269 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Glioblastom CNS

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
zdena (anonym)
Máte někdo zkušenosti s recidivou glioblastomu? Končí vždy smrtí nebo se někdo už vyléčil.
2. Březen 2008 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
David Zejda (anonym)
Prognózy jsou velmi špatné, nicméně případy vyléčených pacientů jsou. Hrst takových příběhů shromáždila například nadace Musella, která se zabývá nádory mozku. Rád bych postupně některé přeložil a zveřejnil na webu http://www.nevzdavamese.cz .
7. Březen 2008 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
radka (anonym)
Máte někdo zkušenosti s...Můj tatínek to měl .Už je skoro rok mrtvý.Nevím jestli to máš nebo někdo jiný z rodiny.Nechci tě strašit.hezký pohled to nebyl,když vidíš jak se člověk mentálně mění a jiné věci ale nemusí to být pravda.Záleží kde ho máš.U tatínka byla zasažena motorika a navíc bral léky proti epilepsii a bylo zasažené centrum řeči.Do toho ho postihla mrtvička a do roka nám umřel.Zůstal ležákem .Omlouvám se jestli jsem tě vystrašila ale jak říkám je to pokaždé jiné a může se z toho člověk dostat.Přeji hodně štěstí v léčbě.
10. Únor 2010 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
Můj manžel ho měl.Byl operovany,chemoterapie a ozařky.Prognoza byla velmi špatna.Měl chut žit.Dokazal se vyrovnat se situaci a dokazal byt radostny a spokojeny.Tim klidem byl uchraněny od epileptickych zachvatu.Měl zasaženy zrak,chuzi.Postupne slabnul,navaly horka v hlavě.Studene nohy a postupně ležak asi 14 dnu.Pak zapal plic a zemřel.Trvalo to asi rok.Je dobre,když pacjent muže travit zbytek života doma a nemusi umirat sam.Smrt je součast života,často zatlačena na nemocnični lužko.Doma ten člověk odejde doprovazen blizkymi.Je potřeba k tomu hodně sily,ale člověk ma pak určite skušenosti,ktere davaji silu žit dal.Přeji každemu,koho potka tato diagnoza hodně sily a využivani každeho okamžiku byt s tim,ktery odchazi čim nejvice spolu.Přeji každemu hodně sily a spravne rozhodovani.
3. Duben 2010 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Přiznám se, že jsem tohle nečekala. Tuto nemoc má moje sestra. Před 2 měsíci bylo relativně vše ok, teď náhlý skok směrem dolů. Přestává chodit, mluvit, nečte, motorika je moc špatná. Stále čekám, že se to zlepší. Mám slzy v očích a přiznám se, že tohle jsem asi číst neměla.
26. Květen 2010 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Přiznám se, že jsem tohle...Musím přiznat že čím méňe ví člověk o tomto onemocnění tím je to lepší. Mojí babičce diagnostikovali před dvěma měsíci GBM. Začalo to poruchou hybnosti, podrobila se magnetické rezonanci se závěrem nádor nelze operovat. V současné době mě nepoznává, je ležák, neotvírá oči a skoro nemluví, jen volá o pomoc a třese se...
9. Červen 2010 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Musím přiznat že čím...Milá Petro, je mě líto, že jste se i vy doma setkali s touto mrchou. Musím Vám ale trochu oponovat - naopak je dobře vědět co nejvíc, člověk aspoň ví, na co se má připravit, spoustu situací potom zvládá bez zmatků a hysterie. Mluví ze mě zkušenost, já s touto mrchou u manžela bojovala rovných 160 dnů a nocí - doma.
30. Srpen 2010 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
Milá Petro, je mě líto,...Musím říci , že zde nikdo dopžedu neví vůbec nic. S glioblastomem se vidím už podruhé nejprve matka v 53 letech letos manžel v 42 letech. Stejná diagnóza ale průběh nemoci úplně odlišný. Záleší hlavně na lokalizaci nádoru. Maminka po uperaci žila rok celkem bez problému ( zasaženo měla pouze centrum pohybu- měla ochrnutou levou ruku a nohu) poté následoval rychlý konec . Manžel měl nádor v blízkosti mozkového kmene. Absolvoval 2 operaci a ozářky avšak 3 měsíce od první operace přestal chodit mluvit vidět - udajně je ve vigním kómatu- tento stav trvá již čtvrtý měsíc.Všem přeji hodně síly.
6. Září 2010 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Musím říci , že zde nikdo...Milá Marie, je mě upřímně líto, že s touto obludou jste se setkala podruhé,je to těžká rána osudu.Máte pravdu,předvídat se nedá nic, u každého nemocného je průběh jiný, ale přece jen se toho nastudovat dá dost.Mám na mysli např. že je dobré vědět jak zabránit rozjezdu epi záchvatu, jak se porvát s otoky končetin, jak řešit cukr, který Fortecortin hnal do závratných hodnot,apod. Já měla manžela po celou dobu doma, naučila jsem se aspoň trochu předpokládat, co může přijít. Manžel měl nádor umístěný v centru řeči, z důvodu dalších zdravotních komplikací nebyla možná operace, chemo ani radio.Takže po biopsii, stanovení diagnózy a následných 9ti dnech na JIP, následoval převoz domů. Stav označený jako terminální, prognóza délky života 8 - 10 týdnů, kvalita života O. Prognózu co délky jsme společným bojem ztrojnásobili, ale život to opravdu nebyl. Ale byli jsme spolu, teď mě manžel chybí každou minutou. Prohrál svůj boj přesně ve 160 den po stanovení diagnózy. Přeji Vám hodně sil, tato obluda vyčerpává nejen nemocné, ale i jejich nejbližší. Hluboce se před Vámi klaním, protože potkat se s tímto v rodině 2x, to chce opravdu nervy za železa. Myslím na Vás, držte se.
10. Září 2010 - 7:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Vážení, i já jsem se setkala s touto nemocí. Loni, přesně 12.7.2010 jsme odvezli maminku do nemocnice. Zjistili jí nádor, operace proběhla 4.8.2010. Pak už jen ozařování, bez chema. V únoru 2011 druhá operace, pak oslavila 67. narozeniny a v březnu, měsíc po svých narozezninách, zemřela. Avšak věřila, že se uzdraví a celá rodina jsme jí držela při životě. Já hledala všude pomoc, jen abych ji zachránila. Nechtěla jsem o ni přijít. Ke všemu se těšila z malé vnučky, mé dcery. Bohužel svůj boj prohrála. Viděla jsem, jak se mění, ale přesto stále bojovala. Byla krásná - najednou zestárla. Avšak jsme se nedočkali toho nejhoršího konce, kdy se z ní stane "ležák", nebude nás poznávat. Do posledního dne s námi mluvila, jen jí bolela hlava. Byla oteklá, bez epileptických záchvatů, jen občas jiná nálada. Zemřela na masivní krvácení do mozku. Stále brečím, chybí mi. Nedokázala jsem ji zachránit a tu nemoc porazit. Přeji všem hodně síly. Okolí mi říká, že mohu být ráda, že jsem se toho špatného konce nedočkala .... Jenže jak já bych ji tu chtěla alespoň ten rok!!! Všem držím opravdu palce a hodně síly. Povzbuzujte nemocného a užívejte si ho. Když odejde, moc to bolí.
12. Červenec 2011 - 0:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den,i moje máma onemocněla glioblastomem.Bylo jí přes 70let,byla velmi vitální,jezdila na kole,nikdo ji věk nehádal.Ze dne na den začla mluvit z cesty a stěžovala si na velké bolesti hlavy....(předtím nikdy),postupně hodinu od hodiny ztrácela rovnováhu.Večer už jsme ji volali rychlou.V nemocnici udělali magnetickou rezonanci a řekli nám strašnou věc.Maminka má rozsáhlý nádor na mozku.Zhroutil se nám svět....Máma podstoupila biopsii v narkoze,kde se potvrdilo to nejhorší,co mohlo být-glioblastom4.Operovat už to nešlo,takže měla máma 10ozařování,bohužel se to ještě zhoršilo.Máma byla během 3měsíců téměř ležák,zhubla 20kilo a nevěděla o světě.Střídavě byla v nemocnici a doma.Po 3 měsících dostala náhlou příhodu břišní,měla perforaci střeva,okamžitě ji operovali,ale týž den zemřela na zástavu srdíčka.To tělo bylo v tak zuboženém stavu,že narkozu nepřežilo.Jako by to osud vyřešil sám,než se začla opravdu trápit.Vím,že by to tak chtěla...Doktor říkal,že to bylo pro mámu vysvobození...Každý den na ní myslím,už to bude rok.Přeji touto cestou všem takto nemocným lidem hodně síly ...Jana
30. Srpen 2011 - 18:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše příspěvky. Všichni tady píšete, jak jste viděli své blízké umírat. Jak scházeli před vašima očima. Nikdo tady nepíšete o víře. O víře v Boha a moci a síle uzdravovat ve víře. Víte vůbec o tom, že Bůh je život věčný a že pokud jsou modlitby za člověka upřímné a opravdu od srdce tak pomáhají a uzdravují!? Možná právě vy jste malověrní a spoléháte na lidi (lékař je taky člověk)- lékař není Bůh všemohoucí ! ... a na všemožné léčitele a šarlatány. Nikoho z vás ani nenapadne modlit se za ty lidi a vymítat rakovinu, nemoc, bolest ve Jménu Ježíše Krista - vy malověrní. Doporučuji odkaz a záznam z 8.10.2011: http://www.holyghost.cz/Videoarchiv-Majestat-2011.html
26. Říjen 2011 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše...Děkuji Evo za ta slova.Děkuji Bohu,že ještě existují lidé se srdcem na dlani a nebojí se mluvit o Bohu.Je fakt,že jsme zvyklí na smrt a na různá pouta,slyšíme to denně v médiích a necháme se strhávat tímto světem,světským systémem a zapomínáme na dary uzdravování nemocných,které nám Bůh připravil.Jeden můj kamarád kdysi dávno umřel ve 20 letech na nádor mozku.Je fakt,že kdybych tenkrát byla pokřtěná a věřila v Boha,tak jako dnes věřím díky křtu-věřím v Pána Ježíše Krista-modlila bych se za něj,za jeho uzdravení každý den... a Bůh ví,že by tu dnes byl se mnou,s námi!!!Svět žije v hříchu a poddává se smrti.A pak když přijde do rodiny nemoc,číhající a čpící smrt všichni najedou volají k Bohu.Takhle je to bohužel vždy.Amen!
26. Říjen 2011 - 8:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Nemyslím si, že bych se pomodlila a můj kamarád se uzdravil. Věřím, že Bůh má možnost a schopnost dělat zázraky, ale myslím, že důležité je naše srdce, to jak žijeme, jací jsme. Ne to, kdy umřeme. Proto Bůh podle mne do nemocí příliš nezasahuje,ale zasahuje do našich srdcí a učí nás lásce. I právě skrze naše umírající nejbližší. Jen mu to musíme dovolit. Uvěřit, že i ty nejtěžší věci v životě může proměnit v požehnání. A to nemusí být pokaždé uzdravení i když i já teď zrovna brečím a přála bych si, aby se stal zázrak. Modlete se a proste o dar zdraví, ale neprosazuje svoji vůli. Krom toho smrt znamená setkání s Bohem, přejte to svým milovaným. Pomozte jim se na to setkání co nejlépe připravit. Všem vám přeju hodně síly a lásky. Alena
2. Prosinec 2011 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
matka (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše...... Eva ... neviem, či budete čitať tento príspevok. Píšete o viere v Boha, o úprimnej modlitbe za uzdravenie. Patrím do veriaceho spoločenstva, ktoré sa úprimne modlilo za nášho syna. Mal 19 rokov a rakovina sa vrátila. Hovorím o najhoršom mozgovom nádore - multiformní glioblastom. Manžel sa postil 7 dní za jeho uzdravenie. Nič nejedol. Len pil vodu. Verila som tomu, že len Boh môže urobiť ten zázrak, lebo nebolo v moci lekárov pomôcť mu. Zomieral pomalou, strašnou smrťou. Metastázy mu spôsobili ochrnutie od pol pása nadol. Posledné týždne nemohol ani jesť ... bolo to tak strašné ... a bolí to aj 4 roky po jeho odchode...
19. Červen 2012 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
... Eva ... neviem, či...Môj švagor 41r.zomrel v apríli t.r. na glioblastom 4st.Mal to 4roky.Bol 2xoperovaný.Liečili sme ho všemožne. Nič bohužial nepomohlo.Mal veľké bolesti hlavy, epizáchvaty, postupne prestal chodiť, prestal vnímať svet.Skončil na náplasťiach a Morfíne. Veľmi nám chýba, bol to výnimočný človek. Osobne som ešte nepočula o vyzdravení niekoho s takouto dg.
13. Červenec 2012 - 19:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Naše maminka, i když se opravdu hodně snažila bojovat proti této strašné nemoci, zemřela letos v červnu. Přesně 3 měsíce po zjištění diagnozy. Stále se mi v hlavě honí myšlenky na poslední týdny jejího života. Tato diagnoza je opravdu hodně zákeřná. Maminka měla v době kdy ji diagnozu zjistili jen "měnší" zdravotní problémy, které vnímalo okolí, ale ona sama si je příliš neuvědomovala. Žádná bolest hlavy, jen chvilkové změny osobnosti. Zpočátku jsme si mysleli, že by se mohlo jednat o Alzheimerovu chorobu. Pak ale z informací na internetu, nás napadla i tato diagnoza - nádor mozku. Bohužel nejhorší z nejhorších nádorů tohoto typu. Člověk ale pořád věřil v zázrak. Modlil se, hledal informace, kontaktoval lékařskou špičku v ČR, aby třeba jen trošku pomohl. Vše marně. Mamku jsme měli do konce jejího života doma. Nedovedu si představit, že by měla usnout na nemocničním lůžku. Teď už nám zbývá jen věřit, že naše maminka spí klidným spánkem. Nic ji nebolí a je jí dobře. Není dne, hodiny ani minuty, kdy bych si na ni nevzpoměla. Je to strašná bolest... Mamka byla nejlepší mámou ze všech. Přeji všem, které tato nemoc potkala, hodně sil. T.
25. Srpen 2012 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Před čtyřmi měsíci mi oonemocněl manžel, glioblastomem 4 st. Nikdy nebyl ve svém životě nemocen o to je to horší. Prodělává momentně epileptick é záchvaty, které mají již za následek zhoršení mluvy, nehybnost levé ruky a nohy. Onkologie ozařování neustále oddaluje, což se mi nelíbí. Jsme z toho jako rodina velmi špatní. Už přestáváme věřit, že se z toho dostane.
27. Srpen 2012 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
Můj manžel ho měl.Byl...V sobotu ráno nám na tuto diagnozu zemřel otec. Všem kterým s toutou nemocí bojují a jejich rodinám přeji hodně sil. Člověk by měl umírat doma se svými blízkými. Je to krutá diagnoza a naděje není opravdu žádná, i když jsme si to tak moc přáli. Všem přeji hodně sil.
1. Říjen 2012 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Máte někdo zkušenosti s...Přeji hezký večer moje maminka má stejný typ nádoru, a taky by mě zajímalo zda je nějaká šance na vyléčení, chtěla sem poprosit jestli nevíte více o týhle zákeřný nemoci?děkuji.
24. Leden 2013 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Môj ocko mal tento typ nádoru bolo to mimoriadne náhle a rýchle. Zistili mu to poruchou videnia v októbri 2012 a zomrel v januári 2013. Liečbu mal Temodalom a ožare, zo dňa na deň prestal rozprávať a chodiť boli sme s ním denodenne bolo to hrozné. Všetkým ktorý s týmto typom nádoru bojujú prajem veľa sily.
8. Únor 2013 - 17:17
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
je to zákeřná nemoc, u nás přišla tak nečekaně..u mého otce, nejdřív měl problémy podobné mrtvici až vyšetřením mu byl zjišťěn tento nádor. doporučili nám ozářky, na jedné byl ale stav se mu začal okamžitě zhoršovat. tak jsme je zrušili a místo dojíždění do nemocnice jsme měli tatínka doma. trvalo to čtyři měsíce.. a nikomu to opravdu nepřejí. tatínek měl 52 let. všem kteří s touto nemoci bojují přejí hodně sil hlavně rodinám nejdůležitější je být s blízkým až do konce. my to tak udělali a věřím tomu že tatínek to při odchodu cítil že není sám. koncem února to bude pět měsíců, ale stále to neskutečně bolí. přejí vám hodně sil.
16. Únor 2013 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
mému tatínkovi byl zjišťěn tento nádor při podezření na mozkovou mrtvici. byli nám doporučený ozářky., nádor měl na levé straně mozku takže měl zasaženo centrum myšlení a mluvení. po prvním ozařování se jeho stav strašné zhoršil takže jsme ozářky zrušili a ocentro tatínka se starali doma.až do jeho konce. bylo mu 52 let. nejdůležitější je aby člověk nebyl sám a dávat najevo hodně lásky. všem kteří bojují s touto nemoci přejí hodně sil, je to neskutečně těžké se dívat jak váš blízký odchází. hlavně aby cítil že jste s ním . v unoru to bude pět měsíců a stále to hrozně bolí. všem přejí hodně sil.
16. Únor 2013 - 23:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
mému manželovi byl v roce 2012 měsíci květnu diagnostikován glioblastom. Hned do týdne byl operován na Homolce. Zdálo se vše dobré. Po jednom měsíci došlo k recidivě a po ozařování ulehl z důvodu ochrnutí levé strany končetin. Nyní je pouze ležící pacient Nechce mluvit. Je psychicky špatný. Mám ho doma a snažím se pro něho dělat vše co je v mých silách. Připadá mi že stav se zhoršuje je to vše náročné na psychiku.
5. Březen 2013 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
taky jsem se s tímto neřádem setkala :)
17. Březen 2013 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
taky jsem se s tímto neřádem setkala :( Před rokem v únoru 2012 diagnostigovali Glioblastom Multiform IV moji mamce (53let) 13.3. operace, nádor byl v místě krátkodobé paměti,takže po operaci si nepamatovala komu co řekla nebo volala (třeba mi 5x napsala tu samou sms :( Po operaci ozařování a chemoterapie-chema probíhala doma-6m (každý měsíc 5dní brala léky).Mamka doma dělá vše-má invalidní důchod, ale zastane celou domácnost, paměť se o 100% zlepšila. Je vitální, nic byste na ni nepoznali.Nedávno se ale objevil slabí záchvat epilepsie-udělalo se jí nevolno a na pár vteřin ztratila vědomí.Doufám,že už se to nebude opakovat!!!Doufám,že bude jedna z těch málo procent, co bude žít dlouho a doufám,že spokojeně :) Musí přece existovat nějaká naděje,že v blízké době najdou lék...
17. Březen 2013 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylva (anonym)
Taky mám známého s touto diagnozou. Je po operaci asi 10 let. Je relativně dobrý,jen někdy na moment je mimo svět,ale toto by si nikdo nevšiml. Proti epi. záchvatům,které míval taky bere léky a tím se nedostavují.Taky dostal plný inv. důchod,ale přivydělává si,protože je mladý a chce být mezi lidmi. Vzali mu akorát řidičák,ale bez toho se taky dá žít. Já si myslím,že prognoza těchto nádorů je docela dobrá.Přeji všem dlouhé a spokojené,ničím omezené žití.
17. Březen 2013 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
lucie (anonym)
Ja myslim ze prognoza techto nadoru neni dobra. Hodne zalezi na mna miste velikosti a prorostlosti nadoru do mozku.
18. Březen 2013 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Erika (anonym)
Také jsem se stímto nádorem setkala. Onemocněl na to můj syn který s touto nemocí bojoval 3 roky. Měl za sebou 3 operace gama nůž, chemo, ozářky . Zemřel v 18 letech. A jsem ráda že jsme sním zůstali do konce.Všem kteří tuto nemoc mají chci říc že on sám věřil že nemoc zdolá. A mi věřili také. Přeji všem pevné nervy a mnoho síl.
4. Duben 2013 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Dovolte mi reagovat na Vaše...Milá Evo,Váš příspěvek je velice zajímavý ..ale chci se zeptat,jestli jste si něco takového ,jako je uzdravení z této nemoci ,nebo něčeho podobného vymodlila??Děkuji
12. Duben 2013 - 15:32

Stránky

Přidat komentář