49 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Insolvence..co na to říkáte?

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana od někud (anonym)
Co říkáte na možnost využití insiolvence?
9. Červen 2011 - 15:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Co říkáte na možnost...Já neřikam nic, nevim, co to je?
12. Červen 2011 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já jsem insolventní skoro furt. Bohužel nevím o tom, že by to šlo nějak využít. Když nezaplatíš, tak ti exekutor sebere i to, co ti nepatří.
12. Červen 2011 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Já jsem insolventní skoro...Ještě chvíli panování této vlády a budeme insolventní všichni.
13. Červen 2011 - 3:41
Obrázek uživatele Návštěvník
INSOLVENTNOST (anonym)
hned mě napadne můj bývalý manžel, ten se dělá pořád insolventním, ha ha, jo výhody to má, vymlouvá se, že nemá na alimenty, že nemá peníze... na děti platí 300Kč, ha a ještě by to chtěl snížit. Využívá toho všude, že je insolventní, přitom já vím, že je solventní :-) dokonce více než my. Jezdí si 2x ročně na dovolenou za 100litrů, nedávno si koupil nové auto atd. Na venek je jako insolventní a díky tomu všude ušetří, jinak je solventní. Pokud se chcete mít dobře, dělejte to jako můj bývalý, buďte insolventní, ale jen jako. Ušetříte tak :-) ve spoustě věcí...
13. Červen 2011 - 4:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Chceš se mít (anonym)
hned mě napadne můj...jako prase v žitě? Buď svině!
13. Červen 2011 - 5:36
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Insolvenční právo Dne 1. ledna 2008 nabyl účinnosti zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) a nahradil tak dosavadní zákon č. 328/1991 Sb., o konkursu a vyrovnání. Od 1. ledna 2008 se tedy na nově zahájená řízení o úpadku bude aplikovat insolvenční zákon, avšak pro úpadková řízení zahájená před tímto datem platí nadále zákon o konkursu a vyrovnání. Cílem insolvenčního zákona je zejména: Zajištění větší transparentnost a předvídatelnost úpadkového řízení Posílení postavení věřitelů Motivace dlužníka ke snaze řešit svůj úpadek včas Možnost sanace dlužníka tam, kde je to vhodné Celkové zrychlení a zefektivnění úpadkového řízení Insolvenční zákon se vztahuje na řešení úpadku a hrozícího úpadku dlužníka v rámci soudního řízení, a to některým ze stanovených způsobů tak, aby došlo k uspořádání majetkových vztahů k osobám dotčeným dlužníkovým úpadkem nebo hrozícím úpadkem, k co nejvyššímu a zásadně poměrnému uspokojení dlužníkových věřitelů. Toto soudní řízení se nazývá insolvenční řízení a zákon výslovně stanoví zásady, na nichž dané řízení spočívá. Patří mezi ně zejména spravedlnost, rychlost, hospodárnost, způsob vedení řízení tak, aby bylo dosaženo co nejvyššího uspokojení věřitelů, ochrana práv věřitele nabytých v dobré víře a zároveň povinnost věřitelů zdržet se jednání směřujícího k uspokojení svých pohledávek mimo insolvenční řízení. Insolvenční zákon se aplikuje na řešení úpadku všech fyzických i právnických osob, podnikatelů i nepodnikatelů, vyjma České republiky (vč. ministerstev), obcí, krajů, České národní banky, Všeobecné zdravotní pojišťovny, veřejných vysokých škol, apod.
19. Červen 2011 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
kolja (anonym)
Ahoj, mám dotaz. Co když není uveden přítel, který přispívá měsíčně na chod domácnosti a zjistí se to?
20. Říjen 2011 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
kolja (anonym)
Zapoměla jsem, insolvence je již schválená a na to, že přítel tam bydlel ještě dřív,jsou důkazy.
20. Říjen 2011 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Insolvence po c (anonym)
Do minulého týdne jsem to netušil, ale Romové nemusí platit za léky. Byl jsem v lékárně koupit dětem kapky na kašel a nějaké vitamíny. Přede mnou nakupovala naše kočovná menšina. Vybrali si léky, pak vytáhli papír ze sociálky, lékárnice ho potvrdila a odešli. Ptal jsem se, co to mělo znamenat... Sdělila mi, že jsou sociálně slabí, tak jim stát platí léky. Málem to se mnou seklo, zaplatil jsem 500,- Kč a šel domů. Pracuji, platím SP, ZP, daně - a to všechno na ně a jim podobným. S TÍM UŽ SE MUSÍ NĚCO UDĚLAT!!!!!! Jestli si politikové představují demokracií takhle, ať s tím jdou do
23. Říjen 2011 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
x_x (anonym)
Do minulého týdne jsem to...Kecáš a šíříš hoax. Týká se to i bílých v hmotné nouzi.
23. Říjen 2011 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Kecáš a šíříš hoax....to je sice pravda, jenže spousta bílých nemá ten "ksicht" si všechno takhle vyřídit a bez placení mít všechno to, co si vymůžou ti naši spoluobčané
23. Říjen 2011 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
x_x (anonym)
to je sice pravda, jenže...Takže mám ty neschopné bílé jako litovat?
23. Říjen 2011 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
To Kolja (anonym)
Nechápu dotaz abych ti na něj mohla odpovědět.Pokud je insolvence schválená jemu taky on bude mít životní minimum.Na nikoho jiného se to nevztahuje. Pro cikána.Díky vám je naše republika v loji.
23. Říjen 2011 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Takže mám ty neschopné...ale to ani ne, jen to co přiznají úředníci menšinovým občanům, to někdy bílým odepřou. Protože s hnědými se bojí přijít do křížku. Mohli by si stěžovat na diskrimináááci.
23. Říjen 2011 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Kecáš a šíříš hoax....Nekecá. To všechno je pravda. Viděla jsem to taky, a nejen v lékárnách!
23. Říjen 2011 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
záchrana majetk (anonym)
osobní bankrot
12. Červenec 2012 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
záchrana majetk (anonym)
http://zachranamajetku.cz/osobni-bankrot
12. Červenec 2012 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
odnikud (anonym)
insolvence v dnešní době nahrává primitivům, kteří mají nové televize, nábytek atd., ale lichváři v masce HOME CREDIT apod. institucí je okrádají , jako lichváři v minulých stoletích. také je spousty lidí , kteří si pěkně vše prohráli v automatech atd. Inselvence bych zrušila a těm debilům s dluhama vzkazuji, že se vše dá zaplatit, ale člověk musí umět být ss kromný.
12. Červenec 2012 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Insolvence (anonym)
insolvence v dnešní době...je osobní bankrot, stačí platit 5 let na úrovni životního minima a během této doby zaplatit 30% původního dluhu. Osobní bankrot je mocnější než exekutor, veškeré pohledávky se zastavují. Vyhlašuje je soud a ten rozděluje peníze mezi jednotlivé dlužníky. Soud ale musíte přesvědčit, že během 5 let jste schopni zaplatit aspoň 30% svých dluhů/celkově/ Jednotlivým dlužníkům to už přiděluje soud podle svého rozhodnutí. Lze zaplatit jednorázově anebo měsíčníma splátkama. V případě, že soud rozhodne kladně, je exekutor bezmocný.
12. Červenec 2012 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Dlužnice (anonym)
Insolvence má také přesvědčit pochybné poskytovatele úvěrů, aby si zkontrolovali registry dlužníků. Jinak ostrouhají. A podívejte se, kolik úvěrových společností nabízí zadlužení bez nahlížení do registrů! Tím si říkají předem o problémové klienty. Člověk, který má čistý úvěrový rejstřík, se může obrátit na výhodnější poskytovatele, než na ty, které registry záměrně nekontrolují.
12. Červenec 2012 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
BLANKA (anonym)
Insolvence má také...Přesně tak, poskytovatelé úvěrů, kteří nekontrolují registry, jsou si vědomi, že žadatel má bohatě popsaný úvěrový rejstřík. Jinak by mu půjčila banka nebo seriózní úvěrová společnost. Je jasné, že kdo v minulosti nezaplatil, bude mít opět problémy se zaplacením. Kdyby je neměl, dávno by už zaplatil bývalým věřitelům. Líto mi není splátkových společností, které nekontrolují registry, ale seriózních zákazníků, kteří využijí těchto společností. Například Tommi Stachi nebo Provident. Jistě, půjčí vám bez potíží, ale úrok je vysoko nad 100% ročně.
12. Červenec 2012 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Není mi jasné, kdo zaplatí zbytek, když dlužník přesvědčí soud, že zaplatí do pěti let 30% svých dluhů a že nemá žádný majetek.? Znám tu na vesnici rodinu, která je oddlužněna a z částky 1,5 melounu zaplatí pouze 30%, tak ten zbytek zaplatíme my?? z daní?? Děkuju už konečně někomu za odpověď.
1. Říjen 2012 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Zaměstnanec věř (anonym)
Dobrý den. Dne 5.10.2012 byl vyhlášen úpadek na naši společnost. Při setkání s insolvenční správkyní jsme byli seznámeni, že ke 31.10.2012 budou rozdáni výpovědi a že zaměstnanci mají nárok na 3 měsíční odstupné. Já osobně mám smlouvu na dobu určitou do 31.12.2012. Mám také nárok na toto tříměsíční odstupné, popřípadě za jakých podmínek toto odstupné dostanu?
17. Říjen 2012 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
já myslím, že bys nárok na odstupné měl mít, když ti to ukončí dřív než podle smlouvy. Ale jistá si nejsem. Zeptej se na úřadu práce, tam mívají i svého právníka, poradí ti. Jinak k upřesnění té insolvence: dlužník musí zaplatit NEJMÉNĚ 30% dluhu - během těch pěti let mu nechávají nějaké to životní minimum, ale vše co je nad, tak jde na dluhy. Takže čím větší má příjem, tím víc zaplatí. Někdo třeba zvládne splatit 50 i víc procent. Nejlepší je ofiko dělat za minimum a zbytek brát načerno, ale to asi každý nemá možnost. Jo a podmínkou pro insolvenci je taky to, že ten dotyčný je zaměstnaný. Pokud nemá zaměstnání, insolvenci mu nepřiklepnou. Alespoň tohle vím od svého kamaráda, který žádá o insolvenci.
17. Říjen 2012 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Není mi jasné, kdo zaplatí...pro Helenu: zbytek nezaplatíme my, to prostě projedou ty společnosti, u kterých má dotyčný dluh. Myslíš, že když třeba Provident někomu půjčí a on mu to nesplatí a je v insolvenci, tak že ty peníze vezmou ze státního rozpočtu? To je blbost. Prostě Provident prodělá. Ale vzhledem k tomu, že to je totálně zlodějská společnost, tak oni si to zahojí na někom jiném.
17. Říjen 2012 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Lenko, budeš se divit, ale je to jinak jak píšeš, také jsem byla vykulená, že to je tak, jak píšu a my pitomci platíme a platíme. Zamysly se, soud je oddlužní, oni zaplatí 30%, soud rozdělí jak se to komu dá a ti ostatní ostrouhají?? Ti by se sakra soudili se státem, proč ty lidi oddlužnil, tak ať to za ně zaplatí!!! tak to holka je.
22. Říjen 2012 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Standa (anonym)
Nabízím sepsání insolvenčního návrhu pro soud a pomoc s kompletací podkladů. Sepsat insolvenční návrh je poměrně složité a je třeba se vyvarovat toho, že bude kvůli formální chybě odmítnut. Jednám na rovinu, proto rovnou říkám, že cena se sepsaní (a pomoc s kompletací podkladů) je pevná a je to 5000Kč. Pokud má někdo zájem, ozvěte se na mail. Schválení oddlužení bohužel zaručit nemohu, ale pokud máte dostatečné příjmy (což společně spočítáme), je šance velmi vysoká. michalcik30@seznam.cz
12. Listopad 2012 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
nezájem (anonym)
Nabízím sepsání...děkujeme za reklamu
12. Listopad 2012 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
oddluzeni-oddlu (anonym)
http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/
2. Prosinec 2012 - 13:54

Stránky

Přidat komentář