38 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

introvert

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
jarus (anonym)
mam syna intoverta jak mu mam vysvetlit,aby se mnou vic komunikoval nebo kdyz ma nejaky problem aby mi ho rekl.Nikdo mu nic nikdy neudelal.Nevim jak na neho.Diky za radu
25. Leden 2008 - 17:43
Obrázek uživatele Návštěvník
katy (anonym)
mozna by to chtelo vedet vek. introverce je dana, ale otevrenost komunikace taky ovlivnuji vztahy v rodine, jeji normy atd. pokud se v rodine moc nekomunikuje nebo ani vy se mu moc neotevirate, tezko pak cekat, ze on by byl jiny a pozadovat to po nem.
26. Leden 2008 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Je pravda, že můj brácha je také introvert. Pokud jsem chtěla, aby se mnou začal komunikovat, musela jsem mu sdělit třeba svůj problém a jaký má na to názor a postupně hovor převedla na to, co jsem od něj vlastně chtěla vědět. Je zajímavě, že se vždycky hodně rozpovídal. Pokud jsem šla na něj přímou otázkou, nikdy mi nic neřekl.
26. Leden 2008 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
E. (anonym)
Ano je to hodně o trpělivosti a vcítění se do druhého.
26. Leden 2008 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
lili (anonym)
Ja som tiez introvert a inym ludom sa nezdoverujem, hlavne nikomu z rodiny. Nikdy mi nic zle neurobili, ale pribuzni su posledni ludia na svete, ktorym by som o sebe nieco blizsie povedala. Najlepsie je to takto anonymne cez internet, ak citim potrebu. Osobny styk s ludmi ma mimoriadne vycerpava, po hodine nejakej konverzacie som odrovnana aj dva dni a zbieram sily. Najradsej by som zila niekde v izolacii. A navyse mam neodbytny pocit, ze keby som sa niekomu osobne zdoverila s nejakou mojou slabostou, tak to niekedy proti mne pouzije.
26. Leden 2008 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Já jsem taky introvert, nebo spíš se mi nechce bavit s rodinou, s kamarádkami problém nemám. Jsem raději, když mě lidi nechají na pokoji, takže radím nechat bratra být. Každý jsme nějaký, můj brácha je jako já a našla jsem si i stejně laděného přítele.
26. Leden 2008 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
mína (anonym)
já jsem to samý, rodiče mám úplně v pohodě, spousta lidí mi je závidí, takže jejich chyba to rozhodně není. ale prostě se doma taky nesvěřuju. líp se mi svěřuje cizím lidem, u kterých vim, že už se pak tim nebudou dál zabývat. doma by se mě pak třeba později opět vyptávali nebo litovali, což by mi taky vadilo. je prostě nepřijemné, když někdo tak blízký o vás ví moc intimní věci. opravdu je lepší syna do ničeho nenutit, jednou sám povolí.
26. Leden 2008 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Je to vrozené, z introverta extroverta nikdo neudělá. Mám introvertního přítele a něco z něj vypáčit je problém. Je potřeba se s tím naučit žít.
26. Leden 2008 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Tygřík (anonym)
Taky jsem introvert, málokomu se svěřuji i rodině. Do společnosti nechodím. Nedokážu si představit, že bych se stala extrovertem.
13. Květen 2008 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
cErv (anonym)
ja si myslim, ze som tak tazky introvert aj preto, ze sa so mnou mama od detstva nerozpravala vpodstate o osobnych veciach. nenaucila ma, co to je dvoverny vztah. ona mala dvoverny vztah iba s otcom, aj to neviem, ako presne to bolo, o com sa vlastne rozpravali. Moja mama je na prvy pohlad velmi komunikativna osoba, ale inak velky individualista, ktory nikoho nepotrebuje. A teraz, ked mam 26 rokov sa cuduje, ze jej o sebe nic nehovorim. Vlastne v poslednom case sa to trochu zmenilo, odkedy navstevujem psychologicku. Ona mi ukazala, ze je vlastne prijemne sa aj niekomu otvorit, niekomu, komu fakt dvoverujem. Takeho cloveka sa mi teraz podarilo najst aj mimo jej ordinacie, je to krasne. Mozno, ze to, ze mam problem komunikovat s mamou je aj o tom, ze ma mala dost neskoro, cize je medzi nami dost velky generacny rozdiel.
14. Květen 2008 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Zarri (anonym)
Já si myslím, že být introvertní není žádná nemoc a nevím, proč by se nějaký introvert měl snažit být extrovertem... Myslím, že každý by měl být takový, jaký je a s tím se taky naučit žít, ne se pořád snažit o to být něčím jiným... Každý člověk má přece nějakou svoji lidskou hodnotu...
17. Květen 2008 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Alenka (anonym)
Jsem na první seznámení extrovertní a veselá žena, komunikativní a družná a mám dojem, že i oblíbená. Problém je ale pro mě v tom, že to mám tak trochu naučené a nevydržím ve společnosti dlouho a už vůbec mě nebaví party a společné akce. Mnoho let jsem se tím trápila a dokonce i podlehla pocitu, že je to nesprávné, že jsem sama a měla bych být s lidma v nějaké společnosti, při nějakých akcích, sportu a tak. Až teď, když už nemusím nikoho poslouchat a nikomu se přispůsobovat, protože mě do toho ani nikdo vzhledem k věku nenutí, jsem klidná a vyrovnaná a zjišťuji, že je to moje přirozenost, za kterou se nemusím stydět. Je to i jistá výhoda, naučit se bý sám se sebou v míru.
1. Září 2008 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Nesnáším bujaré ženské se skleničkou, které dělají, že jsou veselé, ale nejraději by ze společnosti vypadly i s chlapíkem někde do ústraní.
2. Září 2008 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
PetrDruhy (anonym)
Z toho, co jsem četl, usuzuji, že podstatou introverze není uzavřenost vůči okolí, ale uzavřenost "se sebou samým", dobrý pocit z toho, že dokážu sám nahlížet na svět a sám si odpovídat na otázky spojené se životem, sám zpracovávat životní podněty. Extravert naopak potřebuje "hrát pingopong" s okolím, bytostně vyžaduje odezvu ostatních lidí. Člověk, který se straní druhých lidí z pocitu strachu z neporozumění či z jiných negativních důvodů, není introvertem, ale spíše osamělým nešťastníkem. Téměř všichni tady jsme možná spíše extraverti, ale s různým stupně poruchy komunikace:).
17. Prosinec 2009 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Alenka (anonym)
Introvert je člověk, který si vystačí sám se sebou dobře a nevadí mu to. Horší je, když si myslí, že je to chyba, že by měl prorazit, být středem společnosti, oslňovat, organizovat. Z toho jsou psychosomatické problémy. Introverti jsou citliví lidé, jen je někdy tlučhuby urážejí. Poznejte, co vám nejvíc vyhovuje a toho se držte.
18. Prosinec 2009 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - lenkasa (anonym)
Ukaž synovi, že to co by ti řekl, že nevyžvaníš nikomu jinýmu. Já se takto svěřovala mamce a pak když jsem slyšela jak to vyžvanila babce a kamarádce tak jsem jí od tý doby řikala jenom to co jsem chtěla a dělám to dodnes. I když mi říká, že jí můžu říct všechno už v ní právě nemám tu důvěru jako dřív. Tak se tohoto snažte vyvarovat. A hlavně mu nedávejte za zlé když se třeba pohádáte tak na něj neřvěte "Na ty tvoje starosti jsem ti dobrá co?" apod. Protože takto byste ztratila tu důvěru tuplem.
13. Květen 2010 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jane - a som in (anonym)
Pri Vasom synovi by som isla na to ako pise pani Katka. Ale on sam urci hranice pokial Vas pusti a co Vam povie, aj ked ste jeho mamina.
3. Září 2010 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
lída (anonym)
fakt se mi nelíbí, že jsou v tomhle světě extroverti více považováni za lepší lidi, či jak si to vyložit..
4. Září 2010 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - oko.blo (anonym)
fakt se mi nelíbí, že jsou...To mne taky ne. V jednom článku tady na doktorce dokonce je psán článek ve kterém je introvert považován za uzavřeného labilního jedince, který se může státi agresivním či co, naopak extroverta "chválí". Možná je pravda, že extroverti to mají v životě o trochu lehčí či v práci bo ve škole, ale to z nich nedělá lepší lidi!
6. Září 2010 - 6:57
Obrázek uživatele Návštěvník
PetrDruhy (anonym)
Extraverti nejsou považováni za lepší lidi. Naopak o introvertech se soudí, že mají hlubší pohled na svět a jsou schopni dotáhnout spoustu obtížných věcí daleko dále než extraverti. V kolektivu ale budou oceňováni spíše extraverti, protože angažovanost v něm je vlastní spíše otevřeným a družným lidem. Pokud se vymezuji jako introvert, je pro mne z podstaty věci daleko důležitější pocit vlastního kvalitního nazírání na svět než pozice mezi ostatními lidmi. Nemůžu chtít mít úspěch v kolektivu, když ho de facto přehlížím. Všechno má totiž svoje pro a proti.
9. Září 2010 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka - oko.blo (anonym)
Extraverti nejsou...Ano to je pravda vše má své pro a proti.
9. Září 2010 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jirecice (anonym)
fakt se mi nelíbí, že jsou...Přesně... To je nejhorší, odsuzují člověka jenom proto, že nechce plácat každou blbost, co ho napadne
15. Září 2010 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Jsem těžkej introvert a je to problém velkej, vždy mě to bylo na obtíž, ve škole a teď i v práci, často jsem to proklínal ale co naplat, nakonec se s tim člověk musí naučit žít, bohužel tohle člověk těžko ovlivní, povaha je neměnitelná. Mě nejvíc štve, že často lidi, kolegové, spolužáci koukaj na takové lidi, že si o nich myslej, že jsou namyšlený atp. Je to špatná povaha, nehodí se pro úspěšné lidi 21. století, tak pro nějaké horaly a lidi žijící na samotě, dneska je všechno o komunikaci a kdo jí nezvládá, tak je v........
16. Září 2010 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Jiří, máš naprostou pravdu, v dnešní době je introverze na překážku a bohužel lidi ji hodnotí špatně. Není to však v pořádku, jelikož jsou věci, kde je tato povaha žádoucí. Např. vědecká a výzkumná povolání-zde jsou introverti velmi žádaní kvůli svému hlubokému pohledu na věc a schopnosti věci vždy dotáhnout do konce. Tady si obvykle extraverti ani neškrtnou.
21. Září 2010 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Introvert (anonym)
Já bych to neviděl tak tragicky, já se třeba v kolektivu cítím dobře, vedu plytké kecy, ale rozhodně děsivě nesnáším mluvit o nějakých intimních věcech a pocitech. Třeba oblíbená sexuální témata ignoruju. Nedovedu si představit třeba, že bych vykládal o píchání s přítelkyní. Přitom někteří pánové si v tom libují do nejmenších podrobností. Jen chci říct, že i introvert může být v kolektivu oblíbený.
21. Září 2010 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Introvertka (anonym)
Já bych to neviděl tak...Souhlasím s tebou - jen ta témata a jejich veřejné probírání jsou také otázkou taktu. Intimnosti mají zůstat mezi těmi dvěma, kterých se týkají.
21. Září 2010 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Já bych to neviděl tak...Ano pokud zvládáš dobře komunikaci, já jí nezvládám moc dobře, mám i logopedické problémy způsobené LMD(lehkou mozkovou disfunkcí,....dislexie, disgrafie). Nežije se mi lehce v týhle době, mám i problém navázat vztahy, o hledání partnerky ani nemluvě, to sem prozatím vzdal, jelikož mám silné podezření, že o takového chlapa by zájem nebyl.
21. Září 2010 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
to J: Jistě ovšem vědce nemůže dělat každej introvert že.
21. Září 2010 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Drive Introvert (anonym)
Ahoj, drive jsem si o sobe myslela, ze jsem velky intovert. Ale ted k nam do prace nastoupil jeden kolega - to je proste mazec! Nekomunikuje, kdyz za nim nekdo prijde s otazkou, tak ho odbyde, ze nevi, kdyz neco nestiha, neumi si rict o pomoc. Celkova uroven komunikace je mizerna, to je strasny mit takoveho kolegu. Krom toho si nic nepamatuje, je hyperaktivni a kokta. Jsem proti nemu hotovy ukecanek!
21. Září 2010 - 21:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Ahoj, drive jsem si o sobe...Hm, to je z části i o mě, jsem tak trochu jako tvůj kolega, že se v práci dostanu do takových situací, z toho mám hrůzu a nevim co s tim, jak ze sebe udělat někoho jiného, silou vůle se to překonává velmi těžko a výsledek nic moc, navíc to je na člověku vidět. Někdy mám pocit, že na tomto světě pro mě neni místo, bohužel to tak vnímám stále častěji a čim jsem starší, tim to vnímám víc.
21. Září 2010 - 21:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Drive introvert (anonym)
Hm, to je z části i o mě,...Musis si najit odpovidajici praci, kde te nebude nic stresovat. Ten muj kolega ma plat 55 tisic a hodne veci za nej musim resit ja, ktera ma plat o hodne nizsi. Ten kolega je tady na pozici programatora, coz jakztakz zvlada, ale procesy ve firme mu vubec nejdou. Proto velmi casto i pres sve schopnosti dela chyby, protoze udela neco blbe, pro nekoho jineho, nez bylo zapotrebi nebo to nakonec nekomu blbe posle. Navic nejevi moc zajem o tu praci, nevi, co se ve firme deje, je myslenkama uplne mimo. Nedokaze rozlisit, co je dulezite, co je mene dulezite, co ma delat ihned, co pozdeji... Bohuzel musim konstatovat, ze s nim nejsem vubec jako s kolegou spokojena!
22. Září 2010 - 17:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Drive introvert (anonym)
Hm, to je z části i o mě,...Jiri, podle me clovek musi tu praci mit rad a mit o ni prirozeny zajem. Taky nejsem zadna hvezda, ale prace me bavi a tak se snazim a sama si chybejici informace z oboru sehnat. Mozna ses jen minul povolanim, jako ten muj kolega.
22. Září 2010 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro drive intro (anonym)
Chlapi jsou neschopni introverti i extraverti, co se divis, ze je neschopnej?
22. Září 2010 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Drive introvert (anonym)
Chlapi jsou neschopni...To je hrozny blabol, promin. Kolem me je spousta sikovnych chlapu, kolegu, pratel. Akorat ten jeden je nejaky vadny kus. A v minule praci jsem pro zmenu mela podobne dementni kolegyni.
22. Září 2010 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
ditě (anonym)
ma 5let pro ucitelky je introvert- podle nas rodicu si vibira
11. Leden 2011 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Trix (anonym)
Je pravda, že můj brácha...Dobrý nápad...
31. Prosinec 2013 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
....:o))) (anonym)
ma 5let pro ucitelky je...Vibira?
31. Prosinec 2013 - 21:11

Přidat komentář

Reklama

Reklama