754 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Gustáv Husák - náš poslední komunistický prezident

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Je to uz pres 20 let od jeho smrti, a necelych 25 let, co postupne ztratil veskerou svoji politickou moc. Maloktera postava ceskych a slovenskych dejin je pritom natolik kontroverzni, a pritom zaroven tak vyrazne spjata s rozmanitymi etapami nasi historie nejen druhe, ale jiz i prvni poloviny minuleho stoleti. Klerofasisticky kolaborant, kavarensky komunista, hrdina Slovenskeho narodniho povstani, jeden z hlavnich akteru komunistickeho puce, burzoazni nacionalista, politicky vezen, reformator, normalizator, zastance pokojneho predani moci nekomunistum - to jsou jen nektere z charakteristik, ktere byly tomuto muzi v prubehu jeho politicke kariery prisuzovany. Kdyz zemrel, prisli mu na pohreb i jeho prominentni politicti oponenti, ale treba jiz ne jeho vlastni sestra, ktera udajne prohlasila, ze s takovym c*****m ona nechce mit nic spolecneho. Toz ozvete se, pametnici starsi 40 let, i lide mladsi, kteri na nej snad mate nejaky nazor. Verim, ze o tomto chameleonu zde muze byt receno spoustu zajimaveho od rady velmi rozmanitych diskuteru....
13. Květen 2012 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
hana (anonym)
postava a doba, které jsou naštěstí pryč.
20. Květen 2012 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Husak se stal sefem slovenskeho "Sboru poverenikov", tedy jakesi povalecne slovenske quazi-vlady, uz v roce 46, kdy mu bylo jen 33. Do unoroveho puce v roce 48 pak stacil ruznymi natlakovymi akcemi vykousat z klicovych pozic v tomto organu slovenske demokraty, i kdyz ve volbach v roce 46 ziskala tamni Demokraticka strana na Slovensku pres 60 % hlasu. Dosahl toho sice s podporou komunistu v prazske Gottwaldove vlade, ale jeho pozice na Slovensku musela byt i tak velmi obtizna. Pokud i za tak narocnych podminek dokazal rychle odrovnat sve hlavni konkurenty, kteri se na Slovensku tesili nesrovnatelne vetsi lidove podpore nez on sam, svedci to o tom, ze to musel byt mimoradne schopny pletichar a manipulator s vybornym politickym instinktem i ochotou riskovat.
20. Květen 2012 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Za dobu své moci vládl společně s lidmi, kteří ho zavřeli, kteří byli zavření s ním a které on sám nechal zavřít. Podivné.
21. Květen 2012 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Za dobu své moci vládl...To jen svedci o jeho mocenskem pragmatismu. Udrzoval i pateticky kult Klementa Gottwalda, byt jej Gottwald nechal uveznit, a to patrne se zamerem popravy - ktere brzy po Gottwaldove smrti Husak unikl ostatne jen o vlasek, pod vlivem mimoradne stastnych okolnosti. Vedle takoveho Vaclava Klause byl Gustav Husak za cele minule stoleti urcite jednim z nejschopnejsich technologu moci, kteri kdy vladli z Maticky Prahy.
21. Květen 2012 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Husak dokazal vzdy takrka neomylne odhadnout, jaka mocenska vlna se chysta zemi zaplavit, a jak se pro jeji osobni vyuziti v politickem spektru zeme co nejlepe umistit. Jako predseda Sboru poverenikov byl emisarem nejmocnejsich prazskych komunistu; v srpnu 68 byl jednim z prvnich, kdo zacal hlasite provolavat, ze pritomnost sovetskych okupacnich vojsk v zemi je objektivni realitou; zatimco bezprostredne po listopadu 89 pokorne najmenoval vladu s Klausem, Dienstbierem a Dlouhym.
22. Květen 2012 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lída (anonym)
moc jsem politice nefandila ale za Husáka se rodilo nejvíce dětí, byly novomanželské půjčky na 3% úrok a každá mladá rodina mněla možnost bydlet i když pouze v bytovce.Všichni mněli práci a nebyly takové nešváry mezy lidmi.Na tehdejší režím se hodně nadávalo ale ted je to pro lidi ještě těžší než tehda.Myslím že to nebyly špatné časy.
22. Květen 2012 - 23:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Ano (anonym)
moc jsem politice nefandila...Čecháčkům víceméně jeho rovnostářský vyhovoval, disidentů bylo málo a většina lidí soudruhovalo v práci a nadávalo se jen doma. Plat uklízečky byl 1500, plat pomocného dělníka kolem 2000 a plat ředitele malého podniku 4000. Čili víceméně všichni stejně. I páni poslanci měli jenom 2000, ale řadoví poslanci samozřejmě museli ještě chodit do práce, takže to měli jaksi navíc. Ale zas tu byla kasta pracháčů, řezníci, zelináři, číšníci, pumpaři, provozáři u žrádla, řemeslníci chodící po domácnostech a lidi vyjíždějící na zahraniční cesty, kde se jim vypláceli diety a oni si je po návratu vyměnili za bony. Otravné na tom bylo, že se do práce muselo, i když někdo nechtěl. Byl za to paragraf příživnictví. A další pitomost, že se prakticky nedalo legálně vystěhovat. Člověk tu jedině musel všechno nechat, utéct z dovolené a někde začít od nuly. Že by někde někdo zvolil komouše ze 46%, to se stalo jenom v Čechách. A jak to vypadá, asi se to brzy stane znova, komouši budou brzy zase nejsilnější stranou.
23. Květen 2012 - 0:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Lído máš naprostou pravdu. Gustav Husák byl jedním z nejlepších státníků Československa. Po srpnu 1968, kdy v zemi byo přítomno 600 tisíc sovětských vojáků, se mohlo stát cokoliv, včetně návratu do tvrdých 50. let. Gustav Husák to dokázal uhrát na vcelku přijatelnou éru normalizace. 70. a 80. léta patří k těm lepším v historii našeho národa.
23. Květen 2012 - 0:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lída (anonym)
Čecháčkům víceméně...tehdy byli celozávodní dovolené pro všechny i u moře za 2500kč na 3 týdny a na závodní chatě za 350kč pro celou rodinu čtyř členou i se stravou.Vydělavalo se méně ale dalo se s toho žít.Nebyli lidé tak zadluženi jako ted, matky po mateřske dov. se vracely zpět do zaměstnání bez problémů.Já nejsem a nebyla jsem ve straně ale to co je dnes to je na zamyšlenou.Všechno rozkradené a všude dluhy, to není dobře.
23. Květen 2012 - 6:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Všichni měli stejné hovno a lemplům a nefachčenkům vyhovovalo, že i ti schopní mají stejné hovno jako oni, samozřejmě kromě veksláků, řezníků, pumpařů....
23. Květen 2012 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
tehdy byli celozávodní...Lidé nebyli tak zadlužení, protože nebylo za co utrácet - nebylo zboží a když jo, tak byly tak dlouhé čekací lhůty, že mezitím lidé ušetřili a nemuseli si brát půjčku.
23. Květen 2012 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
hmmmm (anonym)
Chtěli jsme si koupit domek. Zajdem do spořitelny a paní (teda soudružka) vedoucí nám oznámila, že majitelé to jistě nekoupili za takovou cenu, za jakou to teď prodávají a ona nebude podporovat neoprávněné obohacování. Nechtěla žádný odhad nebo něco takového, ona rozhodla a bylo. A my dál bydleli čtyři ve dvou místnostech.
23. Květen 2012 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
tehdy byli celozávodní...Cinkali by jste znovu klíčema?
23. Květen 2012 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Cinkali by jste znovu...http://diskuse.doktorka.cz/cinkali-jste-znovu-klicema/
23. Květen 2012 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel-oprava (anonym)
Správně česky to má být "Cinkali byste znovu klíči?"
23. Květen 2012 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Lidé se oprabvdu tak snadno nezadlužovali. Na každou půjčku musel být ručitel, často i dva. Když jsem si na půjčku kupoval zboží za 4000 Kčs (za čtyři tisíce), potřeboval jsem ručitele a když jsem jej nesehnal, měl jsem smůlu. Když jsem si chtěl vzít půjčku 5000 Kč v hotovosti ve spořitelně, chtěli dokonce ručitele dva. Tak jsem zůstal bez dluhů a musel jsem si na všechno našetřit.
23. Květen 2012 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lída (anonym)
Správně česky to má být...klíči jsem necinkala,ahe tehdy v 70 a 80 letech říkál můj táta.Děcka važte si toho co máte ,i když je toho málo, příjde doba kdy budou obchody plné zboží ale vy si to nebudete moci koupit, protože na to nebudete mít peníze.A mněl pravdu mokrát jsem si na jeho slova vzpomněla.Ne že bych byla nefachčenko.
23. Květen 2012 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
klíči jsem necinkala,ahe...Tehdy bylo za co, ale nebylo co. Dneska je co, ale není za co. A dnes nám vláda rozhodla, že bude ještě hůř.
23. Květen 2012 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Když se tak dívám na lidi a hlavně na důchodce v Kauflandu, jak nakládají do aut zboží z přeplněných vozíků a kupují kde co, i co nepotřebují, tak z toho vůbec nemám pocit, že by lidé teď trpěli nedostatkem.
23. Květen 2012 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Když se tak dívám na lidi...dnes se nechodí do obchodu denně,ale jednou za mněsíc o důchodu, maximálně dvakrát.
23. Květen 2012 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
dnes se nechodí do obchodu...To by museli vyplácet důchody každý den, když tam několikrát za týden vidím jedny a ty samé lidi nakupovat. Někteří dokonce několikrát denně. :-)
23. Květen 2012 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ano (anonym)
Situaci je nutno posuzovat v kontextu dějin. Důchodců je čím dál tím více a tudíž na ně zbývá méně. Jenomže to oni slyšet nechtějí. A ani padesátníci, kteří se do důchodu chystají. Hlavně proto, aby mohli pobírat souběh důchodu a platu.Všichni řvou, že jsou unavení, ale přitom jich 800 000 dělá. Jestliže solidarita, tak prduši s neprduchy. Ať si dělají, do kdy ctějí, ale bez důchodu. Soudci, poslanci, státní zástupci, manažeři nejsou opravdu unavení, protože celý život dělali hovno. I za bolševika byl souběh důchodu a platu možný jen v dělnických a obslužných profesích, tak proč se to dneska umožňuje takovým nemakačenkům. Další neuvěřitelná věc je, že invalidní důchodci si taky múžou neomezeně přivydělávat. Takováto blbost není nikde na světě. Buď jsem invalida a nemůžu dělat anebo dělat můžu. Skoro nikdo tohle neví a kolikrát mne obviňujou, že to tak nemůže být. Ale bohužel je.
23. Květen 2012 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
hanička (anonym)
Mohu sama posoudit. Mám v rodině dva důchodce, jsou to manželé, oba bývalí dělníci. On celý aktivní život řidič náklaďáku v Zetoru, ona dělnice ve skladu. Bydlí v družstevním bytě a mají rekreační chatu. Několikrát do roka jezdí na dovolenou, každou chvíli si kupují nějaké nové věci, elektroniku, jezdí na předváděcí akce kupovat předražené zbytečnosti a když dělají nějakou rodinnou oslavu, stoly se prohýbají pod jídlem, zákusky a pitím. Rozhodně netrpí nedostatkem a to mají důchody mírně pod celostátním průměrem.
23. Květen 2012 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Podnikatel (anonym)
Situaci je nutno posuzovat v...Jo, je to tak, taky to nechápu, já dokonce musím platit penále, že tyhle parazity odmítám zaměstnávat.
23. Květen 2012 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jojo (anonym)
Mohu sama posoudit. Mám v...my nemáme zdaleka mzdu ani ten průměr. Důchodci se mají lépe, než člověk v produktivním věku a pořád si ztěžují. Jednou bych se také tak chtěla mít...
23. Květen 2012 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Husak byval z titulu sve funkce i vrchnim velitelem ceskoslovenskych ozbrojenych sil. Bylo vsak na nem neco vojenskeho? Slouzil nekdy v ozbrojenych silach? Vzdyt i na konci one neuspesne cechoslovakisticko-bolsevicke rebelie ve strednim Slovensku, ktera dostala jmeno "Slovenske narodni povstani", se neobtezoval az do konce putovat s povstaleckymi vojaky, a dal prednost relativne pohodlnejsimu prechodu do ilegality. A kdyz se pak nechal mnohem pozdeji symbolicky prekrtit z prvniho tajemnika na tajemnika generalniho, nekteri mu zacali rikat "generalnik". Ze by i toto slovo naznacovalo jeho elasticky, zakerny, vojenskym ctnostem na hony vzdaleny charakter?
23. Květen 2012 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Borisi, (anonym)
Husak byval z titulu sve...a co je vojenského na lemplovi s modrou knížkou Šášovi Vondrovi, který je dnes ministrem obrany?
24. Květen 2012 - 3:46
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Když Husák umíral, byla jsem ještě dítě. Někdo pak u nás říkal, že v tomto okamžiku prosil Boha o odpuštění atd. je to pravda, nebo jenom kec? Že atheista v okamžicích nejtěžších přece jenom měl v srdci špetičku víry a naděje v pomoc toho Nejvyššího? nebo se to jen tak mezi lidmi o něm říká? (komentáře typu, že jste u jeho smrti nebyli, si prosím odposťte).
24. Květen 2012 - 7:57
Obrázek uživatele Návštěvník
pro já (anonym)
A jaké komentáře tedy očekáváš? Jak lze rozhodnout "je to pravda, nebo jenom kec?"
24. Květen 2012 - 8:28

Stránky

Přidat komentář