Reklama

Kdy a jak podporovat cévní systém

O podpoře cévního systému byste měli začít uvažovat, pokud máte sklon následujícím potížím: rozšířené, praskající žilky, křečové žíly, hemoroidy, studené a těžké končetiny, bledá, špatně prokrvená kůže, otoky končetin. Existuje mnoho bylin a přírodních látek, které mohou pomoci uchovat zdravé cévy.

Bromelain: Výzkum ukázal, že bromelin inhibuje zánět a usnadňuje hojení zranění. Díky jeho rychlému účinku je obzvlášť vhodný na krátkodobé záněty. 

Extrakt z kaštanu Kaštan  snižuje křehkost kapilár, což potenciálně může vést ke zmírňování otoku dolních končetin. Kaštan koňský vykazuje schopnost zvyšovat kontraktilní potenciál elastických vláken v cévách, což vede k lepšímu krevnímu oběhu v dolních končetinách. 

Rutin: Výzkumy naznačují, že rutin může podporovat zpevňování kapilár. Může pomáhat zlepšovat elasticitu cév, a tudíž podporovat regulaci krevního tlaku. Má se za to, že rutin podporuje normální krevní srážlivost. Rutin může podporovat zmenšování zánětů. 

Borůvky: Antokyanosidy v borůvkách působí na snižování propustnosti cév a redistribuci krevního oběhu. 

Reklama

Extrakt z hroznového semene: je zdrojem oligomerních proantokyanidinů (OPC) – směsi flavonoidů, které mají antioxidační účinek, vážou se na kolagen a udržují nebo obnovují jeho flexibilitu a celistvost, jež jsou důležité pro strukturu a funkci pokožky, kostí, cév a svalových buněk. 

Extrakt z řebříčku (Achillea millefolium): Má se za to, že řebříček inhibuje zánětlivou reakci. 

Výtažek z lípy (Tilia spp.): Zředuje krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angině pectoris a infarktu myokardu a mrtvici. 

Extrakt z gotu kola ((Centella asiatica -pupečník asijský): Studie ukázaly účinné působení na křečové žíly a žilní nedostatečnost zlepšováním struktury pojivové tkáně. 

Extrakt z hlohu (Crataegus oxyacantha): Působí příznivě na oběhový systém, má vazodilatační a protizánětlivé účinky, užívá se při hypertenzi i angině pectoris. 

Kajenský pepř (Capsicum annuum): reguluje průtok krve a posiluje srdce, tepny a kapiláry díky svým stimulačním účinkům na oběhový systém. 

Zdroj: Solgar

Reklama

Komentáře

Hana (Út, 10. 3. 2020 - 14:03)
Prosím,pokud píšete pro normální lidi,tak se nevyjadřujte odborně ! Na vážnosti to nepřidá.
Default User Image
Leja (Ne, 16. 6. 2024 - 20:06)

Rutin mi také velmi pomohl, měla jsem problém s křečovými žilami i hemoroidy. Na radu tchýně jsem začala používat rutin, hořčík (ten mi pomohl i na spánek) a kaštanový gelový krém na nohy - to ulevilo od pocitu těžkých nohou.

Default User Image
Karolína (Po, 24. 6. 2024 - 20:06)

Taky zařazuji kvalitní hořčík na regeneraci svalů i spánek. Často jsem bývala unavená a zároveň se mi strašně špatně spalo, začala jsem si kupovat Good night magnesium od Nordbo (kupuju na eshopu Alpik) a je to neskutečný, teď kupuji i jako dárek rodičům. :)

Default User Image
Isa (Út, 25. 6. 2024 - 17:06)

Ten good night hořčík je dobrý i pro regeneraci svalů? :) 

Default User Image
Karolína (Út, 25. 6. 2024 - 23:06)

ano, samozřejmě to není jen pro dobrý spánek, ale má funkci i na svaly jako běžné magnezium. :) Ale mají vyloženě i nějaký muscle relief pro svalovou úlevu, kdybyste hledala něco takového.

Reklama