25 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hromadění věcí, křečkování

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
M. (anonym)
Zdravím, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti se situací, kdy někdo z vašeho blízkého příbuzenstva nebo známých křečkuje, resp. ve velkém množství hromadí různé věci co jsou bezcenné nebo mají zanedbatelnou hodnotu - staré noviny, kelímky od jogurtů, vaničky od baleného masa, staré prošlé léky, staré obnošené oblečení a podobně. V jejím bytě jsou takové hromady těchto věcí, že byt není možné normálně využívat ani provádět běžný úklid. Vlastní odpovědnost za stav v bytě odmítá, mohou za to údajně ostatní, kteří jí nepomohou s úklidem, přitom při pokusu o návrh pomoci při úklidu reaguje vztekle a má mnoho výmluv, proč není možné nepotřebné věci vyhodit (když jí začnou při diskusi docházet logické argumenty, zachází aź k vyhrožování, napr. že vyskočí z okna). Ani sama není schopná cokoliv z těchto pro ni hodnotných věcí vyhodit, z důvodu "na něco by se to třeba někdy dalo použít". Na koho se obrátit, když odmítá návštěvu psychologa natož psychiatra? Jak lze v této situaci dotyčné pomoci? Děkuji.
23. Duben 2014 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Já se s tím set (anonym)
Skutečně se s tím nikdo...velmi nepřímo. V protějším baráku bydlel takový pán, který si domů vozil na kárce smetí z popelnic a zamořil s tím celý svůj byt včetně balkónu. Nakonec skončil v psychiatrické léčebně, ale jakým způsobem ho tam dostali, to přesně nevím. Byt patřil obci, ta ho nechala vyklidit a pronajala ho někomu jinému. Co se s pánem dál stalo, to nevím. Jde o psychickou nemoc a nemocný člověk si neuvědomuje, že je nemocný. Sám se léčit nepůjde a u nás je možno někoho zavřít do léčebny jen v případě, že ohrožuje okolí nebo sám sebe. Možná by bylo možno nechat soudně omezit jeho svéprávnost, ale to by chtělo poradit se se zkušeným advokátem.
2. Květen 2014 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
. (anonym)
Můj fotr je přímo posedlý křečkováním, vždycky když jde ven, vrátí se domu s nějakým harampádím, který se válelo někde u kontejnéru, má toho plnej sklep, že už se tam nevejde ani špendlík. Něco má i v bytě.
2. Květen 2014 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Jestliže něco skladujete delší dobu, můžete to klidně vyhodit. Budete to potřebovat přesně v té době, kdy věc bude nenávratně ztracena.
2. Květen 2014 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
chichi (anonym)
Můj fotr je přímo posedlý...Hej a nejsi náhodou můj sourozenec? Můj táta to samé, jenom bordel a pokaždé kec, že se to jednou bude hodit. Prd, leží to tam a bordel se hromadí a hromadí a hromadí. Když mu nškdo řekne, že je to harampádí, rozčiluje se a létají facky. Naštěstí tam nemusím hnít, mám svatý pokoj, jsem za hory za doly.
2. Květen 2014 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Hej a nejsi náhodou můj...Hromadici maji ten emocionalni problem, ze nedokazi o jakekoli veci rozhodnout, ze ma byt vyhozena. Diky tomu se jejich obytne prostory preplnuji harampadim. Nese to s sebou nejen riziko pozaru, ale celou radu dalsich bezpecnostnich a zdravotnich rizik. Jejich zasluhou nejeden osamely hromadic umira tragicky.
2. Květen 2014 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Dasa (anonym)
No ja nevyhazuji akorat pekne obleceni ktere je mi male. Porad doufam ze se jednou do neho narvu. :-)
3. Květen 2014 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
No ja nevyhazuji akorat pekne...A nebo to můžeš udělat tak, že pak sešiješ 2,3,4... kousků k sobě a budeš mít z toho 1, který ti padne.
3. Květen 2014 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikola (anonym)
Dobrý den,máme doma případ křečkování,jsme z toho zoufalí. Taťkova přítelkyně je po operaci zad ("vypadla z okna,ale nikdo neví,jak to doopravdy bylo,protože každému říká něco jiného"),po odebrání obou prsů po rakovině,je poloslepá na jedno oko po úraze a momentálně má zlomeninu nosu,lokte a kotníku.( Když k nám přišla,byla naprosto normální). Kromě té páteře se jí vše stalo za 5 let pobytu u nás. Ne,není týraná-všechno si přivodila sama obvykle za naší nepřítomnosti. No,abych pokračovala-nejspíš je závislá na lécích (bere asi desatery-hlavně proti bolesti- a bez nich má očividný absťák) a velmi se lituje-chce,abychom jí litovali také (hypochondrie). Je závislá na nakupování jak v obchodech,tak v e-shopech. Za jeden den k nám přijde i 12 balíků-většinou s porcelánovými panenkami,kterých už má asi 200. Má hromady a hromady naprosto zbytečných věcí,které se podle jejích slov ještě využijí. Bojíme se,že někde nadělá duhy. V jejich ložnici se skoro nedá projít,u skříní e jakýsi "val" z věcí-skříně jsou samozřejmě plné věcí. Je naprosto nesoběstačná,kdybychom se o domácnost nestaraly my,shnili bychom. Do sprchy ji táta dožene tak jednou do týdne,myslí si,že když nemá žádného lékaře,nemusí se mýt. Je v invalidním důchodu,ale doma nic neudělá. Neuklízí,nevaří. Když se po ní chce nějaká práce,začne hekat,že ji bolí záda a musí si okamžitě běžet lehnout. Už ji nenávidíme,nedá se to vydržet. Táta je moc velký dobrák na to,aby ji vyhodil-rozešel se s ní. A taky je kuřák (ona). Nemáte s tím někdo zkušenosti? Objednali jsme ji k psychologovi,ale ona sama si myslí,že je normální a my ti divní. O psychologovi si zatím myslí,že je to rodinná poradna a jde tam kvůli chování své dcery. Uvidíme jak to dopadne a jestli se to bude dát léčit..Nemáte pro nás někdo nějakou radu?
26. Květen 2014 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
b (anonym)
Dobrý den,máme doma...Zbavit svéprávnosti.
26. Květen 2014 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Dobrý den,máme doma...Ja se obavam, ze racionalni a bezproblemovou bytosti ta osoba uz nikdy nebude. Byt tebou, Nikolo, tak bych jeji vztah k tvemu otci v zadnem pripade nepodporoval. To minimalne. Mas moznost souziti s ni i nadale trpet, a modlit se, ze jednou - snad v dohledne dobe - vasi domacnost opusti (at jiz v poloze vertikalni, po vlastnich, nebo v poloze horizontalni, nohama vpred). Jsi-li dospela a zdrava (a ne bez prostredku, respektive s nejakym partnerem, ktery je co k cemu), mas tez moznost vasi domacnost sama opustit, a nadale zit v nejake normalnejsi. Bud jak bud, preju ti hodne stesti ve tve nelehke situaci.
26. Květen 2014 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
v nemecku (anonym)
tomu rikaji messi
26. Květen 2014 - 23:45
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
tomu rikaji messiWas?
27. Květen 2014 - 8:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikola (anonym)
Ja se obavam, ze racionalni a...jejich vztah se sestrou rozhodně podporujeme,i taťka jí má plné zuby. Akorát je moc velký dobrák,takže jí nedokáže říct,aby se sbalila a vypadla. Docela se bojíme,aby si něco neudělala. Díky bohu žiji s matkou,ale k tátovi chodím pravidelně (mimo jiné dělat to,co ona neudělá). Tátu v tom nechceme nechat. Zbavení svéprávnosti asi nedosáhneme,ale snad nám pomůže ten psychiatr...Jinak děkuji :)
28. Květen 2014 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
jejich vztah se sestrou...> Zbavení svéprávnosti asi nedosáhneme,ale snad nám pomůže ten psychiatr...Jinak děkuji :) Psycholog, nebo psychiatr? A jak by vam mohl pomoci? Takovi lide se podle meho mohou zmenit maximalne k horsimu, a neni sily, ktera by tomu mohla zabranit. Jinak pokud tam budes chodit delat to, co ona neudela, tak budes jejich vztah opravdu i nadale podporovat. Ale je jen na tobe posoudit, co je ve tvem zajmu - pokud napriklad nechces, aby se tvuj otec dal znovu dohromady s tvoji matkou (existuje-li realne takova moznost, a ty ji hodlas predejit), pak delej opravdu vsechno pro to, aby zustal s danou otravnou osobou co nejdele. Podobne muzes mit zajem na pokracovani jejich vztahu, pokud je dana osoba napriklad nejakou shodou okolnosti vyrazne bohatsi nez tvuj otec (coz tak ovsem asi neni, jelikoz zije ona u tveho otce, a nikoli naopak). To ale jen tak na okraj - celkove souvislosti a sve osobni zajmy muzes znat ci zhodnotit jen ty sama, a neni na mne ti - byt jen na teto anonymni diskusi - cokoli vyrazneji predestirat, ne-li dokonce vnucovat :D
28. Květen 2014 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Rada (anonym)
jejich vztah se sestrou...Neserte se s ní, zbalte jí kufry a ať táhne! Jen z vás vysává energii, jak pijavice je na vás přisátá.
28. Květen 2014 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Veruš (anonym)
Dobrý den,máme doma...Jak je možný, že se jí u vás stalo tolik úrazů a bez vaší přítomnosti? Je možný, že si ty úrazy dělá schválně? Když k vám přišla, tak byla normální a teď je z ní takovejhle pošuk? Prodělala rakovinu obou prsů a nemá žádnýho doktora? Je to celý ňáký divný.
28. Květen 2014 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
im deutschland (anonym)
Was?sagt mann messi dazu es ist ein sammler syndrom
28. Květen 2014 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
http://www.psychotherapiepraxis.at/artikel/messies/messies.phtml
28. Květen 2014 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
jejich vztah se sestrou...Nikolko, možná když řekneš tatínkovi, že tam nebuš chodit, dokud je tam ta strašná ženská. Když píšeš, že tam děláš to, co ona ne(předpokládám, že myslíš vaření,praní a uklízení), tak když přestaneš tam chodit, tak mu dojde, že něco musí řešit. A jestli chceš napsat, že ho máš ráda, tak právě proto. Ta ženská je napůl cáklá, ale i vychcaná a hraje na city. Prostě nepolevit a na návštěvu přijít, až tam ta osoba tam nebude. Ono z toho může být velký průser a najednou budou na tatího klepat exekutoři.
29. Květen 2014 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Nikolko, možná když...Paklize se veci maji tak, jak Nikola napsala, a ve hre nejsou zadne dalsi vyznamne faktory, ktere Nikola nezminila (nebo si je dokonce neuvedomuje), pak opravdu asi nejak takhle. Je to jinymi slovy vpodstate totez, co jsem zde vcera napsal ja.
29. Květen 2014 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Dobrý den, také jsme řešili tento problém kompuzivního hromadění. Začali jsme spolupracovat s paní Jarošovou a ta s babičkou a dědou vedla sezení a pomáhala jim s tím a to vč.úklidu, byla s nimi při vyklízení, zkrátka je prováděla kompletně vším. Byla nesmírně klidná, nebyly v tom emoce a výčitky jako u nás-rodiny. Prostě mi jsme jezdili pouze na pár schůzek na odkrytí problému a co je k tomu dovedlo a pak jsme jen jezdili za výsledkem. Výsledkem je po roce, průchodný dům, vidíme výsledky každým měsícem, kdy přijedeme. Může se to prý také přes sezení u psychiatra atd., ale to nám moc nepomohlo.Navíc na rodiče už slovo psychiatr, ordinace i když soukromá působila jako červený hadr na býka. Víte, rodiče mám ráda, nechtěla jsem dovolit, aby mi umřeli ve špíně, tatínek měl astma, maminka chodila o berly, jelikož spadla na tom bordelu a báli se zavolat doktora, protože by se k ní ani nedostal. Zkuste, alspoň má zkušenost, tuto soukromou, i když zpoplatněnou formu, je účinná, alspoň nám se to zadařilo. Proto doporučuji, zvolte nějakou takovou soukromou službu, nám se osvědčila. Pokud chcete vědět něco víc, klidně mi napište, vím jak je hrozná ta bezmoc a hádky. Jitka bocjit@seznam.cz
12. Červenec 2014 - 17:54
Obrázek uživatele Návštěvník
hromadění věcí (anonym)
Dobrý den, všude oíšete o hromadění věcí v bytecf, ale u nás v domě bydlí paní, ta zanáší sklepy a společné místnosti v domě. Jedná aw o činžovní dům, bydlí zde 6 nájemníků. oprotio tomu má v bytě, kde bydlí takovou čistotu, že byste u ní mohli jídz zr země.Už několikrát to domovní správa nechala vyklidit a už je to tam zase. Je to moc hodná paní, každému ochotně pomáhá ale je to hrozné. Co se s tím dá dělat, Věra Votavová
8. Prosinec 2014 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Pane doktore, potřebuji nějaké prášky proti chamtivosti. Ale musím jich mí moc! Moc! MOC!!!
8. Prosinec 2014 - 20:29

Přidat komentář

Reklama

Reklama