0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ideální počet dětí

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Jaký počet dětí je pro vás ideální? My máme 2 syny a uvažujeme o třetím dítku :-), ale nejsou tři děti v dnešní době hodně? Andrea
21. Leden 2007 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Rachel (anonym)
Prosim Vas,co to je za hloupou otazku? Je snad dulezite jak vy to utahnete fyzicky,psychicky i finacne a ne co na to rekne okoli!V dnesni dobe je normalni mit i vice deti...8,9,7,5...znam tolik rodin! Jen na to clovek musi mit taky DAR! Vubec neni dulezity co na to druzi...!!!
21. Leden 2007 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Negev (anonym)
Už to, že žádáte o radu, kolik mít dětí, je vlastně varující. Bude to vaše dítě, vy ho porodíte, vy ho budete milovat, vy k němu budete v noci vstávat, když bude nemocné. Takže je to jen a jen vaše věc. Dítě je živá bytost, ne módní doplněk, který je každý rok jiný. Jistě se rozhodnete správně sami.
21. Leden 2007 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
koblížek (anonym)
jak se říká jedno málo tři moc, ale přesně je to na každym jak a na kolik capartů se cítí :)
25. Duben 2007 - 0:21
Obrázek uživatele Návštěvník
kakabus (anonym)
tři děti je moc, já nesnesu ani jedno, takže můj názor, děti 0,0000
25. Duben 2007 - 1:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
21. 1. 2007 21:42:20, Rachel Prosim Vas,co to je za hloupou otazku? Je snad dulezite jak vy to utahnete fyzicky,psychicky i finacne a ne co na to rekne okoli!V dnesni dobe je normalni mit i vice deti...8,9,7,5...znam tolik rodin! Jen na to clovek musi mit taky DAR! Vubec neni dulezity co na to druzi...!!! Souhlas.Dokonale vystiženo!
25. Duben 2007 - 1:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Grulich (anonym)
V dnešní době je normální mít devět dětí?! U vás v Chánově třeba jo, ale jinak to není až zas tak obvyklý...
25. Duben 2007 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Evička (anonym)
2 nebo 3 děti jsou až dost. Pokud nejste ortodoxní věřící a neplánujete to stylem 1 styk=1 dítě. Já mám takovou rodinu v sousedství a nejsem z Chánova, ale z Prahy, z jedné klidnější čtvrti:) A není to rodina menšin. Ale nemají do toho daleko. Nedávno si pořídili dalšího uzlíčka a už loni měli nouzi o ošacení, tak nechápu jak to chtějí řešit do budoucna, ona je v domácnosti a on lítá po 3 zaměstnáních jako drak:) Takže ty děti ani moc nevidí. Jistě, taková výchova v takové rodině vede ke skromnosti, k poctivosti, sdílnosti....Ale když je potkávám krást v marketu, tak bych si za tím, na rozdíl od kněžích, nestála. A když je vidím v domácnosti, jak se cpou na jedné lavici za stolem a nemají ani místo ke hrám...A jak ty starší děti musejí kontrolovat úlohy mladším, přebalovat, prát...aby matka získala čas k modlitbě:) Já mám jedno starší dítě a k tomu malá dvojčata. A dobře si uvědomuju, jako moje babička, která měla takové moudro, že jen tolik dětí, kolik školních uniforem si můžete dovolit, že pořídit si další by znamenalo ho o dost ošidit. Nemyslím doslova těch dnešních 20 000,- kč na uniformu, to se zatím v Česku nezavedlo, ale za stejnou částku jsem pořídila počítač té starší a až ty malé vyrostou, budou potřeba aktovky, papučky....další dítě možná, až bude nejstarší samostatné. A navíc, rozvažte si, kolik péče můžete tromu svému "chovu dětí" věnovat. Protože ani peníze nejsou všechno, a rozdělit zájem mezi větší množství dětí, já nevím...Aby z toho nakonec nebyla jen planá fráze o Božské lásce. A skutek utek a následuje stesk na neopětování, jako ta má sousedka.
25. Duben 2007 - 10:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela ( Seve (anonym)
Jako bys to psala přes kopírák, Evi. Vedle nás ve vsi bydlí jedna podobná rodina. Jsou to nefalšovaní nepřizpůsobiví spoluobčané. Dětí mají (momentálně) 11, je mi jich líto. Co naděláme!
26. Duben 2007 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Michaelu/Se (anonym)
26. 4. 2007 13:00:05, Michaela ( Severní Čechy) Jako bys to psala přes kopírák, Evi. Vedle nás ve vsi bydlí jedna podobná rodina. Jsou to nefalšovaní nepřizpůsobiví spoluobčané. Dětí mají (momentálně) 11, je mi jich líto. Co naděláme! Takto uvažujících i mně je líto. Dnešní trendem evoluce již není základem myšlení-rodina,udržení rodu. Nýbrž globální svoboda-fyzická a mentální. Tímto ubírajícím se směrem by mohlo dojít,že jednou vymřeme jako živočišný druh./nebrat doslovně-osobní hypotéza/. Pokud jsi neměla na mysly "Černý mor"české populace.Pokud ano,názor zdílím.
26. Duben 2007 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Měla jsem na mysli ,,černý mor" naší populace. Pochopili jste to správně.
26. Duben 2007 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Wendy (anonym)
Je to blbé s černým morem. Parazit s podobnou strukturou a objemem spotřeby nemůže z různých biologicko-ekologických důvodů překročit 10% populace hostitele, pokud se to náhodou v přírodě stane, tak vymírají oba, pokud se ten hostitel zavčas nerozhodne toho parazita zahlušit.
26. Duben 2007 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Sany (anonym)
Ideální počet dětí je nemít žádné!!!
26. Duben 2007 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Bětka (anonym)
Kolik Vám je?Nic nevíte o životě!NĚKDY to může být ideální pro jedince ze zdravotních či sociálních důvodů, ale zevšeobecňovat to nemůžete!
8. Září 2008 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Victoria (anonym)
Pro mě je také ideální nemít žádné, ale je to individuální. Když někdo bude schopen uživit 10 dětí a starat se o ně s láskou, budiž mu to přáno. Vadí mi ale rodiče, kteří si nasekají děti a pak se k nim chovají hnusně nebo na ně vůbec nemají čas.
9. Září 2008 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Realita (anonym)
Ideální počet dění je nula.
9. Září 2008 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
10Datynka (anonym)
Ahojký...já sama jsem se touto otázkou taky dost dlouho zabývala...měla jsem dvě děti z prvního manželství...pak jsem se po druhé vdala..a manžel chtěl taky svoje ...a ted mám 3 děti a věř mi-nelituji...možná ,že okolí se na tebe dívá tak či tak...ale pokud máš dostatek přostředků a vhodné podmínky abys měla doma o človíčka víc...klidně do toho jdi...lepší když se narodí dítě v chtěné situaci,než když naopak některá maminka porodí větší počet dětí a pak je odloží...:-)
15. Září 2008 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Pro někoho 0,pro někoho víc...
15. Září 2008 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Zahir1985 (anonym)
Zdravím, vzhledem k současnému přelidnění planety a stále pokračujícím růstu populace se také přikláním k nule. Možná, pokud se moje finanční situace zlepší, adoptuji na dálku nějakého číňánka nebo černouška :D
15. Září 2008 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Přeběhlík ze Ze (anonym)
Jedno je málo, dvě je moc... Těžký rozhodování.
14. Prosinec 2009 - 0:28
Obrázek uživatele Návštěvník
žofie (anonym)
nula
16. Prosinec 2009 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Soapy (anonym)
Stačí jedno. Bohatě.
17. Prosinec 2009 - 0:52
Obrázek uživatele Návštěvník
kateřina (anonym)
máme dvě děti.Já jsem vyrůstala jako jedináček,a řekla jsem,že bych nikdy nechtěla mít jen jedno dítě.Sama jsem musela snášet řeči,"rozmazlenej jedináček atd."bylo to hrozné.Ostatní děti byla zlé.Kdo nezažil,nepochopi.Ale je na každém jak se rozhodne,nekdo nechce mít děti vůbec,chápu ho.Je to každého osobní věc.
17. Prosinec 2009 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Cloveku, ktery polozi na netu takovou otazku, bych asi doporucila vubec si zadne neporizovat. Naprosto souhlasim s Rachel a Nagev.
18. Prosinec 2009 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ája (anonym)
Myslím, že dneska už se nikdo nikomu nesměje, že je jedináček. Člověk má co dělat, aby uživil jedno dítě, a tak si hodně párů už druhé dítě nepořizuje.
18. Prosinec 2009 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
taky nula.!!!
18. Prosinec 2009 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
mamula (anonym)
z vás nepočítá ,že bude...mám děti dvě, ale jsem toho názoru, že i kdybych jich měla deset, nemám záruku, že se o mně bude některé na stáří starat-když to povedou politici takto dál, budou mít příští generace hodně co dělat, aby se postarali sami o sebe, příp. o sebe a své děti - a ještě rodiče, to už by se po nich chtělo docela moc ...nepořizovala jsem si děti proto, aby se o mně měl kdo starat na stáří, takto jsem vůbec neuvažovala. Mám je proto, že jsem je chtěla mít, viděla jsem v tom určité naplnění života dát život dítěti nebo dětem a i po letech to vidím stejně, je to spousta radostí i starostí, ale jsem za ně vděčná životu. Zdravé dítě je vždycky dar pro mnohou z nás i pro mnohého muže. Co dělám, dělám taky především pro děti, o něco se snažím, něco buduju, chci, aby se měly dobře, motivují mně něco dokázat. Mladým se dnes na jednu stranu nedivím, že se tak rozmýšlejí, zda dítě mít, je podivná doba, žádné jistoty, navíc dost lákadel, možnosti cestování, kariera, budování hnízdečka, přátelé, koníčky-mají toho tolik, čím naplnit život.Je ovšem omyl si myslet, že tohle všechno nemůžete mít s dětmi, že vás v tom děti brzdí. Jen na pár let, když jsou malé a jste pořád s nimi-později už můžete mít i koníčky, i karieru, i cestovat a děti-ten nejlepší bonus k tomu-pro mně ... vyrůstala jsem v jiné době, za jiného režimu, tehdy byla rodina více životním programem než dnes. Nakonec jsem za to asi i ráda. A ideální počet dětí pro mně byl dvě a je dvě.
18. Prosinec 2009 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Lidi jsou stejně přemnožení. A škodí to přírodě.
18. Prosinec 2009 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
přesně tak (anonym)
Ideální počet dětí v dnešní době je 0.
18. Prosinec 2009 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
Tak spáchej sebevraždu Martine......když tak snadno rozhoduješ o druhých jestli mají žít.....
18. Prosinec 2009 - 22:02

Stránky

Přidat komentář