25 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

horske slunce

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
renata (anonym)
Moje pribuzna mi pri kazdem chripkovem onemocneni deti nuti horske slunce. Pristroj je pres 20 let stary a ja vubec nevim, jestli jeho pouziti je namiste. Muze mi nekdo poradit?
14. Březen 2004 - 10:08
Obrázek uživatele Návštěvník
ion (anonym)
Pristroj ma dve lampy - infracervenou, na prohrivani, tam neni sebemensi problem. Druha lampa je ultrafialova, tam bych byl DOST opatrny.
15. Březen 2004 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
mario (anonym)
Moje žena má taky něco podobného.Ale je tam pouze jedna červenná žárovka.Můžete mě někdo říct jestli červenné světlo s té lanpy není nějak škodlivé pro zrak?
25. Listopad 2006 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Frait (anonym)
Moje pribuzna mi pri kazdem... Pokud tam je jedna červená žárovka tak se jedná o infrazářič, který prohřívá hluboko pod kůži. Poškodit zrak samozřejmně při přímém dlouhodobém pohledu může, ale asi tak stejně jako dlouhodobý pohled do ohně, kdy Vám schne rohovka :-) Co se týče starého horského slunce, zde je UV výbojka !!! U všech těchto "20 let" starých zařízení se jedná o velmi nebezpečné výrobky a raději, než se slunit tímto "sluníčkem", se raději jděte slunit v pravé poledne na saharu, protože tam schytáte méně UVC záření, než z těchto "sluníček" !!! Moderní opalovací přístroje mají UV zářivky, které svítí v UVA a UVB spektru, ale po čase se silně začne projevovat i UVC !!! spektrum. Proto se musí tyto trubice měnit a to tak, že často (proto jsou solárka tak drahá) U starých horských sluncí je asi 60% UVC, což tato sluníčka předurčuje spíše pro desinfekci, nebo všude tam, kde nechcete aby nic živého nepřežilo (bakterie, viry člověk). Pokud Vás toto stejně neodradilo od dalšího používání těchto starých sluncí, tak přeji příjemné zážitky s rakovinou kůže.
8. Březen 2011 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Frait (anonym)
Pokud tam je jedna červená...Pokud se rozhodnete desinfikovat místnost, tak se v ní nesmí nacházet nikdo živý !!! Lidé, zvířata, rostliny. V této místnosti zapnete horské sluníčko tak na cca 20 minut a místnost opustíte a zavřete dveře!!! Pamatujte, že se jedná o světlo, které se odráží a prosvítí i pod dvěřmi, nebe skrz prosklené dveře!!! Při zapínání, vypínání a pohybu v této místnosti je nutné používat ochranné červené brýle!!! UVC totiž i při krátké expozici může poškodit zrak. Všimněte si vybavení svářečů - silné rukavice, dlouhé rukávy a nohavice z pevných materiálů a velká maska s černým skoro neprůhledným sklem která kryje skoro celou hlavu. Toto vybavení není jen kvuli žhavý odletujícím jiskrám, ale také kuli UVC záření, které tam vzniká. Rozhodně se nesnažte desinfikovat místnosti často. Pokud Vaše děti vyrostou ve sterilním prostředí, tak jak asi získají patřičnou imunitu? Prostě všeho s rozumem.
8. Březen 2011 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Pokud tam je jedna červená...kecáš kecáš některý ty dnešní trubicový šunty (i značkové ale vyrobené v Číně rychle a levně) jsou ještě nebezpečnější než ,,starý´´ dobrý horský slunka vyrobené u NÁS v Československu, pokud si u horského sluníčka někdo třeba 2x nebo 3x za měsíc na minutu a půl sedne a použije ochranné brýle, tak se mu nic nestane. je ale pravda, že pakud u něj někdo sedí 5x do týdne a sedí tam 4 nebo 5 a více minut tak mu to ke zdraví taky rozhodně moc nepřidá, také je pravda že pokud se někdo rozhodne horským sluníčkem desinfikovat pokoj, tak tam nemají být žádné květiny a ani on sám (leda pokud ze sebe chce udělat černocha). prostě všeho s mírou a bude to dobrý no
10. Duben 2011 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
našla jsem staré horské sluníčko mikrolux, nebyly u něho červené brýle, kámoška mi dala od nepoužívaného obličejového solárka brýle,ale zelené barvy, mohu je používat i v případě ozařování mikroluxem? Díky za odpovědi
22. Únor 2012 - 13:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Každý UV zářič (zářivka, výbojka) má omezenou životnost, po kterou vyzařuje to správné spektrum světla. Délka této žívotnosti se liší v závislosti na druhu zdroje a výrobci, ale průměrně se pohybuje kolem 400 a 800 hodin. Po té začne vyzařovat čím dál tím více škodlivého UV-C záření a začne více škodit než pomáhat. Takže z toho plyne, že 20 let staré horské slunce je většinou velice nebezpečné (pokud víte, že se nikdy nepouživalo, tak by mělo být vše v pořádku).
5. Červen 2012 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Jana (anonym)
Rtuťová výbojka vyzařuje po celou dobu života stále stejné spektrum, které je dáno její náplní, tj. rtuťovými parami. Ke změně spektra by došlo, pokud by se rtuť transmutovala na jiný prvek. Životnost výbojky závisí na kvalitě provedení a většinou končí destrukcí trubice z křemenného skla (jako důsledek usazování prachu a jiných nečistot a tím i lokélního přehřátí).
6. Červen 2012 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Psychologická poradna PhDr. Kateřina Urbanová pozor: 70 Kč Za minutu
20. Říjen 2012 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Mira.B (anonym)
Může mi někdo poradit kde se dá koupit nová(zářivka,výbojka),do starého československého horského slunce.Celí přístroj je asi půl metru široký a asi metr dvacet vysoký.Stojanoví.Děkuji
13. Listopad 2012 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
frantisek hrubi (anonym)
Může mi někdo poradit kde...ano mohli.
12. Leden 2013 - 16:13
Obrázek uživatele tomas1978
tomas1978
Právě toto staré sluníčko používám skoro každý den ale maximálně 20 minut :-)
22. Únor 2013 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
máte tip na nějaké kvalitní moderní horské slunce?
22. Březen 2013 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
hrstek (anonym)
Může mi někdo poradit kde...Já jsem sběratel světelných zdrojů mám zkušenosti z Horskými slunci někdo tady podotýkal že je metr dvacet vysoké tudíž jsou v něm Germicdní zářivky ty se dají bežně koupi stojí kolem 300 kč ale jso nové (Philips,Osram)ale jakmile máte namysli takzvané podkovy výbojky ve tvaru (ů) a rovné Teslácké hořáky RVK tak ty buď neseženete jsou vzácné objeví se málokdy a když už tak si šáhnete hodně do kapsy někdy jsou v řádu stovek ale když na Aukru tak jse viděl že se cena dotyčné výbojky vyšplhala na 30000 kč dost vysoká cena Takže Vám všem přeju hodně štestí s Horskými slunci A hlavně pokud máte Chirana Sirius tak sním nedezinfikujte 20 minut ale pět při dlouhém svícení se tvoří vysoké množství ozonu a nebezpečného UVC záření !!!
26. Prosinec 2013 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Hořák do "horského slunce" lze získat ze rtuťové výbojky 125W, používané dosud někde pro pouliční osvětlení.
26. Prosinec 2013 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
www.vesmirni-li (anonym)
Doporučuju všem lidem stránky www.vesmirni-lide.cz jsou tam velice důležité a pravdivé informace o tom, jak to s námi lidmi tady na planetě Zemi ve skutečnosti je a záleží na vás lidech, co si zvolíte.
5. Únor 2014 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Vesmírný lide, seru ti na tvoje reklamy.
5. Únor 2014 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
lada (anonym)
Doporučuju všem lidem...mam dojem že na nás moc nezáleží
20. Únor 2014 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
gamb11 (anonym)
Doporučuju všem lidem...vesmírní lidé.....to jsou ale bláboly...:)
24. Únor 2014 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
kolemjdoucí (anonym)
Odpověď na Může mi někdo poradit kde..
kde?
18. Září 2019 - 16:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Miroslav Vorel (anonym)
Odpověď na Může mi někdo poradit kde se
Mohu Vám poradit pouze jediné - doučit se pravopis. Viz.: celí , stojanoví !!!!!
22. Březen 2020 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
monty155 (anonym)
v místnosti, kde nejsou žádné květiny, dám doprostřed židli, na ni pečící plech (požární hledisko), do něj postavím horské sluníčko, které namířím na volnou stěnu (nábytku, záclonám nedělají UV paprsky dobře), pustím ÚV lampu a vypadnu z místnosti. Po cca 15-20 minutách vypnu (při zapnutí i vypnutí ÚV paprsků dbám, abych se do nich nekoukal) a místnost nechám 2-3 hodiny uzavřenu, aby mohl působit vzniklý ozón. Pak místnost vyvětám, abych se zbavil ozónu, krerý nezreagoval.:):). Takhle dezinfikuji byt v období chřipek již dlouhá léta. V dnešní době ještě postavím před ÚV lampu (asi 70-100cm) věšák, na který po návratu z venku pověsím oblečení (bundu, košili, kalhoty, čepici), roušku, brýle apod. a na rohožku pod věšákem dám v dezinfekci otřenou obuv. Samozřejmě si po dotyku s věcmi pečlivě omyji ruce a obličej mýdlem (ruce i dezinfekcí). V alpě párkrát namočím hřeben a pročísnu si vlasy (pokud jsem neměl venku čepici:):).
25. Březen 2020 - 11:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jerry (anonym)
Odpověď na v místnosti, kde nejsou žádné
Slyšel jsem v rozhlase ze k dezinfekci např. roušky stačí ozarit UV horským sluncem z každé strany 3 minuty.
26. Březen 2020 - 12:46

Přidat komentář