0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Homeopatika

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
Přečetla jsem si že někdo léčil zácpu lékem SULFUR, chtěla jsem se zeptat na přesný název a číslo, paní v lékarně mi dala SULFUR 9ch, na co to přesně je. Díky Sona
12. Leden 2001 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Mila Sono, zacpa obecne nelze lecit lekem Sulfur. Kazdy clovek je jiny a proto podle zakonu klasicke homeopatie potrebuje na sve problemy (ne pouze zacpu) jiny lek. Samozrejme, ze zkuseny homeopat muze cloveku trpicimu zacpou predepsat Sulfur, ale nebude to kvuli te zacpe, ale kvuli celkove konstituci. Takovy clovek pote zacne mit normalni stolici, avsak zmeni se napr. i neco v jeho chovani, co konstituci Sulfur charakterizuje ( např. ten člověk přestane být tolik nepořádný, roztěkaný...). Existuje ještě francouzská škola homeopatie, kde se dávají nízkopotenční léky na potlační různých symptomů, např. zácpy. Mělo by se to však použít pouze v případě, že člověk netrpí tímto příznakem chronicky . Např. lidé. kteří trpí zácpou při cestování mohou vyzkoušet použití Platiny 5CH 5 granulí 2x denně. Sulfur nepatri mezi homeopatika doporučovaná běžně při problémech se stolicí. Pokud trpíte dlouhodobě zácpou a chtěla byste se léčit homeopaticky, tak musíte vyhledat konstitučního homeopata. ten nebude léčit vaši zácpu, ale celou vaší osobnost (zahrnuté jak fyzické, tak mentální, tak psychické symptomy). Bude ho víc zajímat jaká jste a jak reagujete, než jakými zdravotními potížemi trpíte.
13. Leden 2001 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Kdo mi poradí jak se dávkuje homeopatiku zvane DULCAMARA? Děkuji.
30. Březen 2001 - 8:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Monča (anonym)
Dulcamaru dávám, když mé dcery promoknou, nebo se koupou ve studené vodě a vidím, že nastydnou - rýma apod. Obvykle dám doma 2 kuličky Dulcamary 9CH, naženu je do vyhřáté postele a do rána jsou jako rybky.
14. Červen 2001 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ctela bych se zeptat, dedeckovi (je mu 85) praskaji zily na rukou a vytvari se mu krevni podlitiny. U doktora mu doporucily idulonu. Existuje nejaky homeopatciky pripravek na tento problem? Dekuji.
30. Červenec 2001 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Doporučila bych užívání askorutinu ( nejde o homeopatikum, sežene se v lékárně, obsahuje rutin a vitamín C, které jsou důležité pro pevnost cévní stěny - též obsaženy v pohance, bílé dužině citrus. plodů, rybízu, borůvkách, šípcích, brokolici)a bylinného sirupu Korolen (vyráběn na homeopatických principech, podporuje cévní systém, viz. www.001shop.cz).Je však důležité znát příčinu vytváření podlitin - zda a jaké jsou výchylky v krevním obrazu (vyšetření červených, bílých krvinek a krevních destiček, popř. dalčí vyšetření na cévní srážlivost a pevnost cévních stěn). Může jít i o následek případně užívaných léků. Proto se o užívání výše zmíněných přípravků informujte u lékařů. Pouze Indulona nemůže stav podstatně ovlivnit.Ohledně homeopatik - jde o trochu jinou medicínu - nedá se říct obecně tento přípravek je na to a to - je nutno zvolit individuální přípravek pro daného člověka, podle jeho celkových tělesných a psychických charakteristik. Takže pokud by dědeček chtěl využít homeopatie, doporučila bych návštěvu homeopata. U starších lidí však nemusí být účinnost homeopatik výrazná, vzhledem k dlouhodobému zanesení organismu a užívání jiných léků. Avšak je to otázka individuální.
31. Červenec 2001 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Hledám mladou dívku s hustými vlasy,která by se chtěla zapojit do zajímavého a velmi dobře placeného výzkumného procesu v oblasti homeopatie. Celaá věc je časově nenáročná,takže pokud jsi z Brna nebo ze Znojma,nebo kdekoliv mezi těmito městy,neztratíš víc,než pár minut týdně.
28. Září 2001 - 7:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Homeopatika jsou lehce přístupná.Tím chci říct,že si je mužeme běžně objednat v lékárně.Tak to je u nás v městečku.MOhl by mi prosím někdo poradit,na koho se mohu obrátit on-line nebo homeopatickou radu akutní.Jde především o onemocnění v rámci škol a školek.Myslím tím ruzná virová onemocnění,nebo prevence i nervozita před písemkou . Děkuji Alena
14. Leden 2002 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Prosím o radu, zda existuje homeopatikum, které zmírňuje následky přechodu - návaly horka, pocení, nespavost a podráždění. Nemám dobré zkušenosti s HSL, většinou jsem po nich přibrala na váze a otékaly mi končetiny. Je mi 49 let, dosud jsem měla pravidelnou mestruaci, až do února, kdy mi byla provedena kyretáž a odstraněn polyp v děloze, neboť jsem silně krvácela déle než 14 dní.
8. Duben 2002 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Zachariáš (anonym)
Milá paní Marie,doporučuji Vám komplexní homeopatické vyšetření. Léčení jednotlivých příznaků má vždy pouze dočasný efekt a navrch je i potlačující. Přeji Vám hodně zdraví. Pokud jste z Prahy nebo blízkého okolí, můžete se ma mne se svými problémy obrátit.www.mujweb.cz/www/homeopathyPetr Zachariáš
14. Květen 2002 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, jaké homeopatické léky jsou dobré na křečové žíly. Tedy především proti tvorbě křečových žil. Je mi 24 let a už mi začínají být hodně vidět žíly a jedna je dokonce i nahmatatelná. Nemůžu nosit krátké sukně, mám ji totiž na stehně. Poradí mi někdo? Můj táta má strašný křečový žíly a já takhle nechci dopadnout. Poradí někdo? Díky Dita.
18. Květen 2002 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Mam problem s trojklannym nervem. Bolest pretrvava 14 dni. Rada bych se zeptala, co mohu delat nebo co jineho by mi mohlo pomoci. Pokud nic z homeopatie, tak jesti by jste mi neporadila nejake body z akupresury. Predem vam moc dekuji za odpoved.
9. Červen 2002 - 9:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Zachariáš (anonym)
Milá paní Martino,doporučuji Vám komplexní homeopatické vyšetření. Vaše problémy s trojklanným nervem mohou mít mnoho příčin, a proto je téměř nemožné Vám na dálku doporučit nějaké léky.S přáním hezkého dne.Petr Zachariáš www.mujweb.cz/www/homeopathy
11. Červen 2002 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Ráda bych pozvala vás, účastníky této diskuse, do svojí Homeopatické poradny zde na Doktorce, kde odpovídám na jednotlivé konkrétní dotazy týkající se klasické homeopatie. Další informace o léčbě klasickou homeopatií najdete na mých stránkách na www.osud.cz/homeopatie, a zde se také můžete shlouběji seznámit s filozofií, etikou a základními principy léčby klasickou homeopatií.
18. Červenec 2002 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana Schierlová (anonym)
Mám syna, 16 měsíců, je možné jeho časté nachlazení léčit homeopatiky? Veškerá léčba je zatím dlouhodobě neúspěšná. Není přitom alergický.
12. Srpen 2002 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Dobrý den, paní Schierlová,častá nachlazení u Vašeho chlapečka jsou dobře léčitelná klasickou homeopatií. Děti mají navíc tu výhodu, že většinou není zapotřebí příliš dlouhá doba léčby na zlepšení stavu. Uvažujete-li o homeopatii, zkuste se podívat na moje stránky na www.osud.cz/homeopatie, kde se můžete blíže seznámit s filozofií léčby klasickou homeopatií. Barbora Mašková
13. Srpen 2002 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Velmi by mne zajímalo, je-li možné homeopatiky léčit i psychické problémy. Konkrétně úzkostné stavy, panickou poruchu, agorafobii. Děkuji.
12. Září 2002 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Bylo mi lékařem doporučeno na ustálení nízkého tlaku brát 1x5 kuliček Veratrum Album a na točení hlavy 1x5 kuliček Arnica. Užívám toto 1 měsíc a nepociťuji žádné zlepšení. Jak dlouho mám tyto preparáty užívat nebo mám přestat? Děkuji za odpověď
13. Září 2002 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
B.M., www.homeo (anonym)
Barbora Mašková, www.homeoterapie.czDobrý den. Stavy, které popisujete, lze klasickou homeopatií dobře léčit. Můžete se také podívat na stránky www.homeoterapie.cz, které jsou přímo věnovány homeopatické léčbě psychických problémů.
15. Září 2002 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Pro paní Janu: Doporučil-li Vám lékař brát 2 homeopatické léky současně, bohužel jste se nedostala ke klasické homeopatii. Při léčbě klasickou homeopatií zní zásada č.1 podávat vždy pouze jeden jediný lék v jednom čase, nikdy tedy ne souběžně 2 nebo více homeopatických léků. Další věc je, že při léčbě klasickou homeopatií se na rozdíl od alopatie nevybírají léky "na něco" (nízký tlak, točení hlavy), ale vždy na celkový obraz člověka jako jedinečné lidské bytosti. Jde o to, aby se příznak nemoci nepotlačil, ale vyléčil. To znamená, že přijde-li za klasickým homeopatem několik pacientů se stejným problémem (nízký tlak, točení hlavy), každý z nich bude odcházet s jiným homeopatickým lékem, vybraným na základě celkového, jak psychického, tak fyzického stavu toho kterého jednotlivého člověka. Léky se zde tedy nevybírají na nemoc, diagnózu, ale pro člověka jako neopakovatelnou individualitu. V klasické homeopatii, na rozdíl od alopatické léčby, i na rozdíl od některých jiných homeopatických směrů také platí, že čím nižší frekvence, četnost užití léku, tím lépe. Způsob užití léků tak, jak jste je dosud brala, tj. léky každý den po dobu jednoho měsíce, není tedy příliš ideální. V klasické homeopatii se lék bere jednorázově a čeká se na reakci, která se následně vyhodnotí. Teprve poté je možné vzít lék znovu, případně změnit lék. Více informací se můžete dozvědět např. na stránkách www.osud.cz/homeopatie, úvodní stránka Není homeopatie jako homeopatie. Ptáte-li se tedy na to, jak dlouho léky užívat, nebo zda je přestat užívat, doporučila bych druhou variantu s tím, že by bylo dobré, chcete-li svůj problém i nadále homeopaticky řešit, zahájit léčbu u kvalitního klasického homeopata.
15. Září 2002 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Kašpárková (anonym)
Je možné vyléčení, nebo alespoň zlepšení stavu u artritidy?
20. Září 2002 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Ano.
20. Září 2002 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Zajímalo by mě, kolik asi stojí komplexní vyšetření homeopatem.
1. Říjen 2002 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Je to různé, záleží především na tom, pro který z homeopatických směrů léčby se rozhodnete (více o různých druzích homeopatie si můžete přečíst např. v článku Homeopatické směry v ČR, aneb Není homeopatie jako homeopatie na mých stránkách na www.osud.cz/homeopatie). Mohu-li Vám orientačně napsat ceny tak, jak vypadají v klasické homeopatii, což je oblast kde se pohybuji, obvyklá cena bývá cca v rozpětí 800 - 1600 Kč za první vyšetření, které by mělo trvat nejméně 2 hodiny. Mezi 400 - 600 Kč pak za jednotlivé kontroly, přičemž ve většině případů si četnost kontrol po domluvě s homeopatem určujete sama. Např.ke mně do poradny klasické homeopatie přicházejí pacienti na kontroly v intervalech 2 - 3 měsíců, takže se domnívám, že se to finančně zvládnout dá. Další možností je poskytování různých slev, u mne dostávají slevy studenti a rodiny. Asi nejdůležitější je podle mne vybrat si kvalitního klasického homeopata, nejlépe praktikujícího v rámci nějaké stavovské organizace. Seznam klasických homeopatů, registrovaných pod Českou komorou klasické homeopatie, najdete např. na www.homeopathy.cz.
1. Říjen 2002 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Nevíte někdo prosím o zkušeném homeopatovi ve Zlínském kraji ? Předem děkuji.
4. Říjen 2002 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dobry den pani doktorko, chodim do Natur centra v Benesove k pani magistre, ktera mimo jine pouziva homeopatii. Lecim si tam hlavne kvasinky, ale pani magistra se samozrejme stara i o jine me ,,bolistky". Pri minule navsteve jsem od ni dostala nejake namichane kapky, ktere mam brat 2x10 kapek za den. Rikala, ze jsou na odbouravani mezenchymu. Doma jsem se divala do chytrych knih, o co se jedna, ale vubec z toho nejsem moudra. Muzete mi prosim napsat o jaky lek jde a na co se pouziva? Predem dekuji Petra
8. Říjen 2002 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dodatek k minulemu dotazu na pani Barboru Maskovou:Jeste jsem se chtela zeptat na jednu vec. V me sirsi rodine se vyskytuje nekolik pripadu rakoviny. Pote, co jsem se se svou obavou homeopatce sverila, mi dala jednorazove lek Karcinozin (nevim, jak se to presne pise). Rikala, ze se dava prave lidem, kteri ve svem rode maji vyskyt teto nemoci, ale i tem, u kterych se objevi obava z nemoci. Nevim dost dobre, jak to muze fungovat. Mohla byste mi napsat princip fungovani tohoto leku a zda staci pouze jednorazove podani? Mockrat dekuji Petra
11. Říjen 2002 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Odpověď pro Berušku - homeopat ve Zlínském kraji:Zkuste zkontaktovat pana Vladimíra Práta na e-mailu: v.prat"volny.cz. Klasický homeopat je a zkušený také, navíc registrovaný v České komoře klasické homeopatie. Ordinuje v Bystřici pod Hostýnem.
13. Říjen 2002 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora Mašková (anonym)
Odpověď pro Petru:Dobrý večer, Petro, dovolíte-li, odpovím na oba Vaše dotazy současně. Podle Vašeho popisu způsobu, kterým pracuje paní magistra (namíchané kapky homeopatických léků brát 2krát denně), se v žádném případě nejedná o léčbu klasickou homeopatií. Při ní je totiž zásada číslo jedna podat pacientovi pouze jeden jediný lék, jednorázově, počkat na reakci, tu následně vyhodnotit a teprve potom postupovat dál. Takže např. podat lék v jediné nižší potenci, a počkat alespoň pár dní, jak na něj pacient zareaguje, terpve následně např.podat vyšší potenci stejného léku. Určitě ne mix kapek, určitě ne brát lék 2krát denně. Protože praktikuji klasickou homeopatii, kterou považuji za nejhlubší možný způsob homeopatické léčby a práce s pacientem, nemohu se bohužel vyjadřovat k odlišnému používání homeopatických léků, k tomu, jakým způsobem s Vámi paní magistra pracuje, a co za prostředky k tomu používá Budete-li si chtít přečíst více informací o různých homeopatických směrech, které v ČR působí, podívejte se prosím na moje stránky www.klasickahomeopatie.cz, kde se snažím popsat, proč je pro nás jako pacienty tolik důležité vybrat si léčbu Klasickou homeopatií (právě slovíčko Klasickou bych si přitom dovolila zdůraznit).K homeopatickému léku Carcinosin: je asi nad moje možnosti podat Vám v této diskusi stručný, výstižný a přitom přesný popis tohoto léku tak, abych nevytrhla hlavní myšlenky z kontextu a nezkreslila přitom obsah, ale ráda bych nasměrovala Vaši pozornost ke knize jednoho z nejlepších současných homeopatů Tinuse Smitse Inspirující homeopatie, kde můžete najít na cca 20ti stranách textu úžasný popis tohoto léku, a v knize jsou, domnívám se, velmi pěkně popsány i některé základní myšlenky léčby klasickou homeopatií. Objednat si ji můžete např. na adrese www.osud.cz/hledajici.
14. Říjen 2002 - 20:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Pani Maskova, moc Vam dekuji za odpoved. Urcite se na doporucene zdroje podivam. S pozdravem Petra Meisnerova
14. Říjen 2002 - 21:16

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama