0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Hemangiom

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Lékaři mi zjistili hemangiom na játrech. Prý je to dědičné. Kromě žlučníkových záchvatů , které díky dodržování zdravé výživy se snížily na minimum / prý hemangiom s kolikami žlučníku může souviset /mě trápí stále červená brada a záněty na ní. Domnívám se, že tento problém způsobuje právě hemangiom. Dá se s tím kromě chirurgického zákroku něco dělat?
2. Leden 2001 - 1:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Mám na rtu už asi 2 roky tmavý flíček, prý je to hemangiom a dá se odstranit jedině laserem - říkala mi zubní lékařka.Ale nevím, kde tento zákrok provádí - může mi doktorka nebo někdo z vás poradit, kam se s tímhle problémem obrátit? Bydlím v Jihlavě. Děkuji předem za radu. L.
17. Říjen 2001 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Můj tříměsíční syn má na pravé tváři haemangiom, který mu tmavne a zvětšuje se, prý tím jak miminko roste. Někteří lékaři radí odstranit, jiní prý ještě počkat. Taky zkusím homeopatii. Můžete mi říct o co se vlastně jedná a jak to vzniká? Může to být zapříčiněno nějakou mou chybou v těhotenství?Děkuji
23. Únor 2002 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Hemangiomy se odstraňují laserem na následujících pracovištích: Asklepion
23. Únor 2002 - 23:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Hemangiom je nezhoubný nádor cévní tkáně, jehož barva závisí na umístění (světle červená u povrchových a tmavočervená až modročerná u hlubokých). V některých případech se hemangiom u dětí po 3-9 měsíční době růstu může přestat zvětšovat a mezi 7-10 rokem dítěte může úplně vymizet či zanechat stopy v podobě jizvy, atrofie...
23. Únor 2002 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Evicka (anonym)
Dobry den, chtela bych se zeptat na nasledujici: Dcera (nyni 19 mesicu) ma take od narozeni hemangiom a to 1 na hyzdich a 1 na brisku, oba jsou elipsovite asi 2x1 cm velke, jasne cervene. Pediatr nas uklidil, ze se jedna o beznou vec a neni treba k obavam. Zajimalo by me, cim jsou tyto nadorky zpusobene - co zapricinuje jejich vznik? Dale by me zajimalo, pokud se samy nezacnou do , jak uvadite, zhruba 10 let veku ditete samy menit a ztracet, co pak? Odkdy je vhodne tyto hemangiomy odstranit? Opravdu neni zadny duvod k obavam? Dekuji moc za Vasi odpoved, pokud mozno na muj majl: evickaxxx"volny.cz
10. Duben 2002 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Žanda (anonym)
Paní doktorko, prosím Vás co se dá dělat s hemangionem /vnitřní/u pateře?
6. Září 2002 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Žanda (anonym)
Vidím , že se nedá dělat nic , když se ptám 6.9. a dnes je 27.9.2002 a paní doktorka neodpovádá na můj dotaz. Nějak to tady divně funguje.:-(
27. Září 2002 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva Veselovská (anonym)
Mám také hemangiom na tváři od narození. Je poměrně hluboko, takže má modrofialovou barvu. Zkoušeli jsme už všechno možné. Když jsem byla malá, různé masti, krémy a masáže. V sedmi letech jsem byla na vypalování elektrickou jehlou - to bylo hodně bolestivé, nepříjemné a zůstávaly jizvičky, které naštěstí do puberty zmizely. Následovala léčba laserem ve FN v Praze. Po ukončení zesvětlaly malé žilky okolo, díky tomuto uzavření však hemangiom začal otékat při sebemenší námaze. Pak jsem absolvovala 3x sklerotizaci na hematologii FN v Hr.Králové - ta byla účinná, hemangiom vždy zesvětlal a přestal otékat, účinek však trval vždy něco přes rok, přestože uvnitř došlo k trvalým změnám. Nakonec jsem podstoupila plastickou operaci v Sanusu v Hr.Králové - opravdu jsem byla nadšená výsledkem (byla vyňata zhruba 1/2 hemangiomu), prakticky nezůstala žádná viditelná jizva a mnohem menší flíček (asi 2x1 cm). Zhruba 3 roky byl klid. Nyní zbylý hemangiom opět otéká a bolí (třeba i ráno po probuzení), žilky uvnitř mají tendenci znovu dorůstat, flíček se mírně rozšířil. Byla mi doporučena další laserová terapie - Estela Hr.Králové - jenže nyní už bez úspěchu, zbývající žilky jsou moc hluboko. Nová plastická operace by měla zůstat až jako poslední varianta, takže nyní zase hledám způsob, jak se se svým problémem vypořádat. Je mi 30 let. Pokud mi někdo můžete poradit nebo pomoci, prosím o odpověď. Děkuji.
8. Říjen 2002 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
žanda (anonym)
dobrý den. mám od 6 týdnů věku hemangiom na L tváři. hluboký podle UZ 8 mm. spojení žíly a tepny. byla jsem na operaci ¨na Vinohradech v Praze , kde mi odstranily pouze nejtmavší část.kde mám jizvu (která mi nevadí, není skoro vidět) někdy to opuchne při námaze (hlavou dolů).Paní doktorko můžete mi napsat Váš názor a možnost jak to odstranit úolně. děkuji
19. Březen 2003 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kosinová (anonym)
Vážená paní doktorko, pokud mohu, moc Vás prosím o radu. 10.6.2003 se mi narodila dcera. Ve věku 3-4 týdnů se jí na levém horním víčku (u vnitřního koutku oka) objevil hemangiom. Hemangiom je tmavě růžový, občas se nám zdá, že se mírně zvětšil či ztmavl, někdy se nám zdá zase menší. Nyní je dceři 7 týdnů a každé oko vypadá úplně jinak. Mám obavy aby ji to nezůstalo, aby nešilhala... Moc prosím o radu co pro to mohu udělat. Na očním jsme byli-moc jsme nezjistili. Přikládám zprávu z ultrazvuku: V mediální části víčka a směrem do orbity mediálně je v měkkých tkáních patrna hypoechogenní vaskularizovaná, hladce ohraničná, čočkovitá struktura vel.6x6x8 mm, bez tlaku na bulbus, dle Uz kriterií bez přesvědčivých známek destrukce kosti v okolí, okolní měkké tkáně jsou pravidelné. Bulbus volně pohyblivý. Retrobulbárně neprokazuji patol.strukturu. Předem moc děkuji za každou odpověď.
31. Červenec 2003 - 7:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Dobrý den,přečetla jsem si vás dotaz na "doktorce" týkající se hemangiomu. Má osmi týdenní dcerka má také dva hemangiomy na tváři u očička a na hlavičce. Jak sami píšete, názory na odstranění se různí. Naše paní doktorka nás ubezpečila, že jde pouze o kožní záležitost, máme však obavy, jestli zde opravdu nemůže být souvislost s onemocněním vnitřních orgánů. Obracím se proto na vás se zdvořilou prosbou o radu po zkušenostech s léčbou hemangiomu vašeho syna.Velmi vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.Barbora Sandtnerová.
23. Říjen 2003 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Macek (anonym)
Mám hemangion na levé ledvině asi 2cm.Je to vážné .Předem děkuji
13. Listopad 2003 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Josifova (anonym)
Dcera má od narození hemangiom na levém rameni a pod loktem. Můžete poradit zda existuje nějaká přírodní léčba k urychlení regrese a tudíž rechlejšímu vstřebávání?
18. Leden 2004 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
helena (anonym)
Ložisko v játrech vyhodnoceno jako hemangiom - neprovedena biopsie - dále jen pod kontrolou. Doporučujete farmaka či potravinové doplňky?
29. Duben 2004 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Já má zase třetí rok nodulární hyperplasii jater. Je to nějaký cévní nárust o velikosti 6x8cm. Doktoři mi řekli, že to je z hormonální antioncepce. Byla jsem na CT a vše je ověřeno i biopsií i laparoskopicky. Má někdo stejnou diagnózu? Chcou to operovat, ale nejsou si zcela jisti jestli je to nutné.
29. Duben 2004 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Benešová (anonym)
mám stejně starou dceru s hemangiomem na hlavičce.chcete-li můžem si zavolat
7. Květen 2004 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Benešová (anonym)
jsem z Teplic 736537397
7. Květen 2004 - 22:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Benešová (anonym)
dceři je 7měs.asi tak 8 den po narození se jí objevil na hlavičce růžový flíček o velik.1cm.postupně se začal zvětšovat a měnit barvu,povrch vypadaj jako malina,hrbolatý a rudý.V 6 týdnech už byl veliký jako třešen v této době jsme jeli do Prahy na plast. chirurgii na Vinohradech.Paní doktorka nás v první řadě uklidnila ,protože jsme s manželem měla opravdu velký strach,řekla přestože to nevypádá vzhledově moc hezky nic to není.Vysvěltila nám co to hemangiom je a že ještě o něco povyroste.Dnes je dceři 7 měs. a hemangiom je velký asi jako,když uvařite vejce,rozpůlíte a tu půlku přiložíte na hlavičku tak velký je ,takový hrbolek a nahoře červená skvrna o velikosti, asi tak jako pětikoruna.Jsme moc opatrní,aby se neporanila.A co dál? máme čekat do 1roka,prý se to vstřebá a co ne to se operat.vyndá.Čeká se na to až tam uvnitř začne docházet ke vstřebávání/regresi/.Zkusíme i homeopatii k urychlení regrese,uvidíme. Na druhou stranu jsme rádí,že to není nic vážného .Má-li někdo stejný problém budem rádi,když se ozve.děkuji
7. Květen 2004 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Peta (anonym)
Také jsem měla hemangiom od narození - na zádech. Podle rodičů byl nejprve plastický, hodně vystupoval, měl povrch jako malina. Postupem času však vše zmizelo -zřejmě došlo k regresi, bez jakékoliv léčby - dnes mi zbyl jen malý narůžovělý flíček a musím říct, že to není vůbec vidět.
24. Květen 2004 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Dobrý den. Kamarádka má, prý, na játrech cysty. Ráda bych se o této nemoci dozvěděla více...trápí mě to. Můžete mi napsat jak se dá tato nemoc léčit a co to cysty vůbec jsou? Nevém jak se k tomuto postavit, protože nevím, co od této nemoci očekávat. Předem děkuji za poslání odpovědi. Prosím, aby jste mi odpověď napsali na můj e-mail. Děkuji An 17let.
27. Srpen 2004 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
karasova (anonym)
Vážená paní doktorko, velmi Vás prosím o odpověď na následující otázku. Vnučka (3měs.) má hemangiom na kořeni nosu. Prosíme o radu jak dále postupovat případně doporučit na koho se můžeme obrátit(jsme z Brna).Odpověď mi prosím pošlete na e-mailovou adresu: karasovf"sci.muni.cz. Děkuji Vám za laskavost. S pozdravem Karasová.
21. Září 2004 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
Jano, narodil semi pred tydnem chlapecek a ma hemangiom na licku. Precetla jsem si vas dotaz a trapi me stejne myslenky jako vas. prosim vys muzete mi odpovedet, zda jste uz ziskala nejake informace ohledne odstraneni hemangiomu, jak dlouho pockat a jak jej nejlepe odstranit. Take bych vas chtela poprosit, zda vam nekdo odpovedel, jak v brisku hemangiom u miminka vznika a zda to skutecne muze byt zapricineno nejakou chybou v tehotenstvi, stresem apod. Mockrat dekuji za odpoved. Maminka Ivana
26. Září 2004 - 16:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Libushe (anonym)
Hemagioma je dedicna. Mela jsem ji ja a ted ji ma muj syn. Oba ji mame na ruce. Hemadgoma roste prvni 4-6 mesicu zivota ditete.Pote se ma zastavit a mezi 2-3 rokem ditete by mela zacit svetlat a zmensovat se. Reguralni velikost (okolo 4 cm) se vstreba a neni jiz viditelna mezi 5-6 rokem ditete. Nekdy po ni zustane jizvicka. Pokud se hemagioma stale zvetsuje v roce ditete je nejlepe uvazovat o laserovem odstraneni ponevadz tato hemagioma bude rust a pohlcovat cim dale vice tela. Pokud je hemagioma v obliceji a neroste, i tak je dobre ji nechat odstranit laserem v zajmu psychiky ditete. Cim drive se odstrani tim mensi jizvicku dite bude mit v dospelosti, nemluve o posmivani vrstevniku pokud tam hemagiomu nechame. Pokud ma dite hemagiomovych flicku po tele vice nez jeden , melo by mit scan mozku a vnitrnosti, ponevadz je i velka pravdepodobnost, ze ma i vnitrni hemagiomu. Snad jsem na nic nezapomnela.
27. Září 2004 - 3:23
Obrázek uživatele Návštěvník
JANA BENEŠOVÁ (anonym)
IVANO,zdravím a ráda vám sdělím veškeré informace ohledně hemangiomu.Vím jak vám asi je,ale snažte se být moc a moc trpělivá.CHceteli můžete zavolat a já vám povím co vím.Mám pocit,že jsem zjistila vše,jsem klidnější a budme rády ,že jsou naše děti zdravé.zavolejte 604/256 603
1. Říjen 2004 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
JANA BENEŠOVÁ (anonym)
Libuše,díky vám za váš přispěk,jsme zase o krok dále.
1. Říjen 2004 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
JANA BENEŠOVÁ (anonym)
oprava-příspěvek
1. Říjen 2004 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan Rychetsky (anonym)
Dobry den.Mam dvoumesicniho syna a ten ma na leve ruce hemangiom velikosti asi 6x2 cm.Hemangiom se plosne nezvetsuje,ale zvetsuje se na vysku,.pripada mi to jako kdyby odrustal je to spravne.Dekuji Milan Rychetsky
28. Prosinec 2004 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Sestřina dvouměsíční holčička má na těle celkem 4 hemangiomy - na hlavičce, na krku, pod paží a na nožičce. Jeden je dost velký, nafouklý. Doporučila byste odstranění? Je toto odstranění trvalé nebo se časem hemagiom zase objeví? A zůstane po laserovém odstranění jizva? Děkuji za odpověď Markéta.
1. Leden 2005 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Sestřina dvouměsíční holčička má na těle celkem 4 hemangiomy - na hlavičce, na krku, pod paží a na nožičce. Jeden je dost velký, nafouklý. Doporučila byste odstranění? Je toto odstranění trvalé nebo se časem hemagiom zase objeví? A zůstane po laserovém odstranění jizva? Děkuji za odpověď Markéta.
1. Leden 2005 - 12:13

Stránky

Přidat komentář