9 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

implantace fakických čoček

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
elis (anonym)
Všude se mluví o laserové operaci očí ale nemůžu najít žádnou nezávislou stránku o implantaci čoček..Mám 7 dioptríí a laserová operace se mi zdá nevhodná, vzhledem k výši dioptríí i toho, že je to podle mě přílišný zásah do oka..Máte někdo zkušenosti nebo uvažujete o implantaci čoček? Můžete mi říct nějaká pro a proti?
18. Listopad 2006 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
spectrum (anonym)
Žádné zkušenosti? Pro a proti? Delší dobu o tom přemýšlím, ale najít něco na Internetu sebou nese téměř nulový výsledek...
20. Červen 2007 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Zajdi si k očnímu lékaři, on ti to vysvětlí dokonale, navíc ti může i říct, jestli je tvoje oční vada pro implantaci čoček vhodná. Eventuelně ti doporučí oční kliniku, kde se implantací zabývají a můžeš se informovat i tam.
20. Červen 2007 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
IMP (anonym)
Ahoj, asi už to není aktuální, ale kdyby jo, tak si o tom promluvit s mudr. Petrem Novákem. Výborný lékař, i z vlastní zkušenosti ( implantoval mi čočku... )
8. Srpen 2007 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
je mi skoro 23 a mám 4 dioptrie na obou očích. Nosím čočky a občas brýle a i když to beru jako součást svého života, samozřejmě mi to docela vadí. laseru se bojím a hlavně podle očařky jsem na to mladá a taky studuju, což může přinést další zhoršování. A čekat deset let na to až budu po dětech, se mi nechce. navíc tahle metoda je vratná, což je obrovské plus. Dnes jsem náhodou narazila na popis metody ICL a hrozně mě to zaujalo. Sice je to drahé, ale investovat do toho mi nevadí. Kdo to máte za sebou? můžete k tomu napsat co nejvíc? Jak dlouho jste byli omezení a jak? bylo to bez komplikací? každá operace nese rizika tak by mě zajímalo jaká jsou u téhle. Na internetu něco je, ale osobní zkušenosti jsou přece jen mnohem lepší.
30. Duben 2009 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Ahoj,mám rok a půl po operaci,měl jsem +4 na dálku a+7 na čtení.Brýle jsem nosil 50 let.Byly mi nabídnuty multifokální implantáty s tím,že mě zbaví brýlí úplně.Výsledek je,že mi zbyly +4 na blízko,rozostřené vidění,výrazné prolínání obrazu na přechodových hranách,výrazný jev"glare" - přesvětlení oka vnějším světlem nejen od přímých zdrojů,ale i z odrazů a bílých ploch. Třeba koukat v TV na hokej mi rve oči.Takže výhoda nenošení brýlí mě přišla dost draho ve ztrátě zrakové pohody.S brýlemi jsem viděl daleko lépe.A nikdo mě nevaroval.
9. Květen 2009 - 10:49
Obrázek uživatele Návštěvník
andrea (anonym)
mám za sebou operaci ICL. po zákroku mi hrozil glaukomový záchvat(zelený zákal) a s vys.tlakem v oku mám potíže i několikátý týden po operaci, to provází i nepříjemné pnutí na čele a zkapalněné vidění. jestli operaci podstoupit, at zváží každý sám, ale je to velké riziko, svoji dceru bch na to neposlala!! všude jsou úžasné reklamy plné spokojených pacientů,ale nezapomeňte, že jsou i nepovedené případy.
22. Květen 2013 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
alice (anonym)
Ahoj,mám rok a půl po...pane Jiří, docela jste mě vylekal. já mám po kontrole údajně vidění v pořádku,ale jakmile přijdu do umělého osvětlení a tmavších prostor, vidím hůř, objevují se kruhy kolem světel apod. pevně doufám, že se to zlepší!! mám 4týden po operaci ICL. lékaři mě uklidňují, že si oko stále zvyká,ale už mě to začíná celkem znervoznovat...
22. Květen 2013 - 20:59

Přidat komentář

Reklama

Reklama