně neslučitelné nikoho nezajímá. ZAPLOSE neber vážně, má dosti zvláštní příspěvky i v jiných disakusích.
7. Červenec 2006 - 0:44
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
Tak to je jasný, to bude asi to pravé vysvětlení, že se römové sID už rodí!!!Souhlasím naprosto sJájou
7. Červenec 2006 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
ája (anonym)
Ahojky,to že se cikáni již s ID není tak docela pravda.Oni se spíše od mala od svých příbuzných učí jak na to.Umí v tom prostě chodit.Po prvé jsem zažila cikánku v porodnici,já ležela na hekárně a ze sálu se ozyval tak hrozný křik,že mě to děsilo.Ptala jsem se sestry co je to za komplikovaný porod odvětila mi,že to jenom cikánka rodí,a že to je u nich normální.Znám u nás několik cikánů s ID.S jednou jsem se několikrát potkala u obvodního lékaře kam jsem chodila na injekce.Já při injekci nic a ona ječela jak kdyby jí dělali nevím co.Další jsem zažila na ortopediji,kde mi dělali punkci kolena a opich ramene.Já nic ona omdlela bolestí.To je právě ten rozdíl mezi nimi a námi oni prostě tu bolest umí prodat.Umí prostě skučet na správném místě.To se naučí velice rychle.Já mám částečný ID a ona místní cikánka má plný ID.Umí právě skučet i před komisí a proto jich má tolik ID.J8 to neumím,přestože jsem na tom zdravotně húř.Jsem zvědavá jestli téma zůstane.Mějte se fajn.
9. Červenec 2006 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
Ahoj AJO, to je jasné, že přehánějí a předstírají, všude jich příjde tlupa a pro vytažení kudly nemaj daleko a ještě vykřikujou o diskriminaci. Já jsem úplně ve stejné situaci jako ty, mám částečný ID, můj zdravotní stav je neslučitelný s tím abych pracovala, mám to podloženo odborně, ale na plný nemám nárok. To je vše účelová záležitost, protože nám v budoucnu nebude z čeho spočítat plný ID.Tak dokonalé jsou zákony. Doufám, že jsi v evidenci na úřadu práce.
10. Červenec 2006 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
qwyx (anonym)
Mám kamarádku, která studovala sociálně právní školu, navíc je sama v PID (je vážně tělesně postižená), takže je na tuhle problematiku skoro odborník. Říkala mi, že posudkáři dávají přednostně jakýkoli inv. důchod lidem 1. s nižším vzděláním, 2. lidem z venkova (kteří by tudíž museli za prací dojíždět). Je pravda, že cikáni v tomhle umí chodit :-(. Já sama mám ČID a věřím tomu, že kdybych splňovala předchozí dvě podmínky, mám také dávno plný.
10. Červenec 2006 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
dáša (anonym)
Ahoj,taky mám jen ČID,i když doktoři řeknou,že je pro mne nejlepší zůstat doma.Byla jsem na ÚP asi 2,5roku,pak mi řekli,že stejně pro mě nic nemají a že mi stát platí zdravotní pojištění,tak ať ukončím evidenciSvým způsobem jsem byla i ráda,protože to žebrání o práci bylo mnohdy ponižující.Ale co bude dál?Může mi někdo poradit jak to budu mít s důchodem,třeba plným nebo starobním do budoucna.Zjišťovala jsem to a nejsem z toho moudrá.Dík Dáša.
10. Červenec 2006 - 16:48

Stránky

Přidat komentář