74 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

inkontinence?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
Dobrý den, je mi 33 a poslední dva měsíce mám docela velký problém, nejdřív jsem se začala nevědomky počůrávat, ne jen tak málo, ale prostě jsem se za poslední dva měsíce počůrala 5x a k tomu jsem se zjistila, že za poslední měsíc jsem už 2x neudržela stolici, ale neměla jsem žádný pocit, prostě to tak přišlo.Vůbec nevím, co se děje, stydím se jít k doktorovi, nevím, jak mu to mám vysvětlit, že to prostě nevím, že se mi něco takového najednou stalo.Poradíte mi někdo?
14. Září 2004 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Přesně takto začínala moje matka s nádorem mozku. Okamžitě mazej k doktorovi!!!
14. Září 2004 - 17:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
zkus poslat svůj dotaz na online poradnu Mudr. Zemka na adresu info"on-line-doctor.com
14. Září 2004 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
ahoj dědku,ty jsi mne docela polekal, já myslela, že hlavním příznakem nádoru mozku jsou silné bolesti hlavy.Asi začnu rychle přemýšlet nad tím, co mám tedy udělat,Děkuji za adresu na doktor online, vzkaz jsem tam poslala.
14. Září 2004 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Nechtěl jsem strašit, ale váhal jsem jestli uvést možnost s mojí matkou nebo co jsem viděl na neurologii, která je mým druhým domovem. A to, že tak začínala naprosto netypicky u jednoho pacienta roztroušená skleróza. Tak mě ten nádor přišel z hlediska šancí na vyléčení jako lepší možnost. Bolesti hlavy těžkého rázu nemusí přítomny i v pokročilém stádiu. Inkontinence totiž není nemoc jako taková, ale je to "pouze" doprovodný příznak různých onemocnění. Nechci do toho kecat doktorům, ale podle tvého popisu je to školní případ urgentní inkontinence. Zvláště je typický příznak, že nemáš potřebu a ani to nevnímáš. To podle mých dosavadních zkušeností svědčí o maléru v centrální nervové soustavě. Takže jsem uvedl možnosti o kterých vím , které jsem viděl a může jít i o něco zcela jiného. Ale na doktora je to zcela určitě.
14. Září 2004 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
ahoj dědku, díky za vysvětlení.Tak to bych tedy určitě měla někam jít! Asi nejhorší je, že se pořád hlídám, ale když jsem poznala ten pocit,vlastnmě nepoznala,ale až po tom, tak se hodně bojím, hlavně v práci a mezi lidma.Nejdřív jsem myslela,že jsem nějaká nachlazená nebo něco takového,ale když se to opakovalo,tak je to zřejmě něco jiného.
15. Září 2004 - 10:34
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
S tím doktorem neváhej. Ty pocity, kdy čekáš kdy to přijde, tak ty časem velmi rychle přerostou v sociální izolaci, kdy jen pomyšlení na to, že budeš muset vystrčit hlavu z baráku tě naprosto psychicky zdeptají natolik, že se z toho může k tomu všemu ještě vyvinout až nejaká těžká psychická porucha. Je vždy lepší vědět na čem jsi i když je někdy pravda krutá. Podle sebe soudím, že se to dá snáz rozchodit, než když jen čekáš kdy a co se stane a nemáš zdání o co jde.
15. Září 2004 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
coroner (anonym)
V pozadí těchto problémů nemusí být zrovna závažné onemocnění, ale obyčejná nadměrná konzumace nápojů a potravin s tzv. uvolňující energií, která je neustále propagována.Ta postupně způsobuje, že dochází k ochabnutí svěračů močového měchýře a později i řitních, což se začne projevovat uvedenými problémy.Jako náprava tohoto stavu stačí tyto potraviny a nápoje z jídelníčku vyřadit. Stav se postupně začne zlepšovat.Chtělo by to ovšem znát podrobně tvůj jídelníček + nápoje, které piješ.Obecně se na takových problémech podílí např. veškeré ovoce dovážené z oblastí tropů a subtropů.Nejhorší jsou pak výrobky z nich - 100% džusy, různé ovocné a sladké limonády, limonády slazené umělými sladidly, limonády vyráběné z většího množství druhů ovoce, mošty, zeleninové šťávy a podobně. Dále např. rajčata, brambory, syrová zelenina ve formě salátů s olivovým olejem, některé mléčné výrobky atd..Takovou pomočovací kondici je celkem běžné si uhnat v období letních veder, kdy máme tendenci konzumovat v nadměrném množství tyto druhy potravin a nápojů.Velmi dobrým vodítkem, co bychom neměli, je např. sledování televizních reklam na různé nápoje, které nám mají dodat energii. Oni nám ji skutečně dodají, ale v té nejméně vhodné podobě - uvolňující. Jak už bylo uvedeno, ta nám časem uvolní opravdu vše.Zároveň s propagací těchto pochca-posrávacích poživatin se v televizi objevila s mírným zpožděním i reklama na prostředky proti nechtěnému úniku moči - Tena Lady.Každý zajisté zná ony dvě opatrně křepčící dámy, které se nebojí ucvrnknout do zmíněného výrobku. Potom se svými partnery odcházejí asi na nějaký ten džusík, aby nevyšly z kondice.
15. Září 2004 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
štěně (anonym)
To coroner:Větší blbosti jsem dlouho nečetla,aby jídlo a pití mělo vliv na problém,který má tuším Jitka.Souhlasím,že změna jídelníčku při její léčbě bude nutná,ale nezdá se mi,že by ve 33 letech měla povolené svěrače od Tebou nedoporučeného jídla a pití.V každém případě musí k lékaři,přikláním se k dědkovi a plně souhlasím s jeho názory.
15. Září 2004 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
R.B. (anonym)
A čo také je tá ingomtymencia? To u nás dóma němáme!
15. Září 2004 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
Dobrý den, chci jen dodat,že mám ,myslím, svůj jídelníček celkem v pořádku, tedy aspoň na to, abych nepodporovala to, co se mi děje.100% džusy nepiju, protože na ně prostě nemám peníze,vlákninu skoro žádnou nejím a naopak se snažím jíst normálně,abych nepodporovala tu či onu stranu.
16. Září 2004 - 6:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Toňa (anonym)
Štěně, je opravdu vidět, že jsi ještě štěně.Pokud čteš jen ty slátaniny v časopisech, co se vydávají pro ženy, tak tam se opravdu takové informace, které uvedl coroner, nikdy nedovíš. Pak si můžeš myslet, že se jedná o blbosti.
16. Září 2004 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
To Jitka: zajímalo by mě, co to znamená, že "jíš normálně", když "vlákninu skoro žádnou nejíš"(?). Ať tak či onak, každopádně si myslím, že bys své problémy neměla s laiky na chatu rozebírat příliš dlouho, ale raději by ses měla urychleně obrátit na odborníka. Na problémech, které zde popisuješ není naprosto nic, za co by ses měla stydět!
16. Září 2004 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
mám problémy s únikem moči a slyšela jsem, že se to dá i operovat, má někdo zkušenosti s touto operací?
2. Únor 2007 - 0:12
Obrázek uživatele Návštěvník
zdena (anonym)
přečetla jsem si na webu, že se to dá úspěšně léčit, tak jsem se rozhodla, že na to jdu a to zítra, jsem mezi lidima a při kašli a kýchnutí, kterému se nevyhnete v jakékoliv situaci, je to nepříjemné, tak pak povím, já to nechci a docela se na to těším
20. Březen 2007 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
zdena (anonym)
běžte na to!! je to super a je po problému,jinak na mejl zdenka.mala"tiscali.cz
4. Duben 2007 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Dobry den, zbyly nam po mamince nove nerozbalene inkontinencni pleny TENA Plus 56-85 cm a nevime, co s nimi. Staly 466,50 Kc. Pokud by nekdo chtel, tak za 200 Kc plus postovne muzu poslat nebo osobne predat v Brne. Maminka je uz bohuzel nevyuzije. Kontakt na mne - yadake"seznam.cz nebo mob. tel. 728972508.
16. Leden 2008 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Otmarová (anonym)
Jenom né operaci, to je na inkontinenci nehorší řešení. Z vlastní zkušenosti mohu říct, ře operace mi zmrzačila močové cesty a jsem na tom mnohem hůž, než před ní.
21. Březen 2008 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
byla jsem před 3.tydny,prvni dva dny v pohode ted mam problemy mnohem horsi, jsem z nich ted spatna po psychické strance
19. Duben 2008 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
__utma=48467763 (anonym)
Tak to jste mě dost vyděsily,mám jít také na operaci ohledně inkontinence.Dali by by pásku TVT.Nemáte někdo zkušenost.Díky za radu.
23. Duben 2008 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Já jsem operaci odmítla, raději budu nosit pleny, než riskovat zákrok, který se nemusí povést. Nechám si šít kalhotky s folií v rozkroku, takže nic nepropustí jsou vzdušné, do nich vložnou plenu a mohu jít třeba tancovat. Napiš poradíme se. ahoj Lenka
2. Září 2008 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Lenko, udělala jsi dobře, že ses na operaci vykašlala. Byla jsem kvůli inkontinenci na operaci a dali mi tu zmíněnou TVT pásku, ale vůbec to nepomohlo, je to snad ještě horší. Dřív jsem se pomočila je trochu, byly to malé úniky moči, ale teď po operaci je to horor. Zrovna včera kamarádka vyprávěla vtip a já jsem se rozesmála tak, že ze mě vytekl celý obsah močového měchýře, všichni viděli, jak mi to teče přes rifle, no hrůza! Nikomu bych to nepřála. Jsem zoufalá, protože když operace vše zhoršila, co jiného mám dělat. doktor mě přesvědčuje, abych šla na druhou oepraci, že příště se to určitě podaří, ale mám strach. Uvažuju, že to všechno skončím, seženu si prášky na spaní a bude po problému.
17. Říjen 2008 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Ivčo, to by bylo moc jednoduché. Na své bližní jsi nepomyslela? Máš život před sebou a naději, že další operace tvé problémy odstraní. Navíc počůrat smíchy se může každý, naopak je fajn, že se umíš takhle od srdce zasmát. Nic si z toho nedělej, bude lépe.
17. Říjen 2008 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ivčo, já bych na operaci taky nepospíchala.Dneska existují inko vložky, např. Tena Lady Super, v kalhotkách nejsou skoro vidět, ale dokáží hodně vstřebat, ale také bys měla mít dobré kalhotky,já si nechávám šít kalhotky, které mají v rozkroku igelit,přes něj je přetažený tyl, aby se igelit nemohl dotýkat pokožky a takové kalhotky můžeš nosit ve dne v noci, v létě v zimě a nebudeš zapařena ani opruzená. Střih si udělej podle kalhotek ,které ti nejlíp sedí rozkrok udělej širší podle vložek nebo plínek které budeš nosit. Vyzkoušej to,a napiš jak si spokojená. ahoj Lenka
11. Listopad 2008 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Lenko,prosím tě taky bych potřebovala alespoň troje kalhotky, velikost S nebo 38-40, bílé nebo tělové.Mohla bys mi je nechat ušít? Fakt bych je potřebovala. Dík.
11. Prosinec 2008 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Radko, napiš mi mailovou adresu. Domluvíme se.
17. Prosinec 2008 - 9:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Ahoj, je mi 22 a mám podezření na únik moči - ale jak sami určitě znáte - je dost trapné o tom s někým jiným mluvit -takže k lékaři se mi opravdu nechce. Existuje něco jako přechodná inkontinence, která po čase odezní a nebo je to už natrvalo - četla jsem že to může být způsobeno i stresem - kterého jsem si v poslední době užila dost a ještě asi užívat budu. Díky a přeju pěkný Nový rok.
28. Prosinec 2008 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
admin (anonym)
http://enureza-inkontinence-pomocovani.webgarden.cz/
28. Březen 2009 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/kulicky-pro-panevni-dno/kulicky-luna.html
9. Červenec 2009 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Antonia (anonym)
Mě je 49 let, jsem po 2 porodech a problémy mám asi 4 roky.Vím, že to souvisí i s životní situací a rozhodně s psychikou,člověk vlastně pláče měchýřem svoje nejintimější bolesti,často naprosto nevědomé nebo nepřiznané...Chodila jsem na rehab. cvičení do nemocnice, ale výsledky vůbec nic moc. Pak jsem se ale začala zajímat o Dornovu metodu nápravy páteře kvůli dceři,která má náběh na skoliózu a začala jsem také denně cvičit, nikdo v naší civilizaci totiž páteř v pořádku nemá. Nejsou to náročné cviky,ani fyzicky,ani časově (2xdenně 5-7 min.) Během asi 4 měsíců jsem si začala uvědomovat,že si již neucvrkávám :-)tak jako dřív. Bylo to čím dál lepší,život a každý den měl úplně jinou kvalitu!Bylo to tak skvělé,že jsem cvičit postupně přestala!... No a pak jsem dostala těžkou chřipku s dávivým úporným kašlem, při níž jsem se opět začala pomočovat a to docela strašně, takže jsem zas na začátku a začínám poctivě a pokorně cvičit znova ;-) Ne jenom s vírou, ale i vnitřní jistotou,že to bude zas o.k. Jen to cvičení bude asi na doživotí:-). Nevadí, stojí to za to!!! P.S.: (Chce to ale najít d o b r é h o profesionálního terapeuta Dornovy metody,který vás zaučí a průběžně vede,já našla až na pověstný 3.pokus - bohudíky!!!) P.S.:Páska tvt vypadá lákavě, ale trochu se jí bojím,je to přece jen nepřirozené řešení přirození:-))
17. Prosinec 2009 - 10:00

Stránky

Přidat komentář