15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

HUSTÉ:-(((

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
naštvaný (anonym)
Tak tomuhle jsem skoro nevěřil,ale fakt je to pravda.Ségra šla dneska k zubařce a když tam přišla,vešla,pozdravila,doktorka jí ani neodpověděla,ségra to nechala být,stane se,že člověk přeslechne (i když hlasitý pozdrav v ordinaci velikosti 3x3m asi přeslechnout nejde).Zdrav.sestra jí řekla,ať si odloží kabelku a posadí se a mezitím doktorka zvedla na chvíli hlavu od lejster a pustila se do ségry,jak to,že u nich už několik let nebyla (ségra pracovně pendlovala mezi naším městem a Brnem a měla zubní lékařku tam,teďka se trvale usadila u nás a chtěla opět docházet do téhle ordinace jako dřív) a že prý 5x nepřišla bez omluvy,přestože byla objednaná (což je blbost,protože kdyby to tak bylo,asi by ségra nebyla tak blbá a nechodila tam,když ví,jak jsou tam na to háklivý a evidujou si "černé body" a navíc pokud vím,docházela tam pravidelně a když to nešlo,přeobjednala se,v té době bydlela ještě doma,takže si to pamatuju,ještě jsem se jí smál,že pořád chodí k zubařce,ona si na to hrozně potrpí a vůbec to prostě není její styl,podle všeho buď doktorka žvanila anebo tam mají binec a sestry jednoduše nezapisovaly,že došlo k přeobjednání).Pak ségře zazvonil mobil,omluvila se,že to vezme a během deseti sekund vyřídí,protože na ni dole čeká manžel a neví,na jak dlouho to bude,tak aby se domluvili,zda má jet domů anebo počkat a zeptala se,na jak dlouho má manžela připravit (doktorka stále ještě nezvedla zadek od stolu).Během rozhovoru tohoto znění: "Ahoj,tak je to na dvacet minut,vydrž prosím"(poté ihned zavěšeno) se na ni doktorka obořila (zády k ní s hlavou skloněnou nad papíry),ať laskavě telefonuje potom,že tam kvůli ní nebudou čekat ani se zdržovat dýl.Tak to už sestra nevydržela,řekla,že takhle tedy ne,že si nebudou vzájemně dělat násilí,vzala kabelku a odešla.Já nevím,já osobně už bych asi tu bábu třískl-třeba tím mobilem...je neskutečné,co si dneska musíme někdy vyslechnout...jak si může dovolit zubařka neodpovědět na pozdrav,obořit se,aniž by se na cokoliv zeptala,nařknout někoho z nepravdivé věci a nakonec peskovat jako žáčka...ségra nad tím už mávla rukou,je jí to fuk,zubařů je hromada a je to škoda té "doktorky",protože se tím připravila o dost peněz,ségra je náročná a dost za chrup utrácí,ale mě to teda štve,protože s něčím podobným-absolutní neúctou lékařů k pacientům,falešnou představou o nadřazenosti nad pacientem a doslovnou drzostí a lemplovstvím-jsem se setkal v posledních dvou letech víc,než často...jestli máte někdo podobné zkušenosti,napište...
3. Červenec 2006 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
pampalini (anonym)
K tomu je navádí Pekárek. S kdysi lékaři opovrhované sorty felčarů s stali nenažraní nafoukanci kterým, dle nich, bychom se měli klanět po pás a platit nejlépe celým svým jměním. Fuj! Hanba! Ráth je má přečtený a chtěl je drobet umravnit. Bohužel zbohatli natolik, že mají moc a tohoto džina do flašky už nikdo nevrátí.
3. Červenec 2006 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
V (anonym)
Já mám naštěstí se svojí zubařkou jen ty nejlepší zkušenosti. Mobil ovšem na chodbě vypínám, telefonování z ordinace považuji za nevychovanost stejně jako neodpovědět na pozdrav.
3. Červenec 2006 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
U doktorů je to čím dál horší, při každé návštěvě mi můj obvo´dák připomene, co vyšetření stojí, že to už stejně lepší nebude, jedné známé dokonce vyčinil, co ho stojí léčba jejího syna, který má jen jednu a ještě darovanou ledvinu, jako kdyby sama z toho nebyla dost nešťastná, že on je tak moc nemocný. Když nedáváte, nic nedostanete, ani potřebnou péči. Všchno je to jenom o penězích,o nadřazenosti doktora nad pacientem, doktoři drží při sobě, kdybyste se chtěli atěžovat, není žádná šance. e
3. Červenec 2006 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Karla (anonym)
Přesně tak,z našich pánů doktorů se stali tvrdí obchodníci a s jídlem roste chuť.Léčí od stolu,ani zadek nezvednou.Na mé bolestivé oteklé kotníky mi bez vyšetření nasadili drahé léky na žíly(přitom křečáky nemám) a ortoped mi do kotníků bez rengenu píchá obstřiky,po kterých mě to bolí ještě víc.Tak snad půjdu k veterináři,abych se dozvěděla,co je mi.
3. Červenec 2006 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
viki (anonym)
Mám taky špatnou zkušenost, ne se zubařem, ale s obvoďačkou a s její namyšlenou sestrou. Pracuju doma, čili nemám pevnou pracovní dobu. Před nedávnem jsem si šla k doktorce pro léky, sestra mě hned při vstupu utřela, proč jsem nepřišla ráno ( ordinují do 12, přišla jsem do čekárny asi v 11 a na řadu mě vzala kolem půl 12, čili půl hodiny před koncem ordinační doby. Nezmohla jsem se na slovo a v ordinaci doktorka opakovala totéž - když jsem doma, abych příště přišla dříve. Nechápu, doma se neválím, pracuju jako ostatní a snad je to moje věc, kdy jdu k madam paní doktor na návštěvu. Nemluvím již o tom, že doktorka je lajdák, v rychlosti pacienty prohlédne, napíše recept a je to. Požádám-li o nějaké vyšetření, kouká na mě jak tele na nová vrata. Velmi mi vadí jejich nadřazenost, s jakou s námi jednají. Rath má pravdu, potřebovali by víc makat a míň lítat na dovolené k moři.
3. Červenec 2006 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Se mnou taky cloumá vztek. Ráda bych Vás všechny varovala před nemocnicí ve Volyni, která v současné době slouží jako LDN a částečně i rehabilitační zařízení.Něco tak strašného se hned tak nevidí. Můj otec v loňském roce jejich skvělou péči téměř nepřežil. Člověk si tam připadá jak někde ve střední Africe. Otce tam loni poslali na rehabilitaci z plzeňské fakultní nemocnice. Nikdo se nás ani otce na nic neptal a prostě ho tam převezli (je ochrnutý). Bohužel to bylo v době, kdy řádila chřipková epidemie, nemohlo se tam. Když jsme se za taťkou konečně, téměř po třech týdnech dostali, byli jsme doslova šokovaní. Byl samá proleženina, o rehabilitaci se nedalo ani mluvit, doktor tam žádný nebyl. Je pravda, že tam byla koupelna, ale chyba lávky, žádné koupání nemohoucích tam neexistuje. Prostě péče šílená. Naštěstí otec onemocněl s močovými cestami a tak ho převezli do nemocnice a na naši žádost ho nevrátili zpátky do tohoto koncentráku, ale dostal se do LDN v Horažďovicích, kde je péče naprosto skvělá!!! Prostě LDN Horažďovice a Volyně, to je jako nebe a dudy. Nepřeji ani svému největšímu nepříteli, aby musel zažít péči nemocnice ve Volyni.
23. Červenec 2006 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Náhodou jsem se zatoulal na tyto stránky a chci také přispět.Manželka byla objednaná na jednoduchou operaci do krajské nemocnice do Zlína.Měla si přinést předoperační vyšetření, to si zajistila a přišla na předem domluvenou dobu.Bylo jí s úsměvem sděleno, že se má dostavit až zítra, že pro ni nemají místo, ale aby přišla na lačno, že ji zrovna budou operovat.Opět přesně dodržela pokyny, nejedla, nepila a přišla v dohodnutou dobu.Tak teď už ji přijali, ale prý předoperační vyšetření neplatí, že jí musí udělat nové a operovat ji budou až na druhý (třetí) den.Hladovou a žíznivou ji nechali celý den, honili ji po odděleních a rentgenech (zbytečně, všechno už absolvovala) a zákrok ji provedli na druhý (třetí) den.Nedovedu si představit, kdyby byl na jejím místě prominent, nebo cizí státní příslušník, který by si nechal provést operaci za "hotové", že by tyto osoby takovým způsobem naši milovaní páni doktoři odbývali.Bohužel je ještě pořád a asi dlouho bude naše zdravotnictví nasycené starými odborníky, které zajímá jen kádrový profil pacienta.
19. Prosinec 2006 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva,17 let (anonym)
I já bych chtěla na toto téma reagovat.V nemomcnici v Písku už si nenechám ani obvázat ruku.Nejen že personál je na můj vkus dosti namyšlený nebo já nevím co,lidi jsou pro ně jakýsi plevel,ale o tom nechci psát.Loni se stalo to,že milí písečtí lékaři nepoznali,že můj dědeček měl rozsáhlý infarkt myokardu,dokonce ho poslali domů s léky na pálení žáhy!!!Celý víkend (do nemocnice jsme ho vezli s velkými bolestmi v pátek) proseděl skroucený na židli v kuchyni(položit se ani nemohl,jak ho to bolelo) a nikdo z mé rodiny včetně mě nevěděl,jak mu má pomoct.V pondělí jsme ho kvůli přetrvávajícím potížím vezli zpět do nemocnice,kde ho okamžitě napojili na přístroje na JIPce.Ale stále páni lékaři nevěděli,o co se to vlastně jedná.V úterý nám bylo oznámeno,že děděček byl převezen do budějovické nemocnice,kde o dva dny později kvůli zanedbané péči píseckých lékařů zemřel...Do smrti jim to nezapomenu.Problém je v tom,že doktorům nic nedokážete a že tento případ na žalobu byl,to mi nikdo nevymluví!Ale dědovi tím koneckonců stejně nepomůžu...
4. Březen 2007 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A proc si takove zachazeni nechate ze strany lekaru na sobe libit??? Oni nejsou nic jineho nez normalni lidi, tak jako vy.... a nemaji vubec zadny duvod byt namysleni.A podle toho si ja vybiram lekare.Pokud se ke me nekdo chova nadrazene, jednoduse mu reknu svoje, a priste tam nejdu!Pokud se se mnou lekar odmita bavit jako rovny s rovnym, u me tim skoncil. Lekari hresi na to, ze lidi maji z doktoru respekt, ktery nekdy hranici az s ponizovanim pacienta.Ale to si prece nemuzou dovolit.. a ti co si to jeste porad dovoluji, by si sakra meli zacit zvykat na raznejsi pristup pacientu!!! A bohuzel je to tak, ze se v ceskych nemocnicich, tzv obvodnich zdravotnich strediscich a malomestskych poliklinikach najde hodne jeste takovych lekaru, kteri vpodstate nic nevi.... a zanedbajji i takovy pripad jako je jasny infarkt!!!Ja osobne temto "felcarum"neverim, a proto si hledam lekare sama, a taky se sama vzdelavam....vim ze lekari to nemaji radi,kdyz jim pacienti "kecaji" do remesla, ale to mne muze byt jedno... uz nespocetne mnohokrat se mi vyplatilo spolehat se sama na sebe a ne na to, jakou diagnozu mi stanovil "obvodni lekar"...
5. Březen 2007 - 0:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Verešová nepozv (anonym)
Chudák Jarda, ten bude celej nešťastnej když nebude moc jít na svatbu týhle vojetině....
5. Březen 2007 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
__utma=48467763 (anonym)
Chtěl bych se s vámi podělit o nepřijemné zkušenosti v trutnovské nemocnici a zároveň požádat o radu. Náš osmiletý syn prodělal mírný zánět středního ucha, který jsme mu po návštěvě dětké praktické lékařky zaléčili heřmánkem. Do dvou dnů potíže zmizely a ještě dalších pět dnů byl pro jistotu doma. Přesto se bohužel obtíže vrátily a protože byla sobota, jeli jsme na pohotovost, kde nám předepsali kapky. V neděli byl jeho stav horší a doktor mu propíchl bubínek aby uvolnil tlak a rozhodl se předepsat antibiotika. Předepsal augmentin. Na ten je ale náš syn alergický. Doktor však nebyl schopen navrhnout ani jedinou náhradu a po zdlouhavém přemýšlení rozhodl - počkáme! V pondělí ráno bylo již nutno syna hospitalizovat, rentgenem byl zjištěn zánět na kosti a antibiotika nutno dávat nitrožilně. Léčba měla trvat dva až tři dny. Matka s ním v nemocnici zůstat nemohla, protože nebylo volné místo a návštěvy byly zakázané hygienikem z důvodu chřipkové epidemie. Informace jsme získávali telefonicky a věci jsme mohli předávat pouze přes sestru. O víkendu byl již jeho stav natolik dobrý, že už si ho chtěl ušní jen zkontrolovat. V pondělí pominul zákaz návštěv a nás čekalo překvapení. Nastaly komplikace a od rána synovi začali čistit dutiny. Možná nic neobvyklého, ale když jeme zjistili, že z pěti balení kapesníků za týden použil jedinný kus, vyvstaly nám pochybnosti. V úterý jsme si sjednali schůzku s ředitelem nemocnice. Žádali jsme několik vysvětlení. Proč doktor na pohotovosti tak záhadně změnil rozhodnutí předepsat antibiotika. Na to nám odpověděl, že podle metodik spíše nepředepisují, ale on by je svému synovi podal okamžitě a dokonce si myslí, že mu je měla předepsat už praktická lékařka, ale jako internista tomu až tak nerozumí. Dále jsme zjišťovali proč nikdo nedohlédne aby smrkal. Někdy se prý při čištění dutin smrkat má a někdy zase ne, ale měli jsme přijít dřív a mohli jsme se na léčbě podílet. Dvoum třetinám rodičů návštěvy povolil, to není problém jde přece o děti! (Později jsem se od ošetřující lékařky dozvěděl, že smrkat má, že mu to psala i do karty). Jak bude léčba probíhat dál? V pátek je objednán na speciální ušní vyšetření, které ukáže,jestli jsou ještě nějaké pozůstatky choroby, ale že nenastanou komplikace vám nikdo nezaručí může tu být i měsíc. To je prostě medicína! Ještě jsme podotkli, že bychom byli rádi kdyby mohli sestry trochu dohlédnout na higienu, že byl v jedněch ponožkách týden atd. a to že je pro nás laiky na poli medicíny mnohdy jediné vodítko pro posuzování péče, pověst nemocnice a k tomu ta komplikace... prostě nás to vystrašilo. Větu myšlenou jako omluvu a vysvětlení našeho chování pochopil ředitel asi jako urážku, protože už následovala jen řada otázek kdo co říká a jak se jmenuje, proč jste sem syna vůbec dávali? Máte právo volby, hned vám zařídím převoz do Hradce Králové... Stěží jsme se vykoktali, že věříme, že už žádný důvod k obavám nebude a že ho nikam převážet nechceme. Dnes je středa a my máme kluka doma! Nesporně patří lékařům dík za jeho vyléčení. Asi nemám ani představu kolik se jich na tomto úspěchu podílelo a vím, že bez jejich pomoci bych byl asi jen bezmocně přihlížel jak můj syn trpí. Opravdu upřimně děkujeme! A na naší radosti a vděku nic nezmění ani fakt, že žena teď pere nemocniční pyžamo a župánek, protože syna propustili tak nečekaně a tak rychle během návštěvy, že ani neměl co na sebe. Dokonce se mu poslední den dostalo tak protekční péče, že v pořadníku na speciální vyšetření všechny předběhl o dva dny. Slovy ředitele - to je prostě medicína! A proč to vlastně všechno píšu? Nejdříve jsem nad tím mávnul rukou a radoval se, ale pak mě napadlo, kdo asi další je teď na mém místě? A navíc tu zůstalo dost zásadních otázek, které asi nikdy zodpovězeny nebudou. Byla by léčba tak náročná pokud by se neotálelo s podáním antibiotik? Není možné,že musel trýznivou léčbu dutin podstoupit jen kvůli nedostatečné prevenci (smrkání),nebo dokonce kvůli ignoraci nařízení higienika ředitelem nemocnice? A jak chápat tak bleskový zvrat a odchod z nemocnice? Je takový problém nás informovat, že bude propuštěn alespoň hodinu předem? Je opravdu můj syn zdravý? A kdyby zítra potřeboval zdravotní péči, mohu ho svěřit do trutnovské nemocnice? Jisté je, že k tomu odvahu nenaleznu a to i přes to, že jsem hluboce přesvědčen, že i tady je mnoho špičkových a skvělých lékařů. A je mi těchto lékařů líto! Těžko může zaslouženě zazářit jejich um a dovednosti, když jenom zachraňují pochybení a nedbalost druhých doktorů a zdravotnického personálu. Je vůbec nějaká možnost jak bych mohl přispět k změně tohoto stavu?
8. Březen 2007 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
No když jde do ordinace, tak mobil má vypnout hned venku to je jasné! A že tam nebyla půl roku, to je nervozní každý zubař. Tvá sestra měla slabé nervy.
10. Březen 2007 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
klk179 (anonym)
ahoj Májo,já mam ve Volyni babičku.Jsem z Karlových Varů a mám roční miminko,takže se tam za ní nedostanu.Tvůj příspěvek mě dost vyřídil.Nevíš,jak se tam s někým spojit aby mi poradil nebo pomohl alespoň babičce??
28. Červenec 2009 - 20:41

Přidat komentář