43 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Injekce u zubaře

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Klára Křikavová (anonym)
Zajímalo by mně,jak je to s injekcí u zubaře. Moje zubařka mi ji moc nechce dávat a tak často trpím a tím se zároven i bojím chodit k zubařovi. Přitom je ale přece hrazená pojištovnou ne? A i kdyby nebyla,tak si ji ráda zaplatím. Mám sice cukrovku,ale to si myslím že není problém. Nyní mám poměrně hluboký kaz a zub mně velmi bolí,ale při představě že bych injekci nedostala,tak dál radši trpím. Už mám za sebou i zákrok na zubní pohotovosti a k zubařce se chystám,proto by mně zajímalo jak to je..díky za názory a odpovědi.
11. Leden 2011 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
karlos (anonym)
pokud je kaz dost hluboký, sám lékař automaticky injekci dává, záleží co doktor jiné praktiky, ale upřímě řečeno pokud je dobrý zubař s dobrým vybavením, tak injekce není třeba. Já mám větší paniku z té injece.
11. Leden 2011 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Při vrtání kazu se analgetika nepodávají, protože zubař vrtá tak dlouho, dokud pacient neucukne. To je pro něj signál, že už je kaz odvrtaný. Vypadá to jako sranda, ale vím to od svého kamaráda zubaře.
11. Leden 2011 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Zajímalo by mně,jak je to s...Chodím k soukromého zubaři a ten se mi automaticky vždy ptá, zda chci injekci, když ví, že by to mohlo bolet. Podle jeho doporučení si ji vždy nechám dát. Myslím, že to drobné chvilkové bodnutí do dásně je naprosté nic, proti vrtání do zubu... Sám jsem pak naprosto v pohodě a doktor také. Teď se dokonce na návštěvu svého zubaře vždy těším :-) Už asi 3 roky mi nic nevrtal, každý 1/2 rok chodím na kontrolu. Určitě na to má také vliv, že dlouhodobě chodím každý 1/2 rok ke své zubní hygieničce, které mi vždy dokonale očistí zuby od zubního kamene. Trvá to hodinu a platím 1 000,- Kč. Za ten klid se to rozhodně vyplatí. Zuby si také čistím sonickým kartáčkem Philips, používám mezizubní kartáčky, jemný kartáček na zadní stěnu posledních stoliček a dentální niť.
11. Leden 2011 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
aji (anonym)
Jednou jsem dostal 2 z každé strany jednu a vše bylo v pohodě. Pak jsem jako řemeslník potkal zákaznici, která se chtěla domluvit a když jsem něco mumlal, tak jen řekla "aha no nic, tak někdy jindy" a já měl hodně práce jí pak vysvětlit, že to byly injekce od zubaře a ne nějaká pořádná štaprle něčeho...No jo no...:-)
11. Leden 2011 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rea (anonym)
ahojte, zubaře se děěěěsně bojím, taky proto jsem u něj vážně dlouho nebyla (stydím se) jenže nakonec jsem si našla moc hodného doktora, který se mnou asi trénuje na vystrašený děti. Injekci si vyptám pokaždé (dokonce i na mrtvý zub, což moc dávat nechce ale nechá se ukecat) a nikdy jsem ji neplatila... Takže záleží na přístupu a pochopení doktora. A pro ty,co nemají rádi jehly jako já: doktor mi tam na mou žádost vždy mázne něco předem, takže vpich necitím ani náhodou, jen trošku zatlačení, jak mi jehla zajede do dásně, ale to spíš polechtá. stojí to za to, nepříjemné zvuky a pachy sice zůstanou ale bolest není a to je rozhodující...
11. Leden 2011 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta (anonym)
Já si nechávám dávat injekci při každém vrtání, je to jen drobné píchnutí, vůbec to nebolí, jen je tam takový nepříjemný tlak, nic víc. Zubař mě sice kolikrát říkal že to vrtání nebude bolet, přesto nakonec i když to bylo umrtvené, tak jsem to občas na sekundu ucítil, takže si ani nepředstavuji jak by to bolelo bez injekce, pokud člověk nemá zdravotní komplikace, které by mohli bránit té injekci, tak doporučuji umrtvit, to bodnutí jehlou je opravdu nic.
11. Leden 2011 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
infinity (anonym)
Rea: prosím kde je tento zázračný a hodný zubař?
11. Leden 2011 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Bearnsdorf (anonym)
Na mne injekce ucinkuji malo. Musim dostat i 2 a dlouhou jehlou az ke kosti. Takze vrtani zasadne bez injekce, u trhani boli pomalu injekce vice, nez potom ta doznivajici bolest po trhani
12. Leden 2011 - 7:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Dnes jsem dostala u zubaře injekci do dolní pravé i levé části. Jsou to již 3 hodiny a to brnění a tupost vůbec nepolebuje. Dokonce mám i tupou celou pravou líci a ucho. Brad a spodní ret mne silně brní a vůbec nemám cit. Co mám dělat? Mám si dát studený nebo teplý obklad? Nemám totiž kontakt na svoji lékařku. Děkuji mc.
28. Únor 2011 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
Dnes jsem dostala u zubaře...Ahoj,nejlepší nedělat nic ono to samo odezní za pár hodin.Mám stím své skušenosti.
28. Únor 2011 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Máma 10-letého (anonym)
Dítěti (10) dala zubařka 3 injekce na víc kazů (musím lépe na dítě dohlížet při čištění zubů). Natekla mu ústa, tváře, nos. Už 3. den nemůže moc jíst, bolí to a odumřela mu zčásti sliznice v puse - odpadává, dásně ještě trochu krvácí. Je to standardní postup ? Přemýšlím o návštěvě dětské lékařky.
5. Květen 2012 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Matko, (anonym)
Dítěti (10) dala zubařka 3...mazej co nejdříve k lékaři , to by se nemělo běžně dít. Ať něco nezanedbáš a ať to děcko zbytečně dál netrpí! Já bych u svých dětí na nic nečekala a raději letěla na pohotovost (než čekat do pondělka).
5. Květen 2012 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Může to být klidně nějaká alergie. Neváhej a leť tam hned. Píchnou mu třeba kolagen, nebo něco jiného proti příp. alergii, ošetří a doporuší, co s těmi dásněmi a odumírající sliznicí. To není legrace. A pak dej vědět, držím palce!
5. Květen 2012 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Navrtání zubu by se injekci dávat nemnělo ,pokud se dá tak na velice hluboký kaz a hned vytáhnout nerv.Náš zubař je starší zkušený a injekci dává opravdu až je to podle něj nezbytné. Každý je ovšem jiný a když má pacienta o kterém si myslí že by to nezvládli tak mu tu injekci dá ale zaplatí ji.
5. Květen 2012 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Tak jak malej, už je to lepší?
6. Květen 2012 - 7:23
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Co malej (malá?), držím palce!!!
7. Květen 2012 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
simi (anonym)
Při vrtání kazu se...Ano, souhlasím, já si na vrtání sama injekci poručila a musela jsem ji platit. Nyní se chystám na pohotovost, bolest neustoupá, právě ten vrtaný zub. Nevím co sním mám, ale nezabírají léky na bolest.
23. Červen 2012 - 4:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Daša (anonym)
Já si o injekci vždy řeknu a vždy řeknu, že si ji klidně zaplatím. Takže ji dostávám i na malý kaz. Mám příliš nízko práh bolestivosti, tak bych se bez injekce zbláznila. Vím, že má (před několika lety) předchozí zubařka ji nechtěla dávat a tím, co mi řekla potvrzuji příspěvek jednoho z předchozích pisatelů-odsekla mi "nene, já bych pak nevěděla, kde jsem". Uvědomila jsem si tu hrůzu, že jen aby zubař věděl "kde je"-vezme si rukojmí pacienta a jeho výkřik bolesti! To je ve 21. století snad nepřípustné!
23. Červen 2012 - 5:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Opik (anonym)
Tak jsem se právě vrátila od nové zubařky. Injekci nedala, řvala jsem, že jsem musela bejt slyšet až na ulici :-(. Jsem z toho celá špatná, už to sice nebolí, ale představa, že tam zase půjdu :-(. Našla jsem jí na znamylekar a tam všichni chválili. Mám nízkej práh bolesti a když mě zub bolí i při doteku, dalo se očekávat, že při vrtání to bude katastrofa. Prý byl kaz mělký a na to netřeba injekce, tolik to prý nebolí a je to jen chvilka. No chvilka to pravda byla a možná to někoho nebolí, ale mě teda jo. Nechápu na co byť chvilku trpět, když to není potřeba. Jak ve středověku..Přítelova zubařka nabízí injekci pokaždý. Sehnat dneska slušnýho zubaře je zřejmě nemožný :-(. Asi budu muset hledat dál :-(
10. Září 2012 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
vojta (anonym)
Dobrý den rád bych se zeptal jestli bolí injekce u zubaře v předstihu děkuji za odpověd..
2. Leden 2013 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Vojto, (anonym)
Dobrý den rád bych se...injekce tolik nebolí,jen malinko to píchne,ale vůbec se toho nemusíš bát.Já se zubaře hodně bojím,ale když bych věděla,že mi pokaždé píchne injekci,tak bych neměla žádné obavy,pak už nic necítíš,pohoda.
2. Leden 2013 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Anonym (anonym)
Injekce je to nejmenší. Lehoulince to píchne a pak už není nic cítit ;) netřeba se bát
15. Únor 2013 - 10:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Mám rovnátka už rok a jeden ze zubů byl ještě mléčný tudíž mi ho museli vytrhnout můj zubař i přes to že by to prý moc nebolelo mi dal ale injekci na umrtvení,ta injekce když vám jí píchne je sice nepříjemná ale jsem určitě ráda že mi jí dal protože vím že by mě to moc bolelo.Předevčírem jsem byla u zubaře zase a tentokrát mi vrtal díru do dásně aby se mohli dostat k zubu který by mi narostl po tom mléčném aby mi hned na to dali zámeček aby hned od začátku rostl rovně, a opět mi zubař dal injekci ale tentokrát 2 s každé strany, po dobu toho zákroku co mi to dělal jsem vůbec nic necítila je pravda že injekce je nepříjemná ale tu chvilku se to dá vydržet :)
6. Březen 2013 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli mi zubař může dát injekci na požádání, nebo jestli jsou nějaká pravdila, kdy se injekce nedává. Mám nízký práh bolesti a potřebuji ji i při vrtání. Má předchozí zubařka mi dávala injekci automaticky i při vrtání a nyní jsem s tím měla problém.. Děkuji
12. Duben 2013 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Terka (anonym)
Dobrý den, mám jeden dotaz. Příští týden mám jít k zubaři. Bude mi trhat mlecny zub s injekci samozřejmě. Injekce mi ani tak nevadí spíše mám strach že nezabere . S každým s kým se bavím říkají že nic neucitim. Moji setre totiž jednou nezabrala. Budu to mít poprvé s injekci. Tak prosím o jakoukoli odpověď. Děkuji předem.
10. Červen 2013 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Krysa (anonym)
Jeden z původních příspěvků mě teda dostal - prý se injekce nedává proto, že když pacient cukne, tak je to známka toho, že kaz je odvrtaný.. Co to je za pitomost?? Tomu, kdo tohle tvrdí, asi nikdy nevrtali pořádnej hlubokej kaz! Injekce by dneska už měla být samozřejmost a zubař by jí měl automaticky nabídnout. A na požádání by absolutně neměl diskutovat (pokud není nějaká kontraindikace u pacienta) a injekci dát. Pokud vás doktor odmítne, nechoďte k němu.
23. Září 2013 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Sestra (anonym)
Jeden z původních...Samozřejmost je injekce k vrtání velmi hlubokého kazu, který může lékař zdrav.pojišťovně vykázat na základě RTG snímku, k vrtání mělkého kazu si pacient injekci hradí, cena u běžného stomatologa by neměla přesáhnout 150 kč. Je jasné, že na nějaké soukromé stomatolog.klinice za lokální anestezii zaplatí pacient i 400 kč.
23. Září 2013 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Zub (anonym)
Samozřejmost je injekce k......k vrtání mělkého kazu si pacient injekci hradí... A tuhle blbost máte odkud?
23. Září 2013 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Sestra (anonym)
...k vrtání mělkého kazu...Tak za prvé to není blbodst! Za druhé jsem zdravotní sedstra, i když né u zubaře, ale vím to a to i ze své vlastní zkušenosti.
24. Září 2013 - 19:33

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama