50 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hrůza z injekční jehly

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Dobrý den, poradí mi někdo z rodičů, pokud se setkali s následujícím problémem, který máme s naší čtrnáctiletou dcerou? Během posledního roku se totiž několikrát stalo, že při odběru krve nebo očkování reaguje naprosto nepřiměřeně, řekla bych že skoro panicky, z jehly má hrůzu, které ji bohužel nedokážu zbavit a při posledních dvou zákrocích se buď těsně předtím nebo při něm dokonce pomočila. Bylo mi trapně a protože na konci srpna nás čekají krevní testy, sháním rady kde se dá, co mám dělat. Mám se spolehnout na to, že dceru dokážu psychicky připravit a nebo neriskovat a domluvit se s ní, aby šla na odběry v plínce? To bych velmi nerada. Dodávám, že jsme nikdy dceru nestrašili lékaři nebo nemocnicí, pořád doufám, že je to nějaký přechodný stav, zatím ji nechci tahat po různých psychologických poradnách a doktorech. Poradí někdo s podobnou zkušeností? Děkuji předem.
7. Srpen 2008 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Kathy (anonym)
Ahoj Olo, nejsem rodic, ale mam bohuzel taky desnej strach z injekci. Zaclo to uz nekdy na zakladce. Mam to proste v sobe vsugerovane a kdo to nezna, ten to nepochopi. Nepomocila jsem se nikdy, ale nekdy omdlivam. Takze psychicky, ji na to urcite nepripravis. Ja kdykoliv na injekci jdu, hned reknu, ze mi byva zle a bud si sednu k otevrenemu oknu, nebo si leham. A to je mi uz 27. Taky jsem si myslela ze to treba prejde, ale mam z toho panicky strach. Nemam strach z te injekce samotne, bojim se bolesti (i kdyz to neboli), a bojim se uz dopredu, ze zase omdlim. A muze se mi to stat az 5 min po injekci. Nikdy me nikdo nicim nestrasil, takze tim to neni. Jen si myslim, ze vazne nemuzes pochopit, co to je strach z injekce, kdyz ty ho nemas. Mozna z toho fakt vyroste. Taky se lepsim :-) Driv jsem omdlela skoro u kazde injekce. Ted radsi zustanu hned 10 min lezet, at to vydycham. S tim pomocovanim ti ale bohuzel neporadim
7. Srpen 2008 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Ahoj Kathy, vím, že takových lidí jako ty nebo naše dcera je víc, sama si taky pamatuju ze základky jednoho kluka a jednu holku, pro které bylo jakékoliv očkování podobným hororem. Máš pravdu, že připravit na to nikoho nejde, dcerku podporuju předtím psychicky jak se dá, už to jeden čas vypadalo, že to zvládá líp a najednou takovýto zlom. Taky doufám, že se to věkem třeba zlepší, teď jen pořád dumám, co na konci měsíce, jestli mám počítat zase s nějakou nehodou nebo to vyřěšit tou plínkou, nějak k tomu dceru přemluvit... Ještě jsem se neptala ani v rodině, nechci to rozmazávat prozatím ani u mých nebo manželových rodičů. Psala jsem i do poradny, zatím nemám odpověď, tak třeba se do té doby něco dozvím. Každopádně ti děkuju, žes napsala. A ať se ti stav taky zlepšuje!
8. Srpen 2008 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Zbyněk (anonym)
Tak to je téma pro mě hodně aktuální. Přesněji ne pro mě, ale pro mou ženu. Ženil jsem se poměrně pozdě, jak už se tak někdy přihodí, bral jsem si svoji posluchačku z VŠ, samozřejmě až po státnicích a do té doby o našem vztahu nikdo nevěděl. Krátce po svatbě mě požádala, jestli bych ji nedoprovodil na odběr krve, že potřebuje pomoc. Pověděla mi otevřeně o svém problému s injekcemi - reaguje stejně jako Kathy mdlobami, jenže se někdy přitom i znečistí..Moc ji miluju, takže i s tímto, měla velké obavy, co řeknu na to, že si bere pro jistotu na odběry vždy plenu. Takže to je má rada pro Olu - určitě neriskujte možnou ostudu pro dcerku,vždyť by jí muselo být hrozně, odcházet přes čekárnu v takovém stavu, ty pleny jsou hodně spolehlivé a v sukni i nenápadné. Jen nedokážu poradit, jak dcerku k tomu přivést, sám jsem se dostal k tomuto problému vlastně jak slepý k houslím, předtím jsem nic podobného nezažil a žena k tomu přistupuje pragmaticky. Tak ať to obě zvládnete!
9. Srpen 2008 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Zbyňku, děkuji za názor i za přání. Máte pravdu, že taková nehoda před lidmi je pro velkou holku ponižující, ale s těma plenama - fakt nevím. Ještě jsme o tom nemluvily,přece jenom je rozdíl mezi Vaší ženou a slečnou v pubertě. No, ještě to zvážím, každopádně díky.
10. Srpen 2008 - 21:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Olo, jako dítě jsem byla přesně jako tvoje dcera. Začala jsem chodit do školy ve dvaašedesátém roce a tehdy se občas očkovalo přímo ve třídě. To byla pro mne nepřekonatelná hrůza a téměř vždycky pak telefonovala učitelka mamce, ať si pro mě přijde, že jsem to zase nezvládla. A když jsme šly na nějakou injekci samy, tak se se mnou mamka vůbec nebavila a zabalila mě. Ale přešlo to nějak samo během osmé deváté třídy, tak vydrž. Možná, být tebou, tak to vyřeším ještě těma plenama. I když to dcerka nezvládne, tak to aspoň nebude vidět.
13. Srpen 2008 - 18:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Ivo díky. Opravdu nevím. Poslala jsem dotaz do on-line poradny, zatím se neozvali. Nechci ještě teď dceru nervovat řečmi o odběru krve, čas k tomu přijde a pak asi probereme i možnost ochrany.
14. Srpen 2008 - 10:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Tak ve čtvrtek jdeme s dcerou ráno na tu krev. Asi půjdu, ač hodně nerada, koupit nějakou plínku, jistota je jistota, i kdyby se jí náhodou něco přihodilo, nikdo nic nepozná. Psala jsem do dvou poraden, odpovědi a rady už mám, zařizuju se podle toho, ale to je všechno na delší trať a navíc co s dcerou teď, to mi neporadili. Kdyby se ještě nějaký názor od vás objevil, budu ráda. Díky předem.
25. Srpen 2008 - 9:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Saša (anonym)
Myslím, že ta plínka není zase tak špatný nápad, alespoň jí to dodá klid (i když nákupu věnuj dostatek času a bylo by ideální, aby si to dcera mohla i vyzkoušet, zní to sice divně, ale pořád lepší, když si tzv. zkusí nanečisto, než kdyby jí tam třeba ty plínky prosákly).
25. Srpen 2008 - 16:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Sašo, díky za příspěvek. I když mi to přijde divné dávat plínku čtrnáctileté holce, jiné adekvátní řešení mě nenapadá. Už jsme o tom s dcerou dneska mluvily, trochu se ošívala, ale samozřejmě taky preferuje to, aby případné nezvládnutí nikdo další neviděl. U nás na poliklinice je prodejna zravotních potřeb, zítra tam spolu jdeme, tak věřím, že nám poradí. S tím vyzkoušením na nečisto jsi myslela i použití?
25. Srpen 2008 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Saša (anonym)
Já vím, že to zní divně, ale možná by pak byla dcera jistější.
26. Srpen 2008 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Kača (anonym)
A co kdyby si před tím došla na WC? To by možná bylo taky řešení, ne? Co myslíte?
26. Srpen 2008 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Kačo, evidentně nevíš, o co jde a máš mě zřejmě za slaboduchou, když předpokládáš, že bych na tohle řešení sama nepřišla a potřebovala k tomu nějaké rady.
26. Srpen 2008 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Ještě pro Kaču: Nechceš taky poradit Kathy, že by bylo lepší, kdyby neomdlévala?
26. Srpen 2008 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Neadekvátní reakce na banální bolest je hysterie. Léčba patří psychiatrům. První pomoc je pár facek a studená voda. Jakékoliv ustupování je zcela nevhodné a stav zhoršuje.
27. Srpen 2008 - 9:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Nevím Olo, proč hned tak drsná reakce. Nápad Kači se mi zdá nejlepší, co tady zazněl - pokud bude mít těsně před zákrokem prázdný močový měchýř, tak se počůrat nemůže.
27. Srpen 2008 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Kača (anonym)
Fuj. Aleno díky, že ses mě zastala.Je fakt, že nevím o co jde, protože já se při tom ještě nepočůrala, ikdyž jinak ty injekce taky dost nesnáším - mám špatnej zážitek z dětství.
27. Srpen 2008 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Pro Alenu a Kaču: Moje reakce je naprosto adekvátní. Nebo myslíte, dámy, že mě řešení s WC před zákrokem opravdu nenapadlo poté, co se to přihodilo poprvé? Že bych potřebovala radit ve věci, která je tak samozřejmá, že mi ani nepřišlo podstatné se o tom tady zmiňovat? Kdyby to fungovalo a návštěva WC předtím pomohla, že bych si dělala starosti a obracela se na různé odborníky a zkoušela se ptát i zde, jestli někdo z rodičů nemá podobné zkušenosti? Na anonyma vůbec reagovat nemá smysl. Dlouho jsem zvažovala, jestli tu mám náš problém vůbec ventilovat, právě kvůli "radám" typu anonyma z dnešního rána o pár fackách a studené vodě, takových je na tomto fóru plno, jak jsem si všimla, a to na Doktorku zajdu velmi zřídka. Kdyby to Kačo a Aleno bylo tak jednoduché, jak píšete, vůbec bych sem nepsala. Zkuste se trochu vžít do mé situace a pak se snad nebudete divit, že jsem považovala Kačinu radu jako jednu z toho druhu pár facek a studené vody. Jestli jsi to Kačo myslela upřímně a moje reakce ti přišla nepřiměřená, tak se omlouvám. Proto jsem ale také psala, že nevíš, oč jde. Zdá se to jednoduché a také jsem byla přesvědčena, že návštěva WC těsně předtím problém odstraní. Neodstranila, je mi to divné, ale je to tak, právě proto jsem se začala zajímat víc.Odborných rad se mi už naštěstí dostalo, už se podle nich zařizuju. Žádný z odborníků to nezlehčil způsobem 'Ať si zajde předtím na záchod a je po problému'; bude nás to stát sice čas a návštěvy různých ambulancí, ale věřím, že to dcera dokáže s touto pomocí rychle překonat.
27. Srpen 2008 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Paní Olu docela chápu. Sama už mám děti velké, jsem babičkou, v důchodu, naštěstí ani děti ani vnuci žádné takové problémy neměli. Ale bratr když byl kluk, tak ano, i s těmi mokrými kalhotami. Maminka byla též bezradná, protože chodila s ním a dokonce (to nevím, jak moc to bylo výchovně správné)s ním šla před injekcí někdy až na WC, ale jak byl nervózní a ve strachu, tak se nikdy nedokázal vyčurat. Ani před maminkou, ani sám. Vzpomínal na to potom v dospělosti, že to byly pro něj stresující zážitky. Chtěl mamince vyhovět, ale jak byl zablokovaný, tak to nikdy nešlo, až občas do kalhot. Kathy to pojmenovala opravdu přesně: kdo to nezná, ten nepochopí.
2. Září 2008 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
kača (anonym)
Olo a jaké je teda to řešení? Tak to tady napiš. Je klidně možné, že tu bude hledat pomoc někdo s podobným problémem. A taky jak se vám povedlo překonat ty odběry na konci srpna.
2. Září 2008 - 18:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Allice (anonym)
OlaTady reagujete neadekvátně vy, žádala jste o radu a Kača se snažila poradit a to v dobrém úmyslu a pokud čtu, nikoho neurážela ani nezesměšňovala. Každý není psycholog či jiný odborník, prostě někdo má problém a někdo se snaží poradit, jak umí. Je možné, že podruhé už se raději pokoušet nebude.Omlouvám se, že je to sice od tématu, ale vaše reakce mě zarazila.
2. Září 2008 - 19:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Pro Allici: Nechci už otevírat debatu na téma reakcí, jen si prosím pozorně přečtěte, o jakou radu jsem žádala - ne jestli dcera má jít před zákrokem na WC či nemá (že ano, to snad po nehodě u tak velké holky napadne každého rodiče hned automaticky), ale prosila jsem jiné rodiče, pokud se též setkali s podobnou neadekvátní reakcí na inječní jehlu, zda nemají recept, jak postupovat.A druhý dotaz se týkal vhodné ochrany před tou nehodou; možná jsem měla skutečně připsat, že návštěva WC nepomohla. Kačo, pro informaci tvoji i ostatních, kteří se třeba musejí bohužel s podobným problémem vypořádat - řešení bude na delší dobu. Z internetových poraden jsem dostala dvě odborné odpovědi, už jsme objednané do psychol.ambulance. Zatím nevím z čeho problém vznikl, ale jeden psych. poradce mi docela podrobně popsal v mailu různé důvody vzniku psychického bloku a panického strachu, který je rozumově neuchopitelný a zatím nezvladatelný. Proto, jak psala Ivana o svém bratrovi, ani dceři není moc platná návštěva toho WC, protože je už v jakési psychické křeči a nedokáže se vymočit úplně. (Nakonec jsme se s dcerou domluvily na ochraně, i když Sašo dopředu jsme nic nezkoušely, to mi přišlo moc, ale bylo to třeba, protože i když předtím na záchodě byla, tak stejně říkala, že jí to moc nešlo a ochrana pak pomohla.)Ty přemrštěné obavy prý vůbec nemusejí vzniknout jen strašením lékaři a nemocnicemi, což - jak jsem psala - jsme nikdy nedělali - ale prý i na základě povídání s kamarády, z nějakého filmu, vlastní přecitlivělou fantazií a podobně. Píšu to zjednodušeně, náprava spočívá v odhalení těchto příčin, nalezení původu strachu a v jeho postupném zvládání. Nebyla jsem přítelem nějakých psychologických rozborů a konzultací, ale teď dám na rady odborníků, sama se laicky do toho pouštět nebudu. Snad to pomůže. Takže pokud jste na tom někdo podobně, nestyďte se hned vyhledat odbornou pomoc, spoléhat se na to, že problém se upraví časem sám, je zbytečné trápení.
6. Září 2008 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Ola (anonym)
Přeskočila jsem jméno a ani se nepodepsala, tak napravuji.
6. Září 2008 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivca (anonym)
Take bych ráda nasla způsob jak se teto fobie zbavit, ja se nebojim bolesti, nebojim se ani krve, silenen se bojim jen te jehly a hlavne odberu. Uz jen z toho ze tu pisu do diskuze mi silene busi srdce a je mi zle. Uz spoustu let se vyhybam doktorum, kde by mi ji mohli vzit a vim ze riskuju sve zdravi ale nemuzu si pomoct. Mivam zachvaty paniky i pri obycejne navsteve u doktora, kdyz si vsugeruji ze by mi krev mohl chtit vzit. Je to dost velky problem, jednou byh chtela mit deti a nedokazu si predstavit jak bych prezila tehotenstvi a caste odbery. nikdo v mem okoli to nedoze plne pochopit, zvlast proto ze mam piercing a to mi nevadilo. Prosim pomozte. Povedlo se nekomu sveho strachu zbavit?
19. Listopad 2012 - 10:08
Obrázek uživatele Návštěvník
rada (anonym)
Take bych ráda nasla způsob...zainvestuj do botoxu, bude tě to stát peníze a o jehle tak nebudeš přemýšlt. A budeš z toho mít radost
19. Listopad 2012 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
hele (anonym)
Take bych ráda nasla způsob...když mi berou krev,tak i já koukám jinam a sestřička vždycky,jestli se mi nedělá špatně,tak jí řeknu,že ne,jen se na to nemusím koukat.Ale jinak musím říct,že čím jsem starší tím víc se bojím třeba zubaře,ani zamlada jsem se nikdy tolik nebála,tak jako dnes.Jednoduše zavři oči,jiná rada není,ucítíš,jak kdyby tě píchla včela.Lehce se to řekne,já vím,já už den dopředu než mám jít k zubaři,tak už jsem malinko nervozní.Asi to musí každý překonat.
19. Listopad 2012 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
zaneta (anonym)
když mi berou krev,tak i já...Ano tady je presne ten duvod proc mam panickou hruzu ja... je to jak vcelicka. Moc dekuji vsem dospelym, ze me takto suprove varovali, protoze kdyz bodne vcelicka je to bolest jako krava!!! Taky odmitam veskere testy, kapacka by me zabila, nechci byt tehotna kvuli tomu...
18. Prosinec 2013 - 9:22
Obrázek uživatele Návštěvník
eliska (anonym)
Take bych ráda nasla způsob...Ahoj reaguji na tvuj komentar jsem ve stejnem stresu jako ty chtela bych to lecit ale nevim kde take mam pearsing ani nevim jak jsem to zvladla ten kdo tohle nema nikdy nepochopi nas stres
8. Květen 2014 - 23:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Fido (anonym)
Pro Zanetu: Bodnutí od včely je horší, s tím přirovnáním ať na mě nechoději.
9. Květen 2014 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Souhlas, (anonym)
včelí jed je cca 10x účinnější než vosí nebo sršní.
16. Květen 2014 - 18:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama