35 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hormonální substituční terapie před přechodem?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Prosím o Vaše zkušenosti s HST před přechodem. Je mi 46 a gynekolog mi předepsal NOVOFEM jako prostředek pro léčbu osteoporozy, dosud jsem brala MAXIKALZ. V přechodu dosud nejsem, pravidelně menstruuji. Nezpochybňuji pozitivní vliv HST na osteoporozu, mám jen obavy z hormonů a jejich vedlejších účinků. Nikdy jsem je nebrala, ani jako antikoncepci. Můžete, prosím, mé obavy rozptýlit nebo potvrdit? Těším se na vaše názory i osobní zkušenosti.
26. Březen 2004 - 11:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarča (anonym)
Veroniko, dík za téma, právě řeším podobné dilema. Doktor byl skoupý na informace a já se bojím podobně jako ty. Léky jsou teď obrovskej kšeft a "motivace" doktorů často značná.Holky, poraďte!
26. Březen 2004 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Yaris (anonym)
Doktoři jsou šmejdi a jak farmaceutický reprezentanti zamávaj dárečkama, Aeskulap je zapomenut.
27. Březen 2004 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Doktor by měl nejdřív udělat analyzu stavu, tj zjistit hladinu hormonů apod. Sama jsem takhle také před pár lety přišla tzv. "preventivně". Dostala jsem hned také hormony a byla pochválena, pak mě napadlo, jak může doktor vědět dávkování, když nezjistil stav a tak na můj dotaz bylo zodpovězeno, že je to stejně tak malé množství hormonů, že to nehraje roli a tak jsem se na to vykašlala. Myslím, že to nikdo pořádně neví a také každý organismus se s tím různě vyrovnává. My můžeme soudit jen podle dostupných informací a ty jsou značně protichůdné
27. Březen 2004 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Evo, děkuji ti za názor. Mám taky sto chutí se na to vykašlat, nikdo mě hladinu hormonu nevyšetřil. Důvodem pro předepsání je zjištěná mírná osteoporóza, hormony jsou asi "bonus". Nechápu, proč mi najednou nestačí jen vápník, můj stav se nijak významně nezhoršil, jiné potíže nemám, v klimakteriu nejsem. Směla bych se zeptat, kolik ti je a zda jsi měla nějaké potíže? Absolvovala si vyšetření vápníku? Jak vůbec tvůj doktor předepsání HST zdůvodnil?Děkuji tobě i ostatním za odpověď.
28. Březen 2004 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Evo, promiň, ještě jedna otázka: Vykašlala ses na hormony a nebrala je nebo ses vykašlala na obavy a hormony brala?
28. Březen 2004 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Vobčas se sem podívám, kolik bab v přechodu surfuje na netu. Už ty dvě mě připadaj jak z jiný planety. Kde jste vzaly v domově důchodců počítač? Že jste se vloupaly do ředitelny?
31. Březen 2004 - 1:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Hele ty cukrouši zmlkni,když se baví dospělí.Když tě to tak irituje,tak sem nelez.Jednou ,(jako když luskneš prsty),i ty budeš v létech a budou tě trápit všelijaké neduhy.Tak se nesnaž být vtipný,stejně ti to moc nejde.
31. Březen 2004 - 1:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Tome, jsi idiot a mám dojem, že máš větší problém než Veronika. HST je podle mě velká nejistota a pokud není naprosto nezbytná, asi bych do tohoto nepřirozeného zásahu do organismu nešla. Má někdo podobný názor nebo spíše dobrou zkušenost s "přátelskými" hormony?
3. Duben 2004 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruš (anonym)
Vyzná se v tom někdo? Doktoři to s námi myslí dobře a předepisujou hormony, protože je masírují reprezentanti farmaceutických firem a ti druzí nám hormony rozmlouvají a doporučují přírodní nehormonální produkty, které (náhodou) sami prodávají....Existuje někdo nezávislý a objektivní?
5. Duben 2004 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvová (anonym)
Prosím jestli má někdo zkušenosti s RISOLLE.impl.Jsem po gyn. operaci, mám příšerné návaly horka atd.Před operací jsem brala HST-prášky a za tři měsíce jsem přibrala ŠEST kilo.děkuji za názory.
17. Říjen 2004 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
rentle (anonym)
Aeskulap by se musel v hrobe obracet, o Hippokratovi nemluve. Jakmile prestaneme byt pro farmaceuticky prumysl zajimave, protoze jsme v prechodu a koncime s HAK, tak pro nas briskne vymysli HST. Velmi chytre. A zisky zavratne stoupaji. Pokud se ovsem prechodu vubec dockame, coz pri dlouhodobem uzivani HAK neni vubec jiste, a neskoli nas drive rakovina prsu ci jineho organu nebo jina choroba, na jejichz leceni si pak samozrejme opet masti kapsy farmaceuticke firmy...
17. Únor 2005 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
V 45 letech jsem řešila stené téma, doktor mi předepsal Cyklomenorette. Nakonec jsem tabletky začala brát a cítila se celkem dobře. Nyní je mi 50 let, doktor mi napsal Novofem s tím, že má méně hormonů. Tak jsem přestoupila na Novofem, beru ho první měsíc, tak nevím. Při braní hormonů se cítím dobře, ale bohužel nevím, ja bych se cítila, kdybych třeba HRT nezačala brát a užívala nějaké volně dostupné přírodní léky v lékárně (Sarapis apod.).
22. Únor 2005 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
, (anonym)
Milé dámy, bylo mi 53 (cyklus téměř pravidelný). Před dvěma roky mi taky dr. nabídl HST, vzala jsem si letáček, večer sedla k PC a "gůůůglu ", věnovala tomu několik hodin a nic neberu.Občasné zpocení se k ránu přežiju(stejně jsem zjistila, že je to v obdbobí "nerváků", tak se snažím nenervovat, ikdyž mám náročnou práci a rodinu na nic, co se týče nějaké pomoci) Jinak asi rok beru "včelí produkty" . Je to můj osobní názor, nikomu nic neradím.
23. Únor 2005 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
Mám zkušenosti s braním i nebraním HST. Přechod mi začal hrozně brzy - v 45 letech a hned návaly, nespavost, lítostivost. Navíc jsem v té době měla doma nervy, tak potíže byly asi ještě horší. Začala jsem Klimonormem a postupně přešla na Activell. Po 5ti letech braní jsem své obavy z cévních potíží, s rizikem rak. prsu atd.konzultovala se svým gynekologem, ten mě k ničemu nenutil ani nenabádal. Prošla jsem si medicínské weby na netu a došla jsem k názoru, že lepší je asi nebrat.Tak jsem své rozhodnutí řekla doktorovi a ten mě na to zajímavě odpověděl: No, řeknu Vám popravdě, já své ženě radím taktéž klimakt. potíže radši jen přečkat bez všeho. Člověk nikdy neví. / Přeložila jsem si do češtiny - ani doktor neví/...Takže jsem přestala s pilulkama a do 3 dnů se mi přechod vrátil v plné parádě zpět - návaly, špatné spaní, nálady.....atd. Nicméně, nemůže to trvat věčně a tak jsem již rok bez HST a jde to taky. S HST jsem nepřibírala, bez HST mám již 6kg navíc. Bolí mi tělo, mám počínající osteoporózu, ale ortoped říká, že na léky ještě nejsem. Jím tedy GS Condro, a cvičím a cvičím. A chodím se psy ven na delší procházky.Tělo bolí dá se říci o něco méně, ale ne o moc.Zdravím všechny přechoďačky!
23. Únor 2005 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
V 45 letech jsem se z vlastní vůle rozhodla skončit s hormonální antikoncepcí,kterou mi lékař přeochotně předepisoval. Ale ouha! Menses nepřišel a já jsem si přivodila celkem slušný přechod ze dne na den - návaly takřka non stop, nervy, bolení kloubů.Přesto jsem byla rozhodnutá vytrvat a bojovat přírodními prostředky,procházkami atd, co se všeobecně doporučuje. Po třech letech jsem sama požádala o HST, bylo to už k nevydržení, spíš stále horší, v práci obrovský hendikep. Začala jsem brát Novofem, menses se vrátil, návaly zmizely, nálada se zvedla a připadám si zase jako normální ženská - a o tom to asi je, ne? Zdravím a přeji vše dobré.
25. Srpen 2006 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
John (anonym)
Holky pozor na hormony všeho druhu !!!! Kde jste: Hlavní stránka >> Diskuse > Antikoncepce, hormony, léky První příspěvky v diskusi 3. 11. 2000 12:09:00, Bára Mašková Toto téma jsem již jednou otevřela, ale pak při změnách servru bylo omylem smazáno, takže jsem byla požádána napsat ho znovu. Jako klasická homeopatka bych chtěla všechny dívky a paní velmi důrazně VAROVAT před používáním hormonů všeho druhu, včetně horm. antikoncepce !!! Množí se bohužel případy, kdy mi chodí na léčbu ženy, kde právě různé hormony do těla byly spouštěčem jejich různých problémů, ať již od problémů s kůží, což je banalita, přes problémy s plodností, až po různé cysty a karcinomy. Lékaři většinou řeší problémy nasazením "antihormonů" a Vaše tělo pak logicky neví, co se s ním děje. Opravdu si vše důkladně zvažte, než do něčeho podobného půjdete. Ten pláč holek a "já jsem to nevěděla, že může takhle škodit" vám opravdu nepřeji zažívat. Přirozeně, že nám nikdo neřekne, o co jde, farmaceutický průmysl patří po zbrojařském k druhému nejvýnosnějšímu kšeftu na světě. A právě hormonální antikoncepce je jednou z jeho opěrných větví. Více o tématu klasické homeopatie, léčbě neplodnosti a dalších aspektů na mé stránce http://www.osud.cz/homeopatie , kde je i má odpovědna zdarma, takže se případně můžete zeptat, nebudou-li vás tisíce, to bych opravdu nezvládala....
6. Leden 2007 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Manka (anonym)
Dobrý den,ráda bych se připojila do diskuze a požádala o radu a Vaše zkušenosti.Je mi 37 let,před rokem mi náhle zemřel manžel ,po půr roce jsem přestala menstruovat a začala přibírat na váze.Ginekolog mi řekl že mám málo hormonů a pro mou obavu s osteropózy(již mám artrózu skoro ve všech kloubech)mi předepsal Duphaston.Beru ho dva měsíce a zase jsem přibrala.Jsem sama se dvěma dětmi a mám tři psy a dům,myslím že pohybu mám dost.Přešla bych raději na nějaký přírodní prostředek ale moc se v tom nevyznám.Navíc jsem astmatik a nerada si něco sama ordinuji-alergii na přírodní produkty nemám.Děkuji za radu.
2. Únor 2007 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenka (anonym)
Je mi 45 let a již dva roky řeším stejný problém-nepravidelná častá menstruace.Mám za sebou sterilizaci a dvě kyretáže.Potíže přetrvávají.Po nasazení Duphastonu,žádný účinek jen deprese.Teď jsem dostala Novofen a mám obavy.Nemám žádné příznaky klimakteria a nevím jestli mám lék užívatPoradíte?
27. Květen 2008 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zdenko,to samé jsem měla 2 roky.Novofem mi dal vše do pořádku.Užívala jsem půl roku.Sice se mi vrátily bolesti snad celého těla(s Novof.to bylo o.k),ale zase jsem zjistila,že vnímám jinak,lepší nálada,výraznější chuť i čich.To bylo mínus.Ale menst.pravidelná,žádné potíže.Dávám se dohromady.Je mi taky 45,nevím jestli to byl počátek přechodu,ale snad se to nevrátí.
28. Květen 2008 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena Brožová (anonym)
Prosím o radu. Je mi 57 let, hormonálně se "léčím" asi 10-ll let, cítím se fyzicky i psychicky po celou dobu skvěle. Je normální menstruovat v tomto věku,i když nyní asi 3 roky díky Novofemu? Dříve jsem měla jiný lék. Bojím se po tak dlouhé době pokračovat v léčbě a zároveň se bojím přestat. Lékařka to nechává na mě, hlídá mě na ultrazvuku i na momografu.Odezní menstruace samovolně i při užívání tohoto léku? Prosím poraďte, jsem dost bezradná.Děkuji.
4. Červenec 2008 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Hela (anonym)
Je to dlouhá doba, kdy berete substituční hormony. Má to i vedlejší účinky. Neustále budíte tělo k produkci estrogenu a to je zátěž na prsní žlázu. Já bych se na to už dávno vykašlala. Přechod by vám trval rok, dva a byl by pokoj. Je lepší vydržet pocení a návaly, ostatně není to nic hrozného.
4. Červenec 2008 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jája (anonym)
Zdenko, hormonům bych nevěřila, nechala bych tomu raději přirozený průběh, díky sterilizaci nemusíš řešit zda jsi těhotná či ne a pokud tě to deprimuje, raději si dej nějaký bylinkový čajíček nebo trochu něčeho co ti pozvedne náladu.
5. Červenec 2008 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
fyto (anonym)
Na zmírnění typických klimakterických obtíží může fungovat fytoestrogen ploštičník hroznatý (Cimicifuga)- u nás ve volném prodeji preparát MENOFEM ( uznán jako léčivý přípravek, nejen doplněk stravy). Pokud nepomůže, neuškodí. Na bolesti a napětí prsů pomáhá drmek obecný - v prodeji preparát AGNUCASTON nebo MASTODYNON. Za zkoušku ( tak 2 měsíce) to stojí.
17. Duben 2009 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
jajka (anonym)
Pročetla jsem diskusi a překvapilo mne, že klimakterické potíže řeší doktoři jenom hormonálními tabletami (zatěžují játra). Nemáte některá zkušenost s estrogenovými gely, které se vstřebávají přes kůži? Nebo s náplastmi?
2. Srpen 2009 - 8:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Tanja (anonym)
To jsou pěkný kecy! Lékaři jsou špatní a dobří, je na Tobě, jakého si vybereš. Nebýt FarmaFirem, tak asi umřeš na rýmu!
5. Srpen 2009 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Tanja (anonym)
Milé dámy, je mi jasné, že jen tak vaříte z vody, protože nejste z oboru. To se pak plácá páté přes deváté. Vyšetření hladin hormonů, zejména pohlavních je velic drahé. Takže lékař se většinou orientuje podle osobní a rodinné anamnézy a výsledků jaterních testů. O tom, o čem se bavíte jsou opravdu minimální množství hormonů, které mají na většinu pochodů v těle příznivý vliv. Pak je přechod do klimakteria téměř nepoznatelný. Samozřejmně nelze generalizovat, každý může reagovat různě. Od toho jsou kontroly u lékaře.
5. Srpen 2009 - 19:06
Obrázek uživatele Návštěvník
jajka (anonym)
No k čemu pak kontroly... pouhým okem lékař nepozná hladiny hormonů (FSH,E2,LH aj.) ani špatná játra...Hormonální profil je možná drahý, ale ordinovat NASLEPO a ZKUSMO hormonální substituci , zvláště tu vysokodávkovou, je nezodpovědný hazard - i když má dotyčná přiznivou rodinnou a osobní anamnézu. Opravdu nemáte některá zkušenost s estrogenovými gely ( příp. v kombinaci Utrogestanem?)
9. Srpen 2009 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
B. (anonym)
ten Utrogestan by mě taky dost zajímal,jsem v přechodu,užívám hormonální substituci.Momentálně jsem přešla na Systen náplasti,protože po tabletkách jsem začala mít zažívací problémy.Myslím,že náplasti a estrogenový gel mají stejné vlastnosti,i když náplasti jsou pohodlnější a dávkování je přesnější.Bez substituce bych nemohla fungovat.
10. Srpen 2009 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
B. (anonym)
Neměla jsem čas to dopsat.Zajímaly by mě vedlejší účinky Utrogestanu a jestli se po něm přibírá na váze.Četla jsem,že některým ženám je po něm špatně.Ale jednalo se těhotné.Tak by mě zajímalo,jestli ho některá užíváte i v přechodu,jako doplněk k estrogenům,tak jak píše jajka.
10. Srpen 2009 - 9:08

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama