33 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Jak dodržují lékaři Hypokratovu přísahu?

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
dr.Marccuss (anonym)
http://home.tiscali.cz/drmarccuss/index.htm
12. Leden 2003 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
jokozuna (anonym)
Vole...
12. Leden 2003 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
k (anonym)
korunovanej
12. Leden 2003 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Mám ten pocit, že Hippokrates se píše s měkkým i!!!
18. Duben 2003 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Dr. Marccussi,to s tou cukrovkou snad ani nemyslíte vážně? Vím, co jsme chtěl naznačit, ale zvoltě, prosím jiný příklad, takhle vypadále docela hloupatě. Obravdu. Zjistěte si něco o diabetu a uvidíte.
18. Duben 2003 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
On to pan doktor Aleno, myslí vážně, protože to tak skutečně s tou cukrovkou je.Není sice cukrovka jako cukrovka - někde se bez inzulínu při dolaďování kondice neobejdeme - ale v řadě případů lze cukrovku zlikvidovat úpravou životosprávy. Eventuelně je možno postupně snížit dávky inzulínu na minimum.Nesmíme se ovšem řídit kuchařkami, které vycházejí speciálně pro diabetiky.Jejich autoři netuší nic o energetickém působení potravin.Doporučují proto takové kombinace potravin, které se na vzniku cukrovky přímo podílejí a činí ji nevyléčitelnou.Ze stejného důvodu jsou také rozšířeny diabetické komplikace, které pak vedou třeba k oslepnutí, amputacím končetin a podobně.Tomu všemu by se dalo zabránit, kdyby se někdo z diabetologů obtěžoval seznámit s výzkumy, jejichž výsledky jsou minimálně dvacet let k dispozici i u nás. csk
31. Květen 2003 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Přísahám při bohu Apollonovi, při Aeskulapovi, Hygiei a Panacei i při všech bozích a bohyních a dovolávám se jejich svědectví, že podle svých sil a vědomí budu tuto přísahu a tyto závazky řádně zachovávat.Svého učitele v tomto umění budu ctít stejně jako své rodiče a vděčně mu poskytnu vše nutné, ukáže-li se toho potřeba. Také jeho potomky budu pokládat za své bratry, a budou-li se chtíti naučiti umění, vzdělám je v něm bez nároků na odměnu a jakékoliv závazky.Rovněž umožním jak svým synům a dětem svého učitele, tak žákům , kteří se slavnostně zavázali lékařskou přísahou, aby se podíleli na výuce a přednáškách i celé vědě, jinému však nikoliv.Způsob svého života zasvětím podle svých sil a svědomí prospěchu nemocných a buduje chrániti před každou úhonou a bezprávím.Ani prosbami se nedám pohnouti k podání smrtícího léku, ani sám k tomu nedám podnět.Stejně tak neposkytnu žádné ženě prostředek k vyhnání plodu, zachovám svůj život i své umění čisté a prosté každé viny.Neprovedu řez u žádného nemocného, který trpí kameny, ale odevzdám jej mužům v tomto oboru zkušeným.Ať přijdu do kteréhokoliv domu, vejdu tam ve snaze pomoci nemocným, vyhýbaje se všemu podezření z bezpráví nebo z jakéhokoliv ublížení.Stejně tak budu vzdálen touhy po smyslových požitcích se ženami mužů jak svobodných, tak se ženami otroků.Uvidím-li nebo uslyším-li při své lékařské praxi nebo v soukromém životě lidí něco, co by mělo být utajeno, pomlčím o tom a zachovám to jako tajemství.Budu-li tuto přísahu zachovávati a řádně plniti, nechť je mi dopřáno žít na věky šťastně, požívati úcty u všech lidí a těšiti se z plodů svého umění.Jestliže ji však poruším a poskvrním, staniž se mi pravý opak.
23. Červen 2003 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Coronera,to je Hippokratova přísaha?
23. Červen 2003 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
Aleno, mělo by se jednat skutečně o Hippokratovu přísahu, která je uvedena v brožurce VZP.Nemám důvod tomu nevěřit, protože VZP má vždycky pravdu.Je tam i komentář, kde je vysvětleno, že se jedná pouze o etickou záležitost, která nemá nikde ve světě charakter právní normy. csk
24. Červen 2003 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Coronera,máš pravdu. Já už jsem si tu přísahu našla na netu a souhlasí to (ovšem tvoje forma je trochu zkrácená). Ahoj A.
25. Červen 2003 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Dr.Marccuss"tis (anonym)
Úprava diabetu psychoterapií není novinka, tak nevím čemu se tu čertíte. Koukám že kourunovaní lékaři se zase vytáhli.
2. Duben 2005 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Je to sice Hipokratova přísaha, ovšem na lékařských fakultách už se na ni v této podobě dávno nepřísahá. Jsou v ní věci, které to neumožnují (potrat ap.)
3. Duben 2005 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
francek2 (anonym)
Dobrý den,nechci tímto říct že všichni doktoří jsou špatný,ale moje zkušeností s lekaři v Rumburku jsou špatné a to se vyjadřují slušně.Jsem po CMP,ochrnul jsem na celou levou polovinu těla,nemuselo k tomu dojít a to my potvrdila pani primářka neurologie v Děčíně,kdyby doktoři v Rumburku věnovali více péče a ne jen tomu aby měli co nejvíc pacientu,když jsem přestaval cítit ruku tak my doktor (klidně můžu napsát jmena)řekl to je normálni,předepsal my Brufen a Diazepan,neuroložka v Rumburku my řekla že to moc dramatizují a poslala mně pryč,druhý den jsem ochrnul,když jsem se vrátil s Děčína,tak pani primářka Faiferová my řekla že volalá do Rumburka neuroložce Mackové že je vše zařizeno že bude ke mně chodit NOEMA na kontroly i v noci,že my doktorka bude píchat injekce,dá léky,zařidí rehabylitaci.když jsem se k ni dobelhal,proto že my řekla že v rámci rehabilitace nemám nárok na sanitu,těch asi 700 m. jsem šel přes hodinu,neměl jsem ortézu na ruku,jen šátek,nedala my ani berle,měl jsem starou hůl tak se my smála že vypadám jako německý válečný invalida,když jsem na chodbě skolaboval a volali ji tak přišla jen se na mně podivala jak ležím ani se mně nedotkla a řekla no jo tak mu zavolám sanitu ať ho odveze domů a do papíru my napsalá že my je špatně s hladu,dokonce my to dala písemně.A tom je jen jedná věc jak se zacházi s pacientama,napsát celý příběch by trvalo moc dlouho,vše můžu podložit papirama,nevěděli že si ze všeho dělam kopie,když jsem změnil doktora a řekl že podam žalobu tak se veškerá dokumentace stratila a DR.vavřiková s Mackovou Ty si ani titul DR. nezaslouží,proto že bych urazil všechný doktorý,tak Ty ze mně udělali feťáka,brál jsem 21 prášku denně.málem jsem skončil v blázinci,když jsem přešel k DR.Kořinkový a donesl mu dvě plné igelitký léku co mně psali a já je nestačil jíst,tak se zhrozil,proboha to by zabylo i koně,to je šíleny já nevím co Vám mám říct,neposlali mně do rehabylitačniho ústavu,nechtěl jsem to vzdát a tak jsem cvičil doma a pomalu se s toho dostával,povedlo se,vymyslel jsem si takový program a podle toho jsem šel,za tu námahu to stalo.Kdybych se držel lečby Doktorky Vavřikové a Mackové tak jsem na hřbytově,říkam je to jen zlomek toho jak lečí tady Ty dvě a to nejsem jedíný co má špatné zkušenosti s nima,pár jich na jejích lečbu už umřelo a nic se neděje,vesele sedí dál hrabou penízky a nic se neděje,Mackové je asi 70 a měla by už dávno skončit,koukam že jím Hipokratova přísaha nic neříka,je to smutný ale pravdivý,na doktory v tomhle státě nemá nikdo a to my potvrdil i právnik,zbytečná stráta času a peněz.Fanda
4. Říjen 2007 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
hit (anonym)
no co se tyce teto prisahy a LEKARSKEHO TAJEMSTVI je to v chrudimske nemocnici des.kamaradka se opila, hold jsme ji prevezli do nemocnice , potom byla OK .ale tady se jedna o to, ze nasledujici den toto vedela pulka nasi ulice, jelikoz lekar bydli v nasi ulici..jak je tedy mozne ze se to dozvedeli ostatni ? no jako hnus...
26. Prosinec 2007 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
třeba z internetu?
30. Prosinec 2007 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
uliční a pavlačové tamtamy fungují na 250%
31. Prosinec 2007 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
ale hitovi stejně nevymluvíš, že doktor po službě neběhal celé dopoledne od domu k domu (v době, kdy byl vlastně zase v práci) a nedával k dobru, jak jeho kamarádka pozvracela příjmovou ambulanci a porvala se se sestrou :-)
1. Leden 2008 - 13:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Naše sousedka nasadila manželovi parohy a hned druhý den to věděla celá ulice a přitom u doktora nebyla. Jak je to možné?
1. Leden 2008 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
rozhodně takovej psychiatr hippokratovu přísahu nedodržuje,narvat a oblbnout lidi co nejvíce práškama, to je jejich úkol,ale že tím mařej lidské životy je ani nenapadne, hlavně že z lidí udělaj blázny...
27. Listopad 2008 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
P.J. (anonym)
S tím výrokem o psychiatrech souhlasím. Pokud mohu radit, vyhněte se psychiatrovi MUDr. Tereza Žáková. Je to lékařka, která s pacientem jedná jako s kamarádem, ale to jen vlastně za vidinou vlastního profitu. Zneužívá důvěry pacientů, kteří jsou zaslepení a nedají na ni dopustit. Odmítla kvůli osobním předsudkům pacientovi poskytnout akutní psychiatrickou pomoc, i přestože ji pacient upozorňoval na sebevražedné myšlenky, tak ho nechala lhostejně jít na ulici. Nedbala vůbec na stav pacienta, upřednostnila svoje předsudky. Jednala nediskrétně a neprofesionálně. Zajímalo by mě, jaký je to pro paní doktorku pocit? Vědět, že má svou nečinností a lhostejností na svědomí život člověka. Bez ohledu na to, jestli se dotyčný zabil nebo ne. Jen ten princip, že vyhledáte v beznadějné situaci pomoc a lékař Vás vyrazí. Myslím, že lékař který má aspoň nějaké svědomí, tak by pacienta v takovém stavu na ulici nepustil.
24. Červenec 2018 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
je (anonym)
S tím výrokem o...to hodně obecně napsané. Spíš by mě zajímalo, co dělala rodina.
24. Červenec 2018 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
Já myslím že je to celkem výstižné. Co když dotyčný nemá rodinu? Je třeba sám, bez příbuzných. Řekl bych že jestli rodinu má tak udělala rodina maximum. Podstatné je že se lékařka v tu chvíli zachovala cynicky a má nejspíš na rukou krev člověka.
15. Srpen 2018 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
pro P.J. (anonym)
Každý psychiatr jedná s pacientem tak, jak si pacient zaslouží. Když psychiatr pozná, že pacient je herec, tak to na něj začne zkoušet taky, nenápadně pacienta proto deptá, zdánlivá lhostejnost, zlehčování problémů, aby se pacient probudil a nevodil lékaře za nos. To vysvětluje, proč se stejným psychiatrem jsou někteří lidé spokojeni a jiní nikoli.
16. Srpen 2018 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
Nechci se P.J. nijak zastávat, ale myslím že je zbytečné tady na dotyčnou osobu útočit. P.J. napsal jen svou zkušenost, názor stejně jako vy. Jak můžete vědět že je pacient herec? Jak můžete vědět s čím se P.J. léčil a jak probíhala léčba? Máte osobní zkušenost s danou lékařkou? Co když právě ta lékařka vodí pacienty za nos a ve skutečnosti je vlastně ona herečkou která předstírá zájem o pacienty? U psychiatra by to nebyl problém. Ti dovedou s lidskou psychikou dobře pracovat a manipulovat pacienty podle svého. Říkáte "deptá pacienta" a to vám přijde v pořádku? Přijde mi jako by to psal samotný psychiatr nebo osoba jí blízká.
16. Srpen 2018 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
hochu hochu (anonym)
Zeptám se i já tebe. Ty máš nějakou zkušenost, že si dovoluješ tvrdit, že psychiatr manipuluje s pacienty a sám předstírá zájem o pacienty? No vidíš, zrovna tak útočíš i ty na mě, nemluvě o tom, že psychiatr ke každému přistupuje individuálně. Navíc jsi mě špatně pochopil, tohle bylo myšleno obecně. Ono jde taky o to, jak působí pacient na psychiatra, co se mezi nimi řeší, roli zde mohou sehrát třeba i jen vzájemné sympatie, vzhled, prostředí a spousta dalších věcí.
16. Srpen 2018 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jojo (anonym)
Richard zde hází psychiatry do jednoho pytle, viz jeho hloupoučký příspěvek. Ještě má tu drzost mě označit, že sám jsem psychiatr nebo osoba jí blízká, který psal ten příspěvek. Jen posrané kecy ničím nepodložené. Házet špínu na doktory jen tak z plezíru to chce hodně silný žaludek.
16. Srpen 2018 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Richard (anonym)
Nebylo mým záměrem na nikoho útočit. Jen se na to zkuste podívat i z jiného úhlu. Jak už jsem řekl, každý má právo na svůj názor. Já váš názor také respektuji. Jak sám píšeš, tak roli tam může sehrát více věcí, proto jsem chtěl říct, že je předčasné soudit.Zkušenosti mám a proto si troufám posuzovat. A ty máš tedy nějaké zkušenosti? už se tě ptám podruhé. Nevím čím na vás útočím a co se vás tak dotklo? A proč vy mě urážíte že mám posraný nepodložený kecy a hloupoučký příspěvek? Na nikoho špínu neházím, jen jsem chtěl poukázat na jiný úhel pohledu jak už jsem napsal.
16. Srpen 2018 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
řeknu teda prav (anonym)
Tak co se týče mě, já jsem psychiatrický pacient a léčím se od svých 5 let a je mi skoro 40. byl jsem 3krát v léčebně v Kroměříži na otevřeném oddělení 18B pro neurozy. Bez úspěchu. Pobyt jedním slovem katastrofa. Nezapadl jsem mezi skupinu. Psychiatři ne že by si se mnou nevěděli rady, ale mám složitou diagnozu a protože se léčím již od dětství, je můj stav označen za neměnný. Všeobecně je o mě říkáno, že jsem velmi úzkostný, netečný a apatický, lhostejný ke všemu ale to už je prostě osobnost a ta se nedá změnit. Chodím tam hlavně kvůli medikaci. Užívám Solian 200 před spaním, Xanax 3tbl denně, Trittico Ac 150 1 před spaním, Sulpirol 3xdenně 3 tbl...
16. Srpen 2018 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Myslím, že nejsi žádný pacient. Jsi prostě trochu jiný než většina, i když : kdo ví. Všichni jsme úzkostní a někdy neteční atd. Proč chceš aby z tebe udělali doktoři někoho jiného? Vyhýbáš se práci?
16. Srpen 2018 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
platit chleba (anonym)
Na tomhle debilofor kokrhej středisko, Radši si půjdu sníst peří a jít spát dobrou noc ovečky a vlci, Dallas koukám rád na planetu mravenci.
16. Srpen 2018 - 21:59

Stránky

Přidat komentář