Reklama

Dr. Mindellovy dietní návrhy

Než se rozhodneme pro určitou dietu, poradíme se především s lékařem. Když získáte dojem, že váš rodinný lékař nemá pro vás dostatek pochopení, můžete navštívit jiného odborníka na výživu.

Jestliže jste si vybrali dietu bez sacharidů nebo jen s jejich velkým ome­zením, dejte si pozor na náhradní „bezcukerná“ umělá sladidla, jako je sor­bitol, manitol nebo hexitol, což jsou v podstatě také sacharidy, které se metabolizují stejným způsobem, jen s tím rozdílem, že velmi pomalu.

Držíte-li dietu, která povoluje alkohol, sklenice vína před jídlem stimuluje žaludeční žlázy k větší sekreci a tím k účinnějšímu trávení.

Pijete-li víno, pak nezapomeňte, že bílé má méně kalorií než červené.

Jíte-li praženou kukuřici nebo jiný nízkokalorický zákusek, pamatujte si, že slazená kukuřice má dvojnásobek kalorií.

Reklama

Když máte podle kuchařky přidat do jídla smetanu, nahraďte ji netuč­ným jogurtem a uchráníte se před zátěží 300 kalorií.

Nezapomínejte, že při sníženém příjmu potravin začne tělo usilovně šet­řit při výdeji energie. Proto většina omezujících diet nemá bez současné in­tenzivní pohybové aktivity naději na žádný úspěch.

Dávejte si pozor na některé speciality jako: Želatinový dezert je netučný. Grapefruity pomáhají snižovat váhu. Ovoce obsahuje malý počet kalorií.

Maso, i libové, obsahuje nejméně třetinu tuku.

Nejvíce tuku mají uzeniny, i když se u některých zdá, že tuk neobsahují.

Když jíte, posaďte se a jezte v klidu a pomalu. Jestliže si myslíte, že ve stoje a při rychlém polykání jídlo nevydá tolik kalorií jako v klidu, mýlíte se. Při jídle nečtěte a nedívejte se na televizi.

Ovoce se rovněž liší obsahem kalorií, jablka, hrušky a banány jich mají více než borůvky, jahody nebo mandarinky.

Když si vybíráte zeleninu, dejte přednost bobům před hrachem (ušetří­te 40 kalorií), špenátu před míchanou zeleninou (ušetříte 35 kalorií) a mís­to haše si dejte brambory se zeleninou (ušetříte 135 kalorií).

Nepodceňujete cibuli, dávka vařené váží 18 g.

Když se odhodláte počítat všechny kalorie, pak i lžíce lecitinu vydá 50 kalorií a tobolka 8.

Pokuste se zavést jeden den v týdnu jako postní. Tento zvyk měli i staří Řekové.

Zdroj: Earl Mindell - Vitamínová bible

Reklama

Komentáře

Robinsonka (St, 19. 9. 2012 - 06:09)
Spoustu diet najdete také na stránkách Žij zdravě http://www.zijzdrave.cz/jidlo/diety/
Je tam ale i návod jak zhubnout a váhu si opravdu udržet.
http://www.zijzdrave.cz/
dukanova (Ne, 28. 10. 2012 - 15:10)
skusal niekto dukanovu dietu? http://www.topdieta.sk/
alebo (Ne, 28. 10. 2012 - 15:10)
tuna tento link dukanova diéta co vy na to? [url]http://www.topdieta.sk/[/url]
nie (St, 16. 1. 2013 - 17:01)
ja som dukanovu dietu skusala http://diety.naschudnutie.sk/ a nic z toho, preto som zacala chudnut normalne [url]http://hubnuti.peknetelo.eu/[url]
Zdravestravovane.eu (St, 29. 5. 2013 - 12:05)
Mohu doporučit odzkoušené recepty a velice přínosné články a webu http://zdravestravovani.eu/, které pomohly nejen mě, ale i spousta dalším lidem.
Seithann (Čt, 22. 8. 2013 - 18:08)
Blbě jej stravuješ!PROTO! ZA A...DEJ TROJNÁSOBEK VODY,VAŘ 1 MIN.VYLIJ VODU,NECH USTÁT ČTVRT HODINY,PROLIJ STUDENOU VODOU.OKAPAT,NECHAT VYCHLADIT,PŘIDÁVAT-MALÁ RAJČATA!NA ČTVRTKY,NASTROUHANÝ SÝR NA JEMNÉ NUDLIČKY,OLIVY CELÉ,MRKEV NA JEMNÉ NUDLIČKY SYROVOU, BOBULE HROZNOVÉHO VÍNA,PROMÍCHAT,JÍST CHLAZENÉ!!A.J.
Reklama