169 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Holotropni dychani

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Iveta (anonym)
Jake mate zkusenosti s touto metodou? Pomohla vam v necem nebo jste meli nejaky negativni zazitek? Zazili jste to, co popisuje Stanislav Grof ve svych knihach? Diky predem za vase zkusenosti a postrehy k teto metode.
16. Prosinec 2002 - 0:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Ahoj.Podle Grofa se při pravidelném a hlubokém dýchání dostaneš do hypnotického stavu způsobeného změnou chemie v mozku. Tím se ti otevře víc či míň intenzivní pohled do části tvého nevědomí. Většinou se vrátíš k nějakému traumatickému zážitku (vlastní porod, znásilnění...ale i hluboce uložené pocity zklamání apod.) nebo naopak zážitku emočně silnému a pozitivnímu. Jenže, nikdo neví a nemůže vědět (narozdíl od hypnózy, kdy tě někdo vede jistým směrem), která z těch nevědomých komůrek se ti otevře. Dýchání často provázejí nervové křeče, křik, zvracení, ale i záchvaty smíchu...Byla jsem dýchat před rokem s kamarádem v jednm malém zapadlém městečku za Budějovicemi. Zůstali jsme po celý víkend v dřevěném polorozpadlém statku, jíst nám příliš nedávali (ale pokud šlo o záměr očisty, pak je to v pořádku)Dýchalo se ve dvojicích - jeden hlídal dýchajícího (tzv. sitr).Asi polovina lidí po celé čtyři hodiny jednoho dýchacího kruhu pouze leželo a dýchalo. Další se postupně začali svíjet a křičet...dostali ze sebe negativní emoce, vykřičeli se z bolesti psychické i fyzické (včetně mě). Je však třeba brát v úvahu rizika, která nejsou malá. Můj kamarád si na počátku dýchání kleknul, rozpřáhnul ruce a hlava nu spadla na hrudník. Pak mu začaly stékat slzy (v životě jsem ho neviděla brečet)Takto zůstal po tři hodiny. Prožil ukřižování a dodnes má problémy se sny, bojí se tmy...mám pocit, že mu dýchání dost uškodilo.Záleží však na každém, co od toho očekává, kolik do toho dá. Rozhodně opravdu nedoporučuju !"zdýchat se na vlastní pěst" bez dozoru! Staly se případy, kdy se dotyčný zadusil zvratky, nebo utrpěl nějaký úraz..Základem je mít alespoň jednoho člověka jako dohled nebo vyjet s nějakou supinou kvalifikovaných lidí na víkendový dýchánek.Přeji hodně štěstí a hlavně duševního zdraví. Je to nemalé riziko, ale když ho úspšně podstoupíte, zjistíte, že jste čistí a šťatní jak nikdy.
30. Listopad 2003 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Já můžu holotropní dýchání jednoznačně doporučit, ale je potřeba si vybrat u koho budeš dýchat.Měl by mít certifikát od dr. Grofa - např. MUDr. Kmuníčková, Míra Kašpar, Lída Chrášťanská, ale jsou i další.
1. Prosinec 2003 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Anča (anonym)
A k čemu to vůbec je?
1. Prosinec 2003 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
tak jak to mám udělat? Chtěla bych to vyzkoušet
13. Květen 2004 - 17:17
Obrázek uživatele Návštěvník
j. (anonym)
Já bych to teda nezkoušela. Připadá mi to nepřirozené. Má to v něčem podobnost i s hypnozou, a ta může být také dost nebezpečná. Proto radím, raději ne. Vše co má přijít, tak přijde přirozeně samo, až na to budete připraveni. Přeji vše dobré.
14. Květen 2004 - 0:01
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
proč by váš názor měl někdo poslouchat, když se pod něj neumíte ani podepsat?
27. Srpen 2004 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
miki (anonym)
ivo, mohla bys vědět, že na internetu se používají tzv. nicky, každý si vybere jak chce. Někdo rumburak, jiný žížala a někdo třeba j.
27. Srpen 2004 - 20:06
Obrázek uživatele Návštěvník
j. (anonym)
Ivo, vždyť mě nikdo poslouchat nemusí. Napsala jsem svůj názor, kdo chce, může se zamyslet, kdo ne, ať nechá být. A jak píše miki, na internetu se používají nicky.Díky za podporu a vysvětlení, miki!
28. Srpen 2004 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: Může holotropní dýchání nastatrtovat schizofrenii? Autor: Stanislav Grof Datum: 13.9. 2004 20:46:12 Co si myslíte? Je to možné? Předmět: Může holotropní dýchání nastatrtovat schizofrenii? Autor: j. Datum: 13.9. 2004 20:58:34 Může být nebezpečné, může způsobit mnohé problémy a u někoho myslím i schizofrenii.Žijte lidé přirozeně.
29. Září 2004 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: Holotropní dýchání - MICHAL VANČURA Autor: Martin Datum: 3.10. 2004 17:20:55 Zajímá mne, jakou kdo máte zkušenost s hol.dých. u M.Vančury nebo vůbec s jeho osobou. Slyšel jsem na něj dřív dost chválu, ale pak se taky po Praze říká, že mu někdo při hol. dýchání zemřel a že se vůbec nepřišlo na to proč. Je moudré se na něj nebo na lidi okolo něho obracet? (Má-li člověk psychické problémy, snad potíže při sebehledání, neobvyklé zážitky.)Děkuju za radu, mějte se dobře. Martin Předmět: Holotropní dýchání - MICHAL VANČURA Autor: Pepino Datum: 3.10. 2004 18:35:22 Osobně trpím psychosomatickým onemocněním a tak jsem se o holotropní dýchání zajímal. Po nepřeberných setkáních s různými ,,jasnovidci" mi jeden psycholog zodpovědně řekl ,, že jsem blbec " , který se chystá do hrobu. Předmět: Holotropní dýchání - MICHAL VANČURA Autor: Květa Datum: 3.10. 2004 18:50:14 Nechci Tě od ničeho odrazovat, ale také jsem slyšela, že holotropní dýchání = zahrávání si se životem. Já bych do toho nešla. Předmět: Holotropní dýchání - MICHAL VANČURA Autor: Ivo Datum: 3.10. 2004 19:34:15 Byl jsem na holotropním dýchání asi 5x, poprvé před 11 lety. Je to dobrá technika. Pana Vančuru neznám.
4. Říjen 2004 - 23:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj, děkuju, no ale já spíš myslel, zda máte někdo osobní zkušenost - s Michalem Vančurou nebo uskupením Diabasis. Dík.M.
7. Říjen 2004 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Vážení, po letech jsem zabrousila na tyto stránky a rozhodla jsem se reagovat na dotazy v této rubrice. U Michala Vančury jsem byla na dáchýni asi 8x v průběhu 3 let a mám jednoznačně pozitivní zkušenosti. Je mi 30let, v dětství jsem byla velice týraná (a ta jak psychicky tak i fyzicky) a dlohou dobu jsem se snažila najít pomoc, abych se alespoň částěčně zbavila následků, které ve mě týrání způsobilo. Až do svých 27 let jsem hledala marně, nedokázal mi pomoct ani psycholog. Myslím si, že Michal Vančura (se svojí ženou)a technika holotropního dýchání mohou ve velké míře za to, že se nyní cítím šťastná, mám domov a partnera, s kterým se chystáme založit vlastní rodinu - něco, co by mi přišlo pár lety jako zcela nemožné. Nakonec chci ještě říct, že když jsem šla dýchat poprvé, měla jsem obavy, protože jsem nevěděla "do čeho jdu", též vybavena hrůzostrašnejma povídkama. Hned poprvé jsem však zjistila, že mi celý proces příjde jako naprosto přirozená záležitost! Osobně se ničeho nebojím, ale samozřejmě je to náročná záležitost, člověk musí být nastaven řešit své záležitosti a proto přijít. Věřím, že člověk, který příjde jen tak nebo z vyhecování, může být překvapen. Ale to už záleží na každém zvlášť, ne na HD... Dýchání mě velice obohatilo, zdravím Vás, ahoj Marta
9. Listopad 2004 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Dobrý den,mohu poprosit o kontakt na pana Vančuru.DěkujiPetr
13. Prosinec 2004 - 11:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
začínal jsem u něj v 1992. Moc dobrý šaman. Nyní je prý v USA, také ho hledám. Já se dal dál a došel jsem k řekl bych dokonalejší, ale daleko náročnější metodě, viz mystika.mysteria.cz
25. Leden 2005 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Můj první duchovní zážitekOd holotropního dýchání k channelingové mysticeV roce 1992 jsem měl za sebou deset let duchovní praxe, jež mi nepřinesla očekávané výsledky. Prošel jsem kdeco, ale byl jsem nespokojen. Na papíře všechno vypadalo vábně, ale ta realizace! Moje meditace nestály za nic, jen mrtvé skoro ticho. Docházel jsem k jistému známému jogínovi, ale ani u něj jsem nezažil nic zajímavého. I u něj to byla spíše póza. Po třech letech jsem odešel a začal jsem se věnovat dílu Jiddu Krišnamurtiho (1895-1986) jehož místy kacířské duchovní myšlenky mě nadchly. Vyložily mi, co jsem již tušil. Po několika letech práce i přednášek jsem však zjistil, že jsem opět tam, kde jsem byl. Řeči to byly pěkné, ale výsledky se opět nedostavily mě ani jiným. Jeho propagovaná cesta, kterou neprošel ani on sám, je prostě neprůchodná.Začal jsem se shánět po prožitkových procesech, neboť donekonečna opakované these, že slovy se k Pravdě nelze dostat, nikam nevedly, byly to zase jen slova. Do ruky se mi dostala kniha dr.Grofa Tajemství sebepoznání, jež mne oslovila podivnými procesy ve změněném stavu vědomí. Již před několika lety jsem zkoušel autogenní trénink, ale nešlo mi to. Dokonce ani proutkařství mi nefungovalo, takže jsem si začal připadat jako neumětel.Měl jsem od počátku výhrady k rozdělení zážitků do matric, ale rozhodl jsem se metodu, kterou už před tisíciletími používali v Tibetu i jinde, vyzkoušet v praxi. Naštěstí jsem se dostal k mgr.Vančurovi, který je výborný šaman. Konalo se to u psychiatrické klinice na Karlově náměstí. Nejprve jsme nosili zvukovou aparaturu. Hudba se poslouchala hodně nahlas, to byla velká změna oproti dřívějším tupým meditacím v tichu. Polovina z nás dýchala, polovina jen u nich seděla, odpoledne jsme se vyměnili. Každý prožíval něco jiného, jeden malíř viděl obrazy, ale moc se mu nelíbily. Extatické božské zážitky měl jen jeden či dva. Byly k vidění i zvláštní výjevy, dokonce i kopulativní pohyby. Křiku bylo dost, ale vzájemně jsme se nerušili, jen rozhovor byl při dýchání vnímán jako něco nemístného. Večer všichni kreslili, co zažili a popisovali to ostatním.Mnozí byli se zážitky nespokojeni. Jeden se chtěl dozvědět, kdy už mu konečně přestane životní smůla, ale ač dýchal jak mohl, nic se nedělo. To je velká slabina holotropního dýchání. Dvě dívky řekly, že se cítí ještě hůře než dřív, a mají chuť nás všechny povraždit. Vypadaly na to. Vančura si vše zapisoval a nic nekomentoval, ač by měl. Tak se totiž ozývaly jejich potlačené démonické archetypy. Pro takové lidi dýchání není ani vhodné, může jim způsobit příliš temnou noc duše odblokováním.Organizátory zajímalo jen to, zda nejsme psychotičtí, ale o výklad toho, co nás čeká a co to vlastně je, se nekonal. Setting je pro ně věcí zcela neznámou, naopak se doporučuje se zříci jakýchkoliv zásahů, což je chyba. Zážitek pak může přivolat náhodná myšlenka. Výběr hudby však také působí jako setting. Set, tedy informace o metodě, měl každý jen slabé. Kdo co vyčetl, co se doslechl. Dr.Grof si libuje v popisu matric, ale když si je všechny srovnáte, zjistíte, že obsahují vlastně všechny prožitky jež existují. Jaký je jednotlivý význam se už moc nepíše. Nakonec to asi lidem vyhovuje, příliš mnoho informací by je lekalo.Zajímavé ale bylo, jak jsme se sblížili. Večer se zdálo, jako bychom se znali již dlouho. Jedna dívka s křikem odběhla, Vančura za ní klidně šel, proces se prostě znovu spustil. Upozornil nás, že kdyby se s námi později něco takového dělo, máme jet za ním, protože normální lékaři tohle neznají.Já jsem dýchal jako o život, nic příjemného to nebylo. Prsty rukou mě šly do křeče. Vančura je pořádně zmáčkl, aby ji zesílil. To je princip psychoterapie. Postupně se uvolnila. Po dlouhé době jako bych omdlel. Najednou vidím jakýsi koberec s jednoduchými motivy. Konečně! Začal jsem dýchat jako o život a obraz, kterému jsem vůbec nerozuměl, ač jsem na něj upřeně zíral, se rozplynul. Dýchal jsem dál a znovu jako bych omdlel a zase viděl obraz. Byl mnohem složitější. Zase jsem reagoval stejně. Přemýšlel jsem, co mi to chtělo říci a zašel s tím i za mgr.Vančurou. Shodli jsme se na tom, že to byly mandaly jež mi naznačovaly můj chybný přístup. Přílišná křečovitost, kterou jsem poznal i v jiných aktivitách, mi cestu spíš blokovala. Složitá mandala byla ukázkou delší cesty k cíli.Po několika měsících jsem tam zašel znovu. Už se mi nepodařilo nic vidět, ale stala se další nová nezvyklá věc. Zastavily se mi myšlenky, pak se pomalu rozeběhly a byly nějaké jiné, hodně kvalitní. Nebyly z mého myšlení, ale z vyššího Já. První pořádná meditace! Pak jsem to zkoušel i doma, ale kromě křečí jsem se nikam nedostal.I tak to mělo cenu, připravilo mě to na další zážitky. O rok později jsem začal s channelingem o kterém jsem se dozvěděl právě z knihy dr.Grofa, ačkoliv tuto metodu komunikace s božskými silami podrobně nepopisuje. Tři roky na to přišla moje první meditace channelingové mystiky, kde již nebylo pochyb, že prožívám božské. Nazval jsem ji Věčný tanec nadvědomí. Určitá podobnost je tu i s vyšším stupněm autogenního tréninku.Jak to s odstupem 13 let pozoruji, zdokonalil jsem vlastně Grofovu metodu. Hlavně tím, že je v ní kontakt s božskými silami, jež prožitky vysvětlují i řídí a to jak před procesem, během něj i po něm, takže informovanost je dokonalá. Vím, že nestačí jít jednou na dýchání, ani mít jen jedinou meditaci. Musí se jednat o mnohaletý proces s desítkami několikahodinových zážitků. Ty pak vlastně trvají neustále ač slaběji. Dokážou značně proměnit člověka, jsou vlastně intenzivní psychoterapií, transformací osobnosti. Samozřejmě souvisí s náboženstvím a mystikou, dokonce i filozofií, ale to je tím, že to používalo mnoho význačných osobností v dějinách. Celý proces ukazuje, že vždy přichází to, čemu jsme otevřeni a co k nám patří. Je zbytečné si stěžovat na nezdary a nepřízeň osudu.
9. Únor 2005 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenkaa13 (anonym)
Holotropní dýchání jsem prožila pod odborným dohledem denně po 3týdny.Bylo to úžasný-mohla jsem brečet,křičet,smát se a nikomu to nevadilo.Dostala jsem ze sebe hodně stressu a záporných emocí.Pak jsem se doslechla,že při tom dochází k překysličení mozku.Tak nevím,mě bylo fajn!
1. Duben 2005 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
když se to po letech pak umí, dostane to božskou kvalitu, proudy Poznání, viz tyto:http://www.mujweb.cz/sport/romann/milos.htm
27. Květen 2005 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne-mravní hlídk (anonym)
Lepší je holotropní píchání.
27. Květen 2005 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Diabasis (anonym)
Rádi bychom Vás upozornili na aktivity sdružení DIABASIS, které nabízí pomoc a informace lidem procházejícím psychospirituální krizí.Více informací na WWW.DIABASIS.CZP.S. Vaše dotazy a dle starších příspěvků i dohady ohledně osoby pana Vančury a techniky HD vám rádi zodpovíme :-)za Diabasis zdravíAlan Jarkovský
27. Červen 2005 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
michaela (anonym)
Holotropni dychani po opdavdu odbornym vedenim muze pomoci.Aletake muze rozjet psychospiritualni proces velmi prudce a nezvladatelne.Proto je NUTNE mit vzdy na dosah nekoho, kdo vas timto tezkym obdobim provede,abyste se v nem neutopili.Ja jsem se obracela na Patricii Anzari-reakce"mrtvy brouk".Obracela jsem se na RIAPS,totez, obracela jsem se na Michala Vancuru,totez.Tak jsem se v psychospiritualni krizi placala sama jak se dalo.Nakonec jsem skoncila v PLB.Presto jsem uz nasla lekare,kteri maji a meli opravdovy zajem pomoci.Pevne verim, ze takovych je a bude vic.
7. Září 2005 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: holotropni dychani a deprese Autor: lucinda Datum: 22.10. 2003 11:16:56 ahoj,mate nekdo nejake zkusenosti s lecbou deprese pomoci hd? Předmět: holotropni dychani a deprese Autor: TOM Datum: 11.9. 2005 23:28:13 Na h.d. jezdim asi 11.let depresemi trpim od 19.let.i kdiž nemívám depresepriliš těžké občas mám problem prijit do kramu a mezy lidi spiš soc.fobie. h.d.mě vždy pomůže.I když tam jezdím pro sebepoznani a pro setkáváni zaj.lidiček a duchovní hodnoty a hledání smyslu života.30.9.se chist ám zavítat. hezký večer přeje TOM
12. Září 2005 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
michaela (anonym)
Vazeny pane Jarkovsky, doufam,ze se na toto diskuzni forum cas od casu podivate,abyste mohli vcas pomoci,nebo vysvetlit nevysvetlitelne. Odborniku,opravdovych odborniku, pres psychospiritualni krizi a holotropni dychani je zapotrebi vic nez soli.Je to jedna z nejrychlejsich cest k vlastnimu JA a sebepoznani a uzdraveni.Ale bez pomocniku a odborneho vedeni je zaroven nejrychlejsi cestou k silenstvi.Pevne verim ze bude vice tech,kteri se snazi opravdu pomoci,nez tech,kteri jdou pouze za zviditelnenim.Srdecne zdravim Diabasis a drzim mu palce i pres svoje spatne zkusenosti s Patricii Anzari,RIAPSEM i Michaelem Vancurou.Michaela
13. Září 2005 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
joohana (anonym)
Zajímavý příspěvek od Diabasis, ale koukám, že stránky Diabasis nefungují a říkám si... pane Jarkovský - tady opravdu padly dost silné dohady? ohledně pana Vančury - nebylo by teda moudré zde věc uvést na pravou míru?Ohledně teorie HD si každý zájemce může najít dnes dost čtení a není třeba tu moc vysvětlovat - knih je spousta, ale ohledně konkrétních praxí konkrétních terapeutů v Čechách se člověk něco může dozvědět právě jen z povídání druhých ... a já taky zaslechla né právě dobré zvěsti třeba o jmenované Patricii. A rozporuplné zvěsti o M. Vančurovi. Lépe jsem slyšela mluvit o Dr. Kudrlea taky o Dr. Hrabánkovi, ale osobní zkušenost nemám.Z toho co je o HD známo, mi to připadá, že HD je tak jako tak metoda zatím dost mladá a v určitých případech nejspíš skýtá i značná zdravotní rizika ... ale ono to asi taky bude dost záležet na tom, kdo s tím zachází,ne? Tak abychom nevylévali s vaničkou i celou tu metodu ... jenže zas na druhé straně, aby ji někdy zbytečně nekompromitovali sami terapeuti - to by jistě taky bylo škoda. Když člověku nejde jen o sebehledání, ale má citelné psychické trable, tak taky logicky s obavami zvažuje, co podstoupit a co raději ne a bylo by dost dobré kdyby měl šanci o těch lidech co to dělají něco víc vědět.Ono to přece taky není zadarmo, pojišťovna Vám to nezaplatí a tak by asi bylo dobré vědět ke komu ano a ke komu ne a jaké mají výsledky. Právě proto že je to placená metoda, tak si taky člověk říká: oni se musí nějak živit a tak taky nebudou potenciální zájemce o HD přece nějak strašit, to by jim tam skoro nikdo nepřišel ... těžko budou vyprávět o případech kde se něco nepovedlo .... já vím, že normální doktoři se nám z výsledků taky nezpovídají, ale možná kdyby začali ... tak by se :-) člověk možná lépe staral o své zdraví odmala - aby k nim pokud možno nemusel.
11. Únor 2006 - 0:18
Obrázek uživatele Návštěvník
hynek Čáp (anonym)
Prodělal jsem holotropní dýchání několikrát i v různých skupinách. Mám spoustu postřehů, ale řeknu jen co mi připadá nejdůležitější. 1. Připadá mi, že je velmi problematický přechod z holotropního víkendu do normálního světa. Jakkoli krásně a pozitivně se člověk cítí na dýchání třeba tak dobře otevřen a propojen s ostatními lidmi, následuje příchod do normálního světa, kde silnější požírá slabšího, lidé hrají hry a nikdo na jeho vtřeba všelásku a dobro vůbec není zvědavej. Ten šok může být tragickej - nutí člověka znovu se uzavírat a budovat obrany, kterých se předtím s takovými obtížemi zbavil. Nebo si třeba rozjede nějaký spsychospirituální proces a pak s tím musí chodit do práce a existovat mezi lidmi, kteří vůbec nevědí o co jde a je jim to buřt. To, že si o tom možná potom může s někým pokecat podle mě nestačí. Samotní lidé, kteří mají třeba certifikáty a holotropní dýchání vedou, obvykle bývají doktoři nebo psychologové, kteří když se sami byli prodýchávali řekněme k duchovní čistotě: 1. měli potom kolem sebe lidi, kteří věděli o co jde a byli sympatizující a VUBEC tak nemuseli a nemusejí přicházet do styku s normálním vzorkem populace jako ostatní 2. žijí v tomto ideálním, duchovním či psychologickém světě i během své práce protože V TOM pracují a nemusejí dělat nic jiného, přemýšlet a jednat v jiných systémech. Prostě mi to v některerých ohledech připadá jako podvod. Oni si žijou jako nějací vyvolení kněží v ideálním světě - prožívají si v bezpečí své psychospirituální krize a svě duchovní vývoje, berou za to prachy a tudíž ani NECHÁPOU realitu člověka z ulice, který potom musí čelit životu SÁM třeba v nepřátelském okolí. Oni, prominenti, takovou zkušenost vůbec nemají! Neumím o tom systému rozhodnout - dobrý - špatný - ale možná by tam měla být taková klauzule, jako snad měli někde léčitelé ve starověku - já, pacient, ti zaplatím ti za tvoje služby, ale jestli mě nevyléčíš PŘIJDEŠ O HLAVU nebo třeba půjdeš do vězení. Myslím, že spoustu ze současnejch dejchačů by od metody upalovalo, až by se jim za patama prášilo! A taky by mě zajímalo, kolik z nich by to dělalo jen zdarma!!!!!! Takhle si vesele žijou, experimentujou s lidma, ale odpovědnost žádná!
16. Březen 2006 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
joohana (anonym)
Dík Hynku - možná jsi to napsal s trochu drsnou nadsázkou, ale je možné, že na současnost tady to někdy docela může sedět. Mne ještě napadlo něco jiného - totiž, že kvalita a výsledek té akce je asi velice limitovaný právě tou čistotou nebo dejme tomu moudrostí terapeuta -ale co když někdo ani po mnohém dýchání na tom není s vlastním charakterem - čistotou tak - aby mohl někam provést druhé? Co když někdo dýchá stokrát a stejně zůstává silným egoistou? A co když někteří jeho klienti jsou čistší než on a mají potíže právě proto? Může jim pak metoda (třeba dobrá)pod jeho vedením pomoci? A nemůže takový klient prolítnout do sfér, na něž terapeut nestačí? Používaj se u toho prvky šamanismu, ale dokáže je bezpečně použít někdo jiný než skutečný šaman? Tím myslím třeba nějaký původní jihoamerický s tradiční zkušeností své kultury, úplně jiným životním stylem a s drsným a letitým výcvikem. Nemyslím absolventa modních kursů co se teď také dějí. Já nevím - jen mne to zajímá.
4. Duben 2006 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
intago " seznam (anonym)
Holotropní dýchání jsem prodělal párkrát v r.1992, pak sám doma. Konečně To začalo fungovat! Už jsem si myslel, že řeči o meditaci jsou pouhé kecy. Zdokonalil jsem ho, doplnil channelingem(rozhovor s bohem, tedy intuicí) a vznikla z toho nová, superúčinná, ale hodně náročná duchovní metoda. Bůh jako Guru! Vážní zájemci však téměř nejsou, kdo by Ho chtěl poslouchat? Po tolika letech máme za sebou již stovky meditací, napsali jsme o tom knihu, viz http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=120787 Naše hlavní stránky jsou http://mystika.mysteria.cz/
30. Květen 2006 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
tomas (anonym)
dobrý názor
6. Srpen 2006 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Vaclav Gerla (anonym)
mam neco o holotropnim dychani na http://eeg.ic.cz
8. Srpen 2006 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Paige (anonym)
Tak me holotropni dychnai moc nenadchlo. Mozna jeto tim, ze jsme to zkouseli pouze s prateli a bez odborneho dozoru a to se mi vymstilo. Upadla jsem na zem a skoncila s otresem mozku v nemocnici. Timhle rispevkem nechci nikoho odrdit, jen chci upozornit na nebezci v podobe neodborneho zkouseni holotropniho dychani.
8. Září 2006 - 23:29
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
no to je jako s drogama, vždyť ty byly na počátku HD. Chce to dozor, ale nepřehánět strach, ani otřes mozku není problém. Ve tvém případě ani nelze o HD mluvit. I jednou to kvalitně zkusit je málo. To vím z vlastní zkušenosti, je to věc praxe. Pak už jsem to také sám zkoušel a zdokonaloval.
20. Říjen 2006 - 16:03
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
Revolučním přínosem holotropního dýchání je pořádně hlasitá hudba. Její výběr je extrémě důležitý. Po mnoha letech zkoušek se nám nejvíc osvědčila božská Lisa Gerrard viz www.lisagerrard.com Tři její skladby z její stránky mám na stránce http://mystika.mysteria.cz/hudba.htm včetně videoklipu nejmystičtější písně světa Sacrifice. Přenos dat bývá pomalý, takže je zpěv přerušovaný . Je potřeba dát Play again a po druhé to je již božské. Pro Lékařské listy Prof.Grof právě napsal prima článek o výzkumu rozšířeného vědomí: http://mystika.mysteria.cz/LSD.doc Podobný obsah má článek z Lidových novin o lysohlávkách http://mystika.mysteria.cz/lysohlavky.htm Že by blýskání na lepší časy? BTW-Lisa natáčí i stejnojmenný film, viz http://www.sanctuary-lisagerrard.com/home.html
10. Listopad 2006 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
muzete mi nekdo prosim poslat kontakty na holotr.dych.jen ty osvedcene a doporucene.
30. Listopad 2006 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
jan (anonym)
muzete mi nekdo prosim poslat kontakty na holotr.dych.jen ty osvedcene a doporucene.
30. Listopad 2006 - 13:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Vašek (anonym)
já jsem byl na HD zatím pouze jednou, ale krom toho, že jsem byl bezprostředně po dýchání neuvěřitelně zesláblý a hladový, mi to žádné další zážitky nepřineslo. Zajímal by mě názor zkušenějších a názor těch, co HD vedou na otázku: Jaký má vliv na prožitek skutečnost, že je někdo od přírody sebevědomý nebo mu naopak sebevědomí chybí. Díky za reakce.
3. Prosinec 2006 - 1:50
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
Jan- já měl dobré zkušenosti s Mgr.Vančurou, už se vrátil ze Států Vašek- tím to není. Dostat se do transu vyžaduje hypnabilitu. Někdy pomůže to zkoušet opakovaně, nebo využít hypnotizéra.
28. Prosinec 2006 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
mazlik (anonym)
Dýchal jsem už mnohokrát,můžu říct,že mi to změnilo život k lepšímu,i mé manželství ze změnilo,nakonec dýchala i moje žena a náš vztah se v mnohém zlepšil.Je to dobrá metoda,která Ti ukáže možnosti v životě,ale je třeba je potom dál rozvíjet v praxi,jinak sklouzneš po povrchu,bude to hezké nebo ošklivé a to je tak všechno.To nejdůležittější,co jsem se naučil,je přijímat věci jak jsou a příliš nespekulovat co by kdyby,vybírat si i z negativních věcí něco pro sebe.Objevil jsem svou citlivost a naučil se zase brečet.TE ppolorozpadlý statek za Budějovicemi s hladovým jídlem,který tady někdo líčí budou asi Skřidla,vidím ho jinak a vařilo se tam vždycky bezvadně,i když bez masa(to mi ovšem vůbec nevadí).V každém případě by člověk neměl čekat osvícení,ale spíš pohled do vlastních hlubin,nakládačku od vlastního podvědomí za to,co dělá blbě a náznaky pokračování vlastní cesty.A spoustu zajímavých neortodoxních lidí.Dýchaat sám je opravdu dost nebezpečné,trochu se to dá,ale musí mít člověk už nějaké zkušenosti.S autem taky nevyjedeš hned napoprvé sám.
28. Prosinec 2006 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
John (anonym)
NEJLEPŠÍ FINANČNÍ NABÍDKA VAŠEHO ŽIVOTA. DÁREK DO ROKU 2007 PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ : Motto :
3. Leden 2007 - 22:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrej (anonym)
Holotropne dychanie je dost nebezpecna zalezitost...nedoporucujem...
4. Leden 2007 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
jir K (anonym)
zkušenosti osobní nemám, ale během jednoho semináře ve skřídlech jsem si přečetl program, kde jsem na něco narazil. zkus něco na : www.skridla.arcs.cz
5. Leden 2007 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
Andrej-Neslyšel jsem, že by někdo měl při správném vedení velký problém. malý ano, ale to bychom nesměli vycházet z bytu, aby se nám nic nestalo :-) Něco takového dělali lidé odjakživa. Pečení holubi nelétají nikde do úst.
8. Leden 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrej (anonym)
intago...nechapem naco si zbytocne skodit...podla mna robit si respiracnu alkalozu neni bohvieco...rozhodit si acidobazu len tak pre zabavu ....maly problem?...vysetruju kazdeho co to skusa aky ma stav obliciek srdca a podobne? pochybujem...je hlupost mysliet si ze ved ide len o dychanie...lebo to nie je pravda...je mnoho inych ciest ako sa dozvediet informacie ktore niekto hlada takymto sposobom..
8. Leden 2007 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
Andrej- proč zbytočně?? Měl dal zážitek HD v 1992 tolik, že natrvalo ovlivnil můj život a nejen tento. Konečně jsem tehdy prožil ŽE BŮH OPRAVDU EXISTUJE!! Jiné cesty existují, ale to jsem tehdy nevěděl. BTW- nikdy jsem neslyšel, že by z HD měl někdo somatický problém.
10. Leden 2007 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrej (anonym)
Ok..tak mi opis co sa v tvojom tele deje pri tom "zazitku" a ja ta skusim pochopit. Nieco trocha vedecke, nielen kecy o zjaveniach a podobne...Preco totiz pouzivat nieco, ked nevies ako to funguje? Alebo vies?
10. Leden 2007 - 14:53
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
Andrej- Můžeme brát léky a používat PC aniž víme jak fungují. V prožitku se mi stalo to, co se mi v meditacích nikdy nevedlo, -projev Inteligence, jež silně přesahuje lidskou. Jak myšlenky, tak vize a pocity. Vizi jsem pochopil až postupně. Jako by ses napojil na něco božského. Využívám toho denně. I jasnovidci to používají. Mozartovi posílali do hlavy celé skladby, jen je zapisoval.
11. Leden 2007 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrej (anonym)
Ale no...ucinky liekov su zname, su zname ich indikacie, kontraindikacie, neziaduce ucinky, davkovanie...A holotropne dychanie? Ako vies co presne sa udeje, ked ho realizujes? Povedz mi aspon princip na akom to funguje! Ked to nevies, niet o com diskutovat...A pod principom nemyslim zjavenia a vizie...
11. Leden 2007 - 12:26
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
To je celkem málo známé, Andreji. Prostě se přejde do hypnozy, tj.tranzu a správným vedením, tj. settingem a povědomím o tom- setem, se může rozšířit vědomí a do něj se tak dostane i nadvědomí, tj.intuice a ta si dělá co chce a tím je naše výchova. Tedy zkoumáním hypnozy pochopíš HD. Už dvě stě let ji věda zkoumá.
11. Leden 2007 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
A ještě jedna důležitá věc. Řada lidí čeká něco příjemného, ale on se může stát i opak! Ale k zubaři také nechodíme s představou jak příjemné to bude. Proč to nechápeme V HD? HD není od Grofa, je to statisíce let stará šamanská metoda. Původně používal LSD a i to je obdoba jak se dostat do hypnozy. I to šamané dělali, i členové kmene. V Lékařských listech nedávno otiskli Grofův článek o LSD: mystika.mysteria.cz/LSD.doc
12. Leden 2007 - 13:01
Obrázek uživatele Návštěvník
karen (anonym)
jo statisice let stara samanska metoda. proc ne hned ze ji delali uz i brontosauri?
14. Leden 2007 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
karen (anonym)
pozor, intago je hlupak!
14. Leden 2007 - 16:21

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama