Reklama

Bezlaktózová či bezgalakózová dieta

Osoby, které z důvodu svého onemocnění musí po celý život držet dietu (bezlaktózovou nebo bezgalaktózovou), kromě eliminace mléka a mléčných výrobků musí dávat pozor i na "skryté zdroje" laktózy, příp. galaktózy, která vzniká enzymatickým štěpením laktózy. Při koupi potravin je třeba si důkladně přečíst na obalu složení výrobku. Taktéž je třeba si ověřit složení léku.

Kde najdeme laktózu?

Zdroje laktózy a výrobky, do kterých má být přidávaná:

-     mléko, smetana, podmáslí, syrovátka, jogurty, kefíry, sýry.

Reklama

-     pečivo a jiné pekařské výrobky,

-     koláče, zákusky, dorty,

-     zmrzlina, sladkosti, čokoláda,

-     upravené vločky, chuťovky,

-       bramborová kaše v prášku, instantní polévky, mléčné nápoje v prášku (např. horká čokoláda),

-     margarín,

-     salátové dresingy, krémy, majonézy,

-     palačinky, suchary, čajové pečivo,

-     v některých lécích, např. vitaminy atd.

Zdroj: Bezlepková a bezmléčná dieta, nakladatelství CPress

Reklama

Komentáře

Karel (St, 13. 10. 2010 - 22:10)
Dnes jsou běžně k mání přípravky rozkládající laktázu.
Mare (Po, 18. 10. 2010 - 22:10)
Chtěl si napsat rozkládají laktózu - mléčný cukr? Laktáza je ten přípravek - enzym, který laktózu štěpí a lze si ho koupit v lékárně.
juju (Pá, 14. 1. 2011 - 05:01)
hey,find wow gold click here
hey,find [url=http://www.wowtot.com]wow gold[/url] click here
HSFSGFDS123 (Čt, 22. 3. 2012 - 04:03)
Calvin Klein Boxer Men’s Valentine underwear from Dead Good Undie. Calvin Klein Underwear En otros países es tres vecesmás, lo que encarece las hipotecas, indica. Calvin Klein Another type of underwear formen will be the brief.
sas (Út, 24. 7. 2012 - 03:07)
casino online and aams online org
Terka (Út, 27. 8. 2013 - 17:08)
Dieta není , je jen strach!....kdo ti jej vysílá?Mnohdy výrobce!Nejde tovar na odbyt!? Vymyslí jiný,vychválený jím,lotrem!
bezlaktózáč (Pá, 17. 1. 2014 - 22:01)
Dobrý večer, máte-li zájem dozvědět se více o intoleranci na laktózu, právě vznikl nový web, kde najdete všechny potřebné informace! Mrkněte zde: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/
bezlaktózáč (Pá, 17. 1. 2014 - 22:01)
Dobrý večer, máte-li zájem dozvědět se více o intoleranci na laktózu, právě vznikl nový web, kde najdete všechny potřebné informace! Mrkněte zde: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/
bezlaktozac (St, 12. 2. 2014 - 14:02)
Dobrý den, ráda bych Vám představila nový web zabývající se nesnášenlivostí laktózy, tedy její intolerancí. Pozor, příčina trávicích obtíží může být somatická! Najdete zde všechny potřebné informace týkající se tohoto onemocnění: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/ Pokud se Vám stránky budou líbit, budu ráda za sdílení a doporučení. Mrkněte i na náš facebook a staňte se fanoušky!
Přeji krásné dny a pohodu v bříšku!
postar (St, 20. 3. 2013 - 12:03)
Dost dobré a podrobné informace o bezlaktózovou dietu a také vzorové jídelníčky najdete i zde http://www.dietyachudnutie.sk/diety/diety-upravujuce-zivotospravu/bezklaktozova-dieta/ Proklikáte se ik dalším dietám, zatím nejobsáhlejší web s touto tematikou, co jsem našel!
Reklama