42 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Frustní spastická paraparéza

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
akai.power (anonym)
znáte to někdo? me to diagnostikovali, ale vubec mi nerekli, co to je. konkretne frustní spastická paraparéza DK nejasne etiologie. pls poradte!!!
16. Červenec 2007 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
akai.power přeloženo do češtiny asi toto: frustní - lehký, spíše velmi lehký spastický - stažený, křečovitý paresa - ochrnutí, obrna paraparesa - znamená, že postihuje obě /v tomto případě/ nohy /stejně může být i paraparesa HK, t.j. obou rukou/. nejasné etiologie - nejasného původu Jde zřejmě o neurologický závěr, který v tomto případě nic nevypovídá o příčině. Lékař mohl zjistit zvýšené reflexy při poklepu kladívkem a další jevy typické pro spasticitu. Zřejmě vás seznámil s tím, jaká vyšetření bude nutno provést. Jde především o vyšetření páteře a míchy / hrudní páteř a výše, případně i mozku/. Opět jen obecně, záleží na konkrétním případě.
16. Červenec 2007 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
akai.power (anonym)
diky!!!
27. Červenec 2007 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
MONIKA (anonym)
CHCELA BY SOM SA OPYTAT,CI SA DA LIECIT LAHKA SPASTICKA PARAPAREZA,ALEBO CLOVEK OCHRNIE????
10. Leden 2008 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
vlastmil chytil (anonym)
mám teké paraparézu a dost mne to trápí protože se mrška dala dohromady s uncerózní koliktídou takže nožičky neutíkají tak že to dopadne často blbě mezi lidi nemůžu a na příspěvek nemám také nárok ,tak sedím doma a nevím co dělat
19. Leden 2008 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Monika Pravděpodobně máš na mysli postižení nohou. Záleží na příčině, může to být např. útlak míchy /v hrudní páteři a výše/ např. z deformace obratlů, kostní nárůstky, cévní nedostatečnost, případně kombinace obou, případně původ v mozku, nebo i vrozené postižení při dětské mozkové obrně. Velice důležitá je mimo léků pravidelná rehabilitacejak pod odborným vedením, tak i potom doma / doporučí neurolog nebo rehabilitační lékař/, která může stav velmi zlepšit, případně zastavit nebo zpomalit další zhoršení. Záleží tedy na konkrétním případě. to vlastimil chytil nožičky nemusí utíkat, stačí, když chodí, třeba pomalu, nevadí, že občas zakopnou. Ale proč myslíš, že bys kvůli tomu nemohl mezi lidi?
19. Leden 2008 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
bagruz (anonym)
to vlastimil: Já mám spastickou paraparézu od tří let (dnes je mi 23). Patnáct let mi byla diagnostikována DMO nejasné etiologie. Po nekonečných vyšetřeních v motole mám konečnou diagnosu Spastická paraparesa/ Strumpell - Lorain/ - genet. heter. j. postiž. kortikosp. dráhy. 9x jsem absolvovala lázně a 3x aplikaci botoxu. Nyní jsem 15. týdnů po operaci levé nohy - sec. Strayer release aponeurosis plantaris a krátkých flexorů, transpozice 1/2 šlachy m. tiabilas ant. (pravda, moc nevim co to přesně znamená :)) teď mě čeká to samé na druhý noze. Pan doktor Peter Stica je moc šikovnej a na nožce už sama cejtim rozdíly. Zatim pro je to pro mě spíš velká zmněna, ale všichni(lékaři) co to viděli jsou s tim spokojený. Je pravda, že "nožičky nemusí utíkat, stačí, když chodí, třeba pomalu, nevadí, že občas zakopnou." Ale vim, že chce člověk víc. Já jsem občas v poho a prdim na to co lidi řikaj a jak koukaj. A někdy sedim doma a bulim a štve mě, že se za mnou otočí třicet lidí než dojdu do města, jsem naštvaná, že se sebou často praštim o zem, že mě to zatraceně bolí a chci zapomenout na celej svět. Někdy to zatraceně vadí, ale vážně nemá cenu sedět doma. A s tim příspěvkem - já žádala o částečný ID a pan doktor u komise neviděl důvod....:))Na lázně jako dospělá podle pojišťovny taky nemám nárok :)) Jestli občas nebudeš vědět co doma dělat, tak písni, občas je fajn mluvit s někym, kdo ví jak to "chodí" . měj se!
28. Únor 2008 - 23:29
Obrázek uživatele Návštěvník
bagruz (anonym)
Vlastně písněte kdokoliv - já mám teď spoustu času!! karcabarca"tiscali.cz
28. Únor 2008 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
čtenař (anonym)
máte nárok na lázně spoň 1x za 2 roky na typ ondikaceVI/VIII
7. Květen 2008 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Zea (anonym)
www.weve-reha.cz ...WEVE spol. má novinku - posilovací pomůcku "Noppenkissen" v katalogu pod č.202722 průměr 23cm (posilovací a relaxační vzduchový polštář vhodný pro pacienty po mozkové mrtvici nebo při spastických ochrnutích). V ceníku je cena 534Kč. Stejná pomůcka je u jiných prodejců dražší, např. stránky http://www.acko-olomouc.cz/posilovaci_pomucky.htm
16. Září 2008 - 15:51
Obrázek uživatele Návštěvník
evzen (anonym)
ja ji mam 2 roky uz jsem bil i v laznich.dostal jsem PID.Doufam ze mi ho nezeberou!Nozicky tez neutikaji!Uz jsem venku nebil pul roku.Tez se bojim.
20. Leden 2009 - 2:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan III. (anonym)
Nebojte se vyjít ven. Lidé nemají právo vás (ani nás, protože mám spastickou paraparezu taky) odsuzovat. Musíme se snažit a dělat něco pro sebe a abychom to zlepšili. Já jsem se dostal k tomu, že se mi nějako daří hrát florbal a ping-pong a zvládám to dobře. Ne že bych utíkal nebo běhal jako ostatní, to se nedá říct, ale snažím se... Běhání jsem nahradil technikou, takže takový kompromis. Zůstáním doma se nic nevyřeší...
2. Únor 2009 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
evzen (anonym)
Dekuji moc za povzbuzeni.tez jsem hral celkem dobre pin-pong.Deset let jsem hral hokej.Ted je to pase.Fotbal jsem tez hral jak jsem ted nemoc ale vbrance jak nemuzu behat.Sportoval jsem 20let a tak to dopadlo.
2. Únor 2009 - 23:48
Obrázek uživatele Návštěvník
plaminek (anonym)
Já také kám určitou formu vyšší spasticidy,díky bohu lehčí, no můžu normálně chodit, pohybovat se většinou bez obtíží, i když někdy při námaze pocítím ,,že s emi hůře jde´´ musím vydat víc energie, ale jinak žiju jako normální lidé a určitě se nestyďte za změněnou hybnost to není žádná ostuda ba naopak dáváte tak najevo, že jste normální lidé jako každý jiný člověk a máte právo na to,si život vychutnat plnými doušky :-)
3. Březen 2009 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan III. (anonym)
Plaminek : Neporadili ti doktoři, co by se s tím dalo dělat ? Jestli třeba nedoporučujou každej den cvičit nebo tak ?
28. Březen 2009 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
marek (anonym)
vie mi niekto poradit kde v cechach opeuju spasticku poraparezu dolnych koncatin formou baclofenovej pumpy?
18. Červenec 2009 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Marek Informace by vám podali na neurochirurgických klinikách při fakultních nemocnicích /především v Praze a Hradci Králové/, e-mailové adresy si jistě snadno vyhledáte. V České republice je v přísně individuálně indikovaných případech hrazena operace pojišťovnou /jde o záležitost finančně náročnou/, ale vyžaduje celkem složité administrativní posuzování a zvážení - záleží samozřejmě na příčině paraparesy a selhání či neúčinnosti jiných léčebných možností.
18. Červenec 2009 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa z Jihlavy (anonym)
Já také kám určitou formu...Dobry den. Mame taky v rodine tuhle nemoc mel ji deda maji otec stric bratr to ma taky potvrzeny od lekaru ja sem zatim nikde nebyl ale vim ze mne to ceka taky zatim to neresim i kdys to taky uz citim bratr posiloval a citil se lip tak asi taky zacnu protoze mam praci kde nozicky potrebuji nachodim toho pomerne dost nekdy se i zasmeju kdyz se snazim bezet do schodu obcas sebou prasknu jenom doufam ze to jeste nejaky cas vydrzi.....
20. Říjen 2009 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
jarda (anonym)
Posílají mě do lázní, můžete mi někdo poradit, které jsou lepší, zda Jáchymov či Klimkovice? Děkuji Jarda
31. Březen 2010 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladko (anonym)
Vlastně písněte kdokoliv -...Také mám to samé,vše vzniklo následkem operace pateře v dětství,časem vznikly srsuty a ty tlačí na míchu,již mám 64 let a trpím tím od 15 let s mírnou progresí k postupnému zhoršování stavu,část.inv.důchod jsem na to dostal,beru Myolastan a Baclofen,koupil jsem si biolampu,trenažer a infralehátko,dost mi pomáhá bublinková koupel,velmi škodí alkohol a bohužel i sex.napište jaké máte zkušenosti a jaké léky?
10. Květen 2010 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladko (anonym)
Vlastně písněte kdokoliv -...Ahoj,jestli chcete,můžeme si vyměnit zkušenosti,mám stejný problém.
11. Květen 2010 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Dobrý den, včera mi také spastickou paraparézu diagnostikovali, ale nic mi k tomu neřekli....zmizí to po kapačkách co mi dávají?
24. Prosinec 2011 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Dobrý den mě ji zjistili včera a chtěla bych se zeptat jestli náhodou nevíte jak se léčí jak se to dál bude vyvíjet? Děkuji za odpověd.. jinak zatím s tou nohou mám problémy půl roku a je to čím dál horší..
14. Březen 2012 - 14:30
Obrázek uživatele Návštěvník
luki (anonym)
Dobrý den mě ji zjistili...Janča: Bohužel Tě moc nepotěším, ta nemoc je klasickou a obávám se, že i jakoukoli jinou medicínou nevyléčitelná s postupnou progresí (zhoršováním) chůze. Já s tím bojuju už 12 let a přesto, že jsem vyzkoušel všechno možné i nemožné, tak přes jednu hůl jsem se "propracoval" ke dvěma francouzským holím, a postupně se snažím psychicky připravit na fakt, že jednou přijde den, kdy budu potřebovat invalidní vozík...
30. Březen 2012 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
DOBRY DEN TAKE SE ZAPOJIM DO DEBATY PARAPARESU MAM 10LET NEKDY SEM MEL STAVY K NEVYDRZENI A BYL SEM NAVRZEN NA NEURO MODULACI A MUSIM TO POCHVALIT ZE PO NAVRNENI JE ULEVA VIC JAK 50 PROCENT LEPSI NEDAM NATO DOPUSTIT.
2. Duben 2012 - 11:58
Obrázek uživatele Adija
Adija
DOBRY DEN TAKE SE ZAPOJIM DO...Ahoj, co to je NEURO MODULACE? Mám těžkou parézu na pravé a středně těžkou na levé noze asi 20 let a často si přeju aby mi radši nohy amputovali, takové jsou bolesti.Při chúzi je to ještě snesitelné ale v klidu přes den nebo v noci když se budím. Léky na to neexistujou a kapáky jsou jen na krátkodobou pomoc.
2. Duben 2012 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
dana kucejova (anonym)
vie mi niekto poradit kde v...Ahoj Marek. Vsetky informacie o baclofenovej pumpe a jej implantacii sa dozvies na www.pumpyprozivot.cz. Tiez sa mozes spojit s oani Mgr. Lenkou Laiblovou, ktora poda vsetky informacie o implantacnych centrach, moznosti liecby. D.
14. Květen 2012 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či okrem fyzioterapie pri spastickej paraparéze existuje nejake cvičenie, ktoré sa dá praktizovať aj doma
16. Říjen 2012 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
vladko (anonym)
Také mám spastickou paraparezu,již od dětství následkem operace pateře.Krom léku si pomáhám jak to jde-cvičení,bublinková koupel s přídavkem bylin,vyrábím si masti,pisi hodně aspon 2 litra-voda a byliny,zhoršuje se to konflikty,depresemi,tak se snažím pryč od nich,celkem to jde,kdysi jsem i pracoval,ted již jsem st.duchodce,snažím se jíst zdravě,jím semínka konopí bez THC.
2. Červenec 2013 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Mám paraparesu jako diagnozu.Zatím z CT mám vytlačené plotýnky L 4 a L5 cca 4mm.,z rtg posunutou obratel L5 víc než 10mm.Mám silné bolesti v křížové oblasti a obou nohou,nejhorší bolest je v klidu v noci,bolí mě záda,pánev,stehna a kolena.Při chůzi mám pocit,že mi prasknou záda a stěží chodím.Nohy mám od zad jakobych je měla stažené drátem,opravdu silné bolesti. Máte prosím u paraparesy stejné bolesti???Moc děkuji za odpověď.Jana
9. Březen 2014 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Dobrý den, chtěla bych se...Ano Jano přesně takto to cítím já.Někdy mám pocit že mám drát natažený od ledvin až po kotník měl sem i umrtvený nárt asi měsíc.Jednoduše to pořád bolí mě se to stěhuje buď mě bolí záda tak že mám problém vylézt z postele.A nebo a to většinou to mám v nohách.Zatím pořád pracuji občas když už je to nesnesitelný zajdu k lékaři předepisuje my prášky na uvolnění svalu zatím my to trochu pomáhá.Máme to v rodině myslel jsem si že mě to mine ale bohužel.Doufám že to ještě chvíli vydrží.Aspoň tak jak teď.
24. Březen 2014 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Dobry den, mám spastickou paresu v koleni po uaze krční páteře. Mám šanci někdy chodit bez berlí ?
3. Duben 2014 - 17:14
Obrázek uživatele hanusovka
hanusovka
mám teké paraparézu a dost...Ahoj mám také Paraparézu Hkk i Dkk po půl roce jsem už na vozíčku.Překvapuje mě že píšeš že nemáš na nic nárok s touto diagnózou máš nárok na plný invalidní důchod,příspěvek na mobilitu i kartu Ztp-p .Záleží jaká je spolupráce s OL a Neurologem.Měla by jsi mít výsledky z MR,CT a EMG které jsou důležité pro všechny dávky.
23. Květen 2014 - 19:12
Obrázek uživatele hanusovka
hanusovka
Dobrý den, chtěla bych se...Ahoj ano tyto bolesti jsou stálé.Měli by tě poslat i na vyšetření MR a EMG
23. Květen 2014 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
dobrý den, chtěla bych se zeptat trpim uz 5 mesicu na spastickou zácpu, zastavuje se mi i odchod plynu hlavně po defekaci, citim i zúženi střeva, byla jsem i na kolonoskopii a ted mam jit i na dalsi vyšetření kdy mi do střeva střiknou i nějakou tekutinu. Neporadili by jste mi něco jak se stímto problémem da bojovat? Děkuji
14. Říjen 2014 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
a zapoměla jsem dodat, že jsem měla i jakysi podivny záchvat, dostla jse křec do střeva a najednou i do celeho těla a nemohla jsem jit myslela jsem, že se v té chvili svalim na zem a asi po 10 minutach to odešlo, myslite že to muže mit spojitost nebo to bylo ze stresu?
14. Říjen 2014 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
IvanaJanalíková (anonym)
diky!!!Chodím se dvěma berlemi,léčená jsem 29 let na Roztroušenou sklerozu.Jiný lěkař zjistil chronickou paraparézu,čistě náhodou.Jakou mám nyní prognosu?Mám křeče ve svalech,těžkou a špatně fungující levou nohu.Snažím se hodně cvičit a rehabilitovat.Jsem vděčná za každou informaci.Díky.
14. Březen 2016 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
znáte to někdo? me to...Parapareza je slabost svalu obou dolnich koncetin, frustni je lehka forma, tedy lehky nalez castecneho ochrnuti svalu obou dolnich koncetin :) Taky to mam po zanetu v pateri, ktery jsem mela v prosinci
1. Červen 2017 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
znáte to někdo? me to...Parapareza je slabost svalu obou dolnich koncetin, frustni je lehka forma, tedy lehky nalez castecneho ochrnuti svalu obou dolnich koncetin :) Taky to mam po zanetu v pateri, ktery jsem mela v prosinci
1. Červen 2017 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Rada-plze (anonym)
Také mám toto onemocnění a nikdo mne nepomůže lékaři neví a musím si pomocí já sám je to na nic a nic mne nepomáhá špatně chodím a mám malé potíže s močením a se stolici neovládám to jako dříve můj telefon je-605962922,emajl-pavel1421963@seznam.cz čus bus
28. Červen 2017 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Není to pouze slabost svalu v nohou. Kdybych nedopoval kávou nebo drinky asi bych den nedal. Doteď sem chodil do práce, ale končím už se to nedá. Léčím se šestý rok a stále se to zhoršuje. Z otcovi strany to mají všichni chlapi. Někteří skončily i na vozíku. Skvělé jsou rehabilitace a masáže. Jinak zatím jsem vydržel nejdéle. Děda byl v invalidce v 42 letech.Otec ve 43. Strýc v 38 letech. Mně je 45. Problémy s močením nebo se stolicí ?? Na to se musí dát pozor protože když to přijde tak se musí co nejdříve jinak by to mohlo dopadnout špatně. Jinak k Baclofenu je dobrý magnesium a béčkoví vitamíny. K tomu piji čaj ze šalvěje která pomáhá při obrně. Ze začátku my stačil i ten čaj.
15. Listopad 2017 - 21:55

Přidat komentář

Reklama

Reklama