0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Maruška (anonym)
Hledám "nositele či uživatele" ICD - imlantabilního kardioverter defibrilátoru, který je indikován pacientům s tachykardií, fibrilací komor apod. Potřebujeme se s naším novým "přítelem " naučit žít! Prosím napište.
11. Srpen 2006 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahojky Maruško, můj manžel (29 let) má ICD, má vrozenou srdeční vadu od malička, ale po třetí operaci (před dvěma lety) se mu spustila fibrilace komor, takže lékaři doporučili jako jediné vhodné řešení ICD!Ze začátku to byl docela psychický šok, musela jsem partnerovi dokázat, že ho miluji i s "budíčkem"! Od té doby se žádná větší fibrilace neprojevila, jen sem tam něco menšího, což jsme se dozvěděli až po pravidelných kontrolách v Praze v Motole! Všechno je v pořádku, jen je mrzuté, že se ICD musí po několika letech vyměnit kvůli bateriím!
14. Srpen 2006 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Ahoj Marusko, mam implantovany defibrilator kvuli fibrilaci komor, nejhorsi na tom je ta operace, docela to i pres lokalni umrtveni boli a kazdopadne sem se zapotil urcite vic nez pani doktori. Jinak me to celkem v nicem neomezuje, nejaky psychicky trable sem z toho nemel, sportuju jako predtim, de facto vsecko delam jako predtim a navic mam urcitou jistotu. Nejhorsi je na tom opravdu to, ze se to musi za urcitej cas menit, na coz se vuuuuubec ale vubec netesim...
16. Prosinec 2006 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
zajímalo by mne jaká jsou omezení pro nositele defiblirátoru. Tím myslím případná aktivace co to znamená, jak je to intenzivní , co to znamená při řízení vozidla, nebo pří letu letadlem a průchozem celní kontrolou, průchozem detektory kovu při vstupu v některých podnicích, při lázeňské léčbě třeba na pohybové ústrojí v třeboni a podobně. díky Mirek
28. Prosinec 2006 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Aktivace je dost silná a nepříjemná, ale chrání život-je nezbytná. Určitá malá omezení jsou, ale dá se to zvládnout. Při jízdě autem jsem v klidu, nic jsem nezaznamenala, v letadle taky klid, detektor kovu-mám průkaz a bránou neprocházím a ruční-tam pouze od pasu dolů, lázeňská léčba-to určí lékař podle diagnozy a vyšetření, já jsem se v lázních cítila dobře
30. Leden 2007 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Z jakyho duvodu a jak dlouho mas defibrilator?
16. Únor 2007 - 23:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Hlásím se do "klubu". Je mi 37. ICD mám jako následek náhlé srdeční smrti od 34. Zatím v poho. S těmi lázněmi, můžete mi někdo napsat zkušenosti, kam, na jak dlouho a tak? bylo to k něčemu? Mě je nebízeli hned po akci, ale po 10 měsících neschopenky se mi už nikam nechtělo. Teď bych se možná ani nebránila. Napíše někdo?
17. Únor 2007 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Ahoj. Mašinku mám 6 let, již druhou baterku. Proč ji mám? Příliš často jsem vypadla z rytmu úplně, ARO atd..... Lázně-byla jsem v Konstantinových lázních na edukačním programu, abych na ty lázně vůbec měla nárok po delší době po implantaci. Odpočinula jsem si tam, zvážila své možnosti a schopnosti a poznala zajímavé lidi. Jsem hodně aktivní člověk a teď vím, co můžu a až kam.
17. Březen 2007 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Nyní mám jíž ICD taky. Díky Inko za odpověď.Nyní trochu mé zkušenosti.Bohužel při zdělení, že jsem indikován na ICD, informace od doktorky byly podle mne nedostatečné, že mně to nebude omezovat a že nesmím svařovat el. proudem. V tom okamžiku je člověk troch šokován, tak by přístup a informovanost měla být lepší. Knížku s informacemi, kterou jsem dostal po implantaci by měly dávat hned, aby člověk nemusel na internetu shánět informace. Musím konstatovat, že operace byla bezbolestná a přístup operujícího doktora perfektní. Osobně jsem požádal aby test byl proveden při vědomím, abych věděl co mne čeká a je to tedy slušná rána do hrudníku, ale dá se to vydržet. Je pravda, že se s tím je nutné naučit žít, možná hlavně spát.
24. Březen 2007 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Romča (anonym)
Ahoj lidičky. Mám mladšího bráchu, který má ICD, bude to už rok. Byla jsem u toho, když se mu zastavilo srdce a protože teď začínají ty strašný horka, tak mám strach, kdyby zkolaboval, abych mu uměla pomoci a neublížila mu. Proto Vás chci poprosit, jestli byste mi nepísli, jak dát první pomoc osobě s "defíkem". V nemocnici nám nic neřekli a ať sem hledala, kde jsem chtěla, nic na tohle téma jsem neobjevila... Předem Vám moc děkuji za informace.
10. Duben 2007 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenda (anonym)
Ahoj,mám mašinku první měsíc,cítím se dobře,někdy cítím tlukot srdce,jezdím na kole,chodím na výcházky, všechno zatím OK.Před implatací jsem byl velmi smutný.Mrzí mě ,že nikdo z lékařů neřekne vývoj nemoci,nevím co ještě můžu dopředu naplánovat a na co se těšit.
18. Duben 2007 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám "ICD budíka" a nevím, jestli mohu na zahradě pracovat se sekačkou, křovinořezem apod. A jak je to s mikrovlnou troubou? Poradí mi někdo. Díky.
21. Květen 2007 - 14:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Ahoj, první pomoc dá defík, neboj, brácha si už umí poradit sám. pa
23. Květen 2007 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Ahoj Evo, na zahradě i v kuchyni vše používám bez problémů. Pa
23. Květen 2007 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Bolístko (anonym)
Mé zkušenosti s ICD nejsou vůbec pozitivní. Příteli byl ICD implantován před rokem. Po nastavení přístoje došlo k sérii "falešných výbojů". Domnívám se, že u takto závažných onemocnění a operací je stále zanedbána informovanost pacientů a jejich nejbližších a za nedostatečnou považuji i následnou péči. Tahle nemoc nám dává pořádně zabrat hlavně psychicky. Přítel se uzavřel do sebe, má strach z čehokoli co mu zvedá tep a tlak (dostává paniku, aby nedostal výboj). Falešné výboje byly velmi silným a dlouho traumtizujícím zážitkem. Přestal sportovat, se sexem. Bohužel kouří (max. 5 cigaret denně), má stres v práci, špatně spí. Je na antidepresivách+uklidňujících lécích. Jak jste se s ICD vyrovnali, jak jste se zapojili zase do "normálního" života. Může mi někdo napsat i pocity a zkušenosti s výboji? Byla nějaká Vaše blízká osoba s Vámi v těsném kontaktu při výboji a jak to cítila? Jak to je s milováním (zabránit stoupání tepu nejde!)? Budu vděčná za info.
13. Červen 2007 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Ahoj, musí se s tím sžít. Lehce se to řekne, ale musí si najít takový životní rytmus, aby to zvládl i psychicky. Psychofarmaka mě také drží nad vodou, přiznávám, ale funguji se vším všudy. A s těmi výboji při sexu má z nás zkušenost asi každý....chce to vytrvalost a trénink.
17. Červen 2007 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Bolístko (anonym)
Inko, děkuji za informace.
16. Červenec 2007 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ahoj,navštívila jsem tuto diskuzi pro větší informovanost o ICD.Za týden ho budou dávat mé desetileté dceři.Po zástavě jsme v nemocnici již dva měsíce a ICD je jediným řešením.Prosím nemáte někdo zkušenost s implantátem u dětí?
31. Srpen 2007 - 18:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Inka (anonym)
Ahoj, držím Vaší holčičce palce. Věřím, že pro Vás, jako pro matku je to těžké. Já si myslím, že je dobře, že má Vaše dceru tuto možnost již nyní. Já měla první potíže v jejim věku a trápila jsem se opravdu dalších více než 20let a teprve nyní, s možností ICD, se můj život dostal do těch správných rozměrů. Netrápím se a žiju. Držím pěsti.
3. Září 2007 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Franta (anonym)
Jsem už 10 let po bypassové operaci,predtím jsem měl zástavu srdce.od samého počátku mám nasazený lék Cordarone,jako jiné léky má i vedlejší účinek,možná po dlouhé dobé užívání p?estává fungovat,máte s tím někdo skušenost?
3. Září 2007 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Můj syn,kerému je 25 let má kardioverter 8let.Musel se s tím naučit žít,ale někdy to bylo těžké.Prosím dívku v jeho věku s kterou by si dopisoval,která má také voperovaný kardioverter.Děkuji.
6. Září 2007 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Dannu (anonym)
já mám ICD už rok (je mi 21)a zatím jsem měla jen 1 výboj..Mám to "štěstí" že vždy upadnu do bezvědomí takže to mám bezbolestné :) Jinak nějaké psychické újmy mi to nezpůsobilo, spíš naopak. Je lepší složit se na minutu než na 20 :) pokud vám to dává výboje i při sexu, může to být nastavením přístoje a je třeba se zmínit doktorovi - mě se to nikdy nestalo..
13. Září 2007 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Dobrý den Dannu,děkuji za příspěvek.Syn nikdy neměl problémy sportuje-jezdí na kole,lyžuje. V srpnu dostal 3 výboje a od té doby se psychicky položil.Potřeboval by si s někým o tom popovídat.Jestli máte zájem napíši vám telefon nebo emailovou adresu.Děkuji za odpověd.
13. Září 2007 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
dannu (anonym)
Klidne mi mail poslat můžete, ale jak jsem říkala, nikdy jsem výboj nedostala "zaživa" tak nevím, zda bych mu v tom mohla poradit, protože já ho necítím, jen se proberu a je mi hej :)
14. Září 2007 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Milá Dannnu,ani bych nechtěla se bavit o výbojích.Chci aby věděl, že i maldší lidi můžou mít kardioverter,jak s ním žijí,jestli máte nějaké omezení, co děláte.Trochu ho povzbudit.Jmenuje se Michal a jeho emailová adresa je plucius"seznam.cz moc děkuji.
17. Září 2007 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Prosím všechny,kteří mají implantovaný kardioverter,hlavně mladší generace,aby me kontaktovali na email.Jsem zoufalá a potřebuji si s někým o tom pohovořit.Moc děkuji. email evarybseznam.cz
30. Září 2007 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
pája (anonym)
Zdravím,jsem tu poprvé a píši za mamku,která čeká v nemocnici na ICD..Nevíme o tom vůbec nic ani co nás čeká....je bolestivé zavádění implantatu?díky Paja
2. Únor 2008 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Dobrý den Pajo,zavádění ICD se provádí v narkoze a bolestivé není.Proč vaší mamince budou ICD zavádět.Nějaké menší omezení bude mít,ale dá se s tím docela dobře žít.Hlavně bude mít jistotu,kdyby došlo k fibrilaci komor.
6. Únor 2008 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
pája (anonym)
Moc děkuji za odověd,mamča měla v 35 infarkt,ted má fibrilace,sice pracuji v oboru jako zd.sestra,ale chtěla jsem slyšet subjektivní názor od človíčka co tento budík nosí..abych neslyšela jen fráze od doktorů =o)hezký den Pája
7. Únor 2008 - 17:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
nvm jestli můžu tykat....ale budu a kdyžtak se omlouvám..Je mi 17 a defibrilátor mám imúplantovaný od 14 let! A zkušenosti: to je individuální! já jsem se s tim za 3 roky nenaučila žít
20. Březen 2008 - 0:33

Stránky

Přidat komentář