87 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hořčík

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Aladinek (anonym)
Dobrý denDříve jsem míval záchvaty migrény a jedna známá mi doporučila dávat si rozpustný hořčík.Teď se mi migréna neobjevila už asi půl roku(měl jsem záchvaty přibližně jednou do 2 měsíců).Beru denně jednu tabletu(doporučená denní dávka je 2-3 tablety)A chtěl bych se zeptat,jestli mi to dlouhodobé braní hořčíku nemůže způsobit např.ledvinové kameny,nebo nějaké jiné zdravotní problémy. Děkuji za odpovědi
30. Listopad 2005 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Vždy by měli být minerální soli podávány ve vyváženém poměru.Zkus se podívat na stránky www.lr-cosmetic.cz mají v nabídce Pro Balance obsahuje ve vyváženém poměru Vápník,Draslík,Hořčík,Sodík.Balení je za 1026kč ale je v něm 360 tbl.Při užívání 2x1tbl je na půl roku vystaráno.Tyto tablety jsou výrobkem Dr.Mullera Wohlfahrta což je nejrenomovanější sportovní lékař na světě,je to také lékař fotbalového klubu Bayern Munchen a německé fotbalové reprezentace.Pro Balanceč mohu zaslat.
2. Prosinec 2005 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Blbost, jsem na medine a kdyz se bere vápník, špatně se vstreba horcik. navic nadbytek horciku muze zpusobit poruchy srdecniho rytmu arytmie... plus jeste neco, ale to ted nevim:((...az zjistim napisu...
2. Prosinec 2005 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
No jasně proto je Pro Balance ve vyváženém poměru!!!!!!!!!!!!!!!
2. Prosinec 2005 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenek (anonym)
horcik vam neublizi, a uz vubec ne jedna tableta denne, to je uplne neskodne. budte v klidu a zadne starosti s kameny si nedelejte. u vas zachvaty pominuly, tzn., ze jste mel horciku nedostatek. ta migrena z nedostatku horciku je snad neco podobneho, jako kdyz z nedostatku horciku ma nekdo krece treba v noze, ktere nejsou svalove, ale jakoby z nervu nebo z cev. to jsou krece jak blazen - nahle a desne prudke. horcik to spravi mavnutim kouzelneho protku.
4. Prosinec 2005 - 1:23
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenek (anonym)
jo a tu pani z te firmy neposlouchejte, dalsi srandy jiz nepotrebujete :)
4. Prosinec 2005 - 1:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Rozpustný šumivý hořčík neber, zbytečně dráždí žaludeční sliznici. To si v té lékárně radši kup Koncept for life -Ca+Mg+Zn , kde jsou ty minerály v organické vazbě, která se dobře vstřebává do organismu a kde vápník s hořčíkem "nebojuje", ale "spolupracuje". Takže je třeba si v dnešní široké nabídce vybírat - buď organická vazba nebo laktát.
7. Květen 2006 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Hořčík může při dlouhodobém podávání způsobit zmšny činnosti centrálního nervového systému, projeví se ospalostí, malátností, únavou atd. Takže ani s hoříkem to nepřehánějte.
4. Listopad 2006 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mam neustale nejake bolesti svalu doktorka mi predepsala horcik chci se zeptat jestli to nema nejake vedlejsi ucinky? jestli se po tom treba netloustne, nejsou prujmy, zacpy, nevolnosti...???
17. Leden 2008 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Určitě je dobré dostatečně pít a hlavně spolu s hořčíkem jíst vápník (1:2)
18. Leden 2008 - 2:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Nevite nekdo, kdyz se to nema s horcikem prehanet, jak dlouhodobe je mozne ho brat bez nejake "ujmy na zdravi"? viz prispevek Mirek
13. Srpen 2008 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Hořčík 200mg (anonym)
charakteristika: Hořčík je minerální složka z většiny vázána v kostní tkání a zubech, dále je obsažena v nervové a svalové tkáni, v plazmě a krvinkách. Příjem hořčíku potravou je často nízký, proto jeho denní dávku je vhodné zajistit i jinou formou. Hořčík se účastní všech metabolických dějů, při kterých se přeměňuje energie v organismu. Je nezbytný pro normální funkci svalů, pro činnost srdce a oběhový systém, zvyšuje odolnost organismu příznivým ovlivněním jeho imunity. Nedostatek hořčíku vede ke zvýšenému nervovému podráždění. K nedostatku hořčíku v těle může docházet při jednostranné výživě, u těhotných a kojících žen nebo u diabetiků. Preventivně hořčík snižuje riziko srdečně-cévních onemocnění. účinky: * vhodný při depresivních pocitech a náladách * příznivě ovlivňuje nervový i svalový systém * má ochranný vliv na cévy a srdce dávkování: 1 tabletu denně, zapít tekutinou nežádoucí účinky a kontraindikace: Podle současně dostupných lékařských poznatků nemá přípravek žádné nežádoucí účinky a kontraindikace.
13. Srpen 2008 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Bioaktivní Magn (anonym)
Charakteristika: Důležitost hořčíku pro lidské zdraví spočívá v tom, že je součástí více než 300 enzymatických systémů, z nichž některé jsou nezbytné pro základní životní funkce. Nedostatek magnézia může přispívat ke vzniku ischemické choroby srdeční, poruchám srdečního rytmu, předčasnému kornatění tepen, chronickému únavovému syndromu, bolestem hlavy, mentálním poruchám, preeklampsii v těhotenství, iontové nerovnováze a křečím. Pravidelným užíváním přípravku Bioaktivní Magnézium lze těmto zdravotním poruchám předejít. Je důležitý zvláště u osob, které užívají diuretika nebo mají větší spotřebu alkoholických nápojů. Kde pomáhá: Proti poruchám srdeční činnosti, kornatění tepen, únavě, depresím, sklonu ke křečím a migrénách.
13. Srpen 2008 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Vápník+hořčík+z (anonym)
Charakteristika: Vápník je do kostí účinně zabudován pouze za přítomnosti hořčíku. Současně zinek spolu s vápníkem a hořčíkem blahodárně působí na kůži, vlasy a nehty. Proto je nesmírně důležitá vyvážená kombinace těchto tří minerálních látek. Současný životní styl přinášející zvýšený stres, nedostatečná strava a zhoršené životní prostředí vyžadují vyšší příjem těchto látek. Účinky: * příznivý vliv při předcházení a nemocech vzniklých z nedostatku vápníku * základní stavební součást kostí a zubů * blahodárný vliv při hojení ran * působí příznivě na správnou činnost srdce a krevního oběhu * příznivě působí na stav kůže, nehtů a vlasů
13. Srpen 2008 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hořčík (anonym)
Hořčík (Mg) - minerál potřebný pro růst a obnovu kostí a zubů, pro normální činnost svalů a nervů. Deficit pocítíme jako svalové křeče, úzkost, slabost, nechutenství. Zdroj: obilniny, celozrnný chléb, luštěniny, ořechy, zelená zelenina, maso, mléko, ryby.
13. Srpen 2008 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Chtěl bych tělu (anonym)
v uvedeném poměru je vhodné hořčík a vápník přijímat v průběhu celého dne, není nutné užití najednou. Pokud tedy konzumujete dostatek mléka a mléčných výrobků, jakožto nejbohatšího zdroje vápníku, nemusíte se obávat významného narušení tohoto poměru. V případech současného malého příjmu vápníku jsou pak vhodnější produkty Vápník-hořčík-zinek nebo Dolomit.
13. Srpen 2008 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
O hořčíku všude (anonym)
U některých typů bolesti hlavy pomůže přípravek Vápník-hořčík-zinek. Není sice určen pro děti, ale při dávkování 1 tablety denně může tento přípravek užívat dlouhodobě i desetileté dítě. Vápník-hořčík-zinek pomůže i při častých křečích.
13. Srpen 2008 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nejlepší je Magne B6, je tam vysoká dávka. Pomůže při migrénách.
14. Srpen 2008 - 8:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Každopádně je dobré si uvědomit, že je to pouze "doplněk" stravy, a i tak by měl být chápán - to znamená nebránit se jeho užívání, ale začít řešit i příčinu problémů. www.salvare.cz
15. Srpen 2008 - 7:36
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Díky za ten zdroj, hodilo se mi to.
13. Duben 2009 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
co.rine (anonym)
Mám dobrou zkušenost s granulkami Dologran -na křeče i arytmii.Hořčík a vápník v optimálním poměru a st.prvky.Myslím že jsou nejlepší ty obyč,bez vitamínů.Žádné zlomeniny i po několika blbých pádech.Kostičky pevné :).
13. Duben 2009 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
v dobrém poměru se považuje v jedné tabletě 160 mg vápníku a 60 mg hořčíku a měl by být zastoupen také zinek aspoň 2,5 mg. Důležitý je původ minerálů. Osvědčil se mi doplněk Nature - Min. www.aloe-gel.cz
14. Duben 2009 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
amka (anonym)
Zatím se mi kromě šumivého nápoje nepodařilo zahlédnout hořčík (nebo kombinaci) v pitné formě. Nebo kapky, tinktura, pokud je to možné takhle vyrobit... . Existuje tato podoba?
17. Listopad 2010 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Saša (anonym)
Mám dobrou zkušenost s...Dologram je účinný, ale mě ta jeho chuť zvedá žaludek. Ale znám ženské, které po něm vyloženě ožijí, protože je dobrý na únavu.Nakopne. Já se dávím, škoda. Beru hoř. + vápník v tabletách od léčitele pana Jukla.
17. Listopad 2010 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Víťa (anonym)
Někde jsem slyšel, že se hořčík musí jíst před půl hodiny jídlem, myslíte že je to opravdu potřeba?
9. Říjen 2014 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
magda (anonym)
na me horcik opravdu dobre zabral :)zvedla se mi nalda nebyla jsem unavena a tolik ve stresu.. koupila jsem si magnesii lactici medicamenta- uz je to registrovany lek a je u neho prokazana ucinnost a garance
5. Červen 2015 - 15:10
Obrázek uživatele Steve
Steve
Já jsem nepocítil žádnou změnu at' jsem to bral či nebral.
5. Červen 2015 - 15:26
Obrázek uživatele Steve
Steve
To mě spíš nakopne kafe turek. :-)
5. Červen 2015 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Naty (anonym)
V nedavne dobe jsem pocitovala neustalou unavu a jarni to rozhodne nebyla, dobry je nato hořčík...:)
12. Červen 2015 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jojo hořsík je dobry, v jakych doplncich jej berete?? Samotny?
15. Červen 2015 - 9:58

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama