Reklama

4 látky pro podporu energie: maca, guarana, cordyceps a magnézium malát

Energie je základním pilířem našeho každodenního života. Bez dostatečného množství energie se cítíme unavení, zmatení a nejsme schopni plně využít svůj potenciál. Naštěstí existuje několik přírodních látek, které mohou podpořit naši energii a vitalitu, a to bez potřeby přílišných stimulantů nebo umělých látek. Mezi tyto látky patří maca, guarana, cordyceps a magnézium malát.

1. Maca:

Černá maca je kořenová rostlina původem z peruánských And. Je známá svými adaptogenními vlastnostmi, což znamená, že pomáhá tělu přizpůsobit se stresu a zlepšuje celkovou výkonnost. Černá maca je také bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, což napomáhá zvyšování energie a vytrvalosti.

Guarana je další přírodní látka, která je známá svými povzbuzujícími účinky. Pochází z semene rostliny Guarana, která je původem z Amazonského pralesa. Obsahuje přírodní formu kofeinu, která se uvolňuje postupně, což zajišťuje dlouhotrvající energii a vyhýbá se prudkým účinkům, které může mít syntetický kofein.

Reklama

Cordyceps je typ houby, který se tradičně používá v čínské medicíně kvůli svým mnoha zdravotním výhodám, včetně podpory energie a vitality. Obsahuje bioaktivní látky, které zvyšují průtok krve a kyslíku v těle, což může vést k zvýšenému výkonu a vytrvalosti.

Magnézium je minerál nezbytný pro mnoho biochemických reakcí v těle, včetně těch, které jsou spojeny s produkcí energie. Magnézium malát je forma magnesium, která je dobře vstřebatelná a může pomoci snižovat únavu a zvyšovat energetickou úroveň.

Je důležité si uvědomit, že každý člověk je jedinečný a může reagovat odlišně na tyto látky. Je proto vhodné začít s nižší dávkou a postupně ji zvyšovat, abyste zjistili, jaký účinek mají na vaše tělo. Doporučuje se také konzultovat s lékařem před začátkem užívání jakýchkoli doplňků, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky. S vhodným výběrem a správným použitím vám tyto přírodní látky mohou pomoci zvýšit vaši energii a vitalitu, a to bez nepříjemných vedlejších účinků. Nizozemská firma Mattisson nabízí i komplexní doplněk stravy s černou macou, guaranou, cordycepsem a magnézium malátem - Mattisson Energy support.

Zdroj: Mattisson

Reklama

Komentáře

Default User Image
Lída (Ne, 28. 4. 2024 - 20:04)

Je mi 55 a mohu doporučit macu rozhodně. Celkově se teď snažím trochu upravit životní styl, abych se udržovala co nejvíce fit. Ráda chodím na procházky, snažím se předcházet nemocem jako je chřipka a rýma vykuřováním domu pomocí šalvějí (tu jsem si začala kupovat zde https://jungleway.cz/kategorie/vune , začala jsem jíst opravdu hodně zeleniny a zdravé tuky (můj syn se zajímá o výživu, tak mi v tom radí) a Maca prášek jsem používala při přechodu a byla jsem moc spokojená. :)

Default User Image
Linda (St, 22. 5. 2024 - 21:05)

Já jsem byla třeba tak půl roku úplně vyřízená a bez energie. Zjistila jsem, že mám dominanci estrogenu a tak jsem začala zdravější životní styl, šetrná přírodní kosmetika - včetně přírodních barev na vlasy nebo laků na nehty a omezila jsem vysokozpracované potraviny. Hodně to pomohlo i když to chvilku trvalo :D

Default User Image
Ivča (So, 25. 5. 2024 - 07:05)

prosím a máte tip na nějaké ty přírodní barvy na vlasy a vydrží? Já jich pár zkusila a moc nedržely :(

Default User Image
Linda (So, 25. 5. 2024 - 20:05)

Objednala jsem si už druhé balení tady https://www.bellitia.cz/vlasova-kosmetika/barvy/ a právěže vydržela suprově. Přijde mi, že se nechce vůbec vymývat :D

Reklama