17 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

hruza jít ven z domu

10. Září 2018 - 0:18

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
dagmar (anonym)
MÁM STARCH.. posledních pár dní jakoby blbnu. normálně mám strach vyjít z baráku a někam jít mám pocit že tam nedojdu. nebo spíš dojdu ale na cestu zpět už mi nestačí sily. chtěla jsem jít do města. máme malé město kousek ale mám strach že tam dojdu ale zpět už ne jako by se rozklepu a zrychleně dýchám mám pocit že nedojdu že skolabuju a odvezou mě. nebo k babičce bydlí asi 8 minut vím že k ní dojdu ale mám strach že domu ne. sem unavená pořád rozčílená..co to je předje to?? není to nic že ne. po zdravotní stránce jsem uplně zdravá. do práce dojedu jezdím tramvají ale taky ty pocity zaměřování se na sebe atd vystoupim v práci jsem za 2 minuty to jsem ok.. prosím setkal se stím někdo?,děkuji
2. Září 2010 - 11:16
Obrázek uživatele daschenka
daschenka
a
2. Září 2010 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Erika (anonym)
No ano to sem měla já to je agorafobie je to psychická nemoc a chce to za psychiatrem a nasadit léky,pomáhá na to zoloft nebo setralin nebo něco podobnýho jinak se toho těžko zbavíš a může se to i zhoršovat.Je to hrozná potvora a člověka to postihne bez varování a omezuje ho to a pak žije v začarovanym kruhu a strachu vůbec někam jít.najdi si ve hledáčku něco o tý nemoci 'agorafobie'a přečti si o ní a dej vědět jak si natom.zdraví Erika.
3. Září 2010 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
dagmar (anonym)
ahoj eriko, děkuji za odpověd. nevím nejsem si jista že to je ono, tak na 50%.. já jdu třeba ale mám st¨rach že se mi tam něco stane přihodí a nikdo mi nepomuže. jsem uplně zdravá po zdravotní stránce.
4. Září 2010 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
dagmar (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se všech dotyčkých zeptat, kteří stím mají nějaké zkušenosti nebo cokoliv o jakoukoliv radu. Mé problémy začly tím že se mi začlo hůř dýchat doktoři že jsem zdravá atd atd. jenže mi to nějak uvízlo v hlavě a ne a ne to dostat ve. prostě mám pořád strach že mi něco je že se mi něco stane.mám strach i vyjít ven. nejsem schopna dojít pomalu do obchodu protože mám plnou hlavu téhle blbosti a strachuju se o své zdraví. mám strach vyjít ven jít do města mezi lidi atd. nemám strach z lidí mám strach že se mi tam něco stane a já nebudu mít kam utéct nebo že se ke mě pomoc nedostane. večně se mi rozklepají ruce knedlík v krku a rozbuší srdce. po každém stresu nebo vynervování to po chvilce přešlo jenže ted mi to tam uchvělo a mám toho plnou hlavu. třeba vím že někam dojdu ale bojí se že na cestu zpět mi nedojdou síly. dočetla jsem se z internetu že by to mohla být ta agrofobie nebo jak se to jmenuje ale já nemám strach z lidí mám strach jít někam na veřejné místo. jezdím 2krát týdně vlakem 7 hodin cesta je v pohodě ale také se vylekám a začnu nad tím přemýšlet co kdyby..a co když..a co ted..atd....nevím už co dělat prosím poradte mi děkuji všemHLAVNĚ MI PROSÍM ŘEKNĚTE PŘEDJE TO VYMIZÍ TO??
4. Září 2010 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Wanda (anonym)
dagmar, každá němoc nějak začíná, tvoje příznaky třeba nic neznamenají, ale třeba ano, pokud zajdeš k lékaři, nic nezkazíš, a jak ti tu píše Erika, po lécích tyhle problémy mizí. Tak to neodkládej, nečekej na spásnou radu od lidí, kteří o tobě moc nevědí, a svěř se do rukou odborníka. Jednou budeš ráda, že to není nic horšího, jsou i problémy, kde už žádné léky nepomůžou. Tady se svěř, jestli ti to pomáhá, ale lékaře určitě navštiv co nejdříve.
4. Září 2010 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
dagmar (anonym)
děvčata děkuji za rady. ano určitě jsou asi mnohem horší problémy že s vážnějšími věcmi. nic mi nehrozí ano jsem objednaná už k psychologovi. nevím co furt hned všichni psychiatr. to je doktor pro blázny atd já se jen stoho potřebuji vypovídat a pomoc. mám předepsaný lexaurin ale bojím se vedlejších učinku.děkuji
4. Září 2010 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Dagmar (anonym)
Stim co popisuješ mam stejný zkušenosti a na to psycholog nestačí,psycholog je na jiný věci,ale tohle co máš ty je agarofobie spojená s panickýma stavama a úzkostí a to je třeba léčit a psycholog ti nic na to nepředepíše.
4. Září 2010 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
dagmar (anonym)
v 15 mi pomohl a dostal, tak proč by mi ted nepomohl
4. Září 2010 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Hm (anonym)
Dagmar ked si taka skusena a mudra naco davas otazky do fora, hm? :) chod pekne za tým psychologom a uvidis, niekedy sa vsak psychiatrii nevyhnes, zaostavas za realitou, psychiater ni eje len pre blaznov, ak si myslis, ze ano, tak blaznom si, lebouzkostne poruchy riesi on, aj ked psycholog takisto s nim spolupracuje pomocou meditacie napr.
4. Září 2010 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka N (anonym)
Je tu téma agorafobie.Je to pěkná potvora která tak dokáže znepříjenit život že ten kdo to nezažil nikdy nepochopí.Já jí prošla,nemohla jsem vyjít z domu a když jsem vyšla okamžitě závratě,bušení srdce atd.Myslela jsem že je to můj konec.A ktomu tenkrát dvě ještě malé děti.Krom psychologa a sezení u něj mi pomohl i psychiatr.A pokud se člověk snaží a nepoddává se tomu a bojuje časem se postupně zbaví jak léků tak i třeba psychologa.Toto je má zkušenost bohužel.Ale chci varovat citlivější povahy ikdyž se vyléčí tak užmají vyšší riziko návratu této nemoci ale né už vtakové síle.Já se léčím už tak 9 let a z pauzama,třeba tak 3 roky klid,fungovala jsem jako zdravý člověk,dojížděla do práce což předtím nehrozilo a pak přijde nějaká stresová situace kterou třeba člověk špatně ustává a nemoc se ozve.Alu opravdumůžu uklidnit už né tak moc,takže pokud navštívíte ihned lékaře,tak většinu věcí budete dělat jako předtím,jen tam třeba bude menší omezení které se časem spraví ale chce to trpělivost a nečekat hned zázraky.Někdy jen meditace nepomohou.Někomu třeba jo,záleží na člověku.
5. Září 2010 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jíra (anonym)
Jak už se zmínila Lenka N, je téma Agorafobie přímo tady na Doktorce ve stejné skupině (Psychické problémy). Je tam už přes 1400 příspěvků a 28 dodatečných komentářů. Tam může Dagmar získat mnoho poznatků a dovědět se zkušenosti těch, kteří s nemocí bojovali. Přeju hodně zdaru.
5. Září 2010 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzka (anonym)
MÁM STARCH.. posledních...ahoj dagmarko nevim jestli jsi to nekdo zvas este precte protoze ty prispevky jsou uz 3 roky stare nema cenu to rozebirat a popisovat ,protoze mam uplne stejny problem jako ty trva to uz asi 3 roky k doktorovy jsem uz prestala chodit nikdo mi stim nepomohl .dokonce mi nasadili naky silny prasky ktery me zabijeli a ne pomahali prosimte jestli to ctes tak se mi ozvy a napis mi jestli jsi se stoho dostala a jak .budu ti zato moc vdecna ..
6. Srpen 2013 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Zdravím všechny.prosím vas mam autistického syna a za poslední měsíc jsem si všimla že jak ma vyjít z domu je rozladěny,koktá a ted už se to projevuje i vysokými horečkami a to i když ma jít do školy,zvladne max. 3 dny a pak se zavře v pokojíčku a nic nepotřebuje.Jak se říká této fobii prosím?
12. Březen 2015 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Míša (anonym)
Ahoj Miro,i já mám syna s autismem a bylo období kdy jsme měli stejné potíže,teď jsme co se týče tohoto na tom lépe.Ono by se mohlo zdát,že to může být částečná agorafobie,ale je pravda že u autismu to některé děti tak mají.Náš malý měl období kdy nechtěl vůbec jít ven,takže jsme měli i potíže se školou,ty co to nejvíc řešili nebyli schopný pochopit,že to k autismu zkrátka někdy patří,takže to bylo hodně složité a stresující,měj se hezky a když budeš chtít napiš na mariekoudelkova@email.cz
13. Březen 2015 - 0:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Míša (anonym)
Chtěla jsem napsat "Ahoj Mirko ....
13. Březen 2015 - 0:18

Přidat komentář

Reklama

Reklama