32 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hrozí mi schizofrenie?

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ondrej (anonym)
Dobrý den Potřeboval bych se poradit, jestli mi hrozí schizofrenie.Protože abych pravu řekl, strašně se toho děsím, popravdě víc než rakoviny.Je to divné. Je mi 18 let, už nějakou dobu jsem lékama léčený s obsedantně kompulzivní poruchou(uspěně) měl jsem i posttraumatický syndrom.Jako dítě jsem byl hodně šikanovaný, zacházelo to do tvrdé fyzické šikany, kdy jsem byl bitý židlí až do podlitin, kopaný na zemi atd.Je to i zapsané v kartě.Mělo to na mě vliv takový, že jsem se stal strašný samotář, nedůvěřivý k okolí nebo hlavně k vrstevníkům a těžká introverze.Změna tříního kolektivu mě sice vysvobodila z šikany, ale byl jsem tak psychicky na dně, že i zde začala šikana-spíše už psychická.Ale vždycky za mnou stála mamka, a vztahy v rodině jsem měl velmi dobré.Až na tu školu No ted je to lepší, jsem sice vlk samotář, moc kamarádů nemám, ale nějak mě to netrápí.Mám svoje záliby a koníčky, jenom se dolečuji s obsendantně kompulzivní poruchy, která vznikla spolu s pár dalšíma poruchama (které už nemám) kvůli těžké šikaně. No co jsem si tak četl, tak většina schizofreniků neměla pěkné dětství, ať už šikana nebo problémy v rodině, byli samotáři a spíš podivíni. No já mám ted uplně strašné obavy že to u mě vypukne.V rodině to sice vůbec nedáme, ale nějaké spouštěče, které asi mají vliv na pozdější vliv této nemaci bohužel mám(samotář,šikana,posměch,introvert, lečený s obsedantně kompulzivní poruchou) Připadám si, jako kdybych čekal na popravdu.Už jenom takové přehnané obavy že budu schizofrenik nejsou normální, připadám si jak hypochondr. Žádné halucinace,bludy nemám.Nejsem vztahovačný, ani podezíravý ani agresivní (to si spíš nechám sr*t na hlavu).V hlavě neslyším hlasy nebo tak něco...pouze jsem neměl pěknou minulost (což je žeprej spouštěč) a bojím se, že to u mě může propuknout.Což mě děsí :(
7. Květen 2011 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
Dobrý den Potřeboval bych...Zdravím, doporučuji skvělé diskusní fórum pro lidi s psychickými problémy, pokud jde funkce, tak nemá v této kategorii v Česku obdoby. http://www.pomocvnouzi.net/Forum/ Je tam i chat, seznamka pro lidi s problémy se seznamováním a informační hlavní stránka, která se bude postupem času updatovat.
8. Květen 2011 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabriela (anonym)
Ondřeji, to co prožíváš je jen obyčejný strach a úzkost trochu víc v popředí. Určitě schizofrenií neonemocníš. Tvoje dětství bude mít jistě i lepší stránky, mysli spíš na to pozitivní a řekni si: co jsem věděl tenkrát a co už vím teď? Teď už by sis totiž uměl poradit. Nemusíš mít spousty kamarádů, stačí jeden, dvá.
8. Květen 2011 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Jestli u tebe vypukne schizofrenie je stejne tezke rict jako u kohokoliv jineho, kdo ma psychicke problemy v tvem veku. Ta sance je minimalni. Vypada to spis, ze mas hypochondricke sklony nebo treba panickou poruchu. Zrovna kdyz mi bylo 18, tak jsem taky trpel temito stavy, bal jsem se rakoviny, schizofrenie, roztrousene sklerozy apod. Leky a psychoterapie mi hodne pomohly a po par letech to nejak casem uplne zmizelo.
8. Květen 2011 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Grof (anonym)
Vykasli se na tyhle uvahy. Kdyz jsi v peci psychiatru, tak by u tebe schizu nasli v brzkem stadiu, kdy by sla urcite bud uplne vylecit nebo dostat plne pod kontrolu.
8. Květen 2011 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Dobrý den Potřeboval bych...Ne, neboj se, schizofrenie je o něčem jiném a většinou propuká z jiných důvodů. To co popisuješ, spíš lidé dávají do souvislosti. Psychickou šikanu ve škole, byť v jiné podobě jsem také zažila. Ztratila jsem veškeré sebevědomí, své spolužáky se bojím i potkat. Trpím také ODC a depresemi. Není to jednoduchý život. Mám pořád příšerné sny a bojím se i chodit spát.Nejhorší je, že ti parchanty nikdy nikdo nepotrestá.Přitom nám všem co to zažili, zkazili celý život. Po kontaktu s lidmi příliš netoužím. Mám jednu kamarádku z vejšky a bohatě mi to stačí. Držím ti palce, aby ses toho zbavil a neboj se.
8. Květen 2011 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Boogy (anonym)
Jak můžete vědět, že nemá schizofrenii?
8. Květen 2011 - 20:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Varta (anonym)
Držím ti palce!
8. Květen 2011 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Verka (anonym)
Nechci vám do toho kecat, ale schizofrenie se nedá vyléčit, akorát utlumit. Na to je současná medicína pořád krátká.
8. Květen 2011 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Rado (anonym)
Mozes trocha priblizit ako ta sikanovali?
8. Květen 2011 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Boogy (anonym)
Odpovida tady vubec nekdo na prispevky?
8. Květen 2011 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Jak můžete vědět, že...Studovala jsem to. Něco o tom vím.
8. Květen 2011 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Nechci vám do toho kecat,...Ne, nedá se vyléčit, ale pokud berete léky a posloucháte rady odborníků, lze ji zvládat.
8. Květen 2011 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Podle některých odborníků se vyléčit dá. Já sám mám schizofrenii, ale považuji se prakticky za vyléčeného a možná v budoucnu vysadím i léky. I podle mojí doktorky jsem v podstatě zdravý.
8. Květen 2011 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
Nechcete dat sanci tomu mymu diskusnimu foru? www.pomocvnouzi.net/Forum Spustil jsem to nedavno a dal jsem si na tom dost zalezet. Jsou tam ruzne vychytavky, treba kazdy uzivatel muze mit svuj avatar, vlastni galerii s obrazkama, da se tam nastavit aktualni nalada, rozsirene mnozstvi smajliku, jsou povoleny prilohy k prispevkum, pri najeti mysi na tema se zobrazi preview prvniho prispevku atd... Snazim se to rozjet, sam z toho nic nemam, naopak to dotuju. Stranky jsem udelal, protoze se sam lecim s urcitymi problemy a mam zajem nejakym zpusobem pomahat podobnym lidem, dela mi to radost. Ja myslim, ze za vyzkouseni a za registraci nic nedate.
8. Květen 2011 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Mozes trocha priblizit ako ta...Žila jsem na malém městě a lidi se dělili na elitu a ostatní. Já, bohužel, patřila k těm ostatním. Ve škole se mnou byla více jak polovina dětí lampasáků a ti mohli dát svým dětem trochu více než ti ostatní.Byli jsme doma 3 děti a na rozhazování nebylo. Táta stejně většinu peněz prochlastal a dělal jen ostudu.Neměli jsme hezké věci na sebe, nejezdili jsme k moři, kolikrát jsem ani svačinu neměla. No a děti se toho chytily. Za vydatného povzbuzování učitelky, jsem byla vyvržena z kolektivu. Nikdo se se mnou nebavil, nikdo se mnou nechtěl sedět, pošklebovaly se mi. Neměla jsem žádnou kamarádku ( co kdyby si některá zadala a bohaté dětičky ji odsoudily) Celý den jsem neměla s kým promluvit. Pokud mě neponižovaly, tak mě ignorovaly. Začalo to v páté třídě a skončilo to v devítce. S odchodem ze školy. Na střední to bylo už fajn a na vysoké, jsem byla, kupodivu,uznávaným členem kolektivu. Na studia jsem si musela vydělat, ale zvládla jsem to. Snad i proto, aby ti hajzlíci viděli, že nejsem žádný chudák a nula. To, co však nikdy nepochopím, byl přístup učitelů. Hluší, slepí. Když jsem se jednou svěřila třídní, tak mi řekla, že je to moje vina. Abych se podívala, jak jsem oblečená. Je mi 52, ale téhle hrůzy, jsem se nikdy nezbavila. Když slyším o šikaně ve škole, mám chuť zabíjet.
8. Květen 2011 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Nechcete dat sanci tomu mymu...Byla jsem se tam podívat a děláš to fakt dobře. Hlavně nepolevuj. Většina lidí s psychickými problémy si krom psychologa a psychiatra nemá kde postěžovat. A těm člověk taky všechno neřekne. A ze své zkušenosti vím, že doma dělají, že žádný problém není, nechtějí o tom mluvit. Tady se to pořád chápe jako stigma. A když si člověk může postěžovat a někdo ho poslouchá, už to mu uleví.
8. Květen 2011 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
Byla jsem se tam podívat a...J.: to je hezke, co mi pises, ale neregistrovala ses tam...
9. Květen 2011 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirda (anonym)
Jarko, dnes je to jeste mnohem horsi nez to bylo za komunistu, kdy jsi chodila do skoly. O uspechu ci neuspechu ditete v zivote rozhoduje z 98% to, z jake pochazi rodiny. Jedna se prudce zvysila role penez, studium je mnohem nakladnejsi, ti bohatsi vetsinou studuji soukrome skoly, kde mohou navazat lepsi styky - s dalsimi bohatymi. Rodice jim zajisti zamestnani bud primo ve svych firmach nebo u svych znamych. Vychova od rodicu ma taky velkej vyznam. Decko kdyz ma proste smulu a narodi se ve spatne rodine, tak to ma spocitane, krome hrstky extremne talentovanych jedincu.
9. Květen 2011 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka. (anonym)
Já vím jak to dnes chodí. Mám syna a studoval dvě vysoké. Sice státní, ale kolik to stálo, si ani nechci připomínat. Máme jenom jeho a tak jsme pro něj dělali, co se dalo. Naštěstí je chytrý a nikdy žádnou protekci nepotřeboval.Ani nevím, kde bychom ji vzali.Původně chtěl studovat historii v Brně, ale tam to bylo jasně o tom, kdo má známé. Brali 12 dětí a on byl třináctý. Když jsem tam volala, tak řekli, že odvolávat se nemá cenu, protože o těch dvanácti je rozhodnuto. A pochopila jsem z ténu hlasu té paní, že rozhodnuto bylo už před přímacími zkouškami. Ono se toho v našem školství zase tak moc nezměnilo. Když chodil do první třídy, začal ho šikanovat nějaký větší kluk. Zatmělo se mi před očima a vlítla jsem do školy. Jednak jsem si promluvila s tím klukem, jednak jsem vlítla na učitele a bylo to rychle zadupáno v počátcích. V páté třídě začal chodit do matematické třídy a tam už byly děti selektovány. Měly jiné starosti, než někomu otravovat život. Ale máš pravdu, že asi hodně záleží na tom, z jaké rodiny kdo pochází. Jezdili jsme jako zdravotnický doprovod na školy v přírodě a s učitelkama jsme se znali. Muž je navíc vážený lékař a já jsem magistra. Oba nás všichni znají. Tohle ovšem padlo s odchodem z gymnázia. Na vysoké byl jenom sám za sebe. A jsem moc ráda, že to zvládl. Nevím, ale, co bychom dělali, kdybychom děti měli tři.Neumím si představit, jak bychom je na vysoké udrželi. A hluboce smekám před lidmi, kteří to zvládnou. Snažili jsme ho podporovat co se dalo, ale nikdy ne tak, aby si připadal jako něco extra. Posledních 5 let si už přivydělával. Takže žádný synáček z bohaté rodiny. Na to jsme stáli oba s mužem nohama na zemi. Pro dnešní mladé to není jednoduché. Pokud tzedy nemají rodiče rentiéry a nebo bohaté podnikatele.A to fakt ve zdravotnictví nehrozí.
9. Květen 2011 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Jsou to jistě zajímavé příspěvky, ale správně by se nemělo opuštět hlavní téma diskuze... Lepší je v takovém případě založit novou diskuzi, jinak to může někoho zmást.
10. Květen 2011 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
zvědavej (anonym)
dodneška nevím o schizofrenii nic, mylel jsem že tady najdu někoho kdo popíše z praxe konkrétně co se stalo a co dělal dotyčný sám, jedná se v té souvislkosti o nějaké viditelné a společensky neutlutatelné problémy? Pozná to kromě lékaře i někdo z rodiny? Laicky si představuji, že dotyčný se psychologicky pohybuje mezi dvěma osobnostmi, je to tak? zná někdo zvás osobně skutečnýho schizofrenika? a hlavně mě zajímá jak se projevuje, co je chrakteristický pro takovýho člověka,díky
10. Květen 2011 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
_ (anonym)
Schizofrenie nema vubec nic spolecneho s vice osobnostmi, to je jen rozsireny omyl.
10. Květen 2011 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
gabi (anonym)
Zajímalo by mě, o schizofrenii čtu, že člověk slyší hlasy, které mu i říkají, co má dělat ... Jaké jsou to hlasy? Myslí se tím svůj vnitřní hlas, že si člověk občas povídá sám se sebou, anebo člověk slyší hlasy některých lidí, které přímo zná nebo úplně neznámých lidí??? A co většinou ty hlasy říkají? Jen negativní věci? Děkuji za vysvětlení, tohle jsem po přečtení článku o téhle nemoci nepochopila.
10. Květen 2011 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Člověk slyší jakoby reálně hlasy většinou známých lidí, hlasy mu radí, komentují jeho chování a podobně. Hlasy neříkají jen negativní věci, někdy i člověka chválí, povzbuzují a tak.
10. Květen 2011 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Rosa (anonym)
Je schopen ten člověk ty hlasy odlišit od skutečnosti? Kdy si uvědomí, že se děje něco zvláštního? Upozorní ho na to někdo?
11. Květen 2011 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Většinou je od skutečnosti neodliší. Cítí, že se děje něco zvláštního, nejvíce si toho všímá okolí. Ovšem většinou ho nikdo nedokáže přesvědčit, že je nemocný. Ale časem někdy získá "náhled" na nemoc, tj. připustí si, že to nebyla realita,což je předpoklad úspěšné léčby.
11. Květen 2011 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
gabi (anonym)
Člověk slyší jakoby...Děkuji za vysvětlení, já si občas sama se sebou povídám (v duchu) ve smyslu, řeknu si např. "Ty jsi ale hloupá, nech toho!" nebo "Ty jsi fakt husa, jak jsi to mohla udělat takhle?" apod. Tohle schizofrenie není??? A musím ještě dodat, že jsem strašně vztahovačná, fakt až moc, nevěřím si vůbec v ničem, moje sebevědomí je na bodu mrazu!!!, (jak se hodnotím?: nejsem hezká, postavu nemám pěknou, jsem hloupá.) Poslední dobou jsem pořád sama, přátele nemám, pořád si myslím, že mě všichni jen pomlouvají, že jsem špatná, zlá, i lidi na ulici že se na mě jen škaredě dívají ... Připadám si i agresivní, výbušná ... Je to schizofrenie??? Prosím o pomoc, radu.
11. Květen 2011 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Zdravím, doporučuji...Dal bych si na toto fórum veliký pozor nebo se mu vyhnul obloukem, majitel (admin) je psychicky narušený jedinec vykázaný z fóra help24.cz a tak si založil svoje kde pomocí emailu který si tam registrujete o vás vyhledává informace na internetu a pak je umisťuje na toto fórum. Momentálně je jeho majitel (admin) na pobytu v psychiatrické léčebně, toto fórum hrubě nedoporučuji.
9. Červen 2011 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
www.jirilaska.c (anonym)
tobě asi schizofrenie nehrozi
22. Červenec 2011 - 18:56

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama