23 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hubnutí pro starší a pokročilé

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Rampepurda (anonym)
Zdravím všechny stejně postižené sestry :-). Je mi daleko přes 40 let a kousek nad 90 kg, potřebuju a chci zhubnout, ale nedaří se. Najdu zde virtuální partu žen podobného věku, se stejným problémem a cílem, pro vzájemnou podporu, výměnu zkušeností i obyčejný pokec?
1. Červen 2014 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Rampepurda (anonym)
Fakt nikdo takový zde :-)?
11. Červen 2014 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Vstup do (anonym)
30 až 40 kg dolů, je tam spolek žen, které bojují s nadváhou.
11. Červen 2014 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Rampepurda (anonym)
Ano, na tu diskusi jsem se dívala, ale už je rozjetá dlouho, holky jsou už sehraná parta, spousta z nich je v cíli (BMI v pásmu normy), potřebuju začít od začátku a nemám čas to celé číst. Navíc mi jde o hubnutí v podmínkách klimakteria, asi je to jiné než u třicátnic.
11. Červen 2014 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Škoda, že to zde nejede. Také by mne zajímalo právě hubnutí v období přechodu. Co se právě v této době nejvíc osvědčuje - pohyb?. změna stravy - v jakém smyslu?, jaké doplňky?. Asi to bude jiné než u mladých holek.
4. Říjen 2017 - 8:58
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
jo, kdybys tu hned dala odkaz na který stejně nikdo nebude reagovat, nedělala bys ze sebe vola dealerko.
4. Říjen 2017 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
samozřejmě (anonym)
Škoda, že to zde nejede....že pohyb a odpoledne nejíst sacharidy a tučná jídla.
4. Říjen 2017 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
jo, kdybys tu hned dala...Nejsem žádná dealerka a právě by mne zajímalo, jakej pohyb ženské ve věku kolem 50 dělají nejčastěji, s kterým jsou nejvíce spokojené ohledně hubnutí. nemyslím si, že v tomto věku je ideální aerobic či běhání. Prostě mne zajímají osobní zkušenosti.
4. Říjen 2017 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
ale (anonym)
V padesáti můžeš klidně běhat. Rychlá chůze je taky vhodná nebo plavání. Prostě pohyb pohyb.
4. Říjen 2017 - 10:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
že pohyb a odpoledne nejíst...Proč nejíst odpoledne sacharidy? Já si často dávám k večeři celozrnné těstoviny se zeleninou, protože si myslím, že je to navečer lehčí jídlo než třeba nějaké maso. Jinak ohledně tuků asi závisí na druhu - všude píší, jak jsou nezdravé nízkotučné diety či nasycené tuky. já hodně používám olivový olej, který si vozím z Toskánka - leju ho docela dost do všech jídel.
4. Říjen 2017 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Nejsem žádná dealerka a...Jestli to trochu jde, ráno se pořádně nasnídej, klidně housku s medem nebo džemem + ovoce a jdi do práce pěšky. Chodím od jara asi 6 km kolem řeky a je to na postavě hodně znát. Asi 12 kg dole, ale já se asi 2 měsíce nevážila. Jen musela nastat výměna kalhot a sukní.
4. Říjen 2017 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Proč nejíst odpoledne...Tady přesně nevím, také jsem slyšela, že těstoviny na noc ani náhodou, ale ze svých zkušeností vím, že má kamarádka hubne po špagetách, pečivu, luštěninách, já naopak po nich tloustnu a hubnu zase po mase, rybách, vajíčkách, samozřejmě zelenině. Já mám krevní skupinu 0, ona B. Někdo tvrdí, že je to blbost, ale mně je těžko když si dám večer těstoviny, jí je těžko, když si dá večer maso. Takže taková blbost to asi nebude.
4. Říjen 2017 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Jestli to trochu jde, ráno...No já mám tu smůlu (i když jinak to považuji za štěstí), že pracuji doma na počítači, ale ven se snažím chodit každý den - buď delší procházky nebo práce na zahradě a v sadu. Také skoro každý den plavu, ale nemyslím si, že to může mít nějaký výrazný vliv na hubnutí, protože mne nebaví plavat třeba půl hodiny a déle. I když jím celkově zdravě, nejsem skoro vůbec na sladké, nic doma kromě neslazeného štrůdlu nepečeme, tak za poslední rok, dva jsem asi 10 kg přibrala- nyní mám 70kg a musím měnit šatník. Při 170 cm výšky to není žádná velká nadváha, ale stejně s tímchci něco dělat, abych nekynula ještě více. Myslím, že je to dost hormonama podmíněné.
4. Říjen 2017 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Tady přesně nevím, také...Souhlasím s tebou, že na každého platí něco jiného, ale přsto mne zajímají zkušenosti žen, co zrovna na ně platí. Protože to, co na mne platilo dřív, již nyní neplatí a tak hledám nové cesty. Jinak já jsem spíš na ty luštěniny, ryby, těstoviny, saláty. Jen v zimě dost trpím na chlad, tak třeba saláty musím úplně vynechat a jíst spíš dušenou zeleninu a zeleninové polévky.
4. Říjen 2017 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Souhlasím s tebou, že na...Před 25 lety, jsem shodila ze 72 kg na 56 kg /od listopadu do dubna/ jen tím, že jsem večer po šesté nejedla a chodila na dvouhodinové procházky se psem. Mám 168 cm. Ve 35ti jsem onemocněla, začala brát léky, HA...a začala kynout. Za rok tak 2-3 kg nahoře, takže příšerný. Věro, také v práci sedím na zadku u PC a jinak to mám stejně jako ty. Práce na zahradě, plavání, ale také nic co by spálilo kalorie. Takže jsem si zakázala v práci výtahy, beru schodiště po dvou - první dny jsme myslela, že mi shoří lýtkové svaly - a to jsem si myslela, že mám z kola svaly vymakané. A pak jsem si řekla, že než se trápit v MHD, budu chodit pěšky. Chytlo mě to, krásně si vyčistím mozek. Ale pracuji až od 8 tak to jde, potmě bych nechodila. Domů jdu procházkou, do práce ráznou chůzí. Stejně se v práci komplet převlékám do bílého, tak si můžu dovolit pohodlné džíny, tenisky a triko, mikinu, nyní pohodlnou bundu. A až toto mi zabralo na hubnutí. Lepší kondice je krásný bonus. Sladké se u nás také nejí, stačí ovoce, jen mám takovou "libůstku", že když přijdu do práce, dám si espresso se stévií + sušené sojové mléko. A nyní si zvykám na snídani půlku chleba s tvarohovou pomazánkou nebo sýrem, druhou půlku s marmeládou nebo medem. To mi doporučila nutriční terapeutka, co u nás pracuje. Začínám si zvykat :-/. Ale je pravda, že mám o dost víc energie. Hodně poslouchám tělo, je pravda, že někdy bych se utloukla po čerstvých salátech a někdy jím měsíc pouze lehce podušenou zeleninu a ty zeleninové polévky. Nyní máme období ryb, kdy je jíme asi 5 týdně. A poslední dobou do všeho cpu čili, mám na pálivé strašnou chuť...tak nevím, co mi to tělo naznačuje :).
4. Říjen 2017 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Před 25 lety, jsem shodila...Aúúú, omlouvám se za tak příšerně dlouhý příspěvek.
4. Říjen 2017 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Aúúú, omlouvám se za tak...Martino, díky , krásný příspěvek. Obdivuji vás, jak si umíte poručit. Já mám asi hodně slabou vůli, taky bych chtěla zhubnout, ale když já mám večer největší hlad a 2 hodiny chůze bych už asi nedala, mám špatná záda a kolena. Jsem jako ten Baloun ze Švejka, pořád mám hlad. Týrat se nějak nedovedu a taaaak mi chutná. :-)
4. Říjen 2017 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Před 25 lety, jsem shodila...U nás je to teď s těmi procházkami trochu adrenalin, protože po okolí se potlouká exibicionista - už to na pár ženských vybalil. Je známa jeho identita a policajti mu byli domlouvat. Moc to nepomohlo a na jednu mladší ženu prý i zkusil šáhnout. No dokud prý vyloženě něco neudělá, tak na něj policie nemůže. No choďte za takových podmínek na procházky či běhat. Já teda naštěstí jdu ve větší partě i s dětma, ale stejně. Docela mne udivuje to doporučení na chléb s marmeládou či medem k snídani. Já mám takový pocit, že přibírám právě po chlebu a tak se pečivo snažím omezovat. K snídani ráda dávám vajíčka, fazole, v zimě pro zahřátí po ránu polévku... Kořeněná jídla též zbožńuji. Občas si objednáváme indická jídla přes internet.
4. Říjen 2017 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Martino, díky , krásný...Jo dobré jídlo je krásný životní zážitek, kterého se člověk nerad zříká. Já věřím, že hodně záleží na skladbě stravy. Chce to vychytat tak, aby člověku chutnalo, nemusel se moc omezovat a přitom netloutnul. Asi to jde. Pamatuji se na dovolenou na Kapverdách, kdy jsme měli all-inclusiv - jedli jsme 5x denně, mezi tím zmrzlina, drinky. Docela jsem se bála , co na to váha. A světe div se - po čtrnáctidenní dovolené byly 3 lkg dole. Přitom jsme neprovozovali žádné sporty kromě plavání v bazénu, skákání ve vlnách oceánu a normálních (ve vedru spíš kratších) procházek. Ani žádné ponocování se nekonalo, protože jsme si spíš potřebovali odpočinout. No hodně jsme jedli ovoce, zeleniny, ryby, ale na svačinu jsme si dopřávali i pizzu, palačinky...
4. Říjen 2017 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Martino, díky , krásný...Jano, ale já to měla stejně. Večer hlad jako vlk. Moc tomu nepomáhalo, že ráda vařím a ráda sleduji v TV pořady o vaření...a pak mě chutě honily, až mě dohonily... Navíc jsem ráno nesnídala, kafe a hurá na MHD. V práci fofr a kolikrát první jídlo až oběd. Takže u mne to byla pochybení způsobená tím, že jsem nadváhu (obezitu) brala jako nutné zlo k těm lékům co beru a zapomněla se zamyslet nad realitou. A se zády, kyčlemi a koleny jsem měla problémy, které vyústily, že jsem se musela vždy držet zábradlí, když jsem šla ze schodů, protože jsem netušila, kdy mě tak píchne tak v koleni, že poletím dolů. Na záda jsem brala jednu dobu i Tramal - už nikdy více. Prací na zahradě a chůzí se dost zlepšilo, ale nejvíc mi pomohla rehabilitační sestřička, když jsem se svlékla do kalhotek, postavila mě před zrcadlo a já najednou viděla tu hrůzu. Jedno rameno dole, shrbená ramena, břicho...škoda psát. Naučila mě chodit - při chůzi šlapat na celé chodidlo, vnímat patu, palec a malíček, já chodila jen na patu a palec. Také jsme si osvojila "široký sed". Schválně to zkus, až se posadíš k PC, po chvíli zmeň posed - co nejvíc, ale tak aby to bylo pohodlné, roztáhni kolena a vnímej, jak se ti narovnají záda. Dá se na to zvyknout, není to moc estetické :), ale doma to snad nevadí. Hodně mi její rady pomohly. Dá se na to zvyknout hodně rychle. Zdravotní obuv v práci i doma je samozřejmostí. A ortopedické vložky do bot. Samozřejmě nevím, jaké máš problémy ty. Ty rady jsou jen takové všeobecné, ona mě učila 5 hodin, takže to se nedá vše vypsat. Návrat k jídlu: co jsem začala snídat, tak se mi to otočilo. Čím víc toho dopoledne sním - snídaně, jablka, švestky, jogurt, cereální rohlík, trochu sýra, lehký oběd a pak ubírám, tím menší mám večer hlad. To mi potvrdila i ta terapeutka. Jak jsi na tom ty? Snídáš? Jíš dopoledne? Samozřejmě, že mi odpovídat nemusíš. Jinak držím palce, jsme ještě mladé, tak proč si kazit život kily navíc.
4. Říjen 2017 - 22:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
U nás je to teď s těmi...Jejda, tak to bych také nechodila sama venku. Ale kolem řeky chodí a jezdí na kole fůra lidí, tak to se nebojím. "No dokud prý vyloženě něco neudělá, tak na něj policie nemůže." To je opravdu výborný, naše zákony, ach jo... Mňam, indii také milujeme a často objednáváme...teda ty mi v tuto hodinu děláš chutě :). Naše nutriční terapeutka mi řekla, že jím minimálně cukru a i ten že mé tělo potřebuje. I ta jablka miluju zelená, pořádně kyselá, potom kyselé švestky, pomelo. Tak mi poradila, ať to aspoň vyzkouším, že tělo už mi řekne jestli jdu správnou cestou. A chleba dopoledne je v pohodě, aspoň pro mě. Mám víc energie, nejsem unavená, ani se nehroutím při největším stresu. Také rada od ní: když přeci jen na mne padne únava nebo nervy, vezmu si tabletku hroznového cukru. Výborná záležitost, bez něj má kabel(k)a nevyjde z domu. A ještě, čím dříve se nasnídám, tím dříve začne metabolismus makat. Snídaně prý nejdéle do hodiny po probuzení. Tak jsem se opět rozpovídala a to se ještě krotím. Přeji krásnou noc.
4. Říjen 2017 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Ahoj, tak se snídaní to mám podobně jako ty Martino. Miluji pořádnou snídani, bohužel ne vždy si ji dopřávám. Ale třeba na dovolené je to opravdu mé nejmilejší jídlo dne. Zbožňuji švédské stoly. Též se mi líbí, když si můžu dolévat kávu. Je škoda, že i přesto, že sem přišlo plno věcí z Ameriky, tak zde nikdo (nebo alespoň takové podniky neznám) neudělal bistro, kde by chodila příjemná obsluha a dolévala kávu z konvice. Vždy když to vidím ve filmech, tak závidím. Přeji hezký den.
5. Říjen 2017 - 11:35

Přidat komentář

Reklama

Reklama