712 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Inkluse - Chcete aby se i mentálně zaostalé děti učily v normálních základních školách

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Není už toho takhle na učitelky moc? Již těď učitelky nezvládají některé problémové žáky nebo přizpůsobit výuku pomlejším a nadým žákům současně. Nebude to i proto postiženého mnohem větší handicap, když se bude porovnávat s nadanými žáky?
17. Leden 2015 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
chi (anonym)
Není už toho takhle na...Těch jó nadaných až tolik není. A je běžnou praxí, že např. Mentálně zaostalé děti atp. mají svého asistenta. Takže nechápu, co by mělo být na učitele moc.
17. Leden 2015 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Skola by ale prece mela predevsim pripravovat nove vykonne, drave, bystre a pracovite generace ekonomicky aktivnich obcanu. Hloupe deti by byly pouze brzdou pri plneni teto zasadni spolecenske funkce, kterou musi skola plnit. Jak se jen nekdo muze na vec divat z pohledu nejake pracovni pohody pro ucitelky, nebo z pohledu hloupeho ditete? To jsou prece naprosto druhorade, nebo spise tretirade zalezitosti.
17. Leden 2015 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Dede (anonym)
Skola by ale prece mela...Není to jen o práci a tzv. dravosti. Je to o společnosti. I ti nemocní jsou součástí. To, že by navštěvovali normální školu není jenom o vzdělání, ale i o tom, že budou mezi svými zdravými vrstevníky a ne zavření po ústavech. Mnozí, když vidí takovéhonemocného člověka, tak dělají, že ho nevidí a nebo nevědí, jak na něj zareagovat, pokud dojde z nějakého důvodu ke vzájemnému kontaktu.
17. Leden 2015 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Není to jen o práci a tzv....Dobre, ale pro me jako danoveho poplatnika, kteremu stat bere penize mimo jine i na financovani skolstvi, je prece kazde dite predevsim budoucim strojem ci soucastkou na rozmnozovani narodniho HDP. Skola je pak predevsim tovarnou na takoveto stroje ci soucastky. Nelze prece dopustit, aby se normalni tovarna venovala finalizaci takovych stroju a soucastek, jez od pocatku sve montaze nesplnuji pozadovana technicka kriteria, a na vyrobni lince rozesvecuji cervene kontrolky. Takove zmetky je treba uz v pocatecnich fazich vyroby vyradit, aby zbytecne neodcerpavaly praci, material, energii a jine zdroje, jez je potreba investovat do takovych meziproduktu, jez maji realnou sanci stat se na konci vyrobniho procesu kvalitnimi a prodejnymi finalnimi produkty.
17. Leden 2015 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
tělesný i dušev (anonym)
Bože, co já bych za to tenkrát dal, kdyby mě zavřeli do ústavu a ne mezi zdravé. Tak mám z celého života peklo. To nevíte jaké to je zoufalství, když nikomu nestačíte ani v rychlosti chůze, natož nějakých fyzických aktivitách, nejsem blbý, ale holt mám vedení přes trubky v plzeňským pivovaře, takže všichni už jsou hotoví, jen já teprve mám poskládaný co udělat a jak. Přitom měřítko bylo podle těch nejvýkonnějších, podle kterého jsem nemohl obstát. Navíc když to máte pořád na očích u druhých jaké by to mohlo všechno být a přitom jaké to mám, opravdu nic moc pocit. Asistenti a toto, no já nevím....pořád ti zdraví se můžou chvíli přetvařovat, že jste rovnocenný, ale když na to dojde, tak stejně vám to nemusí říct do očí, ale při každé činnosti se zcela přirozeně seskupí a nikdo si vás nevšimne a vidíte, že sem nepatříte. Podle mých zkušeností bych mentální nedostatečnost separoval hned z kraje a tělesné postižení z kraje zapojit pokud není problém se sebeobsluhou, ale ve vyšších ročnících, bych to nechal na dotyčném, aby si rozhodl jestli zůstává nebo chce chodit tam kam patří. Možná je to úplná blbost, ale když jste v pubertě nadupaní hormonama a zatímco řešíte, jestli se včas došmatlete na záchod nebo to bude v gatích a přitom vedle v kabince šukají vaši spolužačku, až drnčí okna, tak možná je to horší než být zavřený v nějakém ústavu se sobě rovnými. Tento systém je nejlepší na to, aby se z mrzáků dělali ještě morální kripli, protože pak zjistí, že v životě je to jinak a zdraví se jen přetvařovali-byli nuceni (čest výjimkám) a žili v umělém světě než je ten jejich. Čím víc poznají co zdraví můžou a oni ne, jaký je svět zdravých a jejich, tak pokud to nezvládnou, začnou se chovat ke svému okolí velice hnusně a nenávidí celý svět. Integrovat jo, ale s rozumem a nechat i dotyčného k tomu nechat říct, jestli o to stojí. Zatím je to v duchu budeme šetřit, ať to stojí, co to stojí. Za slovo šetřit dosaďte integrovat.
17. Leden 2015 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Dobre, ale pro me jako...Vaše přirovnání ke zmetkům v továrnách je demagogie,ubohost a zbabělost!Píšete o lidech,pokud Vám to nedochází.A žijete v 21 století.Nechcete se vrátit o několik století zpět?Třeba do staré Sparty.Tam postižené hned po narození házeli ze skály.Kdyby to tak fungovalo i dnes,měl by jste letět jako první.Jste totiž také duševně postižený.Jen o tom nevíte.Kdyby se jednalo o Vaše děti,psal by jste o nich jako o zmetcích v továrně??Blbe!!
17. Leden 2015 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Vaše přirovnání ke...Nedochazi vam, ze jako danovy poplatnik potrebuji mit z produktu skolstvi zisk. Jedine tak ma moje danova obet jakykoli smysl. Nelze pripustit, aby na ni nekdo parazitoval proti memu osobnimu zajmu.
17. Leden 2015 - 20:28
Obrázek uživatele Návštěvník
tělesný i duše (anonym)
I z dobrého a kvalitního kusu se může stát neperspektivní zmetek. Sedneš do auta, stejný king tě sestřelí a když budeš mít smůlu a nehodí tě zrovna na hřbitov, tak si mezi námi. Jenže my jsme zmetci od narození, tak nám to nepřijde, ale pro úplně zdravýho, který doteď mohl všechno na co si vzpomněl a během vteřiny konec, to musí být naprosto strašný. Tohle bych nechtěl zažít, asi nic horšího nemůže být.
17. Leden 2015 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
proboha, proč (anonym)
"inkluse"?
17. Leden 2015 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
I z dobrého a kvalitního...Tak existuje i zdravotni a socialni pojisteni nebo individualni uspory, ktere zcasti tlumi dopad podobnych zivotnich havarii. Ale aby takove pojistky fungovaly, je treba silna ekonomika, a pozadavkum te musi byt prizpusobeno i skolstvi. Pokud se ale bude plytvat zdroji na vzdelavani hloupych deti na ukor deti chytrych a prumernych, narodni ekonomice to rozhodne neprida, a neposili to ani socialni a zdravotni system, ani individualni prijmy a uspory ekonomicky aktivnich obcanu.
17. Leden 2015 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
tělesný i duše (anonym)
Zkus si zjistit, co pokrývá zdravotní pojištění, jestli máš dost let zaplaceného sociálního pojištění a jestli máš tolik nasyslených úspor, že z nich dokonce života budeš hradit léky, kompenzační a zdravotní pomůcky. A až budou o tobě o tobě rozhodovat ty dnešní "chytré" děti, tak se budeš divit i ušima. Buď si: a) provokatér b) srandista c) blb
17. Leden 2015 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Zkus si zjistit, co pokrývá...A pokud o mne budou rozhodovat dnesni hloupe deti, ktere budou mit navic mensi rozpoctove zdroje, tak na tom snad budu lip?
17. Leden 2015 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Zkus si zjistit, co pokrývá...Jo, a jinak zivot neprivilegovaneho Cecha dnes tak jako tak nestoji za moc, i kdyz je relativne zdravy. Pokud bych mel jeste navic trpet nejakym vaznym zranenim ci nemoci, asi bych svuj zivot predcasne ukoncil. Pravdepodobnost, ze by mi v tom ma nemohoucnost zabranila, neni prilis velka. Ale i kdyby k tomu snad doslo, myslim, ze bych tu ani tak dlouho nesmrdel. Mrzaci, kteri nemaji k dalsimu zivotu dostatecnou motivaci, se prece snadno podavaji i banalnim nemocem, kterym jednoduse odmitnou vzdorovat.
17. Leden 2015 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
tělesný i duše (anonym)
Tak a) b) c) se škrká. Že budeš realista to mě vůbec nenapadlo. Máš u mě palec nahoru.
17. Leden 2015 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
Ono stačí když některé rozmazlené parchanty do školy vozí nastrojená maminka mercedesem a druhý nemají ani na oběd! Tak to už jsou dost rozdělené! Tak co si ještě vymejšlíte za Pí.....y!
17. Leden 2015 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
To téma jako by založil...Temer naprosto souhlasim. Snad jenom, ze v "temer idealnim svete" by snad opravdu mely mit telesne postizene deti ve vyssich rocnicich zakladnich skol moznost si vybirat, zda byt inkludovane, nebo separovane - jak zde dost presvedcive pred chvili nadhodil "TiDM".
17. Leden 2015 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Péťa (anonym)
Nedochazi vam, ze jako danovy...Ano,jako daňový poplatník musíte mít ze školství zisk.Proto budete platit speciální školy navíc?A koho zajímá Váš osobní zájem?
17. Leden 2015 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ano,jako daňový poplatník...a) Lepe separovat debily, imbecily a idioty do zvlastnich skol, nez je vzdelavat s obecnou detskou populaci, a nastavit kvuli nim latku obecnych vzdelavacich standardu prilis nizko. Nevzdelana ekonomicky aktivni populace se totiz ve svych dusledcich dosti podoba hloupe populaci - minimalne v tom smeru, ze je ekonomicky malo vykonna. Zejmena potom v soucasne Evrope, kde je ekonomika hodne postavena na sluzbach, designu, vyzkumu, vyvoji, vede - a mene treba na hlubinnem dobyvani uhli ci vrtani se v hnoji. b) Muj osobni zajem je v tomto smeru stejny jako osobni zajem drtive vetsiny danovych poplatniku - mozna s vyjimkou nekterych nekritickych rodicu hloupych deti, kteri si nechteji priznat, ze jejich deti na normalni zakladni skolu proste nemaji.
17. Leden 2015 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Není už toho takhle na...Jano, v jaké škole jsi se učila Ty (děti se učili)?
18. Leden 2015 - 2:56
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Není už toho takhle na...Jano, v jaké škole jsi se učila Ty (děti se učili)?
18. Leden 2015 - 2:56
Obrázek uživatele Návštěvník
:-( (anonym)
To téma jako by založil...Obsahově nejlepší příspěvek, bohužel však s povícero pravopisnými chybami. Škoda.
18. Leden 2015 - 3:07
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
Zkus si zjistit, co pokrývá...Ale hlavně je to lhář. Zde se vydává za tuzemského daňového poplatníka, zatímco na diskusi o cinkání klíči (klíčema) o sobě tvrdí, že již před mnoha lety odsud odešel do zahraničí.
18. Leden 2015 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ale hlavně je to...Ja jsem se nevydaval za tuzemskeho danoveho poplatnika, ja jsem jen rekl, ze jsem danovy poplatnik. Mozna se ti to bude zdat divne, ale hloupe deti jsou ve vsech zemich sveta.
18. Leden 2015 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ale hlavně je to...Krom toho, hnidopichu, CR pravidelne navstevuji, a skoro pokazde, kdyz si u vas neco koupim, mi vas stat bere i DPH. A nesnaz se tu tvrdit, ze z DPH se skolske vydaje nefinancuji. DPH patri k prijmum statniho rozpoctu, a tedy ulehcuji veskere jeho vydaje, at jiz jsou konkretni technikality fungovani verejnych rozpoctu v CR jakekoli.
18. Leden 2015 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Krom toho, hnidopichu, CR...A kde že to bydlíš?
18. Leden 2015 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
A kde že to bydlíš?V Zapadni Evrope.
18. Leden 2015 - 15:45
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
a) Lepe separovat debily,...Tak, jak na jiných diskusních vláknech s Vámi nesouhlasím, tak teď s Vámi souhlasím. Mám dost známých mezi učiteli a sám jsem kdysi pracoval v kulturní a školské komisi. Je neštěstí pro normální děti i učitele, když se jim do třídy dostane sice možná inteligentí, ale jinak naprosto nezvladatelné dítě, např. cikánské (a to nejsem rasista). V tu ránu je systém výuky zbouraný a veškerá energie vyučujícího se spotřebuje jen na to, aby tento "začleněný" nezmrzačil někoho ve svém okolí. Proto jsem i nadále proto, aby fungoval systém zvláštních (dříve pomocných) škol. Vím o čem mluvím, bydlím v Severních Čechách, kde je tato otázka nanejvýše aktuální.
18. Leden 2015 - 16:13
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Tak, jak na jiných...Teda - zas je jednou shodneme. To je panecku terno :D
18. Leden 2015 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
No (anonym)
V Zapadni Evrope.Vypadá to na Anglii s jejím štědrým sociálním systémem. Ani na té diskusi D(éžo) neupřesnil, kde a čím se živí.
18. Leden 2015 - 17:49

Stránky

Přidat komentář