18 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Irigoskopie

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Prosila bych nějaké informace o tomto vyšetření a o vaše zkušenosti s tímto vyšetřením. Je toto vyšetření bolestivé? Jak dlouho trvá a vůbec co toto všechno obnáší.Moc děkuji
5. Březen 2001 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Bolestivost či nepříjemné pocity souvisí s celkovou citlivostí pacienta. Tato metoda je náročnější na čas, protože již dva dny před vašetřením musíte začít dodržovat bezezbytkovou idietu, bohatou na tekutiny a brát projímadla k dokonalému vyčištění střev. Před začátkem vyšetření se podávají spasmolytika, aby došlo k uvolnění tlustého střeva. Samotné vyšetření trvá též delší dobu protože se pořizují snímky v různých pozicích.
16. Červenec 2001 - 1:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Na irrigografii jsem byl tento týden, vyšetření pro mě bylo, co se týká fyzického stavu, naprosto bezbolestné. Není čeho se obávat. Druhá věc je psychycká stránka, když vám takovéhle "citlivé" vyšetření dělá nepříjemná sestra a doktorka si přivede ještě praktikantku, tak to není nic moc. Ale jinak je to opravdu úplně bezbolestné. Pepa
16. Leden 2004 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenda (anonym)
Já mohu jen potvrdit co tam napsala doktorka. Spočívá to v tom že už ráno den před vyšetřením nesmíte nic jíst a v odpoledních hodinách dostanete na vypití 1 až 4 litry přípravku jménem Fortrans. Je to na vymytí střev tak aby v den vyšetření byla čistá.V den vyšetření dostanete na vypití 1,5 litrů kontrasní látky a podstoupíte rentgen který trvá 1 až 2 hodinyToto vyšetření které jsem tu popisoval podstoupím 3. a 4.června 2004 ve Fakultní nemocnici MOTOL.Kdo by měl na mě jakékoliv otázky zde je můj E-mail : jv79"seznam.cz
14. Květen 2004 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Nejsem si jist Jendo, jestli to co popisuješ je opravdu irigoskopie, jestli Ti spíš nedělají enteroklýzu. Při irigoskopii se nic nepije, ale kontrastní látku Ti napustí konečníkem do tlustého střeva jako při klystýru, jenom ne samozřejmě takové množství. A ještě malá poznámka, v řadě nemocnic se s nějakými dvěma dny a bezezbytkovou potravou nepářou. Klidně Vám ještě v poledne dají nějaký oběd se zeleninkou ap, a ve 4 hodiny odpoledne přinesou projímadlo. Mám to z vlastní zkušenosti, kdy jsem se dokonce "chytil" se sestřičkou, která brala velmi osobně, že jsem si dovolil odmítnout oběd se slovy, že stejně to ze mě půjde odpoledne ven, že to ani jíst nebudu. A protože o nějaké empatii se u ní mluvit moc nedalo, debatu jsem ukončil poznámkou, že si to pití může vyzkoušet zaroveň se mnou, aby věděla jaké to je.
15. Květen 2004 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Chtěla jsem se podrobnji touto cestou seznámit s títmo typem vyšetření , zda je bolestivé, jak dlouho trvá a co obnášídíky martina
13. Srpen 2004 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Touto cestou jsem se chtěla pozeptat, zda máte někdo zkušenosti s vyšetřením - irrigoskopií? Budu ho teprve absolvovat a zatím z toho mám trošku obavy. Mám již delší dobu bolesti břich, proběhlo už klasické vyšetření ultrazvukem, to bylo OK, teď se chystám na RG.
13. Srpen 2004 - 19:00
Obrázek uživatele Návštěvník
sarka (anonym)
Irigoskopie (irigografie)Je vyšetření tlustého střeva pomocí kontrastního nálevu, který se vhání do štřeva rourkou, zavedenou do konečníka. Nálevem vodní suspenze síranu barnatého se kontrastně znázorňuje tlusté střevo. Před vyš. se podává bezezbytková dieta.Vlastní irigografie se provádí nalačno po důkladném vyprázdnění večer a ráno pomalu podávaným očistným klyzmatem.
13. Srpen 2004 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Dobrý den,na tomto vyšetření jsem byla před 6-ti lety a za cca 14 dní na něj půjdu znovu. Včera jsem byla na kolonoskopii, ale lékaři se podařilo proniknout pouze do části tlustého střeva (prý se to někdy stává), takže mi doporučil tohle jako doplňkové vyšetření. Co si pamatuji od minule, není to vůbec bolestivé. Jen je nepříjemné, jak vás napouštějí tou kontrastní látkou. Je to opravdu konečníkem. Musela jsem si tam tu hadičku držet celou dobu. Musí to napouštět pomalu, aby vás to tolik netlačilo. Pak dlouho pořízují snímky, cca hodinu. Pak vstanete a ihned musíte na WC, které je součástí vyšetřovací místnosti, tam se vyprázdníte a vyprdíte a pak jdete domů. Žádnou injekci mi tenkrát nedávali. Proti kolonoskopii je to brnkačka, jen časově náročné.
15. Březen 2005 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Mám jít za týden na irigoskopii. Četla jsem, že se napuští do střeva 2 až 4 litry kontrastní látky. To je docela rozdílné množství, tak se chci zeptat, kolik se toho opravdu pouští do střev. dva litry si dokážu představit udržet, ale 4 litry? Docela se tohto vyšetření bojím.
15. Květen 2007 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Já jsem na irigoskopii byla a nikdy víc už bych na to nešla. Když mi do střeva napouštěli kontrastní látku, tak jsem cítila velký tlak a říkala jsem doktorovi, že tu bolest nevydržím. On ale na moje naříkání nereagoval a já se u toho podělala. Nedokážete si představit tu ostudu, byl jsem rudá jak rak. Pak jsem musel čekat na chodbě dvě hodiny, než mě na to vzali znovu. Na podruhé se to naštěstí podařilo, ale zase jsem musela vydržet ten hrozný tlak ve střevech, což opravdu neí nic příjemného. Nikdy víc !!!
23. Květen 2007 - 7:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Myslím, že jsem se spletla, to moje vyšetření se jmenovalo vlastně irigografie.
23. Květen 2007 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Ja jsem na irigoskopii byla dnes a musim napsat, ze strach ktery jsem z toho mela byl zbytecny. Mnohem horsi byla priprava protoze vypit behem ctyr hodin 4 litry nechutneho roztoku jde fakt jen s velkym sebezaprenim.Samotne vysetreni nebylo nijak zvlast bolestive a pokud clovek dodrzi pripavu pred vysetrenim urcite tam zadna katastrofa nehrozi.
29. Květen 2007 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
ADAMA (anonym)
Prosím, kde mohu koupit za rozumnou cenu irigátor, ale takový, co se jak z venku, tak zevnitř nafoukne balonek a tak není třeba něco zadržovat, protože tím nafouknutím se to zajistí samo. Děkuji za pomoc
27. Říjen 2008 - 2:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Nemela jsem,, na tuto stranku vubec chodit!!!!Byl tady prispevek od ZLEHO cloveka - prispevek uz neni???Psala,ze ma za sebou dva porody ,ale ze rtg.vysetreni tlusteho streva je neco priserneho!Mam za sebou tezky porod a tak si dovedete predstavit,co jsem prozivala noc pred vysetrenim.Bylo to zcela nebolestive!!!Navic
8. Červenec 2009 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda pokrac, (anonym)
mi to provadely -skvela,lidska lekarka a se stejnymi vlastnostmi i jeji sestra.Trvalo to cca 15 minut.Vzala jsem si do auta pleny,protoze nekdo radil,ze se bude pak nenadale vymesovat.Nic se nestalo!!!!!NEBOJTE SE !!!!!!!!!
8. Červenec 2009 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já jsem absolvoval irikoskopii v nemocnici v Hořovicích a mám zážitek na celý život.Měl jsem při tom velké bolesti a to se ještě pod dohledem primáře učil mladý doktor a málem mě natrhl prdel. Stejně na nic nepřišli a bylo to uplně zbytečné.Byl jsem tam na uplně jiném vyšetření a tohle si mymysleli jenom jako doplnění a mám zato jenom k vůli tomu aby si to na mě mohl ten mladej skusit. Když jsem slezl ze stolu tak jsem měl sto chutí jim tam oboum rozbít držky! Asi by to zasloužili!! Protože jsem neabsolvoval krom jednoho klistýru žádnou přípravu tak stejně vyděli ,,HOVNO" a ještě na mě měli hubu.Dnes bych jim asi opravdu tu hubu rozbil!!
8. Červenec 2009 - 16:15

Přidat komentář

Reklama

Reklama