15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hypermobilní syndrom

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Dobrý den. Mám tuto nemoc. Jde o bolesti kloubů a šlach v důsledku velké pohyblivosti kloubů. Máte někdo také zkušenosti s touto nemocí?
8. Březen 2010 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Zdravím, já sama mám hypermobilitu kloubů, ale nemám zatím žádné bolesti ani potíže. Dle lékařů to prý přijde s věkem. Můj syn to má totéž. Zatím toho využívá při judu a karate. Má si prý posílit svalstvo, aby měl silný krzet kolem páteře a břišní svalstvo, které potom superohebnou páteř a pánev udrží ve správné pozici. Tak nevím, zda jsem vám pomohla, ale vy asi problémy máte,že? Syn chodil na rehabilitace a cvičení, aby se mu zpevnilo svalstvo, jinak se prý s tím nedá nic dělat. Mějte se a ať je vám lépe.
8. Březen 2010 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Děkuji za odpověď. Máte pravdu, mám potíže. Asi je to individuální. Také věkem se mi to zhoršilo. Hlavně opakované pohyby vše zhorší a chlad..
9. Březen 2010 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
PetraE (anonym)
Ahoj,mám tuto nemoc.Ted jsem byla nemocná,ze šlachama a nakonec i skříplý nerv pod lopatkou.Je to hlavně tím že mám těžkou práci kde zvedám těžké věci atd.Dělám tuto práci 3 roky a mám větší problémy.
31. Květen 2010 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Mě taky bolí kolem kloubů při zvedání rukou.Kolem kolen..aso šlachy..Pořád se šetřit.Sice mám další pohybové onemocnění, ale lékaři tvrdí,že jistou roloi hraje i ten hypermobilní syndrom.Tak nevím.
31. Květen 2010 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Dobrý den. Mám tuto nemoc....Dobrý den, mám stejný problém. Projevuje se mi to bolestí kolen a kyčlí. Bohužel se s tím nejspíš nedá nic moc dělat, jedině partie kolem hypermobilních kloubů neustále posilovat. Když to neudrží klouby, musí to držet svaly :)
16. Únor 2011 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
mám to taky,i dcera a její syn.Oni zatím potíže nemají,jen si umí dát doslova "nohu za krk".Já trpím bolestmi kloubů-kolena,kyčle,ramena
16. Únor 2011 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Ina (anonym)
Dobrý deň, Môj syn má 8 rokov a tiež je hypermobilný, ked som p. Dr. povedala, že cvičí karate tak to bol oheň na streche. Syn mal aj reflux, kde musí precvyčovať dýchanie a práve toto karate mu robí dobre a zbadala som, že aj drží dobre chrbticu. Tak ma to dosť šokovalo a priznám sa aj zamrzelo, syna to baví je šikovný. Vraj to má nejakými balôančnými cvikmi aspoň kompenzovať. Chcela by som vedieť názor. Vedel by mi niekto poradiť Ďakujem:)
15. Prosinec 2011 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Dada (anonym)
Dobrý deň, Môj syn má 8...Dobrý deň ano dr.mal pravdu.Syn by nemal robiť karate ani dynamické cvičenia.Ja som hypermobil aj moje dcéry a teraz aj vnúčatká dvojičky Majú 8 rokov.Chodia teraz na balančné cvičenia,vlastne je to o posilňovaní svalstva okolo klbov a chbtice.Ja mám neskutočné bolesti a je pravda že sa to s vekom zhoršuje.Moja mama má 86 rokov a je po operácii bedrových klbov už 4 krát.Je to určite dedičná zataž.Plávanie je výborna vec ale vo vlažnej vode na uvolnenie svalstva.Ve%lmi zle tobí na klby a šľachy chlad..Pri mori m ma vobec nič nebolí..Treba sa s hypermobilitou naučiť žiť.a hlavne klby neničiť nadmernou zaťažou,čo karate jednoznačne je..Pekný deň
30. Květen 2012 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
dobry den mam s tim také problémi dodupnu a zabolí mě ve vnitřní straně kolene,pak pul tydne nemohu natahnout nohu měl jsem i berle kvuli uraz na kole kdyz jsem si zalehl nohu,od te doby mam s tou nohou problémy dríve jsem je nemel nevite jake cviky presne aby se mi spevnilo kolení svalstvo ? diky moc ....
5. Červenec 2012 - 0:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Zdravím Vás. Sama mám hypermobilitu kloubů s hyperelasticitou vazů, mám to vrozené. Je mi 24 let a teď mám problémy s kotníky. Mám po několika neúspěšných plastikách a lékař mi sdělil, že mě čeká artrodéza (to znamená, že vám odstraní chrupavky a dojde ke srůstu kostí, tudiž s kotníky už nepohnete ) čeká mě to na obouch kotnicích a důchod mi nechtějí přiznat. Přišli mi na to až ve 14-ti letech... (První operace v 18-ti letech) Sama nevím, co v tomto případě dělat. Lidičky, buďte rádi, že s tím nemáte takové problémy...
22. Říjen 2012 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristýna (anonym)
Mně a dceři(hypermobilitou kyčle trpěla i moje maminka)pomohla Dornova "ručníková" metoda: http://www.youtube.com/watch?v=6WZ-AKUIP6A Dcera dělá balet a bolely ji záda a žádný doktor, ani ortoped, nepřišel na to, že je to od kyčle - má kvůli hypermobilitě jednu nohu delší a tím právě trpí záda, dělá se jí skolióza. Fyzioterapeutka Vlasta Nekolná (tel.724743827, Praha - Modřany, návštěva 500,-) nám poradila Dornovu metodu, sice ji za balet nepochválila, ale říkala, že baleťáci mají aspoň zpevněné svaly, které pak drží klouby na svém místě, hůř jsou prý na tom lidé se sedavým zaměstnáním.
16. Prosinec 2012 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Dobrý den.Mně je 14let a trpím hypermobilitou. Mám bolesti loktů, kolen, kotníků a zápěstí. Nevíte někdo o nějakém dobrém doktorovi ? děkuji
12. Duben 2014 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Soník (anonym)
Kéž by ta Dornova ručníková metoda měla modifikaci na krční páteř
2. Leden 2016 - 22:34

Přidat komentář

Reklama

Reklama