270 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
dusicka.sprizne (anonym)
Zajímá mě to, napiš o tom něco. Díky.
30. Září 2006 - 20:28
ijenza (anonym)
franci ta metoda mě zajíma, tak se něco písni.
30. Září 2006 - 20:30
Jerry (anonym)
Lidi, prosimvas, neblbnete! Leky nejsou na to, aby vas udrzovali pri hlase!! A stejne tak zadna metoda nikoho na svete vam nepomuze, pokud nebudete delat to, co je pro vas nastroj prirozene - ted mam na mysli predevsim hlasovou hygienu. Nikdo na svete vam hlasivky nevymeni, kdyz si je znicite! V nasi republice, vic nez kde jinde plati, ze kdo umi ten zpiva a kdo neumi-ten uci. Ten kdo umi, nema na uceni cas-ja jsem si nasel ucitele az v Anglii. 15 let zpivam profesionalne a nikdy jsem pilulky, nebo vincentku nepotreboval :o)
4. Říjen 2006 - 10:41
Návštěvník (anonym)
Ahoj muze mi nekdo prosim vas poradit ohledne hlasove hygieny a techniku na posileni hlasu jedna se o rockovy styl.Předem díky.
7. Říjen 2006 - 15:17
Jerry (anonym)
Ty bezejmenny-na, snazit se nekoho ucit prostrednictvim diskuse nebo emailu je pitomost, ale pokud chces, tak se mi ozvi na mail. Leta jsem zpival i hardrock a technika, a predevsim hygiena, je u vsech zanru stejna :o) www.pjjosifek.com
7. Říjen 2006 - 16:22
franci (anonym)
Rudolf Vašek, dát do vyhledávače atd. Touhle metodou se dají nejen rozvíjet hlasy, ale i l=čit uzlíky. Ahoj
8. Říjen 2006 - 19:10
dusicka.sprizne (anonym)
Bohužel jsem nic nenašla. Plno odkazů, ale konkrétní rada žádná. Moc bych ji potřebovala, jelikož mám hlasivky poškozené nemocí. Díky ještě jednou za radu.
8. Říjen 2006 - 22:27
franci (anonym)
Tak jinak, www.cernohouz.com/dvorak/. Hodně štestí.
11. Říjen 2006 - 13:03
Návštěvník (anonym)
Potřebuju poradit. Rok jsem nezpívala a teď když jsem znoovu začala. Nevyzpívám vejšky které jsem dříve zpívala. Lidi poraďte jak mám cvičit hlas, abych zase byla ve fotmě???
17. Říjen 2006 - 18:08
sonka (anonym)
Ahojte, mám rovnaký problém ako vy, po chrípke a angine som stratila hlas. ja spievam a´cappellu a kazdy tyzden mam nejaky koncert, hrozne pritom tlacim na hlasivky ale hlas ostava akoby uvezneny a nevie sa dostat von. moj ORL mi poradil naliat do tepleho mlieka vincentku/dostat aj v lekarni/, a osladit to medom. tak to skuste tiez.
16. Listopad 2006 - 10:52
Honza (anonym)
Ahojky lidičky. Mý hodně dobrý kamarádce, na který mi moc záleží, nedávno doktorka řekla, že má nedomykavost hlasivek To zkombinovaný s hodně aktivitama, kde používá hlas, jí ty hlasivky prý ničí. Doktorka jí řekla, že pokud to takhle půjde dál, za dva roky může přestat mluvit úplně. Mám jí moc rád a záleží mi naní, a vim, že zpěv pro ní znamená strašně moc. Doktorka řekla, ať alespoň na půl roku přestane zpívat. Dá se s tím něco udělat, nějak to vyléčit, pomoct tomu? Chci aby zpívala dál, třeba někdy, po čase, a aby to bylo v pořádku. Jde to nebo bude muset nadobro skončit se zpěvem? Moc díky
16. Listopad 2006 - 22:00
Jerry (anonym)
Cau Honzo! Nejsem lekar ani odbornik, jen pouhy zpevak :o) /www.pjjosifek.com/ I lekar se ale muze mylit, nebo muze prehanet sve varovani, coz mnohdy na skodu neni, zejmena u problematiky halsivek - ktere nikdo na svete zatim nevymnenil ;o0 Nedomykavost hlasivek by nemela byt az tak nebezpecna pri zpevu. Mozna se mylim. Traba pani Rottrova zpiva leta s prekrasnou nedomykavosti :o) Nechci te uklidnovat a pobizet te, abys radil kamaradce pokracovat navzdory radam lekare. Doporucil bych tve kamaradce zajit jeste za nekym jinym. Kde bydlis? Ja mam v Brne znamou moc sikovnou doktorku :o) na strankach mam email, paklize mas zajem mi napsat. A nelekej se toho, ze delam operu :o)
18. Listopad 2006 - 16:53
Jerry (anonym)
Honzo, jeste mi napadlo, ze nedomykavost jako takova se da cvicenim napravit, pochopitelne ne za tyden ani za mesic. Musis ale samoska vedet jak :o) To by ale pani doktorka mela vedet, domnivam se :o)Vysvetlovat ti to tady nebudu, promin :o)
18. Listopad 2006 - 17:08
Návštěvník (anonym)
I já mám dlouhodobý problém s hlasivkami. Vždycky po nachlazení ještě zhruba týden nemluvím, hlasivky nefungují a jen sípám. Vincentka nezabírá, ani žádné "cucavé" bonbony na uvolnění krku. Kdo mi poradí nějaký lék, když musím mluvit, moc mne to unavuje a hlas pro práci potřebuji.
20. Listopad 2006 - 19:30
Jull (anonym)
Ahoj Marto,zkus vincentku,je to sice na poprvý trochu hnusný,ale časem si zvykneš.Existují také homeopatika na hlasivky,jmenují se homeovox a stojí 60-70Kč.Po nemoci to chce vždycky zpívat méně a ne moc silně,jinak si je moc unavíš.A pokud kašleš,tím se hlasivky taky unavují,dej jim čas a nebo zkus nějakého foniatra.Hodně úspěchů se zpěvem
22. Listopad 2006 - 16:58
Carodejka (anonym)
Ahojky, narazila jsem na tyhle stránky náhodou a docela mě překvapilo kolik lidí má problémy. Nevím, jakou technikou zpíváte, ale já sama jsem měla hlasové problémy a od té doby co pravidelně cvičím Samosziho rehabilitační techniku tak jsem bez problémů. Jinak doporučuji cvičit jemně a netlačit:-)
6. Prosinec 2006 - 17:47
Miti (anonym)
Aj ja mam problemy s hlasivkami...odkedy chodim na spev,kazdy mesiac som chora.A teraz 19.12. Mam mat koncert,som z toho nestastna,neviem co mam robit:-/
12. Prosinec 2006 - 12:24
Queen of Jungle (anonym)
řvaní samozřejmě není doporučováno, ovšem zpěv "potichoučku" je docela makačka. to, co doporučuje Čarodějka, tedy cvičit jemně a netlačit, schvaluji. Jinak vloučit mléko, cigarety, zakouřené prostory (není-li nutné v nich přebývat). Doporučuji pít vincentku - jen mírně zahřátou - a bez mléka (je to hnusné a navíc zcela kontraproduktivní, mléko podporuje tvorbu hlenu na sliznicích, včetně hrtanu), věnovat dostatek času aerobnímu cvičení na čerstvém vzduchu (v zimě raději vevnitř, ať si neužente chrapot). Ze všeho ale nejzásadnější je dopřát hlasivkám pravidelnou regeneraci v podobě dlouhého a vydatného spánku nejlépe v ne příliš přetopené místnosti (18 - 20 stupňů) a vyhýbat se prostorám se suchým a prašným vzduchem.
13. Prosinec 2006 - 13:17
Queen of Jungle (anonym)
začni hulit jointy a věnovat se testosteronovým sportům... já mám velice hluboký alt, ale legendy tvrdí, že můj hlas měl barvu kuřáka kubánských doutníků už když mi byly dva roky...
13. Prosinec 2006 - 13:21
Ivča (anonym)
Pro osobu se sopránkem, co má po flámu úžasnej chralplák :D: Já bych ti doporučovala nesnažit se nějak si deformovat hlasivky, raději se snaž na svém sopránku najít nějaké výhody, využít to co ti dala příroda. Já jsem na tom podobně taky jsem spíš do vejšek a hrozně se mi líbí alty, chrapláky atd... ale všechno má svý věř mi :)
20. Prosinec 2006 - 7:31
Majka (anonym)
Buďte šťastné za to, co vám dala příroda, že máte hlas a sluch, nikoliv hluch. Hlasová hygiena by měla být součástí hudební výchovy, není-li, pak je třeba se naučit znát své možnosti. Já osobně, když začínám cítit únavu, tak přestávám zpívat, dám si pěvecký klid a druhý den jsem o.k.
22. Prosinec 2006 - 20:17
Kika (anonym)
Vincentka sa pije, alebo inhaluje?:) Dik.
8. Leden 2007 - 20:52
Kája (anonym)
Ahoj Mám tzv. hlasový přechod a nevím co s tím, slyšela sem že to lze nějak překonat a on zmizí.Neporadil by mi někdo?
25. Leden 2007 - 15:37
Návštěvník (anonym)
To mas u kazdeho jinak, nekdy zabere nekdy ne, zkus zpivat jen jednim hlasem, treba tim vyssim, a ten pilovat a pilovat a treba zesili.. nekdo ma to stesti, ze se to psravi, nekdo ne .-)
27. Leden 2007 - 21:18
Klára (anonym)
Hezký den, četla jsem příspěvky na této stránce. Pracuji na foniatrii jako hlasová pedagožka a terapeutka. Zabývám se problémy s hlasem a jejich nápravou, tzv. reeukací hlasu ve spolupráci s foniatrem. Většina Vámi popisovaných problémů plyne ze špatné hlasové techniky a nesprávného používání hlasu, což může mít za následek funkční poruchy hlasu až organické změny na hlasivkách. Více informací naleznete na www.zpev.net a www.comhealth.cz :-)
15. Únor 2007 - 10:03
Gipsy (anonym)
Mno... Problém se skákáním hlasivek už jsem měl mnohokrát. Co vaše hlasivky potřebují, to je vlastně dost těžké rozpoznat. Je to zcela individuální věc. Ale existují určitá pravidla, které jako hlasový profesionál musím dodržovat, jinak bych svých 90 minut koncertu prostě neodzpíval. a) naučte se co nejvíce mlčet Zní vám to hloupě? Nepodceňujte tuto radu. Jsem velmi ukecaný človíček a to je kolikrát ten největší problém. b) v den koncertu netelefonujte Opět šílenost? Ani ne. Při telefonování máte tendenci zvyšovat hlas a to je pro hlasivku nejhorší. Stačí 10 minut telefonátu, sem tam se zasmát a večer máte po koncertě.. c) vyvarujte se černému čaji a celkově příliš horkým čajům NIKDY nepijte vařící čaj. To je pro hlasivky přímo pohřeb.. d) vyvarujte se ledovému pití To samé. Příliš studeného prostě tu hlasivku doslova vyřídí. Pijte čaj vlažný, trochu horký... e) žádné bublinky To už je individuální. Ale mně to prostě nedělá dobře. Kola, fanta, sprite atd.. Nepít. f) krk udržovat VŽDY v teple. horko neuškodí, ale zima hlasivku prostě oslabí. Někdy je chrapot jen důsledkem nachlazení všeho kolem hlasivky. Zánět se rozšíří až na hlasivky a máme tu chraptění jak na páse.. g)TO SI PAMATUJTE DOKONALE, ŽÁDNÝ TONIC!!!! Nevím, jak je to možné, ale tohle pití mě dokáže zlikvidovat hlasivky i na měsíc!!! prostě to tu hlasivku úplně rozleptá... h) prospěšný hlasivkám je mátový čaj to je doslova lahůdka, protože zotavení hlasivek po nachlazení, zánětu atd. je dost rychlé, vřele doporučuji. i) VINCENTKA - bez toho to nejde. Obě variace, i v lahvi i v pastilkách. Seženete v každé lékárně. Kombinace obou je nejlepší. 3 x denně kloktat dvě decky, nepolykat. Kloktat zhruba 2 min. Pastylek max 8 denně, je dobré mít vlastní rozvrh, ale pravidlem jest další pastylku za min. 1 hod. ------- Dvě hodiny před vystoupením doporučuji nejíst. Při jídle hlasivka dostává celkem zabrat, takže je dobré tohle nepodceňovat. V den koncertu nejíst nic extrémního, žádné ostré jídla (chilly je nepřípustné, to je smrt pro hlasivky na tři dny, no shit), žádné jídlo "tvrdého nebo suchého" formátu. Suchary v den koncertu jsou jak jehličky, stačí dva a máte po vejškách. :( Další příspěvek dopíšu...
7. Březen 2007 - 17:05
Gipsy (anonym)
..jo, ještě jsem zapomněl... Tohle je celkem důležité - víte, co dokáže hlasivku hodně dlouhodobě trápit? Trávení.. Když se vám vrací jídlo, krkáte atd., často se na hlasivky dostanou žaludeční tekutiny a ty tu hlasivku doslova rozleptají. Máte na několik dní postaráno, že si nezazpíváte. :)
7. Březen 2007 - 17:08
Vojta (anonym)
chtěl jsem se zeptat.....pokud člověk nemá hudební sluch...dá se nějak cvičením rozvinout????moc jsem se chtěl naučit na kytaru ale všichni mi říkají že to namá cenu pokud nemám hudební sluch....já vlastně ani nevím co to hudební sluch přesně je....nevim jestli ho mám nebo ne....a dá se bez hudebního sluchu naučit na nějaký hudební nástroj???prosím poraďte
11. Březen 2007 - 9:29
Anna (anonym)
Je pravda, že profesionalní kytarista bez hudebního sluchu z tebe asi nebude, na druhou stranu proč to s tou kytarou aspoň nezkusit? Sama učím zpěv a občas se objeví někdo totálně amuzikální, ale když Vás něco baví, děláte to hlavně pro radost, ne?
12. Březen 2007 - 14:11
Eliška (anonym)
Chtěla jsem se zeptat, jestli až budu starší(je mi 14), budu zpívat jinak... Jestli hůř, nebo líp, nebo jestli se to prostě změní? Prosím pomozte mi:-)
16. Březen 2007 - 16:12

Stránky

Přidat komentář