198 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Glioblastom CNS

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
zdena (anonym)
Máte někdo zkušenosti s recidivou glioblastomu? Končí vždy smrtí nebo se někdo už vyléčil.
2. Březen 2008 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
David Zejda (anonym)
Prognózy jsou velmi špatné, nicméně případy vyléčených pacientů jsou. Hrst takových příběhů shromáždila například nadace Musella, která se zabývá nádory mozku. Rád bych postupně některé přeložil a zveřejnil na webu http://www.nevzdavamese.cz .
7. Březen 2008 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
radka (anonym)
Máte někdo zkušenosti s...Můj tatínek to měl .Už je skoro rok mrtvý.Nevím jestli to máš nebo někdo jiný z rodiny.Nechci tě strašit.hezký pohled to nebyl,když vidíš jak se člověk mentálně mění a jiné věci ale nemusí to být pravda.Záleží kde ho máš.U tatínka byla zasažena motorika a navíc bral léky proti epilepsii a bylo zasažené centrum řeči.Do toho ho postihla mrtvička a do roka nám umřel.Zůstal ležákem .Omlouvám se jestli jsem tě vystrašila ale jak říkám je to pokaždé jiné a může se z toho člověk dostat.Přeji hodně štěstí v léčbě.
10. Únor 2010 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
Můj manžel ho měl.Byl operovany,chemoterapie a ozařky.Prognoza byla velmi špatna.Měl chut žit.Dokazal se vyrovnat se situaci a dokazal byt radostny a spokojeny.Tim klidem byl uchraněny od epileptickych zachvatu.Měl zasaženy zrak,chuzi.Postupne slabnul,navaly horka v hlavě.Studene nohy a postupně ležak asi 14 dnu.Pak zapal plic a zemřel.Trvalo to asi rok.Je dobre,když pacjent muže travit zbytek života doma a nemusi umirat sam.Smrt je součast života,často zatlačena na nemocnični lužko.Doma ten člověk odejde doprovazen blizkymi.Je potřeba k tomu hodně sily,ale člověk ma pak určite skušenosti,ktere davaji silu žit dal.Přeji každemu,koho potka tato diagnoza hodně sily a využivani každeho okamžiku byt s tim,ktery odchazi čim nejvice spolu.Přeji každemu hodně sily a spravne rozhodovani.
3. Duben 2010 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Přiznám se, že jsem tohle nečekala. Tuto nemoc má moje sestra. Před 2 měsíci bylo relativně vše ok, teď náhlý skok směrem dolů. Přestává chodit, mluvit, nečte, motorika je moc špatná. Stále čekám, že se to zlepší. Mám slzy v očích a přiznám se, že tohle jsem asi číst neměla.
26. Květen 2010 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Přiznám se, že jsem tohle...Musím přiznat že čím méňe ví člověk o tomto onemocnění tím je to lepší. Mojí babičce diagnostikovali před dvěma měsíci GBM. Začalo to poruchou hybnosti, podrobila se magnetické rezonanci se závěrem nádor nelze operovat. V současné době mě nepoznává, je ležák, neotvírá oči a skoro nemluví, jen volá o pomoc a třese se...
9. Červen 2010 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Musím přiznat že čím...Milá Petro, je mě líto, že jste se i vy doma setkali s touto mrchou. Musím Vám ale trochu oponovat - naopak je dobře vědět co nejvíc, člověk aspoň ví, na co se má připravit, spoustu situací potom zvládá bez zmatků a hysterie. Mluví ze mě zkušenost, já s touto mrchou u manžela bojovala rovných 160 dnů a nocí - doma.
30. Srpen 2010 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Milá Petro, je mě líto,...Musím říci , že zde nikdo dopžedu neví vůbec nic. S glioblastomem se vidím už podruhé nejprve matka v 53 letech letos manžel v 42 letech. Stejná diagnóza ale průběh nemoci úplně odlišný. Záleší hlavně na lokalizaci nádoru. Maminka po uperaci žila rok celkem bez problému ( zasaženo měla pouze centrum pohybu- měla ochrnutou levou ruku a nohu) poté následoval rychlý konec . Manžel měl nádor v blízkosti mozkového kmene. Absolvoval 2 operaci a ozářky avšak 3 měsíce od první operace přestal chodit mluvit vidět - udajně je ve vigním kómatu- tento stav trvá již čtvrtý měsíc.Všem přeji hodně síly.
6. Září 2010 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Musím říci , že zde nikdo...Milá Marie, je mě upřímně líto, že s touto obludou jste se setkala podruhé,je to těžká rána osudu.Máte pravdu,předvídat se nedá nic, u každého nemocného je průběh jiný, ale přece jen se toho nastudovat dá dost.Mám na mysli např. že je dobré vědět jak zabránit rozjezdu epi záchvatu, jak se porvát s otoky končetin, jak řešit cukr, který Fortecortin hnal do závratných hodnot,apod. Já měla manžela po celou dobu doma, naučila jsem se aspoň trochu předpokládat, co může přijít. Manžel měl nádor umístěný v centru řeči, z důvodu dalších zdravotních komplikací nebyla možná operace, chemo ani radio.Takže po biopsii, stanovení diagnózy a následných 9ti dnech na JIP, následoval převoz domů. Stav označený jako terminální, prognóza délky života 8 - 10 týdnů, kvalita života O. Prognózu co délky jsme společným bojem ztrojnásobili, ale život to opravdu nebyl. Ale byli jsme spolu, teď mě manžel chybí každou minutou. Prohrál svůj boj přesně ve 160 den po stanovení diagnózy. Přeji Vám hodně sil, tato obluda vyčerpává nejen nemocné, ale i jejich nejbližší. Hluboce se před Vámi klaním, protože potkat se s tímto v rodině 2x, to chce opravdu nervy za železa. Myslím na Vás, držte se.
10. Září 2010 - 7:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Vážení, i já jsem se setkala s touto nemocí. Loni, přesně 12.7.2010 jsme odvezli maminku do nemocnice. Zjistili jí nádor, operace proběhla 4.8.2010. Pak už jen ozařování, bez chema. V únoru 2011 druhá operace, pak oslavila 67. narozeniny a v březnu, měsíc po svých narozezninách, zemřela. Avšak věřila, že se uzdraví a celá rodina jsme jí držela při životě. Já hledala všude pomoc, jen abych ji zachránila. Nechtěla jsem o ni přijít. Ke všemu se těšila z malé vnučky, mé dcery. Bohužel svůj boj prohrála. Viděla jsem, jak se mění, ale přesto stále bojovala. Byla krásná - najednou zestárla. Avšak jsme se nedočkali toho nejhoršího konce, kdy se z ní stane "ležák", nebude nás poznávat. Do posledního dne s námi mluvila, jen jí bolela hlava. Byla oteklá, bez epileptických záchvatů, jen občas jiná nálada. Zemřela na masivní krvácení do mozku. Stále brečím, chybí mi. Nedokázala jsem ji zachránit a tu nemoc porazit. Přeji všem hodně síly. Okolí mi říká, že mohu být ráda, že jsem se toho špatného konce nedočkala .... Jenže jak já bych ji tu chtěla alespoň ten rok!!! Všem držím opravdu palce a hodně síly. Povzbuzujte nemocného a užívejte si ho. Když odejde, moc to bolí.
12. Červenec 2011 - 0:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den,i moje máma onemocněla glioblastomem.Bylo jí přes 70let,byla velmi vitální,jezdila na kole,nikdo ji věk nehádal.Ze dne na den začla mluvit z cesty a stěžovala si na velké bolesti hlavy....(předtím nikdy),postupně hodinu od hodiny ztrácela rovnováhu.Večer už jsme ji volali rychlou.V nemocnici udělali magnetickou rezonanci a řekli nám strašnou věc.Maminka má rozsáhlý nádor na mozku.Zhroutil se nám svět....Máma podstoupila biopsii v narkoze,kde se potvrdilo to nejhorší,co mohlo být-glioblastom4.Operovat už to nešlo,takže měla máma 10ozařování,bohužel se to ještě zhoršilo.Máma byla během 3měsíců téměř ležák,zhubla 20kilo a nevěděla o světě.Střídavě byla v nemocnici a doma.Po 3 měsících dostala náhlou příhodu břišní,měla perforaci střeva,okamžitě ji operovali,ale týž den zemřela na zástavu srdíčka.To tělo bylo v tak zuboženém stavu,že narkozu nepřežilo.Jako by to osud vyřešil sám,než se začla opravdu trápit.Vím,že by to tak chtěla...Doktor říkal,že to bylo pro mámu vysvobození...Každý den na ní myslím,už to bude rok.Přeji touto cestou všem takto nemocným lidem hodně síly ...Jana
30. Srpen 2011 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše příspěvky. Všichni tady píšete, jak jste viděli své blízké umírat. Jak scházeli před vašima očima. Nikdo tady nepíšete o víře. O víře v Boha a moci a síle uzdravovat ve víře. Víte vůbec o tom, že Bůh je život věčný a že pokud jsou modlitby za člověka upřímné a opravdu od srdce tak pomáhají a uzdravují!? Možná právě vy jste malověrní a spoléháte na lidi (lékař je taky člověk)- lékař není Bůh všemohoucí ! ... a na všemožné léčitele a šarlatány. Nikoho z vás ani nenapadne modlit se za ty lidi a vymítat rakovinu, nemoc, bolest ve Jménu Ježíše Krista - vy malověrní. Doporučuji odkaz a záznam z 8.10.2011: http://www.holyghost.cz/Videoarchiv-Majestat-2011.html
26. Říjen 2011 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše...Děkuji Evo za ta slova.Děkuji Bohu,že ještě existují lidé se srdcem na dlani a nebojí se mluvit o Bohu.Je fakt,že jsme zvyklí na smrt a na různá pouta,slyšíme to denně v médiích a necháme se strhávat tímto světem,světským systémem a zapomínáme na dary uzdravování nemocných,které nám Bůh připravil.Jeden můj kamarád kdysi dávno umřel ve 20 letech na nádor mozku.Je fakt,že kdybych tenkrát byla pokřtěná a věřila v Boha,tak jako dnes věřím díky křtu-věřím v Pána Ježíše Krista-modlila bych se za něj,za jeho uzdravení každý den... a Bůh ví,že by tu dnes byl se mnou,s námi!!!Svět žije v hříchu a poddává se smrti.A pak když přijde do rodiny nemoc,číhající a čpící smrt všichni najedou volají k Bohu.Takhle je to bohužel vždy.Amen!
26. Říjen 2011 - 8:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Nemyslím si, že bych se pomodlila a můj kamarád se uzdravil. Věřím, že Bůh má možnost a schopnost dělat zázraky, ale myslím, že důležité je naše srdce, to jak žijeme, jací jsme. Ne to, kdy umřeme. Proto Bůh podle mne do nemocí příliš nezasahuje,ale zasahuje do našich srdcí a učí nás lásce. I právě skrze naše umírající nejbližší. Jen mu to musíme dovolit. Uvěřit, že i ty nejtěžší věci v životě může proměnit v požehnání. A to nemusí být pokaždé uzdravení i když i já teď zrovna brečím a přála bych si, aby se stal zázrak. Modlete se a proste o dar zdraví, ale neprosazuje svoji vůli. Krom toho smrt znamená setkání s Bohem, přejte to svým milovaným. Pomozte jim se na to setkání co nejlépe připravit. Všem vám přeju hodně síly a lásky. Alena
2. Prosinec 2011 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
matka (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše...... Eva ... neviem, či budete čitať tento príspevok. Píšete o viere v Boha, o úprimnej modlitbe za uzdravenie. Patrím do veriaceho spoločenstva, ktoré sa úprimne modlilo za nášho syna. Mal 19 rokov a rakovina sa vrátila. Hovorím o najhoršom mozgovom nádore - multiformní glioblastom. Manžel sa postil 7 dní za jeho uzdravenie. Nič nejedol. Len pil vodu. Verila som tomu, že len Boh môže urobiť ten zázrak, lebo nebolo v moci lekárov pomôcť mu. Zomieral pomalou, strašnou smrťou. Metastázy mu spôsobili ochrnutie od pol pása nadol. Posledné týždne nemohol ani jesť ... bolo to tak strašné ... a bolí to aj 4 roky po jeho odchode...
19. Červen 2012 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
... Eva ... neviem, či...Môj švagor 41r.zomrel v apríli t.r. na glioblastom 4st.Mal to 4roky.Bol 2xoperovaný.Liečili sme ho všemožne. Nič bohužial nepomohlo.Mal veľké bolesti hlavy, epizáchvaty, postupne prestal chodiť, prestal vnímať svet.Skončil na náplasťiach a Morfíne. Veľmi nám chýba, bol to výnimočný človek. Osobne som ešte nepočula o vyzdravení niekoho s takouto dg.
13. Červenec 2012 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Naše maminka, i když se opravdu hodně snažila bojovat proti této strašné nemoci, zemřela letos v červnu. Přesně 3 měsíce po zjištění diagnozy. Stále se mi v hlavě honí myšlenky na poslední týdny jejího života. Tato diagnoza je opravdu hodně zákeřná. Maminka měla v době kdy ji diagnozu zjistili jen "měnší" zdravotní problémy, které vnímalo okolí, ale ona sama si je příliš neuvědomovala. Žádná bolest hlavy, jen chvilkové změny osobnosti. Zpočátku jsme si mysleli, že by se mohlo jednat o Alzheimerovu chorobu. Pak ale z informací na internetu, nás napadla i tato diagnoza - nádor mozku. Bohužel nejhorší z nejhorších nádorů tohoto typu. Člověk ale pořád věřil v zázrak. Modlil se, hledal informace, kontaktoval lékařskou špičku v ČR, aby třeba jen trošku pomohl. Vše marně. Mamku jsme měli do konce jejího života doma. Nedovedu si představit, že by měla usnout na nemocničním lůžku. Teď už nám zbývá jen věřit, že naše maminka spí klidným spánkem. Nic ji nebolí a je jí dobře. Není dne, hodiny ani minuty, kdy bych si na ni nevzpoměla. Je to strašná bolest... Mamka byla nejlepší mámou ze všech. Přeji všem, které tato nemoc potkala, hodně sil. T.
25. Srpen 2012 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Před čtyřmi měsíci mi oonemocněl manžel, glioblastomem 4 st. Nikdy nebyl ve svém životě nemocen o to je to horší. Prodělává momentně epileptick é záchvaty, které mají již za následek zhoršení mluvy, nehybnost levé ruky a nohy. Onkologie ozařování neustále oddaluje, což se mi nelíbí. Jsme z toho jako rodina velmi špatní. Už přestáváme věřit, že se z toho dostane.
27. Srpen 2012 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
Můj manžel ho měl.Byl...V sobotu ráno nám na tuto diagnozu zemřel otec. Všem kterým s toutou nemocí bojují a jejich rodinám přeji hodně sil. Člověk by měl umírat doma se svými blízkými. Je to krutá diagnoza a naděje není opravdu žádná, i když jsme si to tak moc přáli. Všem přeji hodně sil.
1. Říjen 2012 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Máte někdo zkušenosti s...Přeji hezký večer moje maminka má stejný typ nádoru, a taky by mě zajímalo zda je nějaká šance na vyléčení, chtěla sem poprosit jestli nevíte více o týhle zákeřný nemoci?děkuji.
24. Leden 2013 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Môj ocko mal tento typ nádoru bolo to mimoriadne náhle a rýchle. Zistili mu to poruchou videnia v októbri 2012 a zomrel v januári 2013. Liečbu mal Temodalom a ožare, zo dňa na deň prestal rozprávať a chodiť boli sme s ním denodenne bolo to hrozné. Všetkým ktorý s týmto typom nádoru bojujú prajem veľa sily.
8. Únor 2013 - 17:17
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
je to zákeřná nemoc, u nás přišla tak nečekaně..u mého otce, nejdřív měl problémy podobné mrtvici až vyšetřením mu byl zjišťěn tento nádor. doporučili nám ozářky, na jedné byl ale stav se mu začal okamžitě zhoršovat. tak jsme je zrušili a místo dojíždění do nemocnice jsme měli tatínka doma. trvalo to čtyři měsíce.. a nikomu to opravdu nepřejí. tatínek měl 52 let. všem kteří s touto nemoci bojují přejí hodně sil hlavně rodinám nejdůležitější je být s blízkým až do konce. my to tak udělali a věřím tomu že tatínek to při odchodu cítil že není sám. koncem února to bude pět měsíců, ale stále to neskutečně bolí. přejí vám hodně sil.
16. Únor 2013 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
mému tatínkovi byl zjišťěn tento nádor při podezření na mozkovou mrtvici. byli nám doporučený ozářky., nádor měl na levé straně mozku takže měl zasaženo centrum myšlení a mluvení. po prvním ozařování se jeho stav strašné zhoršil takže jsme ozářky zrušili a ocentro tatínka se starali doma.až do jeho konce. bylo mu 52 let. nejdůležitější je aby člověk nebyl sám a dávat najevo hodně lásky. všem kteří bojují s touto nemoci přejí hodně sil, je to neskutečně těžké se dívat jak váš blízký odchází. hlavně aby cítil že jste s ním . v unoru to bude pět měsíců a stále to hrozně bolí. všem přejí hodně sil.
16. Únor 2013 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
mému manželovi byl v roce 2012 měsíci květnu diagnostikován glioblastom. Hned do týdne byl operován na Homolce. Zdálo se vše dobré. Po jednom měsíci došlo k recidivě a po ozařování ulehl z důvodu ochrnutí levé strany končetin. Nyní je pouze ležící pacient Nechce mluvit. Je psychicky špatný. Mám ho doma a snažím se pro něho dělat vše co je v mých silách. Připadá mi že stav se zhoršuje je to vše náročné na psychiku.
5. Březen 2013 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
taky jsem se s tímto neřádem setkala :)
17. Březen 2013 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
taky jsem se s tímto neřádem setkala :( Před rokem v únoru 2012 diagnostigovali Glioblastom Multiform IV moji mamce (53let) 13.3. operace, nádor byl v místě krátkodobé paměti,takže po operaci si nepamatovala komu co řekla nebo volala (třeba mi 5x napsala tu samou sms :( Po operaci ozařování a chemoterapie-chema probíhala doma-6m (každý měsíc 5dní brala léky).Mamka doma dělá vše-má invalidní důchod, ale zastane celou domácnost, paměť se o 100% zlepšila. Je vitální, nic byste na ni nepoznali.Nedávno se ale objevil slabí záchvat epilepsie-udělalo se jí nevolno a na pár vteřin ztratila vědomí.Doufám,že už se to nebude opakovat!!!Doufám,že bude jedna z těch málo procent, co bude žít dlouho a doufám,že spokojeně :) Musí přece existovat nějaká naděje,že v blízké době najdou lék...
17. Březen 2013 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
Taky mám známého s touto diagnozou. Je po operaci asi 10 let. Je relativně dobrý,jen někdy na moment je mimo svět,ale toto by si nikdo nevšiml. Proti epi. záchvatům,které míval taky bere léky a tím se nedostavují.Taky dostal plný inv. důchod,ale přivydělává si,protože je mladý a chce být mezi lidmi. Vzali mu akorát řidičák,ale bez toho se taky dá žít. Já si myslím,že prognoza těchto nádorů je docela dobrá.Přeji všem dlouhé a spokojené,ničím omezené žití.
17. Březen 2013 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
Ja myslim ze prognoza techto nadoru neni dobra. Hodne zalezi na mna miste velikosti a prorostlosti nadoru do mozku.
18. Březen 2013 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Erika (anonym)
Také jsem se stímto nádorem setkala. Onemocněl na to můj syn který s touto nemocí bojoval 3 roky. Měl za sebou 3 operace gama nůž, chemo, ozářky . Zemřel v 18 letech. A jsem ráda že jsme sním zůstali do konce.Všem kteří tuto nemoc mají chci říc že on sám věřil že nemoc zdolá. A mi věřili také. Přeji všem pevné nervy a mnoho síl.
4. Duben 2013 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše...Milá Evo,Váš příspěvek je velice zajímavý ..ale chci se zeptat,jestli jste si něco takového ,jako je uzdravení z této nemoci ,nebo něčeho podobného vymodlila??Děkuji
12. Duben 2013 - 15:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Na tuto diagnozu mi zemřel manžel 12.3.2013 Loni v květnu se u něho dostavili záškuby ve tváři a porucha mluvy. Celý svůj život až do této chvíle 68 let byl naprosto zdravý velmi pracovitý a plný elánu. Po vyšetření byl ihned operován v nemocnici na Homolce p. doktorem MUDr. Šroubkem, který byl opravdu odborník na tuto diagnozu. Ten pravil, že jde o glioblastom IV.stupně, což je nejhorší nádor,který existuje. Bohužel oerace se zdařila manžel byl měsíc a půl ve velmi dobré kondici a postupně ochrnul na levou ruku a nohu. Nejhorší bylo, že byl odkázán na polohovací lůžko. Měla jsem ho doma do poslední chvilky. Máme dceru původní profesí zdravotní sestra, která za ním denně chodila a staraly jsme se jak jen to šlo. Nejhorší bylo, že si plně uvědomoval svůj zdravotní stav. Poslední tři dny si myslím,že dostal zápal plic a stav byl velmi vážný. Ke konci došlo i k metabolickému rozvratu /vynechávaly ledviny a játra. Jsmecelá rodina strašně smutní, ale bohužel proti osudu je člověk slabý. Jediné co nás smiřuje, že celou dobu byl mezi námi a mohly jsme mu s dcerou dosloužit až do konce.
7. Květen 2013 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
Upřímnou soustrast.. u nás je to sedm měsíců co tatínek odešel pořád je to tak neuvěřitelné. Jak pište jsme rádi že byl s námi doma az do konce. Ke konci došlo také k zapalu plic. Přeji vam hodně sil do dalších dnu.
10. Květen 2013 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
gabriela (anonym)
Dobrý večer všem n této diskusi.Prosím vás tady o radu,pokud nějaká existuje.Můj bratr který má 49 roků,má glioblastom multiforum4,diagnostikováno v loni v říjnu,bohužel nelze operovat,zjištěny další ložiska,pořád dokola chemo,ozařování,v lednu tohoto roku ještě chodil,s podpurnými holemi,v březnu na vozíku a ted 3 týden co úplně leží.Bydlí v Brně ve dvojpokojovém bytě,stará se oněj jeho žena,a klobouk dolů před ní ,jak je silná.A ted k té radě,na poslední návštěvě ,ted ve středu,mě bratr prosil,že chce jít ven,nebo odjet někam do lázní,prošla jsem net křížem krážem,ale žádné lázně jsem nenašla.Onkologický pacient má nárok na lázně až 10 měsíců po ukončení léčby,nevíte tedy někdo o nějaké možnosti,kde by bratra přijali i sjeho ženou,kde by mu byli poskztnuty rehabilitace,aby nezůstal úplně ležet.Jsme z tohoto stavu velice zoufalí,ale nevíme na koho se obrátit.Předem děkuji za jakoukoliv radu
11. Květen 2013 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Gabrielko (anonym)
No to si myslím by ti odpověděl obvodní lékař,nebo lékař onkolog. Já si ale myslím,že do toho nikdo nepůjde,protože rehabilitovat nemocného může mít své nevýhody v komplikacích s jeho počínající nemocí. Ono by mu to mohlo ještě přitížit. Cítím s vámi i můj bratr onemocněl nádorem mozku i když chvála bohu nezhoubnou formou. Je to už spousty let a stále je mezi náma.I tak jsme si vytrpěli s touto diagnozou spousty trápení. Přeji vám hodně síly a bráchovi taktéž.Ahoj Sára
12. Květen 2013 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína (anonym)
Dobrý den, poradenství pro rodinu a blízké a rehabilitaci šitou na míru pacienty s poškozeným mozkem poskytuje sdužení Cerebrum http://www.cerebrum2007.cz/
3. Říjen 2013 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Môj švagor- 41 ročný zomrel pred 1,5r.na glioblasto IV stupen. Žil s tým cca 4 roky, posledný pol rok len živoril. Bol 2x operovaný, ožiare a chemo. Do posledku asi 2 mesiace čistý ležiak,opakovali sa mu epi záchvaty, okolie nevnímal. Doopatrovali sme ho doma- 6x denne infuzie, Morfín a ostatná terapia...Verím, že mu je tam hore lepšie,a že sa už nemusí trápiť. Bol to úžasný človek, veľmi nám chýba.
30. Leden 2014 - 17:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
My také pořád vzpomínáme. .. s některými událostmi v živote se člověk nevyrovná nikdy...
25. Březen 2014 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
taptusek (anonym)
Dobry den ,zdravím tady všechny lidičky.Měla bych dotaz.Náš otec onemocněl inoprabilním glioblastomem s dceřinymi ložisky.V březnu to byl rok dnes je to 15 měsíců.Měl ozařování,70chemoterapii v tabletách.od března má chemu pozastavenou poněvadž nádor nereaguje a měl špatné krevní testy.Bez chemoterapie do tři měsícu se objevily první epileptické záchvaty,dnes bohužel za 5 týdnu znovu nám ho odvezla RZ do nemocnice po dalších dvou záchvatech.Ptám se na jedno kolik toho člověk musí ustát a kolik takových záchvatu musí absolvovat.Je to trápení pro něho i nás.prognoza víme je špatná,lékařka nám řekla ,že je to začátek konce.KOlik toho musí člověk jěště unést,aby mu bylo už dobře.Je nám z toho všem do pláče.Obdivují maminku,která se pečlivě o něho celý ten měsíc co je ležákem stará doma.
5. Červenec 2014 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Dobrý večer. .. je to hodně smutné..přeji vám všem hodně hodně sil.sama pořád myslím na to co se stalo..už to bude dva roky.. držte se..život je někdy opravdu krutý.
24. Červenec 2014 - 23:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den,prosím o radu.Mému manželovi 57let zjistili nádor na mozku.Operován byl 8.9.2014 na Homolce a bohužel diagnóza je glioblastom multiforme 3.V součastné době bez obtíží.Jako další léčba navrženo ozařován? po dobu 6týdnů a chemo,které ale manžel odmítá podstoupit.Poraďte mi prosím co máme čekat dál,jak můžu manželovi pomoct.Máte někdo zkušenosti co se stane když se nepodstoupí chemo?Mám hrozný strach.
22. Září 2014 - 2:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Dobrý den,my se s touto nemocí potýkáme již od 23.2.2013, kdy byla diagnostikována. Začalo to motorickými problémy manžela, vystouplé oko, pády, třesy.Následovala operace Na Homolce...radiochemoterapie na Bulovce...30x...poté jsme čekali na verdikt lékaře, zda.li léčba zabrala či ne. Během tohoto období byl manžel v pohodě, na léčbu reagoval velmi dobře. Dle krevních testů bylo vše v pořádku a my téměř slavili výhru nad to ,,bestií". Bohužel, po MRI nám byla potvrzena recidiva v místě, které inoperatibilní. Byli jsme zařazeni do výzkumu. Manžel říká ,,elektrárna na hlavě". Na hlavu mu byly připevněny elektrody, které vydávaly impulsy. Pro něho to bylo utrpení...neustále to pískalo, odlepovalo se. Nevyspal se ...trápil se. Přitom chtěl, aby mu něco pomohlo. Nevydržela jsem já a sundala mu to z hlavy...ožil. Následovala další vlna chemoterapie, opětovně souběžná léčba chemo + radio 3D = 30 dávek v 8 dnech.Každé čekání na MRI, zda.li se to zlepšilo nebo zastavilo , bylo nekonečné. Výsledek vždy stejný...další progrese nádoru. Manžel se upnul na jídlo a je to neřízená ,,žravost" a kouření. Po čase začal mít manžel problémy s jazykem,třesy.Zmatenost v čase, zvýšená nespavost. To značilo otok mozku. Po dohodě s onkologem jsme ho dovezli do nemocnice, kde mu byla podána antiedemika na otok mozku. Po 14 dnech se stav zlepšil a byl to opět jiný člověk...jako před rokem. I když stále zmatený.Ted je zhruba měsíc doma, podáváme kortikoidy proti otoku a léky na tlumení třesů a agresivity. Začíná být velmi agresivní, hlavně vůči dětem. Ale tento stav si asi neuvědomuje.Víme, že jen čekáme. Máme už i domluven hospic v případě potřeby...ale snad na to nedojde a vše zvládneme nějak doma.Nevím, zda.li někdo máte tyto zkušenosti...ale chtěla jsem napsat, jak to probíhá u nás. Je to velmi náročné a není to k životu pro nikoho z nás, ale snažíme se žít. Manžel ví, že je vážně nemocen, ale nemá ani ponětí, jak to je vážné. Snažíme se to s dětmi svým způsobem ,,zlehčovat". Držte se!!!
7. Říjen 2014 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Jen ještě bych ráda poradila. Nebojte se požádat o příspěvky u sociálky a nadace ,,Dobrý anděl". Hodně záleží na době léčby, ale tuto diagnosu si člověk opravdu nevymyslí.
7. Říjen 2014 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Jen ještě bych ráda...Blanko,děkuji že jste napsala jak to u vás probíhá.Jsem vděčná za každý nâzor a radu.Vašemu manželovi držím palce a Vám přeji hodně sil.
8. Říjen 2014 - 5:36
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Dobrý den,my se s touto...Ahoj četla jsem tvůj příspěvek já mám doma to samé manžel v té době 32,5 let 3.1.2013 zjistily mu zhoubný nádor na čelním laloku já v té době jsem byla konec 7 měsíce těhotenství byla to hrozná zpráva hned ho operovaly v Olomouci 17.1 nikdy nebýval nemocný já porodila v 36 tt 2.2kluka Marka to byl manžel už doma vše bez komplikací a tak aspon mohl hlídat staršího syna 9 let ktery zrovna mel jarni prazdniny.člověk v té době nevěděl na co se má soustředit dřív řeknu kdo toto nezažije nepochopí.Pak měl manžel od 14.2.13 30 ozářek vše bylo o.k. pak 9.12 kontrolní magnet a vše bylo čisté tak jsme byli rádi jenže 13.2.2014 dostal manžel epileptický zachvat zavěr doktorů Náhlý kolaps 9.3.2014 druhý epi tak už jsem kontaktovala Olomouc tak jsme jely na magnet a nádor ještě větší a ten největší stupen agresivity a zase na novo operace 16.4 a chemoterapie v práškách ted má poslední dávku a bez nějakých reakcí vše v poho jen mu klesly červené destičky ale to je normální.A jak jsi psala ta agresivita vůči dětem tu má taky snažím se to nějak uklidnit vím že si to neuvědomuje ale nejhorší to je pro děti.Pořád doufám že ještě nenastal ten čas aby nás opustil je mladý má 2 krásný kluky domek postavený co si přál bylo by to nespravedlivý na tom světě když on sám je jediným vymodleným synem svých rodičů...poradím najdi na netu tvaroh s lnenym olejem dáváme...kéž by život byl bez nemocí i tak je složitej
14. Říjen 2014 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Ahoj četla jsem tvůj...ahoj, manželovi to zjistili v 39,5 letech.Gliobl. 4 Grad. Nám na rovinu řekli, že druhá operace je nemožná. Teď užíváme v pravidelných intervalech cytostatika. Ozařování také není již možné. V posledních dnech se zase začíná horšit. Nejvíce to poznám na mluvě. Ta je taková pomalá, zdlouhavá. Začíná otékat, vylézá mu i druhé oko. Máme děti ve věku 18 a 20 let...jsou sice dospělé, ale na dceři je viditelný stres, až začínám strach o ní. Syn se drží, ale je vidět, že to má v sobě. Převzal takovou zodpovědnost za nás. Snaží se vše udělat, co je potřeba apod. Mám v nich ohromnou podporu. A jak píšeš, kéž by nemoci nebyly . Život opravdu není fér. Moc Vám držím palce...
16. Říjen 2014 - 6:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Manžel před týdnem začal s chemo a ozáŕkami.Zatím vše zvládá v pohodě a je samý humor což jsem ráda.Krev má zatím v pořádku až na mírně zvýšenou hladinu kys.močové-byl mu předepsán Milurit.Jinak chuť k jídlu má zvýšenou a jí tzv.za dva.My bohužel děti nemáme,nevyšlo nám ani umělé oplodnění.Ale jsme na vše spolu,máme krásný vztah.Před mým tátou manželovu diagnôzu zatím tajíme.Je mu 85let a rakovinu měla moje maminka.Zemřela v 36letech a co vím,tak si táta užil trápení dost.Bojíme se,že kdyby jsme mu řekli pravdu,že by to tátu psych.složilo.
25. Říjen 2014 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
maria (anonym)
prosim Vas mali ste aj zmeny na velkosti zreniciek. ja mam vo velkostiach velky rozdiel a nereaguju stahovanim na svetlo iba minimum.dakujem
28. Říjen 2014 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
prosim Vas mali ste aj zmeny...Paní Marie nevím jak jiní ale manžel měl zorničky normální.
29. Říjen 2014 - 8:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
prosim Vas mali ste aj zmeny...ano, v poslední době je velká změna a hlavně přestávají reagovat. Minulý týden jsme byli odesláni na druhou antiedemovou léčbu. Bohužel, bez efektu. V úterý nám ho přivezli s tím, že už se nedá nic dělat. Všechny onkologické možnosti jsou vyčerpány.Manželovi musím dávat pleny, koupat ho a začíná mít problémy s chůzí. Bohužel, vše vnímá. Horší se den po dni. Byly nám dány dny, možná týdny.Je to hrozné pozorovat. Děti to nesou také těžce a doma vznikají konflikty...držte se
7. Listopad 2014 - 6:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
ano, v poslední době je...Blanko to mě moc mrzí.Přeji Vám hodně sil a co nejméně konfliktů,které vyčerpávají víc než cokoliv jiného.Držte se.Kéž by se stal zázrak.
10. Listopad 2014 - 16:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama